Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 22.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Laimes mirkļi jaunās estrādes atklāšanas svētkos

Ilze Knutova

Kā pavasara palu straumes no visām malām plūst ļaudis. Maza lietus migla sijājas pār mūsu galvām, bet neviens to nemana, jo tūdaļ būs daudz kas svarīgāks – Suntažu jaunās estrādes atklāšanas svētki!

 

Bijušo Ogres novada domes ēku nodos Ikšķiles novada pašvaldībai

Dzintra Dzene

Tuvākā gada laikā ēkas Ogrē, Brīvības ielā 48, iemītniekiem būs jāatrod cita mājvieta.

Ogres novada domes deputāti 21.jūlija sēdē vienbalsīgi atbalstīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa priekšlikumu nodot bez atlīdzības Ikšķiles novada pašvaldības īpašumā Ogres novadam piederošo nekustamo īpašumu Ogres pilsētas centrā – Brīvības ielā 48.

 

Liepas bija jāziedo, lai bērni nepaliek bez siltuma

Dzintra Dzene

Ogrē, Skolas ielā, notiek savu mūžu nokalpojušās siltumtrases rekonstrukcijas darbi, kuru dēļ izcirstas liepas.

«OVV» redakcijā vērsās satraukta ogrēniete, kura informēja, ka Ogrē, Skolas ielā, pie pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Zelta sietiņš» tiek nozāģētas liepas. Ogres novada domes Komunālās nodaļas vides speciālists Aivars Bigačs apstiprināja, ka koki patiešām nocirsti, taču tam ir nopietns pamats.

 

«Esmu latvietis, kuram svešs aprobežots radikālisms»

Dzintra Mozule

Lielvārdē dzīvojošais auto inženieris un firmas vadītājs Ainars Bašķis sevi uzskata par domātāju, kurš mēģina saprast, kas apkārt notiek, kāpēc un kā to mainīt uz labu.

Īsa vizītkarte

Darbs: «Aura auto» (Mitsubishi Motors oficiālais dīleris Latvijā, Mazda autorizētais serviss Latvijā) vadītājs.

Izglītība: Rīgas 1.vidusskola, Rīgas Politehniskā institūta Mehanizācijas fakultāte (autoremonta inženieris), arī ASV armijas skola.

Dzīvesvieta: Lielvārde.

Intereses: Vēsture, politika, brekšu cope. Mēģinu saprast, kas ap mani notiek un kāpēc?

Citiem iesaku: Pasmaidi!

 

Ogrēniete vienīgā no Latvijas – starptautiskā teātra mākslas meistarklasē

Liena Tina Galeja, teātra-studijas «Estepatās» režisore

Akrobātikas nodarbība pie Mihala Hehta. Kristīne Muižniece – otrajā stāvā pirmā no kreisās.

Jūlija sākumā Ogres teātra-studijas «Estepatās» režisora asistentei Kristīnei Muižniecei radās iespēja, izturot nopietnu atlases konkursu, būt vienīgajai dalībniecei no Latvijas un piedalīties prestižā starptautiskā teātra mākslas meistarklasē TIP11 (Theatre Integrates People 11) Toblahā, Itālijā, godam pārstāvot gan teātra grupu, gan, protams, savu pilsētu Ogri.

 

Jauna tradīcija – veselības diena kopā ar mīļajiem

Estere Glūdiņa, Kitija Ščerbinska

Suntažnieki, mēs Jūs gaidām!

Mēs, Suntažu aktīvie jaunieši, kopā ar kultūras nama direktori Dzidru Sproģi 17.jūlijā īpašā veidā svinējām Suntažu estrādes atklāšanu, īstenojot sen lolotu ideju par Ģimenes sporta un veselības dienu.

 

«Marijaskalns» senlatviskai dzīves dziņai un sirdmieram

Uldis Prancāns

Sirmā ēka un jaunie saimnieki Normunds (Dinārs) Ševels un Maruta Viduce-Ševele domā sadzīvot sentēvu garā.

Pirms kāda laika «Marijaskalna» mājas netālu no Madlienas pagasta centra iegādājās Madlienas kultūras nama direktore Maruta Viduce-Ševele un KPI «Abza» vadītājs Normunds (visu saukts Dinārs) Ševels.

 

Tīnūžos uzvar «I&A», «Bluķis» un «Meidrops II»

Ritvars Raits

«OVV» jau otro reizi pēc kārtas «trāpīja» tieši uz meiteņu komandu apbalvošanas ceremoniju.

16.jūlijā Tīnūžu pagasta centrā norisinājās pludmales volejbola sacensību «Tīnūžu kauss – 2011» 2.posma spēles. Dāmu konkurencē uzvaras laurus atkal plūca komanda «I&A», starp kungiem meistarīgākie izrādījās «Bluķa» spēlētāji, bet senioru turnīrā triumfēja «Meidrops II».

 

«Birzgale» turpina uzvarēt, «Taurupe» jau 3.vietā

Ritvars Raits

«Taurupes» futbolistiem otrā uzvara pēc kārtas un jau 3.vieta turnīra tabulā.

19.jūlijā notika Ķeguma novada atklātā čempionāta futbolā ceturtās kārtas spēles. Kārtējo uzvaru izcīnīja turnīra līderi birzgalieši, kuri četrās spēlēs savos vārtos vēl nav ielaiduši nevienu bumbu, bet uz 3.vietu turnīra tabulā pakāpās taurupieši, kuri sīvā cīņā ar 4:2 pārspēja Ogres «Deppo».

