Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 5.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Melo – M» čellistu atraktīvās uzstāšanās laikā –Valters Pūce (no kreisās), Antons Trocjuks un Kārlis Auzāns.

 

Ogres Mūzikas svētki 2011 izskanējuši

Uldis Prancāns

Latvijas Nacionālās operas solisti Sonora Vaice (no kreisās), Jānis Apeinis, Kristīne Zadovska, Laima Lediņa, Krišjānis Norvelis, Liene Kinča, Andris Ludvigs, Inga Šļubovska.

1. un 2.jūlijā Ogrē notika gadskārtējie Ogres Mūzikas svētki. Ogres Mūzikas svētku pamatdoma – piesaistīt augstas raudzes profesionāļus, spilgtas personības, radīt dvēseliskas katarses ogrēniešiem un pilsētas ciemiņiem.

 

No olimpiādes Jūrmalā – ar deviņām medaļām

Ritvars Raits

Ogres novada zelta meitenes – vieglatlētes Undīne Dindune (no kreisās) un Inga Rītere.

Aizvadītās nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde. Šajā grandiozajā sporta pasākumā, kas notiek ik pēc diviem gadiem, piedalījās arī Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes novada komandas, jaunie ogrēnieši izcīnīja astoņas dažāda kaluma godalgas (divas zelta, divas sudraba un četras bronzas), bet ikšķiliešiem viena – zelta.

 

Lāpītas bikses vairs nav kā jaunas

Dzintra Dzene

LAU Ogres ceļu rajona brigāde strādā Ogrē, Dārza ielā.

Aizvadītajā piektdienā, 1.jūlijā, A/S «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) remontbrigāde čakli strādāja pie bedrīšu remonta Ogrē, Dārza ielā, lai Ogres Mūzikas svētku apmeklētājiem būtu patīkamāka nokļūšana līdz estrādei. Ogres pilsētā LAU speciālisti darbu turpinās arī šonedēļ, bet melnā seguma masveida bedrīšu remonts uz valsts autoceļiem ir pabeigts.

 

Projekta «Dod «5» drošībai!» drošulis Džimba – bērnu skolotājs un draugs

Uldis Prancāns

Lielais Džimba, Mazozolu pamatskolas pedagoģe Daiga Liepiņa un viņas audzēkņu pulks.

Tuvojas noslēgumam Ogres Attīstības biedrības (nevalstiska organizācija, kas darbojas Ogres novadā kopš 2008.gada) un nodibinājuma «Centrs Dardedze» realizētais projekts «Dod «5» drošībai!». Projekts sākās aizvadītā gada decembrī un finišēs šā gada septembrī, tomēr tas nenozīmē, ka nebūs turpinājuma – bērniem un skolotājiem izglītojoši izklaidējošās aktivitātes patika un tām jābūt ilgtspējīgām.

 

Politiski represētie apmeklē Liteni

Dzidra Rozenbauma

Suntažniece Dzidra Laģe (priekšplānā) noliek ziedus saviem diviem te nomocītajiem tēva brālēniem.

Jūnija vidū Ogres politiski represēto klubs un vadītājs Ivars Kaļķis organizēja 35 cilvēku ekskursiju uz gleznaino Alūksnes novadu.

 

Tomes sporta spēlēs dominē ķegumieši

Ritvars Raits

Minifutbola turnīrā triumfēja komanda «Ķegums».

2.jūlijā Tomē notika nu jau tradicionālās sporta spēles «Tome-2011». Komandu sporta veidos uzvarēja vienības, kuru nosaukumā bija novada pilsētas nosaukums – «Ķegums» un «Ķeguma HES-1».

 

Pirtnieka Ojāra padomi

Apkopoja Ritvars Raits

Pirtnieks Ojārs darbojas tikai ar enerģētiski spēcīgām slotiņām.

