Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 29.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Pa centimetram, metram, svelmei spītējot...

 

Suntažu pils atjaunošanai – visaugstākais lietpratēju novērtējums

Andris Upenieks

Suntažu pils – vēstures, kultūras, mākslas un dabas saskaņā...

Aizvadītā gada vasarā veiktā Suntažu pils (Suntažu vidusskolas) ēkas atjaunošana to pārvērtusi līdz nepazīšanai. Protams, nevar aprakstīt to, kas jāredz, bet apgalvojums, ka pils burtiski atdzimusi no jauna, nemaz nav pārspīlēts. Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) rīkotajā skatē «Gada labākā būve Latvijā» pilī īstenotais atjaunošanas un siltināšanas projekts guvis visaugstāko novērtējumu.

 

Sāpju ceļa būtībai un cienīgai atcerei veltīta diena

Andris Upenieks

Griezīgajā pavasara vējā – svinīga piemiņa Madlienā.

Tieši par šādu dienu 25.martā bija parūpējušies madlienieši. Bez pozām un etiķetes salkanuma. Ar gaišām represijās cietušo sejām, ar pagasta vadības un kultūras ļaužu rūpēm, kurās jaušama neuzkrītoša vienkāršība un pašsaprotama cilvēcība. Ar kopā būšanu, kurā pāri visam galvenais – atcere un piemiņa.

 

Drīzus uzlabojumus ceļu jomā var negaidīt

Dzintra Dzene

Ogres novada domē aizvadītajā nedēļā viesojās (no labās) «Latvijas Dzelzceļa» Ceļu distances priekšnieka vietnieks Jānis Teicāns, Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs, «Latvijas valsts ceļu» Centra reģiona direktors Edgars Brass, «Latvijas valsts ceļu» valdes priekšsēdētājs Ivars Pāže un Satiksmes ministrs Uldis Augulis, lai ar pašvaldības vadītāju Edvīnu Bartkeviču un domes amatpersonām pārrunātu jautājumus, kas skar valsts un pašvaldības ceļu uzturēšanu.

«Ministram Ogrē vajadzēja ierasties nedēļu ātrāk un izbraukt pa Brīvības ielu, kad tur vēl nebija «aizlāpītas» lielākās bedres,» – piektdien, 25.martā, tiekoties ar satiksmes ministru un «Latvijas Valsts ceļu» pārstāvjiem, sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs. Tikšanās laikā tika pārrunāti arī citi ar ceļiem saistīti, ne mazāk aktuāli jautājumi. Diemžēl viesi drīzu situācijas uzlabošanos nesolīja.

 

Līdz ar aprīli Ikšķilē uzsāks Skolas ielas rekonstrukciju

Dzintra Dzene

Plānots, ka šādi Skolas iela izskatīsies pēc rekonstrukcijas pabeigšanas.

Aprīļa sākumā ceļu būves firma SIA «Binders» Ikšķilē sāks Skolas ielas rekonstrukciju, kas paredzēta vairākos posmos. Projekta «Skolas ielas sakārtošana Ikšķilē» realizācijas ietvaros jau tiek veikti izpētes un sagatavošanas darbi. Pirms ielu slēgšanas būs uzstādītas apvedceļu shēmas un ceļazīmes.

 

Brauciens uz Somiju – maza brīnumsvecīte ikdienas pelēcībā

Baiba Trumekalne, Ogres novada pašvaldības preses sekretāre

Ogres 1.vidusskolas skolotāji pie Jana Sibeliusa pieminekļa Helsinkos.

Mūžizglītības programmas apakšprogrammas Comenius projekta «Eiropas izglītība Eiropas skolās» ietvaros marta beigās 30 Ogres 1. vidusskolas pedagogi devās uz Keravas pamatskolu Somijā, lai iepazītos ar šīs valsts izglītības sistēmu un piedalītos mācību stundās.

 

«Lielvārde» cīnīsies par bronzu

Ritvars Raits

Lielvārdieši izmisīgi aizsargā savus vārtus pret «Lekringa» uzbrukumiem.

