Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 22.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Ķeguma komercnovirziena vidusskolai šogad 30 absolventu

Ritvars Raits

«Paldies tev, skola, paldies jums, skolotāji,» teic Ķeguma komercnovirziena vidusskolas absolventi.

Aizvadītās nedēļas nogalē lielākajā daļā mūsu novadu vidusskolu notika 12.klašu absolventu izlaidumi. Arī Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, kuru šogad absolvēja 30 jauniešu.

 

Indulis Trapiņš: Esam ļoti gandarīti, ka Ogre mūs «neņēma»

Ritvars Raits

«Manuprāt, jebkurš Ikšķiles novada iedzīvotājs vai arī mūsu ciemiņi var just, ka te, pie mums, viss notiek, viss attīstās,» saka Ikšķiles novada pašvaldības saimnieks jeb domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Vasaras saulgrieži kārtīgam saimniekam ir atskaites punkts, līdz kuram visiem darbiem jābūt apdarītiem, bet mājai un sētai – sakārtotai, lai godam varētu ļauties līgošanai. «OVV» tieši šajā laikā viesojās pie Ikšķiles novada pašvaldības saimnieka jeb domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa, lai iztaujātu viņu, kā veicies ar darbiem tajos divos gados, kopš viņš ir šajā amatā.

 

Vai līgums ar «Fazer Amica Latvija» pastāvēs – jālemj vecākiem

Dzintra Dzene

Turpināt sadarbību ar uzņēmumu «Fazer Amica Latvija» vai nē? Tas tagad jāizlemj bērnu vecākiem.

Piektdien, 17.jūnijā, Ogres pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Zelta sietiņš» notika kārtējā bērnu vecāku, SIA «Fazer Amica Latvija» un Ogres novada pašvaldības pārstāvju tikšanās. Klātesošie varēja iepazīties ar speciālistu slēdzieniem par salmonelozes izcelšanās iemesliem «Zelta sietiņā» un spriest par tālāko sadarbību vai līguma laušanu ar ēdināšanas uzņēmumu, kura pārtikas blokā sākusies salmonelozes izplatība.

 

Katram sava Afganistāna

Anita Zeiliņa

Filmas radošā brigāde – Ģirts Straustiņš (no kreisās), Zane Peneze un Sandijs Semjonovs uzklausa skatītāju vērtējumu.

Afganistāna joprojām ir kā karsts kartupelis visiem – tiem, kas par to domā un arī tiem, kas no šīs tēmas izvairās. Žurnālistu – Zanes Penezes, Sandija Semjonova un operatora Ģirta Straustiņa veidotā dokumentālā filma «Astoņi pilnmēneši», kas pagājušajā nedēļā piedzīvoja pirmizrādi Ogrē, palīdz formulēt katram savu attieksmi pret notiekošo tur un arī šeit. Jāredz!

 

Ogre būs vēl skaistāka

Anita Zeiliņa

PA «Mālkalne» ainavu tehniķi Ivetu Vjaksi (no kreisās), apkopes iecirkņa vadītāju Mairu Rudzīti un dārzkopi Zigrīdu Šmiti sveic Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.

Par radošu darbu un ieguldījumu Ogres pilsētas zaļās rotas veidošanā Ogres novada PA «Mālkalne» ainavu tehniķe Iveta Vjakse, apkopes iecirkņa vadītāja Maira Rudzīte un dārzkope Zigrīda Šmite Ogres centra skvērā saņēma pateicības rakstus no Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka Egila Helmaņa.

 

Madlienas pansionātā Jāņi jau ielīgoti

Uldis Prancāns

Madlienas pansionāta ļaudis jau ceturto gadu Līgo svētku priekšvakarā priecēja Ķeguma novada vidējās paaudzes deju kolektīvs, 22 gadus jaunais «Kadiķis».

Vasaras saulgriežu svētkus Latvijā svin visi. Arī vispārējā tipa pansionāta «Madliena» iemītnieki. Un divreiz…

 

Latvieša mentalitāte nepieņem augstprātīgus līderus

Elīna Zelčāne

Latviešu tautai allaž piemitis zināms «sērdienīšu» gars. Saprast kalpa dvēseli mums ir daudz vieglāk, nekā pieņemt kunga domāšanas veidu. Tieši tāpēc arī līderi, kuri spēj nostāties zemākā pozīcijā, lai kopā ar tautu cīnītos pret «tiem tur augšā», spēj iekarot lielāku tautas uzticību nekā augstprātīgie līderi.

 

Šī nakts ar slēptu gaismu

Jānis Arvīds Plaudis

«Jāņi! Līgo svētki! Ielīgosim Jāņus!» no paša rīta visapkārt skan aicinājumi. Sākam jau ielīgot. Autobusā ielīgo tēviņš skurbulī. Kontroliere prasa biļeti. Šis pretī: «Netraucē! Esmu aizņemts!» Tā arī aizlīgo, sodu nesamaksājis. Varen muskuļots.

 

Ogrēnieši un suntažnieki cīnās Jaunatnes futbola līgā

Ritvars Raits

«Ogres SC» 2002.gadā dzimušo zēnu komanda.

Pilnā sparā norit Latvijas Jaunatnes futbola līgas Vidzemes zonas čempionāts 1999., 2000., 2001. un 2002.gadā dzimušo zēnu vienībām. Ogres novads šajās sacensībās pārstāvēts ar sešām komandām – visās četrās vecuma grupās spēlē «Ogres SC» futbolisti, bet abās vecākajās arī suntažnieki.

 

«Vasaras kausu 2011» izcīna FK «Tīnūži»

Ritvars Raits

FK «Tīnūži» mēģina apturēt «5dienas» uzbrukumu.

