Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 22.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres pamatskolas 2.d klases audzēkņiem Ogres Profesionālās vidusskolas praktisko darbu skolotāja Ģirta Lapsas vadībā putnu būrīšu gatavošana šķiet viegla un patīkama nodarbe.

 

Ogres pamatskolas audzēkņi sarūpē mājvietas pavasara vēstnešiem

Dzintra Dzene

Ogres pamatskolas 2.d klases audzēkņi ar prieku gatavo putnu būrīšus.

Piektdien,18.martā, Ogres Profesionālās vidusskolas darbnīcās jau no agra rīta zumēja urbji, un klaudzēja āmuri. Tas nebūtu nekas neparasts, jo skolā mācās arī topošie galdnieki, taču šoreiz pie darba bija ķērušies Ogres pamatskolas audzēkņi, lai pieredzējušu pasniedzēju vadībā pagatavotu 50 būrīšus putniņiem, kuri jau sāk atgriezties no siltajām zemēm un meklē mājvietu.

 

Tīnūžu ielas rekonstrukciju varētu uzsākt šā gada otrajā pusē

Dzintra Dzene

Ogres novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede informē, ka rekonstrukcija notiks posmā no Mālkalnes prospekta un Tīnūžu ielas krustojuma līdz pat Kranciema ielai.

Tīnūžu iela ir viena no tām Ogres ielām, kuras stāvoklis ir tālu no vēlamā, taču tuvāko gadu laikā situācija jūtami uzlabosies, jo ir piešķirts Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējums, kas paredzēts tranzīta ielu sakārtošanai pilsētu teritorijās.

 

Ogrē aktīvi uzsākti ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbi

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Šajā nedēļā Brīvības ielā tiek izbūvēts 18 metrus garš kanalizācijas vads.

Ogrē ir atsākušies ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbi. Pirmdien, 21. martā, notiekošajā iknedēļās ES Kohēzijas fonda finansētā ūdensvadu un kanalizācijas attīstības projekta progresa sanāksmē firmas «BMGS» pārstāvji informēja, ka visaktīvāk šobrīd notiek darbi Brīvības ielā.

 

Ogrēnieši pret sabiedrisko apspriešanu izturas nogaidoši

Anita Zeiliņa

Guntis Jonikāns, biedrības «Transportbūvju inženieru asociācija» valdes loceklis un inženieru biroja «A VIDE» valdes loceklis, stāsta par iespējamo detālplānojuma risinājumu Rīgas ielā.

Pildot Ogres novada domes 2011.gada 17.februāra lēmumu «Par detālplānojuma 1.redakcijas zemes gabaliem Rīgas ielā 27, Rīgas ielā 29, kā arī zemes gabala Rīgas iela un zemes gabala ar kadastra apzīmējumu 7401-001-0538 daļā, Ogres pilsētā, Ogres novadā, nodošanu sabiedriskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai», ceturtdien, 17.martā, Ogres novada pašvaldības ēkas mazajā zālē notika sabiedriskās apspriešanas sanāksme.

 

Apsaimniekotājs nav sociālās palīdzības iestāde

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Parādi par komunālajiem pakalpojumiem Ogrē tuvojas miljonam latu.

Šobrīd aktuāls ir jautājums par parādiem. Tie var būt dažādi, un katrs tos atmaksā atsevišķi, atbilstoši sava maka biezumam. Taču ir viens parāda veids, kas skar lielāko daļu Ogres iedzīvotāju, neatkarīgi no tā, vai tajā esi iedzīvojies pats, vai, gluži pretēji, tēriņus esi līdzsvarojis ar ienākumiem un godprātīgi nokārtojis visus maksājumus.

Tas ir parāds par komunālajiem pakalpojumiem.

 

Copēšanas sportam Madlienā – āķis lūpā 50 gadu garumā!

Andris Upenieks

Kārtējā sacīkste noslēgusies. No kreisās pirmajā rindā – Juris Galvāns, Sandis Vārbergs, Māris Virsnītis, otrajā rindā Zigmārs Zelčs, Raimonds Drēviņš, Daumants Zelčs, Solveiga Āboliņa, Mareks Saulītis, Andris Šrāders, Guntars Mancevičs.