Jaunajiem Lielvārdes florbolistiem tomēr neizdevās sagādāt vēl vienu sensāciju. Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas pusfinālā pret titulēto Cēsu komandu «Lekrings» mūsējie zaudēja trijās spēlēs pēc kārtas, lai gan cīņa bija ļoti sīva. Tagad «Lielvārdei» šajā sezonā atlikusi tikai viena spēle – ar «Ķekavu» par Latvijas čempionāta bronzas godalgām.

 

Dainim Ozolam godalgotas vietas Latvijā un Eiropā

Aija Ezeriete

Dainis Ozols ar Lagūnu startē Latvijas Ziemas čempionātā jātnieku sportā.

Lielvārdietis Dainis Ozols šoziem ar saviem jaunajiem zirgiem sekmīgi startējis gan Latvijas, gan Eiropas čempionātos Jātnieku sportā.

 

Ogres taekvondistiem piecas medaļas Šauļos

Leonards Solovjovs, kluba «Leonclass» treneris

Kluba «Leonclass» komanda ar izcīnītajām godalgām.

19. martā Ogres taekvondo kluba «Leonclass» jaunie sportisti piedalījās starptautiskā turnīrā, kas notika Lietuvas pilsētā Šauļos. Ogrēniešu starts bija sekmīgs – izcīnītas piecas godalgotas vietas.

 

Klāt aprīlis – sulu mēnesis

Apkopoja Ritvars Raits

Aprīlis ir sulu mēnesis. Laikā, kad zeme sāk atkust, bet daba mostas pēc ziemas miega, arī koku dzīvības sulas sāk straujāk ritēt – tie uzsāk jaunu augšanas periodu. Sadarbībā ar www.mammadaba.lv piedāvājam dažus padomus, kā pareizi tecināt bērzu sulas, kā arī receptes to ilgākai uzglabāšanai.

 

Otrā Pasaules kara «sētas puse»?

Anna Liepniece

Prezidenta V.Zatlera Maskavā noslēgtais starpvalstu līgums, kas Latvijas vēsturniekiem dos iespēju pētīt Krievijas arhīvu materiālus, iespējams, sniegs arī atbildi uz mīklaino jautājumu: vai Krievijas latviešu iesaistīšana Baltijas atbrīvošanā no nacisma nav staļiniskā režīma kārtējais mēģinājums iznīcināt mūsu tautu? Šoreiz netīro «darbiņu» uzticot hitleriešiem. Tā teikt – lai pašiem būtu tīras rokas.

 

Vai banka drīkst izlemt vecāku vietā?

Dzintra Dzene

Lai gan kriminālatbildība iestājas no 14 gadu vecuma, par nepilngadīgo atbild viņa vecāki. Pat tiesas sēde nevar notikt bez nepilngadīgā vecāku vai likumisko aizbildņu klātbūtnes. Tomēr ir joma, kur vecāku vietā lēmumu pieņem citi.

 

Ogrēniešu pieteikumu tiesa pieņēmusi izskatīšanai

Ritvars Raits

23. martā Administratīvā apgabaltiesā pieņemta Ogres novada pašvaldības prasība atcelt Sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmumu par «Latvenergo» jauno elektroenerģijas tarifu apstiprināšanu, un ierosināta lieta.

 

Pārpratums pārpratuma galā

Ritvars Raits

27. martā Ogres kultūras centrā notika Latvijas biohumusa un Kalifornijas sarkano hibrīdslieku ražošanas asociācijas rīkots seminārs. 22. marta numurā saviem lasītājiem par gaidāmo pasākumu ziņoja «OVV». Diemžēl, kā nu ir izrādījies, mūsu sniegtā informācija bijusi mazliet neprecīza – seminārs nebija bezmaksas.

 

Pārkāpj policijas kontroles noteikumus

17.martā 1983.gadā dzimušajam A. sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, jo viņš Ogrē, Parka ielā, tīši pārkāpa policijas kontroles noteikumus. Policijas kontroles noteikumus minētais vīrietis tīši pārkāpa arī 21.martā Ogrē, Brīvības ielā, par ko viņam sastādīts atkārtots administratīvā pārkāpuma protokols. Bet 22.martā 1983.gadā dzimušajam A. sastādīts vēl viens administratīvā pārkāpuma protokols, jo viņš Ogrē, Brīvības ielā, ļaunprātīgi nepakļāvās policijas darbinieka likumīgajām prasībām.

