Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 5.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Atklāj veloceliņu, kas savieno Ogri un Ikšķili

Dzintra Dzene

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam (no kreisās) un Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniekam Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egilam Helmanim bija tas gods pirmajiem izmēģināt jauno veloceliņu, turklāt, izmantojot «Apokalipses jātnieku» laipni piedāvātos nestandarta velosipēdus.

Vakardienas, 4.augusta, pusdienlaikā varēja vērot neparastu ainu – vienlaikus gan Ogres, gan Ikšķiles novada pašvaldības amatpersonas kāpa uz velosipēdiem, lai tiktos uz abu novadu robežas un atklātu sen gaidīto, ļoti vajadzīgo veloceliņa posmu, kas riteņbraukšanas cienītājiem ļaus droši aizbraukt no viena novada uz otru.

 

Vētra noposta liellopu kūti

Dzintra Dzene

Krūtaiņu ģimene cer uz pašvaldības atbalstu, lūdzot piešķirt līdzekļus no izdevumiem neparedzētiem gadījumiem.

Aizvadītās nedēļas vētras sekas vēl ilgi izjutīs daudzviet Latvijā, arī Suntažos, kur 27.jūlijā pārdesmit minūšu laikā spēji uznākušais negaiss līdz pamatiem nopostīja kūti, bez pajumtes atstājot 24 liellopus – gotiņas un teļus.

 

Tiesājas par mašīnista nolaidību avārijas izraisīšanā uz Ķeguma pārbrauktuves

Pārsla Sniedziņa

Uzņēmums «Stiga RM» pārliecināts, ka sadursmi uz Ķeguma dzelzceļa pārbrauktuves bija iespējams novērst.

Uzņēmums «Stiga RM» trešdien, 3.augustā, iesniedza Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas apgabala tiesā prasību pret AS «Pasažieru vilciens» par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu par tās elektrovilciena mašīnista pieļauto kļūdu, kā rezultātā 29.martā notika vilciena un uzņēmuma kravas mašīnas sadursme uz Ķeguma pārbrauktuves. Uzņēmums no AS «Pasažieru vilciens» tiesas ceļā vēlas atgūt 99 355,19 latus.

 

Ogres Valsts ģimnāzijai jaunajā mācību gadā – rekonstruēts stadions

Ritvars Raits

Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņiem 1.septembrī būs grūti atpazīt savu skolu...

Sākot ar jauno mācību gadu, Ogres Valsts ģimnāzijas un Ogres pamatskolas audzēkņi varēs pilnvērtīgi sportot rekonstruētajā skolas sporta laukumā. Pašlaik futbola laukumam tiek uzklāts sintētiskais segums, kuru ogrēniešiem uzdāvinājusi Latvijas Futbola federācija.

 

Šoruden Lēdmanē apjomīgi darbi nav paredzēti

Uldis Prancāns

Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Laganovskis gaidāmo saimniecisko darbu vidū izceļ nākamgad paredzēto projektu par ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu rekonstrukciju.

Sācies vasaras pēdējais mēnesis. Kā ritējis Lēdmanes pagasta saimniecības gads? Kādi uzdevumi jāatrisina līdz ziemas sezonai?

 

«Muižniekos» audzē vīngliemežus, kopj mežus un dievina dabu

Uldis Prancāns

Inguna pēta – kur nu paslēpušies čaulainie mīkstmieši...

Mūslaiku apstākļos, kad tradicionālās lauksaimniecības «mohikāņi» (gods un slava viņiem) cīnās, kā spēj, arvien vairāk uzmanības tiek veltīts netradicionālām saimniekošanas nozarēm.

 

Suntažu observatorija cīnās par izdzīvošanu

Dzintra Dzene

Vai kopīgiem spēkiem izglābsim Suntažu observatoriju?

Pirms trim gadiem Arnis Ginters no vectēva mantotajās «Kaltiņu» mājās Suntažos izveidoja publisko observatoriju. Diemžēl šobrīd tās īpašnieku plecus spiež smaga kredītu nasta, un observatorijai nākas cīnīties par izdzīvošanu.

