Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 3.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Lielvārdes florbola čempionātā uzvar IBK «Jager»

Ritvars Raits

Ikšķiles komanda IBK «Jager» – Lielvārdes atklātā florbola čempionāta uzvarētāji.

29. maijā par Lielvārdes atklātā čempionāta florbolā uzvarētājiem kļuva Ikšķiles komanda IBK «Jager», kas aiz sevis atstāja «Ogres vilkus» un Lielvārdes «Gaisa spēkus». Turnīra 11 gadus ilgajā vēsturē tā bija pirmā reize, kad čempionu kauss aizceļoja ārpus Lielvārdes robežām.

 

Dainis Īvāns: tautas varai būs spēks, ja rīkosimies

Andris Upenieks

Dainis Īvāns aicina meklēt savējos, apgaismot, apvienoties un domāt ar galvu, nevis ar pērkamu televizoru vai avīzi...

Naktī pēc prezidenta paziņojuma par Saeimas atlaišanu reti kurš varēja aizmigt. Elektroniskā vide un visa cita ļaužu saziņa pacēlusies jaunam lidojumam. Sajūtama Atmodas elpa. Šķiet, ka arī Mežaparka manifestācijas un Barikāžu gars materializējas. Prezidents (kaut arī viņu nepārvēlēs) – kā vēl nekad – nav viens. Tauta – kā vēl nekad – ir tauta.

 

Salmonelozes epidēmija apstājusies, vecāki neapmierināti ar «Fazer Amica»

Ritvars Raits

SIA «Fazer Amica Latvija» rīkotājdirektors Aigars Kaugars (stāvot pirmais no kreisās), tiekoties ar bērnu vecākiem, dabūja uzklausīt neskaitāmus pārmetumus.

«OVV» jau ziņoja, ka Ogres pirmsskolas izglītības iestādē «Zelta sietiņš» plosās salmonelozes epidēmija. Pagājušajā nedēļā saslimušo skaits apstājies pie 44, bet šīs nedēļas sākumā (30. maijā) bērnudārza audzēkņu vecāki tikās ar SIA «Fazer Amica Latvija» pārstāvjiem.

 

Ogrē atdzimst bērnu un jauniešu hokejs

Dzintra Dzene

Trīspusējā līguma parakstīšanas brīdī – Ogres novada domes jurists Aleksejs Gapejevs (no kreisās), «Dinamo bērni» valdes priekšsēdētājs Raitis Bikše, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis, biedrības «Hokeja klubs «Ogre Juniors»» valdes priekšsēdētājs Kaspars Bergmanis, deputāts, Tautsaimniecības komitejas vadītājs un uzņēmējs Andrejs Ceplītis.

31. maijs Ogres novada vēsturē ieies kā bērnu un jauniešu hokeja atdzimšanas diena, ko apliecina domes telpās parakstītais trīspusējais sadarbības līgums, kas kļūs par stūrakmeni šī Latvijā un arī Ogrē tik iemīļotā sporta veida tālākai attīstībai.

 

Lielvārdes pamatskolā cieņā dabaszinības un bioloģija

Pārsla Sniedziņa

Lielvārdes pamatskolas audzēkņi meža stādīšanas talkā.

Tikko noslēdzies mācību gads, tāpēc ir īstais laiks, lai izvērtētu, kā skolēniem veicies tādos svarīgos priekšmetos kā dabaszinības un bioloģija. Lielvārdes pamatskolā šīm jomām tiek pievērsta īpaša uzmanība.

 

Ogrē uzsāk daudzdzīvokļu namu vertikālo apzaļumošanu

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Labiekārtošanas iecirkņa strādnieks Leonīds Hohlovs un Zigrīda Šmite tūdaļ puķu kastes nogādās jaunajā mājvietā.

Šonedēļ trīs Ogres daudzdzīvokļu mājas – Turkalnes 1a, Mālkalnes prosp. 2a un Vidus prosp. 20 – saņēma sastādītas puķu kastes no Ogres novada p/a «Mālkalne».

 

Madlienā atklāts jauns rotaļlaukums

Uldis Prancāns

Rotaļlaukums gaida mazos madlieniešus – gandarīta ir Ramona Leščišina.

Zīmīgajā 1. jūnijā – Starptautiskajā Bērnu aizstāvības dienā – Madlienas centrā starp daudzdzīvokļu mājām «Gatves» un «Ābeles» tika atklāts jauns rotaļlaukums.

 

Viens «Ogres pavasara» kauss paliek Ogrē

Marika Salceviča, Ogres Basketbola skolas trenere

U-15 vecuma grupas komanda «Ogre» cīnās ar tukumniecēm.

Maija beigās Ogres Basketbola skolā notika basketbola turnīrs meitenēm U-15 un U-13 vecuma grupās «Ogres pavasaris». Piedalījās pa divām komandām no Ogres, Tukuma un Saldus.

 

Patriks Gailums – divkārtējs Latvijas čempions

Ritvars Raits

Ikšķilietim Patrikam Gailumam divas zelta medaļas Latvijas čempionātā.

