Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Ogrēnietis» iekarojis Spāniju. Pirmajā rindā piektā no kreisās Irēna Sabļina.

 

«Ogrēnietis» iedejo skatītāju sirdīs Spānijā

Uldis Prancāns

Barselona no putna lidojuma.

Ogres Kultūras centra senioru deju kolektīvs «Ogrēnietis» vēl ir zaļoksnos pusaudža gados – dibināts 1999.gadā. Šobrīd dejas rakstus Ināras Driksnas vadībā vērpj 24 dalībnieki (15 dāmas un 9 kungi) vecumā no 44 līdz 72 gadiem. Darbīgā kolektīva kārtējais, radošais gads savu kulmināciju piedzīvoja Kalellas pilsētas festivālā Spānijā.

 

Darīs visu, lai paaugstinātu profesionālās izglītības prestižu

Dzintra Dzene

OVT direktorei Ilzei Brantei ir vērā ņemama pieredze profesionālās izglītības jomā.

Apvienojot Ogres Meža tehnikumu, Ogres Amatniecības vidusskolu un Ogres Profesionālo vidusskolu, no šī mācību gada izveidots Ogres Valsts tehnikums (OVT), kur mācības uzsākuši vai turpina 1322 audzēkņi. Tehnikuma vadība uzticēta ogrēnietei Ilzei Brantei – cilvēkam ar vērā ņemamu pieredzi profesionālās izglītības jomā.

 

Kā atrast Ogres Tūrisma informācijas centru?

Pārsla Sniedziņa

Ogres autoosta uz vienu pusi, Tūrisma informācijas centrs – uz otru...

Droši vien vairums ogrēniešu labi zina, ka mūsu pilsētas Tūrisma informācijas centrs (TIC), kas reizē ir arī «Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra», atrodas Ogres autoostā jeb Brīvības ielā 12a, tāpēc uz ceļa norādēm neskatās. Toties tiem, kuri nezina un skatās, var gadīties aiziet pavisam citā virzienā…

 

Gatavojas diskusijai par Ogres upi

Santa Šustere, Ogres Vēstures un mākslas muzeja speciāliste

Ogres Vēstures un mākslas muzejā izstādes «Upe. Tilti. Laipas» (skatāma līdz 27. novembrim) ietvaros tapis Ogres upes makets.

 

Taurupieši aicina: «Atpūties sakarīgi!»

Uldis Prancāns

Projekta «Atpūties sakarīgi!» darba grupa un atbalstītāji. No kreisās: Zigmunds Šteins (tēvs un dēls), Sanita Rožulapa, Arvīds Bogdāns, Jānis Stafeckis, Jānis Reimanis, Andris Balodis, priekšplānā – Ingus.

Taurupes vidusskolas telpās saviesīgi sportiskā gaisotnē tika apstiprināts Ogres pašvaldības projektu konkursā «Veidojam vidi ap mums» atbalstītā projekta «Atpūties sakarīgi» gala rezultāts.

 

Dzeja joprojām nepadodas

Uldis Prancāns

Dzejas pēcpusdienas galvenās «vaininieces» – Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Maruta Jēkabsone (no kreisās) un «Sirdsdomas» sirds un doma Ilga Rēdmane.

20.septembra vēlā pēcpusdienā, astronomiski gastronomiskā rudens priekšvakarā, Dzejas dienu turpinājumā Ogres Centrālajā bibliotēkā (OCB) savu radošo ražu vētīja Ogres novada literāti.

 

Slavenais Ogres kaķis Mārtiņš iekaro ārzemnieku atzinību

Elīna Baumane

Starptautiskajā izstādē, kas notika Paņevēžā, Mārtiņš savā (mājas kaķu) nominācijā ieguva pirmo vietu.

Ar medaļām un dāvanām no kārtējās kaķu izstādes ir atgriezies slavenais Ogres kaķis Mārtiņš.

 

Madlienā uzvar meņģelieši un lēdmanieši, Ogrē – 1.vidusskolas jaunie futbolisti

Uldis Prancāns, Ritvars Raits

Pirmie, kuri jaunajā Ogres Valsts ģimnāzijas futbollaukumā izcīnīja čempionu kausu, bija Ogres 1.vidusskolas D vecuma grupas puikas sporta skolotāja Gata Heidingera vadībā.

21.septembrī Madlienas sporta stadionā un Ogres Valsts ģimnāzijas jaunajā futbollaukumā vienlaikus risinājās gadskārtējās Skolēnu sporta spēļu sacensības futbolā jaunākajās vecuma grupās.

 

Atvērto durvju dienā liela interese par Ogres sporta centru

Ritvars Raits

Vieglatlētikas treneris Zigurds Kincis demonstrē bērniem, kā darbojas fotofiniša ierīce.

Pagājušajā nedēļā Ogres novada sporta centrā notika atvērto durvju diena, kuras laikā jaunie ogrēnieši un viņu vecāki izrādīja lielu interesei par treniņu iespējām visos piedāvātajos sporta veidos.