 

Ogrēniešiem labi rezultāti Liepājas pusmaratonā

Inesis Babāns, Ogres Slēpotāju klubs

Ogrēnietis Renārs Roze (pirmais no kreisās) Liepājā bija otrais absolūti ātrākais skrējējs.

17. jūlijā notika pirmais Liepājas pusmaratons, kas reizē bija arī pirmais Latvijas Sporta veterānu savienības individuālais čempionāts. Tajā sekmīgi startēja Ogres novada komanda, kas atgriezās ar astoņām medaļām, sešas no tām ir augstākā kaluma.

 

Sacenšas piecos sporta veidos

Elīna Baumane

Pašlaik visu uzmanība – dārza bolam!

19.jūlijā Ogres stadionā pulcējās 84 Ogres novada invalīdu biedrības sporta mīlētāji, lai piedalītos gadskārtējās vasaras sporta spēlēs.

 

Vecumu daiļrunība

Uldis Prancāns

Daiļrunīga ir cilvēka augsme visas dzīves laikā. Dažs nemitīgi sevi pilnveido, soli pa solim virzās uz priekšu, cits, objektīvu un subjektīvu iemeslu liekts, uzsāk vēzisku atpakaļrāpulību, gadās arī atšķirīgu periodu kāpumi, kritumi, un otrādi.

 

Aicinājums visiem Latvijas sirdsapziņas un labas gribas cilvēkiem

Ar šo aicinājumu un ar savu darbību solidarizējamies ar valsts eksprezidentu Valdi Zatleru. Esam patriotiski pacilāti par Valda Zatlera pilsonisko un valstisko soli, paceļot godīgas un taisnīgas politikas karogu. Šajā virzībā nevēlamies būt pasīvi vērotāji, visa vecā nekritiski noliedzēji vai visa jaunā akli pielūdzēji. Mēs vēlamies būt līdzdarbīgi, līdzprasīgi un līdzatbildīgi, balstot ne vien Valda Zatlera idejas, bet solidarizējoties arī ar tām politiskajām partijām un kustībām, kuras gatavas iet jauno – patiesas Tautvaldības politikas ceļu. Ar savu iniciatīvu vēlamies veidot reālu atgriezenisko saiti starp varu un tautu.

 

Pašvaldība akceptē SIA «OK īpašumi» vēlmi nomāt zemi

Dzintra Dzene

Ogres novada domes deputāti divās Tautsaimniecības komitejas sēdēs skatīja jautājumu par pašvaldībai piederoša neapbūvēta zemes gabala Ogrē, Rīgas ielā 27, tam pieguļošās Rīgas ielas daļas un Ogres vecupes krasta nodošanu SIA «OK īpašumi» piebraucamā ceļa izbūvei un labiekārtošanas darbu veikšanai. Zaļā gaisma nomas līguma slēgšanai nu ir dota.

 

Nozog zāles pļāvēju un motorzāģi

13.jūlijā konstatēts: no kādas privātmājas Ogrē, Rožu ielā, nozagts zāles pļāvējs. Saņemta arī informācija, ka 7.jūlijā, brīvi piekļūstot, kādās mājās nozagts motorzāģis «HUSQVARNA». Sakarā ar minēto faktu policija pārbauda 1958.gadā dzimušo A. Uzsākts kriminālprocess.

 

Madlienas Lazdiņu dzimtas fotogrāfijas iepazīst Latvijā un Norvēģijā

Anda Boluža, Latvijas Fotogrāfijas muzeja speciāliste

Latvijas Fotogrāfijas muzeja abos stāvos vēl līdz 28.augustam apskatāma Vernera Lazdiņa (1893.–1976.) apjomīgā fotogrāfiju izstāde «Bitenieks – Fotogrāfs – Dumpinieks».

 

Atsāk mūžizglītības pasākumus strādājošajiem

Dzintra Dzene

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir atsākusi bezdarba riskam pakļauto personu reģistrāciju dalībai ESF projektā «Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām», kas pērn strādājošo vidū ieguva lielu popularitāti.

 

Atpūtai traucē nekārtības Ogres vecupē

Vasīlijs Kudiķis

Rakstu sakarā ar tām negācijām, kas notiek jaunierīkotajā peldvietā Ogres vecupē.

 

Tāda pensiju indeksācija ir netaisna un diskriminējoša!

Vasīlijs Kudiķis

Gribu izteikt savu viedokli par gaidāmo pensiju indeksāciju.

 

Frāzes birst kā šogad kolorado vaboles kartupeļu laukos

Valija Jonele

Jau sen pierādīts, ka likumu daudzums nenosaka kārtību valstī. To vien dzirdam, ka nesakārtotās likumdošanas dēļ nevar saukt pie atbildības likuma pārkāpējus, pat tagad modē nākušos oligarhus.

 

Ozolam uzvara Pasaules kausa posmā Sanktpēterburgā

No 15. līdz 17.jūlijam Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā notika Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā, kurā piedalījās arī lielvārdietis Dainis Ozols. Jau sacensību pirmajā dienā Ozols ar ērzeli Gvidonu uzvarēja vidējā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm.

 

Dambja ekipāžai 11.vieta «Zīda ceļa» rallijreidā

No 10. līdz 16.jūlijam Krievijā notika rallijreids Silk Way 2011, saukts arī par Krievijas «Dakaru». Ogrēnietis Andris Dambis, kurš šajās sacensībās startēja kopā ar Māri Saukānu un brauca ar «OSCar O3» sacīkšu automašīnu, 105 ekipāžu konkurencē ierindojās augstajā 11. vietā.