Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 1.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jumpravieši priecājas par iegūto 3. vietu.

 

Mazie ogrēnieši un jumpravieši uzvar «Maizes akadēmijā»

Evita Tīdmane

No maizniekmeistara Normunda Skauģa grieztās svētku tortes tiek visiem!

Trešdien, 30. martā, notikušajā «Maizes akadēmijas» noslēguma pasākumā «Lāču» maizes ceptuvē tika sveikti jau 3. «Maizes akadēmijas» uzvarētāji. Starp 49 klasēm, kas piedalījās no 33 Latvijas skolām, labus panākumus guva Ogres pamatskolas 6.d klase un Jumpravas speciālās internātpamatskolas audzēkņi.

 

Ķegumā notikušā negadījuma apstākļus vēl izmeklē

Dzintra Dzene

Vai sadursmi uz Ķeguma dzelzceļa pārbrauktuves bija iespējams novērst?

Otrdienas, 29. marta, rīts atausa ar satraucošu ziņu – pulksten sešos Ķegumā, uz dzelzceļa pārbrauktuves, notikusi sadursme starp baļķvedēju «SCANIA» un elektrisko vilcienu Rīga – Lielvārde, par laimi, bez cietušajiem.

 

Laukos trūcīgo cilvēku skaits pieaug

Uldis Prancāns

Meņģeles pagasta sociālā darbiniece un Taurupes bāriņtiesas priekšsēdētāja Rita Vitenberga secina – Latvijas lauku apvidos cilvēku labklājības līmenis joprojām krīt.

Pieredzējusī Meņģeles pagasta sociālā dienesta un bāriņtiesas vadītāja Rita Vitenberga pagājušā gada 1.septembrī kļuva par Taurupes bāriņtiesas priekšsēdētāju (darbības teritorija Taurupe, Mazozoli, Meņģele). Kā šobrīd dzīvo Meņģeles pagasta ļaudis, kādi jautājumi un problēmas jārisina sociālo dienestu vadītājai?

 

Teātra dienā … atklāj Muzeju nakti jeb «Birzgale – Valle … tikai 17 kilometri»

Daina Melnūdre

Birzgales bibliotekāre Anita Smilškalne piekrīt, ka katrai vecmāmiņai mazbērniem jāstāsta par dzimtas vēsturi.

Šogad Muzeju nakts tēma «Kaimiņi» ir gan interesanta, gan arī pagrūti realizējama. 14. maijā viesus uzņems gan Amtmaņu dzimtas muzejs «Zvanītāju Bukas» Vallē, gan Birzgales «Rūķi». Tāpēc, lai uzzinātu viens par otru, abi muzeji tikšanos organizēja Birzgalē, Starptautiskās teātra dienas pasākumā «Birzgale – Valle … tikai 17 kilometri».

 

Māksla – būt skaistiem jebkurā vecumā

Broņislava Brokāne

Ērika un Jānis Priekuļi savā kāzu dienā – 2003. gada 11. septembrī.

Rīt, 2.aprīlī, ogrēniešu Ērikas un Jāņa Priekuļu mājās būs lieli svētki – 80 gadu jubileja. Svētkus varam salīdzināt ar kalna virsotni, no kuras var pārredzēt visu apkārtni. Tāpat svētku reizē atskatāmies uz noieto dzīves posmu un paveikto darbu.

 

Par automašīnu caurlaidēm pie mājām

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējā laikā aktualizējies jautājums par automašīnu stāvvietām daudzdzīvokļu māju pagalmos, kurās automašīnas drīkst novietot tikai ar speciāli izsniegtām stāvēšanas atļaujām, jo tur ir uzstādītas attiecīgas ceļa zīmes.