 

Valodnieces un literātes iekaro «Aglonas Alpus»

Uldis Prancāns

Nora Ikstena skolotājas iepazīstina ar savu jaunāko grāmatu «Vīrs zilajā lietusmētelī».

Tuvredzīgo valsts vadītāju nemīlētā un ilgstoši nenovērtētā pedagogu saime vasarā bauda ne tikai pelnītu atpūtu, bet izmanto iespēju arī mācīties un gūt profesionālu informāciju radošajās nometnēs.

 

«Birzgale» zaudē pirmos punktus, «Lielvārdei» pirmā uzvara

Ritvars Raits

Ogres «Deppo» tā arī neizdevās « uzlauzt» ķegumiešu aizsardzību.

Daudz negaidītu rezultātu fiksēti Ķeguma novada atklātā čempionāta futbolā sestās kārtas spēlēs, kuras notika 2.augustā. Pirmos punktus zaudēja līderi – «Birzgales» futbolisti, kuri nospēlēja neizšķirti ar meņģeliešiem (1:1), pirmo uzvaru izcīnīja lielvārdieši, kas ar 6:1 sagrāva Ogres «5dienu», kārtējo uzvaru izcīnīja taurupieši, kuri ar 3:2 pārspēja Rembates «Streku».

 

Ogres jaunie futbolisti piedalās turnīrā Dānijā

Pauls Rubīns, «Ogres Sporta centra» komandas treneris

«Ogres SC» futbolisti un treneris Pauls Rubīns pēc uzvaras pār Maltas komandu «Pietta Hotspurs».

Jūlija beigās «Ogres SC» pusaudžu futbola komanda devās uz Dāniju, lai piedalītos «Dana cup» kausa izcīņā. 41 komandas konkurencē jaunieši ogrēnieši izcīnīja dalītu 9. – 16.vietu un ieguva vērtīgu starptautisku spēļu pieredzi.

 

Vasarā laiks triatlonam

Gundars Patmalnieks

Meņģelietis Matīss Ludboržs pēc 300 m nopeldēšanas gatavs mesties otrajā aplī.

Reiz skrējējs, peldētājs un riteņbraucējs nolēma samēroties spēkiem… Tā radās triatlons, olimpiskais sporta veids, kurš iekaro arvien lielāku popularitāti arī Latvijā, pat neskatoties uz to, ka iespējams vien pāris mēnešus gadā, kamēr ūdenstilpnēs silts ūdens – jūlijā un augustā. Toties šajos divos mēnešos sacensību karuselis griežas neapstājoties. Pagājušajā sestdienā (30.jūlijā) Jēkabpilī notika jau 7. Latvijas čempionāta posms.

 

Ko darīt, ja appludina dzīvokli?

Elīna Baumane

Zaudējumu atlīdzība ir veiksmīgāka, ja nolietais dzīvoklis ir apdrošināts.

Bieži pašvaldības aģentūras «Mālkalne» avārijas dienestā atskan iedzīvotāju zvani, jo ir noliets dzīvoklis. Kā tādos gadījumos rīkoties un kas par ko atbildīgs?

 

Cik liels ir tautas muļķības procents?

Jānis Arvīds Plaudis

Autobusa pieturā satiku tantiņu. Viņa man pateica tikai dažus vārdus: «Kā mēs paši noārdām savu valsti!» un aizbrauca… Kā aizbrauc tautas sirdsapziņa: * Vēlēšanās neatlaidīgi balsojot par kampējiem, kas peldas miljonos, tomēr gatavi pat sīkām zādzībām. * Atdodot savu vienīgo balsi par varasvīriem, kas padomju laikā vajājuši vai tiesājuši disidentus.

 

Viens auto notriec, otrs – pārbrauc

1.augustā pulksten 22.37 Lielvārdes novadā, uz autoceļa Rīga – Daugavpils, automašīna «VW GOLF», kuru vadīja 1959.gadā dzimušais V., notrieca 1970.gadā dzimušo gājēju, kurš diennakts tumšajā laikā pa autoceļu pārvietojās bez atstarojošiem elementiem. Pēc mirkļa cietušajam pārbrauca arī pagaidām nenoskaidrots kravas auto, kurš aizbrauca no negadījuma vietas. Vīrietis no gūtajām traumām negadījuma vietā mira. Uzsākts kriminālprocess.