29. maijā Rīgā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā C vecuma grupas jauniešiem. Par Latvijas čempionu šķēpmešanā un lodes grūšanā kļuva ikšķilietis Patriks Gailums, kurš trenējas SS «Arkādija» pie Indras Eversones.

 

Daudzinātā politiskā atbildība beidzot sprukās no atbildības

Andris Upenieks

«Politiskā atbildība» – cik gan šis tukšuma pildītais jēdziens nav vazāts un zelēts?! Bet, kad atbildība beidzot iestājusies (kura draud ar sodīšanu) taustāma, partijiskie zuši steidz attaisnot sevi un uzbrukt. Prezidentam par stāju, tiesu varai par īstenoto likuma varu, konkurentiem par konkurenci, netieši arī Satversmei par tautvaldību, tautai par ilgām pēc taisnības un galu galā arī patiesībai par patiesību. Bet daži steidz mainīt ādu un pieglaimoties…

 

Morāles vietā – ieinteresēta saruna

Elīna Zelčāne

Daudzdzīvokļu namu pagalmos laiku pa laikam ar skaļu blīkšķi tiek spridzinātas petardes. Kaut arī apkārt esošie kaimiņi mazos spridzinātājus par to lamā un sola nodot policijai, puišeļos šie draudi rada vēl lielāku azartu un spridzināšanu nemazina. Trokšņotāju ierastais scenārijs ir pievērst sev uzmanību un tad bēgt, ko kājas nes.

 

Ar otro piegājienu par Prezidentu ievēlēts Andris Bērziņš

Vakar, 2. jūnijā, Saeima prezidenta vēlēšanās otrajā balsojumā ar 53 balsīm par Valsts prezidentu ievēlēja piecu «zaļzemnieku» izvirzīto, no Vidzemes ievēlēto deputātu, bijušo «Unibankas» vadītāju Andri Bērziņu (ZZS).

 

Ogres Bāriņtiesas priekšsēdētājas amatam virza Daci Zariņu

Dzintra Dzene

25. maijā noslēdzās Ogres novada pašvaldības izsludinātā pieteikšanās Ogres Bāriņtiesas priekšsēdētāja amatam. Minētajam konkursam bija pietikušies 11 pretendenti – septiņas dāmas un četri kungi.

 

Skolēnu tiesības un pienākumi. Kāpēc nerunājam par būtību?

Jānis, Ogres novadā

Esmu tehniskais darbinieks un skolā strādāju jau 16 gadus. Ik dienu vēroju skolēnu attieksmi pret skolotājiem un citiem cilvēkiem.

 

Nogādā slimnīcā

29.maijā no Kārklu ielas Ogrē Ogres slimnīcā ar galvas sasitumu un alkohola reibumā nogādāta 1982.gadā dzimusī L. Bet 1.jūnijā no Krapes pagasta Ogres slimnīcā ar galvas traumu nogādāts 1957.gadā dzimušais V. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Jaunajiem vieglatlētiem godalgas Jēkabpilī

Ritvars Raits

Maija vidū Ogres un Lielvārdes novada jaunie sportisti piedalījās Jēkabpils sporta skolas atklātajās sacensībās vieglatlētikā C un D vecuma grupās. Mūsējie kopumā izcīnīja 11 medaļas.

 

Kozlovskis un Kolomenskis uzvar Valmierā

29. maijā Valmierā notika Latvijas autokrosa čempionāta 2. posma sacensības. Brenguļu autotrase bija veiksmīga ogrēniešiem Jānim Kozlovskim un Imantam Kolomenskim, kuri uzvarēja savās klasēs.

 

«Ogres SC/FK33» vēl viens zaudējums

Latvijas futbola čempionāta 1.līgā jau piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi komanda «Ogres SC/FK33». 28. maijā mūsējie Ogres stadionā uzņēma FK «Jelgava-2», kam piekāpās ar 1:4.

 

Andris Kivlenieks – Baltijas vicečempions stafetē

Par Baltijas valstu vicečempionu orientēšanās stafetē Latvijas izlases sastāvā kļuvis ogrēnietis Andris Kivlenieks. Titulu mūsu sportists izcīnīja Lietuvā, Kuršu kāpas mežos.

 

Kasparam Bērziņam zelts, Artūram Bērziņam sudrabs

27. maijā septītajā finālspēlē tika noskaidroti Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas uzvarētāji – «VEF Rīga» basketbolisti, starp kuriem arī ogrēnietis Kaspars Bērziņš. Rīdzinieki ar 87:82 pieveica lielvārdieša Artūra Bērziņa pārstāvēto BK «Ventspils».

 

Astroloģiskais ceļvedis jūnijā

Raita Zemberga, astroloģe

Nule pagājis Saules aptumsums, kad enerģētiskās rezerves cilvēkos samazinātas. Taču vairāku planētu atrašanās Dvīņos, Saules ceļš šajā zvaigznājā un vasaras saulgriežu iestāšanās Vēža zīmē sniedz jaunas iespējas un kvalitātes. Savukārt Mēness aptumsums jūnija vidū saistās ar dažādu procesu nobeigumu.