Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Divu stundu laikā pabeidz 12 klases

Dzintra Dzene

Lai gan mācību gads vēl tikai sācies, Ogres skolēniem vakar, 1.septembrī, bija iespēja to pabeigt, turklāt diplomu par skolas absolvēšanu iegūt divu stundu laikā vai pat ātrāk. Mācīties gribētājiem nebija arī vecuma ierobežojuma, un dažs skolu beidza, būdams vēl tikai trīs gadus jauns.

 

Lielvārdē skolēnu skaits nav samazinājies

Ritvars Raits

Lielvārdes vidusskolas pirmklasnieki sava pirmā skolas zvana skaņas sagaida ar prieku un smaidu.

1.septembra rītā, tāpat kā visā Latvijā, pirmās skolas dienas zvans atskanēja arī E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolā. Šoruden tas aicina ieņemt savas vietas skolas solos 493 Lielvārdes novada bērnus un jauniešus.

 

Skolotājam jābūt optimistam

Anita Zeiliņa

«Ar savu darbu es esmu juties vajadzīgs,» saka Suntažu vidusskolas skolotājs Andris Linde.

Skolotāji ir viena no Latvijas bagātībām. Ar viņiem lepojas, viņiem saka paldies. Pirms mācību gada sākuma novados rīko skolotāju konferences, kurās iezīmē virzienu jaunajam mācību gadam, sveic jaunos kolēģus un pasaka paldies bijušajiem.

 

«Es jutos vajadzīgs»

Daiga Dātava

Rotaļas.

Nometne «Upe» bērniem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām tika organizēta jau 11. gadu. Šogad tā noritēja Kaibalas pamatskolā, un tajā bija vairāk kā 30 dalībnieki no Lielvārdes, Ogres, Ikšķiles, Rīgas un pat tālās Madonas puses.

 

Lemj par labu vienotai atkritumu apsaimniekošanai

Dzintra Dzene

Ogrē, Akmeņu ielā, darbojas atkritumu šķirošanas laukums.

Ogres kaimiņu novadi ir atbalstījuši Ogres pašvaldības piedāvāto sadarbības līgumu par koncesijas procedūras organizēšanu «Atkritumu apsaimniekošanas tiesību nodošana Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes, Ķeguma un Baldones novadu pašvaldību administratīvajās teritorijās». Tas nozīmē, ka atkritumu apsaimniekošana jau nākamgad varētu kļūt, ja ne lētāka, tad vismaz nepalielināties.

 

Ogres Mākslas skolā saņem apbalvojumus no Francijas

Anita Zeiliņa

Ogres Mākslas skolas direktors Pēteris Aulmanis (no kreisās), Alīna Šarkovska, Dārta Balcere, Elīna Krastiņa un Signe Kraukle, Ogres Mākslas skolas direktora vietniece mācību darbā, saņem klātesošo aplausus par labi paveiktu darbu.

Pirmajā skolas dienā, 1.septembrī, Ogres Mākslas skolas audzēkņi saņēma starptautiskā bērnu vizuālās mākslas konkursa apbalvojumus. Tie atceļojuši no Francijas, UNESCO centra Trojā. Konkursa tēma – Gaiss, Ūdens, Uguns… dzīve.

 

Hiperaktīvajiem lielvārdiešiem – jubileja ar desmit svecītēm tortē

Dzintra Mozule

Agnese Rēdliha un Kolužu ģimenes draudzīgie sarži.

Lielvārdes pensionāru biedrība savu desmitgadi atzīmē darbīgi un pārējos novadniekus bagātinoši – Lielvārdes kultūras namā interesanti var aplūkot tās sarīkoto izstādi «Gleznas no senioru kambariem».

 

Kontemplatīvā Karmela māsu klostera baznīcas iesvētīšana Ikšķilē

Ikšķiles Karmela māsas OCD

Svētdien, 2.oktobrī, Ikšķilē beidzot tiks iesvētīta Baskāju Karmela ordeņa māsu klostera baznīca, kuras pamatakmeni iesvētīja V.Em. kardināls Jānis Pujats 2005.gada 16.jūlijā. Tas būs liels notikums Latvijas Baznīcas vēsturē, jo šis ir pirmais kontemplatīvais klosteris Latvijā kopš reformācijas.

 

Ogres SC jaunie futbolisti veiksmīgi noslēguši vasaras sezonu

Raivis Rubīns, «Ogres SC» treneris

Vidzemes vicečempioni futbolā – «Ogres SC» jaunie futbolisti kopā ar savu treneri Raivi Rubīnu.

«Ogres SC» 2000.gadā dzimušo zēnu komanda šovasar piedalījās Vidzemes futbola čempionātā, kur 12 komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu. Ogres komandas kopējā vārtu attiecība – 83:18. Par vērtīgāko spēlētāju «Ogres SC» komandā atzīts Niklāvs Škaunacis.

 

Ogrē sacenšas spēkavīri, brāļi Kazeļņiki velk divus kravas auto

Ritvars Raits

Brāļi Kazeļņiki uzstāda rekordu divu kravas automašīnu vilkšanā.

28.augustā, Ogres svētku trešajā dienā, pie Ogres Kultūras centra notika spēkavīru – amatieru čempionāta finālposms. Uzreiz pēc uzvarētāju apbalvošanas abi Ogres stiprākie vīri – brāļi Kazeļņiki – vilka divas kopā sakabinātas kravas automašīnas SCANIA.

 

Ogres Sporta svētku uzvarētāji

Ritvars Raits

Balvas saņem skeitparka sacensību uzvarētāji skrituļdēļa braukšanā: Raivis Laganovskis (no kreisās), Ģirts Murāns un Nauris Krūmiņš.