Lai saprastu makšķernieka dvēseli, grūti kaut ko izcelt. Jo nozīmīgs it viss – azarts, pacietība, zināšanas, veiksme, pareizais vējš, īstais iemetiens, noķertais un cerētais loms, bet varbūt rītu burvība ar lakstīgalu krasta līcī. Bet varbūt par visu vairāk vārdā nesaucamais, netveramais, bet sirdī jaušamais, kas tikai pašu makšķernieku ziņā…

 

Septītais Latvijas «Lustu» salidojums

Elita Bičevska

Esot Balvos, arī Lauberes «Lustīgie» vēlējās nofotografēties kopā ar pilsētas simbolu Vilku.

Mēs kā pavasara putni lidojam uz Balviem, uz septīto «Lustu» salidojumu!

 

Guntim Pļavniekam darbs ar kamerorķestri ir sirdslieta

Uldis Prancāns

Ogres Mūzikas skolas kamerorķestris 15. jubilejas reizē.

Siguldas kultūras centrā risinājās 11. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls.

 

Pavasara ieskaņas koncertā piedalās trīs skolu audzēkņi

Uldis Prancāns

Mazozolu pamatskolas audzēkņi kopā ar skolotājām Inu Šīroni (no kreisās), Daigu Liepiņu (no labās) un auklīti Inesi Ozolu.

Taurupes vidusskolā pavasaris jau 16. reizi tiek ieskandināts ar dziesmām un dejām, mīļi uzņemot kaimiņu skolu kolektīvus.

 

«Sarkanais Krusts» badā neatstās

Dzintra Dzene

«OVV» jau informēja par jaunumiem Latvijas «Sarkanā Krusta» Ogres nodaļā – pārcelšanos uz citām telpām, kas atrodas Ogrē, Zinību ielā 8.

Uzklausot lasītāju zvanus, skaidrojām arī par attieksmi un palīdzību ar rūpniecības precēm. Šoreiz – par atbalstu ar pārtiku.

 

Cik droša mūsu drošība?

Jānis Arvīds Plaudis

«Tie japāņi! Tā zemestrīce! To viņiem vajadzēja! Tas ir sods par novēršanos no Dieva!» radio «Krustpunktā» skan gavilējoša «pravieša» balss. «Un tā katastrofa nāks pār Ameriku, un tā notiks arī Latvijā!» Ko viņš sacītu 1755.gadā Lisabonā, kad zemestrīcē nogrima okeānā puse pilsētas – ar visiem klosteriem un baznīcām?

 

«Selding» izcīna arī kausu

Ritvars Raits

«Selding» futbolistiem šī sezona bija veiksmīga – novada čempionu titulam nu pievienots arī kausa izcīņas uzvarētāju nosaukums.

19. martā ar spēli starp komandām «Selding» un «Orions CK» noslēdzās Ogres novada telpu futbola kausa izcīņa. Arī šajā turnīrā, tāpat kā novada čempionātā, triumfēja «Selding» futbolisti, kas izšķirošajā mačā savus oponentus pieveica ar 4:1.

 

Volejbola čempionāta rezultāti

Ritvars Raits

No cīņas starp ķegumietēm un jumpravietēm.

Pilnā sparā turpinās novadu čempionāts volejbolā – vīriešu turnīrā jau noskaidroti 7. – 9. vietas ieguvēji, bet labāko vienību sešinieks aizvadījis pusi no pusfinālspēlēm, savam noslēgumam tuvojas arī sieviešu komandu regulārais turnīrs. Fināli paredzēti 16. aprīlī Lielvārdē.

 

Jaunajiem ogrēniešiem uzvaras Vidzemes čempionātā

Raivis Rubīns, «Ogres SC» futbola treneris

2000. gadā dzimušo zēnu komanda «Ogres SC» un treneris Raivis Rubīns ar izcīnītajām medaļām un čempionu kausu.

Ar «Ogres SC» jauno futbolistu uzvaru noslēdzies Vidzemes ziemas čempionāts telpu futbolā 2000. gadā dzimušajiem futbolistiem A grupā. Sacensības notika trijos posmos – astoņpadsmit spēlēs mūsējie izcīnīja 11 uzvaras, sešas reizes spēlēja neizšķirti un tikai reizi piedzīvoja zaudējumu. Kopējā vārtu attiecība – 40:15.