 

Aizbraucēji un palicēji

Elīna Zelčāne

Agrāk valsts amatpersonas, par spīti dažādām grūtībām, iedzīvotājus aicināja nebraukt prom no Latvijas, bet tagad aizvien biežāk izskan komentāri, ka nav jēgas aizturēt tos, kuri nolēmuši aizbraukt. Arī finanšu ministram Andrim Vilkam ir apnicis auklēties ar cilvēkiem, kuri nespēj savilkt kopā galus, un viņš aicina katru pašu izvērtēt, kur viņam būtu labāk dzīvot un strādāt – šeit vai kur citur.

 

Plastilīna tauta

Toms Zariņš

24. martā varējām protestēt pret jebko, kas dzīvē šķiet nepareizi, un prasīt arī to, ko neviens nevar izpildīt. Protesta pasākumu rīkotāji nebija papūlējušies apzināt konkrētas protestētāju prasības, vienoties par svarīgākajām un arī par to, kam īsti tās adresēt.

 

 

Mirkļi, kas pagarina mūžu

Dzintra Mozule

Abas ar skolas laiku draudzeni nolemjam sameklēt un apciemot savu skolotāju un audzinātāju no 4. līdz 11.klasei. Radu pierunāta, viņa nopirka mājiņu Daugavas malā un sen vairs nedzīvo mūsu dzimtajā Jaunpiebalgā. Taču man pa šiem gadiem ir nozudusi adrešu grāmata, atceros aptuvenas, bet ne vairs precīzas koordinātes. Tomēr, ja ļoti grib, arī tās var noskaidrot. Un, izrādās, adrese ir jau cita! No tās var nojaust, ka audzinātāja tagad mīt tajā pašā ielā, taču dzīvoklī.

 

Magonei sudrabs, Krūzei – bronza

Ritvars Raits

Arī puišu konkurencē lielvārdiete Zane Magone spēja pierādīt savu meistarību – viņa vicečempiones godā.

No 24. līdz 27. martam Lielvārdes novada Sporta centrā norisinājās Latvijas Jaunatnes čempionāts simtlauciņu dambretē. Divas valsts čempionāta medaļas palika turpat Lielvārdē, kur dambretes tradīcijas vienmēr bijušas augstā līmenī – starp junioriem (puišiem) 2. vietu izcīnīja Zane Magone, bet vecuma grupā U-13 3. vietā ierindojās Elīna Krūze.

 

Andrim Kivleniekam Latvijas izlases sastāvā 10. vieta stafetē

Anda Bīriņa, Latvijas Orientēšanās federācijas preses dienests

Andris Kivlenieks.

Jau ziņojām, ka pagājušajā nedēļā Zviedrijā norisinājās pasaules čempionāts orientēšanās sportā uz slēpēm, kur individuālajās distancēs lieliski nostartēja ogrēnietis Andris Kivlenieks. Čempionāta pēdējā dienā komandu stafešu sacensībās Andris palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt augsto 10. vietu.

 

No «Pļaviņu balvas» – ar balvām

Gundars Patmalnieks

Meņģelietim Matīsam Ludboržam viņa vienaudži Jauju trasē šoreiz nebija nekādi konkurenti.

Lauztā kāja (divus mēnešus nogulējusi ģipsī) tagad karājas ne šāda, ne tāda. Kā tādu lai atdzīvina? Pat paiet lāgā nevar, kur nu vēl sapņot par nūjošanu vai skriešanu! Lietpratējs iesaka – tev taču ir slēpes, uz priekšu! ?!? Slodzes uz atmirušajām locītavām nebūs, tās pamazām ielocīsies.

 

Kā pirmajā aprīlī jokoja senāk

Gunārs Kušķis

1.aprīlī mēs cenšamies viens otru izjokot, tā tas mūsu tautā ir bijis no neatminamiem laikiem.

 

Šodien Ogrē veikala DEPO atklāšana

Ritvars Raits

Jaunais Ogres lielveikals DEPO gatavs savas atklāšanas svētkiem.