 

Par «Ogres kausu 2011» hokejā cīnās paši jaunākie

HK «Ogre Juniors» preses dienests

Hokeja komandas «Ogre» spēlētāji turnīrā ieguva vērtīgu pieredzi un balvā – gardu kliņģeri.

18.septembrī Vidzemes ledus hallē notika hokeja kluba «Ogre Juniors» rīkotais turnīrs U-10 vecuma grupas hokejistiem, kurā piedalījās sešas komandas.

 

Vai «šķīstās mūķenes» būs īstās?

Dzintra Dzene

Līdz ko elektroniskajos medijos izskanēja pirmie provizoriskie dati par «Saskaņas centra» (SC) uzvaru vēlēšanās un «Zatlera Reformu partijas» (ZRP) iegūto otro vietu, ēterā atskanēja «Zaļo un Zemnieku savienības» (ZZS) ministru prezidenta kandidāta Aivara Lemberga prātojums – ieteikums: šīm divām partijām jāveido valdība.

 

Atbilde Nilam Ušakovam par Latvijas okupāciju un kolonizāciju!

Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs

19. septembrī SC vadītājs Nils Ušakovs vērsās pie Nacionālās Apvienības ar vairākiem jautājumiem, kas skar PSRS okupācijas un kolonizācijas radīto seku risināšanu. Jāatzīst, neesam pārsteigti, ka SC aktualizē šo tēmu.

 

Atsāk sarunas par jauno Ogres un arī Ikšķiles kapu izveidi

Dzintra Dzene

Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs informē, ka ir atsāktas sarunas ar Ikšķiles novada domi par jauno Ogres kapu izveidi Ogres Zilo kalnu teritorijā.

 

Sūdzas par ceļa Suntaži – Laubere – Madliena stāvokli

Sanāksmē par ielām un ceļiem Ogres novada domes izpilddirektora palīgs Jānis Petrovičs aktualizēja jautājumu par autoceļa Suntaži – Laubere – Madliena slikto stāvokli. Minēto ceļu intensīvi izmanto Ērgļu šosejas remontdarbu veicēji, kuri pārvietojas ar smago tehniku. Par ceļa stāvokli informēts arī tā uzturētājs – «Latvijas Valsts ceļi».

 

Dod zaļo gaismu zemesgabala Ogrē, Brīvības ielā 1b izsolei

Ogres novada domes 22.septembra sēdē, domes priekšsēdētāja vietniekam tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egilam Helmanim, deputātēm Dzintrai Mozulei un Ilgai Vecziediņai balsojot pret, bet tautsaimniecības komitejas priekšsēdētāja vietniekam Mārim Siliņam atturoties, ar balsu vairākumu tika pieņemts lēmums par nekustamā īpašuma – zemes gabala Ogrē, Brīvības ielā 1B (ar kopējo platību 1224 m2 ) atsavināšanu izsoles kārtībā un izsoles noteikumu apstiprināšanu.

 

Ogres pamatskola turpmāk – sākumskola

Ogres novada domes 22.septembra sēdē deputāti vienbalsīgi atbalstīja ierosinājumu mainīt Ogres pamatskolas nosaukumu, turpmāk šo mācību iestādi dēvējot par Ogres sākumskolu.

 

Atbalsta Rekrutēšanas un jaunsardzes centru

Ogres novada domes deputāti 22.septembra sēdē, noklausoties pašvaldības izglītības un sporta pārvaldes vadītājas Sandras Gruntes sniegto informāciju un pamatojoties uz Aizsardzības ministrijas padotībā esošā Rekrutēšanas un jaunsardzes centra (RJC) 23.augusta vēstuli, nolēma atbalstīt sadarbības līguma slēgšanu ar minēto centru par pašvaldības atbalstu jaunsargu interešu izglītības programmu īstenošanā.

 

Ogres Valsts ģimnāziju iekļaus inovatīvās pieredzes skolu tīklā

Noklausoties Ogres novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes vadītājas Sandras Gruntes sniegto informāciju un pamatojoties uz Valsts izglītības satura centra 12.jūlija vēstuli, Ogres novada domes deputāti 22.septembra sēdē vienbalsīgi nolēma atbalstīt sadarbības līguma slēgšanu ar Valsts izglītības satura centru par Ogres Valsts ģimnāzijas iekļaušanos inovatīvās pieredzes (Ekselences) skolu tīklā.

 

Izmaiņas nepilngadīgo lietu komisijas sastāvā

Ogres novada domes nepilngadīgo lietu komisijā, kurā ir 12 locekļi, notikušas izmaiņas. Ogres novada domes deputāti 22.septembra sēdē, izskatot Maijas Ragaines un Ogres 1.vidusskolas direktores Inetas Tamanes iesniegumu, vienbalsīgi nolēma, ka M.Ragaines vietā minētajā komisijā turpmāk darbosies Ogres 1.vidusskolas pārstāve Eva Mačukāne.

 

Atbalsta «Saides» līdzfinansēšanu

Ogres novada 22.septembra domes sēdē deputāti nolēma ar 300 latu lielu līdzfinansējumu no budžeta «Izdevumi neparedzētiem gadījumiem» atbalstīt projektu «Saides».