18.jūnijā no pulksten 9 rītā līdz pat vakara tumsai sporta laukumā pie Lielvārdes vidusskolas norisinājās minifutbola turnīrs «Vasaras kauss 2011». 12 komandu konkurencē par galvenās balvas ieguvējiem kļuva FK «Tīnūži» futbolisti.

 

Ogrē un Ikšķilē atdzimst enduro

Pārsla Sniedziņa

Bezceļu trasē – Kristians Eversons.

2. un 3.jūlijā Ogres un Ikšķiles apkaimē pēc vairāk kā 15 gadu pārtraukuma tiks organizētas enduro sacensības, pulcējot gan Latvijas, gan Baltijas labākos bezceļu jeb enduro braucējus. Ogrē un Ikšķilē tiks aizvadīts pirmais Latvijas čempionāta un ceturtais Baltijas čempionāta enduro posms.

 

Lai rūgst putodams

Gunārs Kušķis

Pirmās neatkarīgās Latvijas laika etiķetes.

Tuvojas vasaras saulgrieži, un laba alus kauss šajā reizē kārtīgam vīram radu un draugu pulkā nenāks par sliktu. Bet vai mēs īsti zinām, kā to gatavoja mūsu senči? Jo tajos laikos katrā svētku un talku reizē alus bija galdā vienmēr.

 

Atsakos no man piešķirtā valsts apbalvojuma

Atklāta vēstule Ordeņu kapitulam, Latvijas Valsts prezidentam, Saeimai un plašsaziņas līdzekļiem

Tālis Sala, bijušais Atzinības Krusta kavalieris, Latvijas Amatniecības kameras meistars

Es, Tālis Sala, Atzinības krusta kavalieris, no brīvas gribas un tīras sirds, ar visu atbildību un nelokāmu pārliecību paziņoju: no šī paziņojuma parakstīšanas brīža atsakos no man 2009.gada 12.oktobrī ar Ordeņa kapitula lēmumu piešķirtā Latvijas Valsts apbalvojuma Atzinības Krusta (V šķira) un augstā ordeņa kavaliera goda.

 

«Lauberietei» vēl viena uzvara pār «rukšiem» un «troļļiem»

Ritvars Raits

2.jūnijā Administratīvā rajona tiesa izskatīja SIA «Lauberes bekons» un SIA «Baltic Pork» lūgumu atļaut atjaunot būvatļauju cūku nobarošanas kompleksa ar biogāzes ražotni celtniecībai Lauberes pagastā. 16.jūnijā tiesa pieņēma lēmumu šo lūgumu noraidīt.

 

Izlaidumu laiks beidzies. Cik absolventu ir mūsu novados?

Dzintra Dzene

Jūnijs vispārizglītojošo skolu 9. un 12.klašu audzēkņiem bijis satraukumu pilns, jo, kā ik gadu, savas zināšanas bija jāpierāda valsts eksāmenos, lai neilgi pirms vasaras Saulgriežiem skolām teiktu ardievas izlaidumu ballēs. Tiesa gan, 12.klašu beidzēji centralizēto eksāmenu rezultātus uzzinās vien jūlija vidū.

 

Apzog Ogres Zemesgrāmatu nodaļu

19.jūnijā pulksten 5.35 pagaidām nenoskaidrotas personas, atspiežot otrā stāva balkona durvis, no Ogres Zemesgrāmatu nodaļas telpām nozaga datoru un divus monitorus. Savu guvumu zagļi gan bija spiesti pamest netālu no nozieguma vietas un dot kājām ziņu, jo bija nostrādājusi signalizācija un nozieguma vietā operatīvi ieradās apsardzes firmas darbinieki. Uzsākts kriminālprocess.

 

Vīrieti izmet pa otrā stāva logu

19.jūnijā pulksten 23.05 Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Mālkalnes prospektu, kur kāds vīrietis esot izmests pa otrā stāva logu.

 

Dīzeļvilcienā mēģina pārvest motociklu

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki 19.jūnijā pulksten 17 saņēma izsaukumu uz Ogres dzelzceļa staciju, kur bija jāpienāk dīzeļvilcienam Rīga – Zilupe. Sākotnējā informācija liecināja, ka vilciena vagonā skandalē pasažieris. Konduktore likumsargiem norādīja uz kādu vīrieti, kurš vilciena vagonā mēģināja pārvest sporta motociklu.

 

Vienā dienā Skolas ielā pieci protokoli

Dzintra Dzene

Aizvadītajā svētdienā, 19.jūnijā, Ogres novada pašvaldības policijas darbiniekiem ar nelieliem pārtraukumiem trīs reizes bija jādodas uz Skolas ielu, lai sauktu pie kārtības dažāda veida miera traucētājus.

 

Tuvojas Mūzikas svētki

Šovasar Mūzikas svētki Ogrē notiks 1. un 2.jūlijā. Tajos paredzēti dažādi pasākumi gan lieliem, gan maziem mūzikas mākslas cienītājiem – būs baudāmi gan vakara promenādes koncerti, bērnu sagatavots koncertuzvedums «Sprīdītis», skatītājiem uzstāsies populārais čellu trio «Melo-M», Ogres muzejā izstāde un audiovizuāla programma un svētku izskaņā, 2.jūlija vakarā, – vērienīgs opermūzikas koncerts Ogres estrādē.

 

59 529 Jāņi un 10 685 Līgas

Vasaras saulgriežos vārda svētkus svinēs 59 529 Latvijā dzīvojoši Jāņi un 10 685 Līgas, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.