Mēs aizmirstam daudzas lietas. DABA, ATPŪTA, VESELĪBA – par šīm lietām parasti atceras tad, kad ir gandrīz par vēlu. Neaizmirsīsim, ka cilvēks ir dabas sastāvdaļa, tāpēc mums jādzīvo pēc dabas likumiem.

 

Par Ceturto Atmodu

Jānis Arvīds Plaudis

Amerikas pilsoņu karš izcēlās arī tādēļ, ka ziemeļnieki gribēja brīvību melnajiem. Vai nēģeri to gribēja? Bija arī žēlīgi plantatori, kas deva mājvietu, labi baroja. Reizē ar brīvību atnāca pārticība un trūkums, dzīve kartona būdās un mūra mājās. Kā nu kuram. Tomēr nav zināms melnais, kurš vēlējās atpakaļ verdzībā.

 

Apzog un apskādē auto

30.jūnijā konstatēts, ka, izsitot sānu loga stiklu, no Ogrē, Draudzības ielā, novietotās automašīnas «VOLVO» nozagtas dažādas mantas. Šajā pašā dienā konstatēts, ka Ogrē, Brīvības ielā, novietotajai automašīnai «HUYNDAI» radušies bojājumi. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. Bet 1.jūnijā konstatēts, ka no Ogrē, Tīnūžu ielā, novietotās automašīnas «BMW 528» nozagti atpakaļskata sānu spoguļi.

 

Uz mājām Rīgā dodas rāpus…

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki 3.jūlijā, patrulējot Ogrē, ap pulksten 18.55 Grīvas prospektā pamanīja kādu vīrieti, kurš rāpus mēģināja šķērsot ielas braucamo daļu. Iepazinušies ar rāpotāju tuvāk, likumsargi konstatēja, ka nostāties uz divām kājām 1955.gadā dzimušajam rīdziniekam traucē 3,3 promiles stiprais alkohola reibums.

 

Nodod sabiedriskai apspriešanai Ikšķiles teritoriālo plānojumu

Ikšķiles novada domes deputāti vienbalsīgi pieņēmuši lēmumu nodot sabiedriskai apspriešanai un atzinuma saņemšanai Ikšķiles novada teritorijas plānojuma 2011. – 2023.gadam 1.redakciju un vides pārskata projektu.

 

Ogrēnieši saņem pateicības balvas konkursā «Droša skola 2011»

1.jūlijā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) telpās notika konkursa «Droša skola 2011» apbalvošanas ceremonija. Kā informē LDDK Korporatīvās sociālās atbildības un komunikācijas eksperte Agnese Alksne, kopumā konkursam bija pieteikušās 13 Latvijas profesionālās izglītības iestādes.

 

Zem ziedošās liepas

Anna Kudeiko

1.jūlija vakarā Ogres pilsētas centra skvērā notika Ogres Mūzikas svētku ieskaņas koncerts.

 

Ogres veterāniem 11 godalgas vieglatlētikas sacensībās Jelgavā

Tūlīt pēc Jāņiem Jelgavas jaunajā Olimpiskā centra stadionā notika Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienības 48. sporta spēļu sacensības vieglatlētikā. No Ogres novada piedalījās septiņi sportisti, individuāli izcīnot 11 dažāda kaluma medaļas, «OVV» informēja viens no sacensību dalībniekiem – Jānis Kaprālis.

 

R.Magone turpina cīņu pasaules čempionātā

Aizvadītajā nedēļā sākās pasaules čempionāts basketbolā U-19 jauniešu izlasēm, kas notiek Latvijā. Mūsu valsts izlasē spēlē arī viens Ogres pārstāvis – Renārs Magone.

 

Kā pareizi lietot smaržas

Katram cilvēkam ir sava unikālā smarža, ko nosaka ķermeņa ķīmiskā uzbūve, tādēļ, smalkajiem parfīmu aromātiem sajaucoties ar ādas smaržu, tiek radīta individuāla smarža. Līdz ar to vienas un tās pašas smaržas dažādiem cilvēkiem var smaržot niansēs atšķirīgi.