Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Modris Krūmiņš

 

Modris Krūmiņš, kura daudzie darbi ir viens liels vaļasprieks

Uldis Prancāns

Modris Krūmiņš

Ogres Mūzikas skolas pedagogs Modris Krūmiņš ievada savus audzēkņus sitamo instrumentu ritmiski harmoniskajā pasaulē. Pavasarī atskatījies uz pirmo nozīmīgo dzīves datumu, skolotājs gatavs īstenot jaunas radošas ieceres.

 

Lielvārdieši aktīvi ziedo asinis

Ritvars Raits

Lielvārdieši Jurijs Kirijenko (no kreisās) un Andris Grizāns asinis ziedo jau trešo reizi.

6.jūlijā kultūras namā «Lielvārde» notika kārtējā Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā asins donoru diena. Rīgas mediķus Lielvārdē gaidīja patīkams pārsteigums – ziedot savas asinis vēlējās rekordskaits lielvārdiešu – donoru dienā ieradās apaļš simts lielvārdiešu.

 

Suntažnieki veido savu vidi

Uldis Prancāns

Suntažu estrāde iegūst jumta segumu.

Suntažu pagastā jau pabeigti vai vēl risinās vairāki labie darbi visas sabiedrības interesēs.

 

Ogres jaunieši var konkurēt arī ārzemju darba tirgū

Dzintra Dzene

Leonardo da Vinči projekta ietvaros kvalifikācijas prakses programmas daļu ārpus Latvijas šogad izgāja 24 Ogres Profesionālās vidusskolas audzēkņi, kurus viņu prakses vietās apciemoja pieci pedagogi.

Labākajiem Ogres Profesionālās vidusskolas (OPV) audzēkņiem šogad bija iespēja Leonardo da Vinči projekta ietvaros kvalifikācijas prakses programmas daļu iziet tālu ārpus Latvijas robežām, iegūstot ne vien jaunu pieredzi, zināšanas un draugus, bet arī pat darba piedāvājumus.

 

Lai nerastos problēmas, medicīnisko uzziņu labāk vadāt līdzi

Dzintra Dzene

Bez medicīniskās uzziņas pie auto stūres sēsties nedrīkst.

Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieka Edmunda Zivtiņa paziņojums par pastiprinātu autovadītāju medicīnisko uzziņu esamības kontroli izraisījis plašu ažiotāžu. Pēdējās nedēļās šoferi gluži vai gāž apkārt medicīniskās komisijas. Arī Ogres rajona slimnīcas Ambulatorajā nodaļā autovadītāju skaits, kas vēlas iziet veselības pārbaudi, ir pieckāršojies.

 

Ar mīlestību darītais

Juris Reihlers

Ligita un Andris Margēviči. Ligita ir dzimusi lievārdiete, Andris šeit kopš 19 gadu vecuma.

Lielvārdes «Kalniņu» mājās ir savāds klusums. Balta migla lēni atbrīvo rasas padzērušo zaļo mauru, un pakalna ieplakā koši ver ziedi savas acis, pienbaltā brīnuma apreibināti. Tāds sirreāls skaistuma brīdis kā Purvīša gleznā. Liekas, ka nekārtīgās, sajauktās pasaules vidū ir cilvēku radīta oāze. Tik vienkārša un skaista kā īstenajiem latviešiem reiz bija visiem. Cilvēku prāta, gribas un mīlestības radīta. Ar pienākumu pret sev piešķirto laiku un vietu šajā zemē. Radītāji, darītāji ir divi jauni, radoši, spēcīgi cilvēki un viņu abu mīlestība. Ligita – tirdzniecības darbiniece, Andris – galdnieks.

 

Arturs Robežnieks uzvar savā trasē

Ritvars Raits

Ogrēnietis Arturs Robežnieks (Nr. 14) gatavs doties trasē.

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres un Ikšķiles apkārtnē pēc vairāk kā 15 gadu pārtraukuma atkal notika enduro sacensības – Latvijas un Baltijas čempionāta posms. Senioru klasē uzvaru guva ogrēnietis Arturs Robežnieks, kuram šoreiz bija jāiztur dubulta slodze – viņš ne tikai startēja sacensībās, bet bija arī to galvenais rīkotājs.

 

Futbola čempionāta vadībā «Birzgale» un «Streka»

Ritvars Raits

Pateicoties nedaudz labākai vārtu attiecībai, turnīra tabulas 1.vietā atrodas komanda «Birzgale».