 

No 1.oktobra atkal darbosies Ogres peldbaseins

Ritvars Raits

1.oktobrī pulksten 7 no rīta durvis apmeklētājiem pēc vasaras brīvdienām atkal vērs pašvaldības aģentūras «Dziednīca» peldbaseins. Baseina izcenojumi, ja salīdzina ar pagājušo gadu, neesot mainījušies.

 

Linards Klāvs apkures tarifus Birzgalē uzskata par nepamatoti sakāpinātiem

Ritvars Raits

Uz «OVV» redakciju piezvanīja Birzgales iedzīvotājs Linards Klāvs, lai dalītos savās pārdomās par nepamatoti augstajiem apkures tarifiem centra daudzdzīvokļu mājās.

 

Vispirms jāpalīdz tiem, kuri paši sev vēlas palīdzēt

Uldis Prancāns

Taurupes sociālā centra vadītāja Aira Ločmele ir Mazozolu pagasta sociālā dienesta darbiniece kopš 1994.gada. Šobrīd viņa strādā vienotā komandā ar Meņģeles sociālā darba organizatori Ritu Vitenbergu un Taurupes kolēģi Daci Irbīti. Klientu pieņemšana un mazā kolektīva sēdes Taurupes administratīvajā ēkā notiek trešdienās.

 

Izvairās no tiesību ierobežošanas soda izciešanas

13.septembrī 1954.gadā dzimušais A. Tomes pagastā vadīja automašīnu «VW KAFER», tādējādi izvairoties no tiesību ierobežošanas soda izciešanas. Minētā informācija pievienota jau iepriekš uzsāktajam kriminālprocesam.

 

Pilnmēness un alkohols veicina tumšās dziņas

Dzintra Dzene

Ik reizi, tuvojoties pilnmēnesim, ievērojami pieaug Ogres novada pašvaldības policijas darba apjoms. Tā tas bija arī septembra vidū, kad likumsargi saņēma vairākus izsaukumus uz ģimenes skandāliem un devās vest pie prāta pārmēru iereibušos.

 

Nākamgad atvadīsimies no lielajiem gāzes baloniem

Ritvars Raits

Ievērojot Eiropas Savienības regulu, kas aizliedz realizēt bīstamas spiediena iekārtas, kas nav sertificētas, jau drīzumā Latvijā vairs netiks uzpildīti un mainīti daudzās mājsaimniecībās tik pierastie sarkanie 50 l tilpuma gāzes baloni.

 

Nepatīk PIN kods? Nomaini to bankomātā!

«SEB banka» informē savus klientus, ka tās bankomātos tagad ir iespēja mainīt maksājumu kartes PIN kodu pret citu, vieglāk iegaumējamu četrciparu kombināciju. PIN kodu iespējams nomainīt jebkurai «SEB bankas» izdotai maksājumu kartei, un tas būs derīgs līdz attiecīgās kartes derīguma termiņa beigām. Atjaunotu maksājumu karti jūs saņemsiet ar bankas izsniegtu PIN kodu, ko nepieciešamības gadījumā atkal varēs nomainīt bankomātā.

 

Pilnmēness un alkohols veicina tumšās dziņas

Dzintra Dzene

Ik reizi, tuvojoties pilnmēnesim, ievērojami pieaug Ogres novada pašvaldības policijas darba apjoms. Tā tas bija arī septembra vidū, kad likumsargi saņēma vairākus izsaukumus uz ģimenes skandāliem un devās vest pie prāta pārmēru iereibušos.

 

Ugunsdzēsēji izglābj govi un suni

20.septembrī Daugavpilī ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izcelt tranšejā iekritušu govi. Pulksten 18.53 VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpilī, Komunālajā ielā, pie dzīvojamās mājas izraktā tranšejā iekritusi govs. Ugunsdzēsēji glābēji centās pēc iespējas mazāk traumēt mājlopu, govij apkārt apliekot virves, un tad, izmantojot savu spēku, dzīvnieku nedaudz pacēla un bēra ciet tranšeju.

 

Ārzemēs strādājošiem nebūs jāmaksā ienākuma nodoklis Latvijā

Vakar, 22.septembrī, Saeima steidzamības kārtībā pieņēma grozījumus likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli». Galvenais jaunums – ārvalstīs strādājošiem no nākamā gada vairs nebūs jāmaksā ienākuma nodoklis Latvijā par algota darba ienākumiem.

 

«Lielvārde» piekāpjas vicečempioniem

Ritvars Raits

17.septembrī savu otro jaunās sezonas spēli Latvijas čempionāta vīriešu Virslīgā aizvadīja komandas «Lielvārde» florbolisti. Mūsējie viesos sīvā cīņā ar 6:7 atzina vicečempiones – Cēsu komandas «Lekrings» pārākumu.

 

Pie ventiņiem ir daudz ko redzēt

Ināra Klipsone

Augusta nogalē Ogres pensionāri devās apskatīt rītdienas un ziedu pilsētu Ventspili.