 

Valdība atbalsta izmaiņas Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likumā

2.augusta Ministru kabineta sēdē tika atbalstītas izmaiņas Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likumā, kas ļautu saņemt 20% nodokļa atlaidi visām reģistrētā laulībā dzīvojošām daudzbērnu ģimenēm.

 

Latvieši var lepoties ar Ķeguma HES

No arhīvu materiāliem sagatavoja Harijs Jaunzems

Pašlaik Latvija ir dziļā krīzē. Tā ir gan ekonomiskā, gan demogrāfiskā, gan politiskā, gan patriotiskā krīze. Vai tā izvērsīsies par nacionālo krīzi, kad zem jautājuma ir latviešu tautas izdzīvošana? Vai ar savu prātu un rīcību mēs spēsim šo krīzi pārvarēt, atgūties, nostāties uz tautas saglabāšanas un attīstības ceļa? Varbūt ir vērts paskatīties pagātnē, kā latvieši ir rīkojušies līdzīgās situācijās?

 

Liekulības tirgus

Silvija Grunte

Liekulības, melīguma un divkosības tirgus ir sācies. Tajā nu būsim ierauti visi līdz rudenim.

 

Latvis un viņa Bailes

Ainars Bašķis

Ikviens prātīgs cilvēks baidās. Bezbailība jau kā jēdziens ir vai nu absurds, vai divkosīgs. Bailes ir dabiska aizsargreakcija, lai izdzīvotu, lai negūtu traumas. Drosmīgs cilvēks smagā cīņā ar sevi bailes pārvar un apzināti iet uz risku. Tomēr – piesardzīgs cilvēks vēl un vēlreiz pārbauda risku, viņš lēnām pārvar bailes, lēnām iet uz priekšu. Latvietis ir piesardzīgs. Pieredze liek baidīties.

 

Daudzi rindā reģistrētie elektrisko ratiņkrēslu saņemšanu var nepiedzīvot

Mārtiņš Neibults-Miebolts, ITAC valdes priekšsēdētājs,

Jānis Lipskis, ITAC pārstāvis ar ļoti smagu 1.grupas invaliditāti, Ķegumā

Ministru prezidenta V.Dombrovska uzdevumā biedrības «Invalīdu tiesību aizsardzības centrs» vēstule par 200 000 latu piešķiršanu 143 invalīdu elektriskajiem ratiņkrēsliem cilvēkiem ar ļoti smagiem kustību un citiem funkcionāliem traucējumiem tika nosūtīta izskatīšanai labklājības ministrei I.Jurševskai un finanšu ministram A.Vilkam, kā arī saskaņā ar Saeimas priekšsēdētājas S.Āboltiņas rezolūciju nodota visām Saeimas frakcijām un pie frakcijām nepiederošajam deputātam V.Lācim.

 

Dainim Ozolam sekmīgs starts Baltkrievijā

Jūlija beigās lielvārdietis Dainis Ozols sekmīgi startēja Pasaules kausa izcīņas posmā jāšanas sportā, kas notika Ratomkā, Baltkrievijā. Jau sacensību pirmajā dienā viņš ar ērzeli Gvidonu izcīnīja uzvaru galvenajā maršrutā (šķēršļu augstums līdz 140 cm).

 

A.Kazeļņikam 2.vieta Baltijas komandu sacensībās

30.jūlijā Gulbenē norisinājās Baltijas spēkavīru komandu čempionāts. 2.vietā ierindojās Agra Kazeļņika komanda, kurā kopā ar Ogres atlētu startēja arī preilēnietis Artis Plivda un jelgavnieks Ingus Kaktenieks.

 

Par Lēdmanes komandu kausu novusā

Aizvadītajā sestdienā turpinājās visnotaļ sīvas kiju kaujas par Lēdmanes komandu kausu novusā.