5.jūlijā notika Ķeguma novada atklātā čempionāta futbolā otrās kārtas spēles. Savas otrās uzvaras izcīnīja komandas «Birzgale» un «Streka» (Rembate), kuras izvirzījušās turnīra tabulas vadībā, bet pie pirmā panākuma tika Ogres «Aiguta», kas sīvā cīņā ar 3:2 pieveica meņģeliešus.

 

Aizvadīts ielu basketbola čempionāta 1.posms

Jānis Laganovskis, galvenais tiesnesis

«HAUZE Streetball» – nikna cīņa par katru bumbu.

2.jūlijā pie atpūtas kompleksa «Hauze» norisinājās Ogres novada atklātā ielu basketbola čempionāta 1.posms. Lai arī rīkotājus piemeklēja dažas tehniska rakstura ķibeles, visas spēles tika izspēlētas un uzvarētāji noskaidroti.

 

Jaunības eliksīrs

Dzintra Mozule

Vai zināt teiku par cilvēka mūža garumu? Nupat to uzšķīru «Latviešu tautas skaistāko teiku» krājumā. Vispirms pie Dieva nācis zirgs, un Dievs tam sacījis: «Tev būs 30 gadu!» Taču zirgam tas licies par daudz, jo allaž smagi jāstrādā. Tā nu viņš nodiņģējis sev 18 gadus.

 

Aiztur par smagu miesas bojājumu nodarīšanu ar letālām sekām

5.jūlijā kādās mājās Ciemupē ar vardarbīgas nāves pazīmēm – galvas traumu, lauztu apakšžokli un degunu – atrasts miris 1969.gadā dzimis, agrāk tiesāts rīdzinieks. Sakarā ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kā dēļ iestājusies cietušā nāve, policijas darbinieki uz karstām pēdām aizturēja četrus ciemupiešus – trīs vīriešus un sievieti.

 

Tuvojas gadskārtējā iespēja sausām kājām sasniegt Meinarda salu

Gadskārtējo remontdarbu norisei no 13.jūlija līdz 27.augustam tiks pazemināts ūdenslīmenis Rīgas HES ūdenskrātuvē, tāpēc gandrīz visu šo laiku interesentiem atkal būs iespējams sausām kājām sasniegt Sv.Meinarda salu Ikšķilē, informē «Latvenergo».

 

Vai saglabāsim tīru Ogres upi?

Jānis, Pārogrē

Gadu desmitus dzīvojot Ogres upes krastos pilsētas teritorijā, vēroju, kā izmainās upes tecējums, cik tīrs tajā ūdens.

 

Bijušos nomenklatūras darboņus nedrīkst laist varas tuvumā

Uldis Liepiņš

«Es skatos uz Latvijas karogu tornī,/Sarkans ar baltu šķelts./Sarkans ir demokrātija,/Balts ir tautas skaidrā sirds, gudrība un gars,» šīs rindas Kārlis Skalbe rakstījis 1919.gadā.

 

Ir sācies ceļš uz godīgu Latviju

Ināra Klipsone

Atsaucoties Valda Zatlera aicinājumam «Tas vārds, kam spēks», 3.jūlijā Ogres iedzīvotāju grupa pēc Sarkanā Krusta vadītāja Jāzepa Janiševa iniciatīvas devās uz Kokneses novada Likteņdārzu.

 

Diezin, vai to tagad sauc par Eiropas līmeni…

Valija Jonele

Katra nedēļa atnes jaunu informāciju arī par medicīnas nozari. Tiek minētas slimnīcas bijušajos rajonos un norādīts, kādā statusā tās turpmāk strādās, turklāt tas atkarīgs arī no tā, kādu partiju pārstāv ministrs un attiecīgās slimnīcas vadītājs.

 

Orientieristam Raivo Kivleniekam 16.vieta pasaulē

Ritvars Raits

Šonedēļ Polijā notiek pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā junioriem. Latvijas izlasē iekļauts Ogres novada sporta centra audzēknis Raivo Kivlenieks, kurš 5.jūlijā, startējot garajā distancē, izcīnīja 16.vietu pasaulē.

 

Lielvārdietim E.Kļaviņam divi Eiropas čempiona tituli

Pagājušajā nedēļā Čehijas pilsētā Brno norisinājās Eiropas sporta spēles jauniešiem ar invaliditāti. Lielisks starts tajās padevās vieglatlētam no Lielvārdes novada Edgaram Kļaviņam, kurš uzvarēja gan 100 m sprintā, gan arī tāllēkšanā.