 

Operatīvie dienesti palīdzību sniedz tikai reālu plūdu gadījumā

Dzintra Dzene

Ik gadu, iestājoties pavasarim, atbildīgie dienesti gatavojas iespējamajiem plūdiem. Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki jau ir apmeklējuši plūdu zonā dzīvojošos un snieguši informāciju par rīcību to gadījumā.

 

Tā nav tikai ziedu nolikšana

Vecmāmiņa

Tā jau būtu labi – klusi un mierīgi pieminēt kritušos biedrus, kā saka Upenieka kungs.

 

Skanīgas balsis arī Madonā

18.martā Madonas Kultūras centrā pulcējās pirmajā atlases kārtā augstāk novērtētie vokālās mūzikas konkursa «Balsis» kolektīvi, lai radošajā sāncensībā apliecinātu, ka arī otrajā – reģionālajā – kārtā spēj gūt žūrijas atzinību.

 

Vidējā alga 445 lati

Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2009.gadu, mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā samazinājusies no 461 līdz 445 latiem jeb par 3,5 procentiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Lielākā pensija – 4500 latu

Lielākā pensija mūsu valstī pašlaik ir 4500 latu, Latvijas Radio informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras direktore Inese Šmitiņa.

 

Lielākajai daļai vīriešu pensija nebūs vajadzīga

Ja pensionēšanās vecums Latvijā dažu gadu laikā patiešām tiks paaugstināts līdz 70 gadiem, statistiski vidējais vīrietis to nemaz nepiedzīvos, jo Centrālās statistikas pārvaldes dati daiļrunīgi teic, ka «stiprais dzimums» vidēji šajā saulē pavada 67 gadus, turpretim «vājais» – 77 gadus.

 

Sēnes – tautas barotājas

Ik gadu mūsu Tēvzemes mežos tiek salasītas sēnes 35,9 miljonu latu vērtībā, norādīts Zemkopības ministrijas Meža departamenta pētījumā. Sēņu nozare veido 0,2 – 0,3 procentus no Latvijas iekšzemes kopprodukta.

 

Čaklu un prasmīgu roku netrūkst

Uldis Prancāns

Ogres 1. vidusskolā noslēgusies gadskārtējā mājturības olimpiāde, kurā draudzīgi startēja Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada izglītības iestāžu skolēni.

 

Sasniegts angļu olimps

Savu angļu valodas olimpiādi aizvadījuši Ogres novada skolu 5.-6.klašu audzēkņi. Pasaulē nozīmīgākā saziņas līdzekļa pamatu stiprumu pārbaudīja 27 dalībnieki.

 

J.Vegners un P.Ostošovs – Latvijas vicečempioni

20. martā ar «Liepājas metalurgs II» uzvaru noslēdzās Latvijas Atklātais čempionāts hokejā. Vicečempionu titulu ieguva komanda «Ozolnieki-Monarch», kuras sastāvā spēlē ikšķilietis Jānis Vegners un tīnūžnieks Pēteris Ostošovs.

 

Daba, literatūra, draugi un rokdarbi

Rūta Ardava

Kad tā slidenuma kļūst mazāk, katru dienu cenšos kādu līkumu iziet dabā.

 

Mans spēka avots

Aija Rengarde

Mans spēka avots ir gadalaiki. Ikvienu no tiem gaidu kā svētkus.

 

Aglonas svētais avotiņš

Anna Kudeiko

Bērnībā, kad dzīvoju Latgalē, maniem kaimiņiem piederēja zemes gabals aiz Aglonas baznīcas, tur vasarās viņi brauca ievākt sienu. Vienu reizi kaimiņi paņēma mani līdzi, jo man kopš bērnības ļoti patika redzēt nezināmas vietas, iepazīt citus cilvēkus. Alku piedzīvojumu, un galviņa bija piebāzta ar sapņiem un visādām fantāzijām.

 

Nācijas spēka avoti ir cilvēku godīgums un tautas vienotība

Valija Jonele

Jauki, ka avīze izsludinājusi konkursu «Mani spēka avoti» laikā, kad visapkārt to vien dzirdam, cik slikti dzīvojam.