Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 4.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības Atzinības rakstus un suminājumu saņēma arī Taurupes vidusskolas Mazozolu filiāles skolotāja Ineta Dreimane (no kreisās), Taurupes vidusskolas Meņģeles filiāles skolotāja Svetlana Gžibovska (no labās) un Taurupes vidusskolas skolotājs Arvīds Bogdāns. Vidū – Taurupes vidusskolas direktore Lonija Pušmucāne.

 

Ogres novads sumina savus pedagogus

Uldis Prancāns

Jaunogres vidusskolas skolotāja Vija Ziemele (no labās) kopā ar kolēģēm Lolitu Kuģenieci (vidū) un Aiju Paškoviču.

Aizvadītajā piektdienā, Pasaules skolotāju dienas priekšvakarā (starptautiskais datums ir 5.oktobris, bet Latvijā svētkus svin oktobra pirmajā svētdienā), Ogres Mūzikas skolā Ogres novada pašvaldība sveica 39 novada izglītības iestāžu pedagogus par bagātīgu artavu savas skolas un novada izglītības sistēmas attīstībā.

 

Dievs ir sirds aicinājums

Anita Zeiliņa

Izvēlēties dzīvi klosterī – tas ir sirds aicinājums.

Svētdien, 2.oktobrī, Ikšķilē kardināls Jānis Pujats iesvētīja Baskāju Karmela ordeņa māsu klostera baznīcu, kas vienlaikus būs arī katoļu draudzes dievnams.

 

Ogres tautas teātris nodod skatītāju vērtējumam «Lauvu ziemā»

Dzintra Dzene

OTT aktieri ir gandarīti – vētrainie aplausi liecina, ka skatītājiem izrāde patika!

Sestdien, 1.oktobrī, Ogres tautas teātris (OTT) skatītāju vērtējumam nodeva savu jaunāko lolojumu – Džeimsa Goldmena lugas «Lauva ziemā» iestudējumu Jāņa Kaijaka režijā. OTT jau daudzkārt apliecinājis savu meistarību un varēšanu, gūstot atzinību dažādos, arī starptautiskos teātra festivālos. Arī šoreiz aktieri, kuriem teātris ir tikai aizraušanās, nevis profesionāls darbs, saviem skatītājiem nelika vilties.

 

Maluzvejnieks Plaužu ezerā otrreiz «iekrīt» paša izliktajos tīklos

Dzintra Dzene

Maluzvejnieku izliktajos tīklos bija iekļuvis zandarts, seši asari un plaudis.

Biedrība «Mēs – Zivīm» regulāri kontrolē, kā tiek ievēroti makšķerēšanas un zvejas noteikumi. Pārkāpēju aizturēšana nebūt nav vienkārša, jo tīklu izlicēji nereti jāgaida stundām ilgi, tomēr agrāk vai vēlāk viņi paši tajos iekrīt. Arī aizvadītajā nedēļā Plaužu ezerā tika aizturēti divi maluzvejnieki, turklāt ar visu lomu, tīklu un laivu.

 

Ko darīt ar lielāko dārza ogu – ķirbi?

Pārsla Sniedziņa

Ko tik nevar pagatavot no ķirbja!

Ķirbis ir atrodams gandrīz ikviena dārzā, un, iespējams, tieši tādēļ tā labās īpašības ne vienmēr tiek pienācīgi novērtētas. Ķirbis ir ne tikai garšīgs, bet arī veselīgs. Veselīgā un lielā oga satur gandrīz visas organismam nepieciešamās minerālvielas un plašu vitamīnu klāstu – A, B, C, E grupas vitamīnus, karotīnu, pektīnvielas. Ķirbis satur 90 procentus ūdens, un tieši tāpēc ir ieteicams tad, kad vajadzīgs samazināt svaru.

 

Ilgtermiņa domāšana

Elīna Zelčāne

Ilgtermiņa domāšana Elīna Zelčāne Aptiekāriem šobrīd ir pļaujas laiks. Slinkie un aizņemtie, kam nav bijis laika parūpēties par savu veselību jau laikus, tagad spiesti tērēt naudiņu pretvīrusu līdzekļiem. Arī es šogad piederu slinko grupai. Par savu veselību sāku domāt tikai pirms nedēļas, kad apkārt jau visi šķaudīja un krekšķināja. Rūpes par sevi izrādījās novēlotas, un par spīti pēdējā brīža draudzībai ar dažnedažādiem dabas līdzekļiem es tomēr saslimu.

Aptiekāriem šobrīd ir pļaujas laiks. Slinkie un aizņemtie, kam nav bijis laika parūpēties par savu veselību jau laikus, tagad spiesti tērēt naudiņu pretvīrusu līdzekļiem. Arī es šogad piederu slinko grupai. Par savu veselību sāku domāt tikai pirms nedēļas, kad apkārt jau visi šķaudīja un krekšķināja. Rūpes par sevi izrādījās novēlotas, un par spīti pēdējā brīža draudzībai ar dažnedažādiem dabas līdzekļiem es tomēr saslimu.