 

Krāsainie, veselīgie un garšīgie lauka tomāti

Anna Liepniece

Dārzkopju atmiņā joprojām ir skaistā, karstā un saulainā aizvadītā gada vasara. Bez miglošanas, plēves seguma un pat nezālēs ieauguši bagātīgi ražoja lauka tomāti. Taču siltumnīcās iestādītie sagādāja lielas raizes, jo telpās temperatūra nereti bija ap + 50o C. Nelīdzēja ne papildu ierīkotie vēdlodziņi, ne caurvējš, ne rasināšana…

 

Ķeguma novada bērni paliek aiz svītras – valsts apmaksātās vakcīnas pret ērču encefalītu nepietiek

Ar cieņu, dr. I.Raga

7. februārī ģimenes ārstiem tika izsūtīta Latvijas Infektoloģijas centra vēstule nr. 143, kurā teikts, ka, «veicot epidemioloģiskās uzraudzības datu analīzi par saslimstību ar ērču encefalītu 2006. –2010. gadā, valsts aģentūra «Latvijas Infektoloģijas centrs» noteica un Veselības ministrija (VM) atbalstīja teritoriju sarakstu valsts apmaksātās bērnu vakcinācijas pret ērču encefalītu veikšanai 2011.gadā.

 

Par iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu

Sarmīte Kirhnere, nodokļu konsultante

Pienākums obligāti iesniegt gada ienākumu deklarāciju.

 

Dainis Širovs vada Zemnieku savienības Ogres nodaļu

TB/LNNK rindas pametis un 17.martā par Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Ogres nodaļas valdes priekšsēdētāju ievēlēts SIA «Ogres rajona slimnīca» vadītājs Dainis Širovs, informē www.ogresfakti.lv.

 

Nakts laikā atstāj bez uzraudzības divgadīgu bērnu

Pārsla Sniedziņa

Pateicoties operatīvo dienestu ātrai un saskaņotai rīcībai, aizvadītajā sestdienā laikus tika sniegta palīdzība kādā dzīvoklī Ogrē, Mālkalnes prospektā, ieslēgtam un bez uzraudzības atstātam divgadīgam zēnam.

 

Sabojā radiatorus un noplēš tapetes

13.martā 1991.gadā dzimusi ogrēniete īslaicīgās aizturēšanas izolatora kamerā Ogrē, Brīvības ielā, sabojāja radiatorus un noplēsa tapetes. Jaunietei būs jāatbild par svešas mantas tīšu bojāšanu.

 

Apzinām Lielvārdes novada tūrisma uzņēmējus un iespējas

Ieva Sala, zemnieku saimniecība «Saliņas» Lēdmanē

12. un 19. marts bija šī gada un patiesībā pēc ilgiem laikiem pirmās divas tikšanās reizes Lielvārdes novada tūrisma uzņēmējiem un pašvaldībai.

 

Ogres Zilo kalnu dabas parks – kā to sakopsim?

Sintija Kuršinska, plāna izstrādes uzraudzības darba grupas locekle – ogrēniete, vides speciāliste un biedrības «Ogres forums» pārstāve

Saka, ka nejaušību nav un pastāv tikai likumsakarības. Bet varbūt sauksim to šoreiz vienkārši par lielisku sakritību, ka tieši šogad – 2011. gadā, kas nupat pasludināts par Starptautisko Meža gadu, ir tapis jaunais, ilgi lolotais un, manuprāt, gana daudzsološais Ogres Zilo kalnu dabas parka Dabas aizsardzības plāns.

 

Pirmie valsts olimpieši

Aizvadītas pirmās mācību olimpiādes valsts līmenī. Sekmīgi startējuši arī mūsējie.

9.klašu 17.valsts vēstures olimpiādē atzinības goda rakstu nopelnīja Elīna Jēkabsone no Ķeipenes pamatskolas.

 

Sacenšas ceturtklasnieki

Aizvadītas mācību olimpiādes Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada 4.klašu skolēniem latviešu valodā un matemātikā.

 

Starpnovadu olimpiāde krievu valodā

Noslēgusies Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada olimpiāde krievu valodā 8.klašu grupā. Piedalījās 36 skolēni.

 

«Ogres BS» vēl divas uzvaras un zaudējums

Ritvars Raits

Ar mainīgiem panākumiem savas cīņas Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā turpina «Ogres BS» puiši, kuri uzvarējuši vēl divās spēlēs, bet vienā piedzīvojuši zaudējumu. Ar 88:61 pārspēti «Līvāni» un ar 86:81 – «Gulbenes buki», bet ar 86:92 diezgan negaidīti zaudēts BK «Zemgale-LLU». Turnīra tabulā mūsējie ar 15 uzvarām un pieciem zaudējumiem ieņem augsto 3. vietu.