Šodien, 1. aprīlī, pulksten 12 Ogrē, Druvas ielā 5, tiks atklāts jauns būvmateriālu un dārza preču veikals-noliktava – DEPO. Tas ir jau desmitais DEPO lielveikals Latvijā.

Aprill! Aprill!

 

Lielvārdē nozog auto

28.martā konstatēts, ka Lielvārdē, Avotu ielā, nozagta melna, 1995.gada izlaiduma automašīna «AUDI A6», kura bija aprīkota ar pretaizdzīšanas signalizāciju. Uzsākts kriminālprocess. Šajā pašā dienā konstatēts, ka Lielvārdē, Spīdolas ielā, novietotajai automašīnai «AUDI» sabojāta vadītāja durvju un arī aizdedzes atslēga. 28.martā konstatēts, ka bojājumi radušies arī Ogrē, Jaunatnes ielā, novietotajai automašīnai «AUDI A6». Uzsākts kriminālprocess.

 

Toksikomāns vecajā Ogres pirtī sarīko «koncertu» un pretojas policistiem

Dzintra Dzene

Ceturtdien, 24.martā, Ogres novada pašvaldības policisti ap pulksten 9.20 saņēma izsaukumu uz pamesto pirts ēku Ogrē, Mālkalnes prospektā, no kurienes skanēja izmisīgi kliedzieni. Garāmgājēji bija nosprieduši, ka kādam nepieciešama palīdzība.

 

Kaimiņu miers ir jārespektē

Dzintra Dzene

Tiem, kas uzskata, ka viņi var neievērot mieru un sabiedrisko kārtību, jārēķinās, ka pat tad, ja policisti nepieķer pārkāpuma izdarīšanas brīdī, pret trokšņotājiem var uzsākt administratīvo lietvedību, pamatojoties uz kaimiņu iesniegumiem.

 

Izmaiņas Lielvārdes novada Administratīvās komisijas sastāvā

30. marta Lielvārdes novada pašvaldības domes sēdē deputāti izskatīja Administratīvās komisijas locekles Taigas Zvejnieces iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no šī amata pienākumiem.

 

Tiesa izskatīšanai pieņēmusi arī ķegumiešu prasību

«OVV» jau ziņoja, ka 23. martā Administratīvā apgabaltiesā tika pieņemta izskatīšanai Ogres novada pašvaldības prasība atcelt Sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmumu par «Latvenergo» jauno elektroenerģijas tarifu apstiprināšanu un ierosināta lieta. 28. martā tiesa izskatīšanai pieņēma vēl triju pašvaldību iesniegumus, starp tiem arī Ķeguma novada pašvaldības prasību.

 

Kavējos atmiņās un sirsnīgi pasmejos

Mirdza Zalāne, Ciemupē

Šajā Latvijai sarežģītajā laikā, kad cilvēki cīnās ar krīzi, šoziem arī ar smagām slimībām, mēs nedrīkstam nolaisties, visiem ir jāatrod spēka avoti. Citviet pasaulē iet vēl sliktāk, ir lielākas problēmas un nelaimes.

 

Astroloģiskais ceļvedis aprīlī

Raita Zemberga, astroloģe

Svētkus svin un enerģiju atgūst Auni, arī citās zodiaka zīmēs dzimušie saņem jaunus impulsus. Vēl šomēnes spēcīga Saturna ietekme, kas liek būt pacietīgiem, izturīgiem, ne reizi vien nokļūstot sarežģītās situācijās. Sava veida pāreju jaunā attīstības pakāpē iezīmē Neptūns, liekot attīstīt talantus un radīt. 20. aprīlī Saule nokļūst Vērša zīmē.

 

Jumpravietis Kristaps Dārgais nepārspēts arī Igaunijā

27. martā notika Igaunijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēle. Uz to, lai piedalītos «Slam-dunk» konkursā, bija uzaicināts Latvijas Basketbola līgas tāda paša konkursa uzvarētājs – «Ogres BS» komandas spēlētājs Kristaps Dārgais.