 

Olimpiskajā dienā Ogrē 694 dalībnieki

Ritvars Raits

Ar vislielāko komandu (90 jaunie olimpieši) pasākumā bija pārstāvēta Jaunogres vidusskola.

30.septembrī Ogres stadionā rosība valdīja jau no paša rīta – Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novada skolu audzēkņi bija ieradušies, lai vingrotu un sacenstos skriešanās stafetēs kopā ar vēl gandrīz 40 tūkstošiem Olimpiskās dienas dalībnieku visā Latvijā.

 

Izraudzīti olimpiskie lāpneši, lielvārdietim A.Pikšenam gandarījuma balva

Lielvārdietis Agris Pikšens saņem savu gandarījuma balvu no pazīstamās vieglatlētes Inetas Radevičas rokām.

29.septembrī Rīgā tika paziņoti divi olimpiskie lāpneši, kuri pārstāvēs Latviju Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetē. Uz šo godu pretendēja arī sportiskais lielvārdietis Agris Pikšens, bet viņam šoreiz tika pasniegta mierinājuma balva – planšetdators.

 

Madlienā uzvar birzgalieši, Ogrē – ģimnāzisti

Uldis Prancāns, Ritvars Raits

Ogres Valsts ģimnāzijas komanda savā jaunajā futbola laukumā izcīnījusi pirmo čempionu kausu.

28.septembrī Madlienā un Ogrē Skolēnu sporta spēļu gadskārtējā futbola turnīrā sacentās 8.-9.klašu audzēkņi. Madlienā, kur spēlēja mazo skolu komandas, triumfēja birzgalieši, bet Ogrē – Ogres Valsts ģimnāzijas futbolisti.

 

Zaudējumus būs iespējams pieteikt pie sava apdrošinātāja

Pārsla Sniedziņa

Saeima 22.septembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā, kas ievieš tiešo zaudējumu regulēšanas sistēmu. Ja starp negadījumā iesaistīto pušu transportlīdzekļu apdrošinātājiem būs noslēgts savstarpējs līgums, negadījumā cietusī persona radušos zaudējumus varēs pieteikt arī pie sava apdrošinātāja.

 

Konkursā uz jurista amata vietu uzvarējusi Antra Lastiņa

Šovasar Ogres novada pašvaldība izsludināja konkursu uz vakanto jurista amata vietu. Konkurss ir noslēdzies, un kopš vakardienas, 3.oktobra, šajā amatā strādā Antra Lastiņa.

 

Izmaiņas «Ķeguma Stara» valdē – Juškānu nomainījis Priževoits

Ritvars Raits

Tikai pusotru gadu SIA «Ķeguma Stars», kas nodarbojas ar komunālo pakalpojumu sniegšanu Ķegumā, valdes locekļa amatā nostrādājis Māris Juškāns. Jau kopš septembra vidus viņa vietā stājies Aivars Priževoits, kuru daudzi noteikti atceras kā Lēdmanes pagasta padomes priekšsēdētāju pirms reģionālās reformas.

 

Meņģelē strādnieki mēģina nodedzināt pirtiņu un aplaupīt saimniekus

Dzintra Dzene

Naktī no sestdienas uz svētdienu, 2. oktobrī, trillera cienīgi notikumi norisinājās kādās mājās Meņģeles pagastā, kur trīs nolīgtie strādnieki mēģināja nodedzināt pirtiņu un aplaupīt darba devējus. Par laimi, cietušie neapjuka, bet ļaundari galu galā atjēdzās un savus baisos nodomus līdz galam nerealizēja.

 

Sakož suns

28.septembrī Ērgļu slimnīcā sniegta palīdzība Mazozolu pagasta iedzīvotājai, 1998.gadā dzimušajai S., kurai konstatēta kosta brūce labajā plecā. Meiteni sakodis suns. Cietusī nogādāta Madonas slimnīcā.

 

Vairāk, nekā prasa pienākums

Lielā pateicībā un cieņā – Ausma Jurgensone

Visu dzīvi esmu ogrēniete. Arī darbavieta man bijusi tikai viena vienīga – 52 darba gadi aizvadīti rehabilitācijas slimnīcā «Ogre», strādājot par galveno grāmatvedi. Spraigais darbs daudzu gadu garumā atstājis pēdas veselībā – tagad bieži jātiekas ar ārstu, bet par to nebūt nesūdzos.

 

Zirgkastanis – vēnu iekaisumiem, hemoroīdiem, locītavu sāpēm…

Vija Eniņa, Dr.pharm., Stradiņa Universitātes docente

Zirgkastanis jeb, kā to mēdz saukt vienkāršāk, – kastanis, kastaņa Latvijā ir izplatīts krāšņumaugs. To bieži kultivē parkos, alejās, dārzos, ceļa apstādījumos. Taču tikai retais zina, ka šis augs, kura dzimtene ir Balkānu pussala, ir pirmais svešzemju koks, kurš iestādīts Rīgā 1717.gadā pēc cara Pētera I rīkojuma.