Aizvadītajos Ogres pilsētas sporta svētkos bija plaša un daudzveidīga sporta pasākumu un sacensību programma. Par «Līkā tilta regates», tramplīnlēkšanas sacensību un minifutbola turnīra uzvarētājiem jau ziņojām «OVV» iepriekšējā numurā, šodien par pārējiem laureātiem.

 

Spriediet par koku pēc augļiem

Elīna Zelčāne

Smaidīgās un gludi skūtās sejas uz priekšvēlēšanu plakātiem liek aizdomāties par to, vai deputātu sirdsapziņa ir tikpat gluda kā viņu vaigs un kaklasaite. Diemžēl vairāki no nu jau atlaistajiem 10. Saeimas pārstāvjiem ir parādījuši savu dubulto morāli un klaji cinisku attieksmi pret vēlētājiem.

 

Ir jāiet ozolzīlēs!

Dzintra Mozule

Redakcijai ik pa laikam piezvana kāda vecmāmuļa. Vienkārši tā – lai parunātos. Viņa stāsta par saviem un vīra cīniņiem ar slimībām, grūtu dzīvi un vientulību. Jaunie strādā ārzemēs un ir it kā apmierināti. Mazmeita sakot, ka latviešu apkārt, ka biezs un iespēju runāt dzimtajā valodā atliku likām…

 

Ogres Valsts tehnikumu vada Ilze Brante

Dzintra Dzene

Ogrēniete Ilze Brante apzinās, ka jaunizveidotā Ogres Valsts tehnikuma direktora darbs būs ļoti grūts.

Jaunā mācību gada sākums bija arī pirmā darbadiena jaunizveidotā Ogres Valsts tehnikuma direktorei Ilzei Brantei, kura uzņēmusies atbildību par vairāk kā 1300 audzēkņu lielo saimi.

 

Laba ziņa makšķerniekiem – kartes var pirkt internetā

Ritvars Raits

Nu arī Latvijā, tāpat kā pie mūsu ziemeļu kaimiņiem igauņiem, makšķerēšanas kartes iespējams nopirkt, neizejot no mājām. «OVV» pētīja, kā šo noderīgo dokumentu iespējams iegādāties internetā.

 

Tīnūžos divu gadu laikā atkārtoti deg kūts

Dzintra Dzene

1.septembra naktī pulksten 1.49 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ogres daļas darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku, kurš izcēlies kādā kūtī Tīnūžu pagastā. Dzēšanas darbi turpinājās arī dienā. Par laimi ugunsnelaimē nav cietuši ne cilvēki, ne arī lopiņi – 30 kūtī esošās cūkas izdevās izglābt.

 

Ikšķiles novadā visvairāk pārkāpumu suņu īpašniekiem un dzērājiem

Ritvars Raits

Aizvadītajā mēnesī Ikšķiles novada pašvaldības policijā kopumā reģistrēti 53 dažādi negadījumi un pārkāpumi, «OVV» informēja policijas priekšniece Natālija Māliņa. 23 no tiem notikuši vēlās vakara stundās un naktīs.

 

Vēršas traumpunktā

29.augustā Aizkraukles traumpunktā ar sejas sasitumiem un smadzeņu satricinājumu pēc medicīniskās palīdzības vērsās 1991.gadā dzimušais E., kurš piekauts Meņģelē. Pēc palīdzības sniegšanas jaunietis palaists mājās.

 

Piespiedu darbs izglītības iestādēm ļauj ietaupīt naudu

Dzintra Dzene

Šā gada septiņos mēnešos Valsts probācijas dienestā piespiedu darba izpildē nonāca 2168 likumpārkāpēji. 240 kriminālsodu – piespiedu darbs – izcietuši, strādājot izglītības iestādēs, tādējādi, ļaujot tām ietaupīt vairāk kā 24 tūkstošus latu, kas samazinātā finansējuma apstākļos nav maz.

 

Sācies mūsdienu pasaku laiks…

Valija Jonele

Rakstu iesaku lasīt ar smaidu sejā. Ir laiks, kad katra partija cenšas paspīdēt ar saviem panākumiem un pateikt to sliktāko par pārējiem, tāpēc pirmsvēlēšanu periodā daudz no teiktā vajag uztvert kā mūsdienu pasakas.

 

Draudze pateicas Ikšķiles novada domes speciālistiem

Ikšķiles Romas katoļu draudze un prāvests Konstantīns Bojārs ikšķiliešu un Sv. Meinarda salas apmeklētāju vārdā pateicas Ikšķiles novada domes speciālistiem par atsaucību un operatīvu rīcību salas labiekārtošanas darbu laikā.

 

Astroloģiskais ceļvedis septembrī

Raita Zemberga, astroloģe

Septembrī jūtami ietekmēs Merkurs – Jaunavas zvaigznāja valdošā planēta, liekot aktīvi darboties, domāt un meklēt pareizāko risinājumu, reizēm rodot kompromisu. Mēneša pēdējā dekādē Saule atrodas Svaros, kuru astroloģiskais princips – izlīdzināšana, harmonija. Arī citu ietekmīgo planētu ainas šajā laikposmā sekmē mieru un līdzsvaru visapkārt.

 

Mēness faktors

Raita Zemberga, astroloģe

Līdz 12.septembrim Mēness augošs, līdz ar to – piemērots laiks jaunām sākotnēm.

 

Agnesei Pastarei 28.vieta pasaules čempionātā

Naktī uz 31.augustu ogrēniete Agnese Pastare debitēja pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notiek Dienvidkorejas pilsētā Tegu.