Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 26.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Madlienas svētku dienas mirkļus skaitīja Ziedu pulkstenis...

 

Daudzkrāsaini izskanējusi ceturtā Madlienas diena

Uldis Prancāns

Mazos madlieniešus apciemojis drošulis Džimba.

22.jūlijā, dienā, kas latviešu konversācijas vārdnīcā nosaukta Madlienas vārdā, stundu pa stundai ritēja gadskārtējo svētku pasākumi.

 

Saeima ir atlaista, jāgatavojas ārkārtas vēlēšanām

Dzintra Dzene

Viens no apmeklētākajiem Ogres novadā bija vēlēšanu iecirknis Nr. 678 Ogres ceļu rajona administrācijas ēkā.

Sestdien, 23.jūlijā, Latvijā notika tautas nobalsošana par 10.Saeimas atlaišanu. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) provizoriskajiem datiem, par Saeimas atlaišanu nobalsojuši 650 518 iedzīvotāji jeb 94,3 procenti no kopējā referenduma dalībnieku skaita. Arī Ogres, Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novadā par Saeimas atlaišanu nobalsojuši vairāk kā 90 procenti vēlētāju.

 

Caur piecām sabiedriski politisko iekārtu maiņām – «…bet tā bija!»

Uldis Prancāns

Jūlija Beļavnieka sarakstītā grāmata nav tikai autobiogrāfija. Lai iepazītu 20.gadsimta laikmeta griežus, šo kultūrvēsturisko izdevumu var aizrautīgi lasīt gan autora laikabiedri, gan jaunā paaudze.

22.jūlijā, Madlienas svētku ietvaros, svinīgas atvēršanas svētki pienāca arī ilggadējā Madlienas kopsaimniecības priekšsēdētāja Jūlija Beļavnieka autobiogrāfiskajai (un kultūrvēsturiskajai) grāmatai «… bet tā bija».

 

Ogrē un Ikšķilē valda velosipēdi

Ritvars Raits

Draudzīgā Ikšķiles novada velosipēdistu komanda sacensībās izcēlās ar savām košajām formām, bet vienīgo godalgoto vietu izcīnīja Inguna Mauliņa, kuras šajā fotoattēlā diemžēl nav.

Sestdien, 23.jūlijā, Ogres pilsētas ielās un uz Ikšķiles novada ceļiem priekšroka bija riteņbraucējiem. Apmēram 600 velosipēdistu bija ieradušies pie mums no visām Latvijas malām, lai piedalītos Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras tautas velobraucienā.

 

Pludmales volejbola čempionātu ar uzvarām sāk «DII» un «Nekāda naida»

Ritvars Raits

Meiteņu komandai «Dūdas» šoreiz nācās atzīt «DII» pārākumu.

21.jūlijā Ogres stadiona pludmales volejbola laukumos startēja Ogres novada sporta centra atklātais čempionāts pludmales volejbolā. Dāmu komandu konkurencē nepārspēts palika spēlētāju pāris ar nosaukumu «DII», bet starp vīru vienībām uzvaras laurus plūca «Nekāda naida».

 

Kā sagatavot ziemai gurķus un kabačus

Dzintra Dzene

Daces Makares krājumos vienmēr ir noderīgas receptes. Saimniece gatavojas gurķu marinēšanai.

Vasara ir ievārījumu laiks, taču dārzs dāvā arī citas veltes. Šoreiz par to, kā ziemai sagatavot gurķus, tomātus, kabačus un bietes.

 

Tālo ceļu pārdomas

Jānis Arvīds Plaudis

Manas dzīves notikumi risinās 85 km diapazonā un nākas pietiekami daudz pieredzēt vilcienos un autobusos. Vilcieni kļūst arvien iecienītāki, bet autobusos pasažieru skaits sarūk. Neaizkavēšos pie labi zināmiem attaisnojošiem iemesliem. Nosaukšu divus citus, ne pārāk biežus, bet biedējošus. Mīļais, jaukais šoferītis atdod atpakaļ 15 santīmus, bet biļeti neizsniedz, paturot latu.

 

Noskaidrota mirušās personība un iespējamais nozieguma vaininieks

«OVV» jau rakstīja, ka 17.jūlijā, pastaigājoties ar suni, kāda sieviete Ciemupē, netālu no dzelzceļa, atrada miruša cilvēka ķermeni, kas bija pārklāts ar skārda plāksni un apbērts ar zemi. Līķis jau bija trūdēšanas stadijā, tāpēc sākotnēji bija pat grūti noteikt mirušā cilvēka dzimumu. Šobrīd noskaidrots, ka bojā gājusī ir kāda ciemupiete, kura kopš 24.jūnija tika uzskatīta par bezvēsts pazudušu.

 

Atrod nozagto velosipēdu

14.jūlijā konstatēts: pie kādām mājām Rembates pagastā nozagts velosipēds, kurš vēlāk atrasts. Uzsākts kriminālprocess. Saņemta arī informācija, ka 1.jūlijā, uzlaužot pagraba durvis, Ogrē, Mālkalnes prospektā, nozagti divi 190 latu vērti velosipēdi. Vēl saņemta informācija: 7.janvārī konstatēts, ka divi «BMX» velosipēdi nozagti no kādu māju kāpņu telpas Lēdmanē.

 

Konduktoriem aizvien biežāk nepieciešama policijas palīdzība

Pārsla Sniedziņa

Kopš jau kādu laiku likvidēta Dzelzceļa policija, pasažieru vilcienu konduktoriem aizvien biežāk nākas lūgt vietējo likumsargu palīdzību, lai tiktu galā ar pārmēru iereibušajiem pasažieriem, kuri ignorē jebkādas vispār pieņemtās sabiedriskās kārtības normas.

 

Pasažieru vilcienos būs bezvadu internets

AS «Pasažieru vilciens» vairākos elektrovilcienos un dīzeļvilcienos uzsākusi bezvadu interneta pieslēguma testēšanu. Plānots, ka vilcienu pasažieri šo pakalpojumu varēs izmantot jau pēc trim mēnešiem, turklāt – bez maksas.

 

Lai ogošana mežā neievelkas ilgāk kā plānots

Dzintra Dzene

Ik gadu, sākoties ogošanas un sēņošanas sezonai, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem jādodas palīgā cilvēkiem, kuri apmaldījušies mežā un saviem spēkiem izkļūt no tā vairs nespēj. Lai šādu gadījumu būtu pēc iespējas mazāk, dodoties uz mežu, jāievēro drošības pasākumi.

 

Antrops un Bremze astotie Eiropā

24. jūlijā Spānijas pilsētā Bilbao noslēdzās basketbola čempionāts U-20 izlasēm, kurā Latvijas komandas sastāvā spēlēja ogrēnieši Jānis Antrops un Mārtiņš Bremze.

 

Borskābes «cienītāji» nepadosies…

Neseno Kuldīgas pilsētas svētku programmā tika iekļautas arī novusa sacensības. Par mūsējo startiem vairāk stāsta Madlienas novusa kluba līderis Jānis Markevics.