Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 9.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Fragments no kaujas rekonstrukcijas.

 

Tīnūžos rekonstruē 2.pasaules kara kauju

Dzintra Dzene

Tīnūžu muižas teritorijā pie Mazās Juglas notika kaujas rekonstrukcija «LINDENBERG 1944», kas bija viena no vērienīgākajām Baltijā.

Sestdien, 6.augustā, Tīnūžos notika vērienīga kaujas rekonstrukcija «LINDENBERG 1944». Aptuveni simts vīru no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas autentiskos tā laika formas tērpos un ar ieročiem rokās izspēlēja kaujas epizodi pie Mazās Juglas, kur cīnījās apvienotā latviešu leģiona vācu vienības un Sarkanās armijas karavīri.

 

Aktualizē jautājumu par drošu dzelzceļa šķērsošanu Ogrē

Dzintra Dzene

Pat uz dzelzceļa pārejas priekšroka vienmēr būs vilcienam.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis, kurš līdz vakardienai, 8.augustam, pildīja domes priekšsēdētāja pienākumus, ir aktualizējis jautājumu par dzelzceļa pārejas legalizēšanu aiz veikala «Maxima» Ogrē, Upes prospektā, kas savas bīstamības dēļ jau ir prasījusi cilvēku dzīvības.

 

Starp gribēšanu un varēšanu

Anita Zeiliņa

Ogres fotokluba izstādes «Portrets» atklāšana Ogres Mākslas skolā jau ir vēsture. Vitauts Mihalovskis, Ogres fotokluba vadītājs, (no labās) novērtē sasniegto.

Fotomākslas cienītājiem šomēnes paveicies – Ogrē skatāmas divas fotoizstādes: Ogres Mākslas skolā Ogres fotokluba izstāde «Portrets» un Ogres Vēstures un mākslas muzejā – Ogres fotokluba vadītāja Vitauta Mihalovska personālizstāde «Mana Ogre».

 

Mazozolu «Strautmaļi» tek kalnup

Uldis Prancāns

Zemnieku saimniecības «Strautmaļi» īpašnieks Agris Zemītis var būt gandarīts – krīzes gados izdevies noturēties – nu ražošana sokas normāli.

Mazozolu pagasta zemnieku saimniecībā «Strautmaļi» aktīva rosība rit jau 16 gadus. Kokzāģētavas īpašnieks Agris Zemītis atklāj, ka darbības laikā bijuši gan kāpumi, gan kritumi. Kā ražošana veicas šobrīd?

 

Birzgalē spēlē volejbolu un futbolu

Ritvars Raits

Pludmales volejbola turnīra uzvarētāji jaukto komandu grupā draudzīgi pozē ar izcīnītajām balvām.

6.augustā notika ikgadējās Birzgales pagasta sporta spēles. To dalībnieki sacentās tikai divos, bet vasarās ļoti iecienītos sporta veidos – pludmales volejbolā un minifutbolā.

 

Lielvārdes pilsētas sporta svētku uzvarētāji

Ritvars Raits

Vislielākā konkurence bija minifutbola turnīrā, kur spēlēja 19 komandas. Tāpēc jo vērtīgāki uzvarētāju kausi un medaļas...

Jūlija pēdējā dienā notika Lielvārdes pilsētas sporta svētki, kuru devīze šogad bija: «Veselībai un možam garam».

 

Isjomina, Torstere un Cebule uzvar LIDO Vasaras līgā

Ritvars Raits

Santa Torstere (no kreisās), Diāna Isjomina un Līga Cebule ar LIDO Vasaras līgas čempionu kausu.

Florbols tiek spēlēts ne tikai ziemā, bet arī vasarā – atklātajos laukumos. Populārākais no tādiem turnīriem ir LIDO Vasaras līga, kas notiek LIDO atpūtas centrā, Rīgā. Aizvadītās nedēļas nogalē par šīs līgas sieviešu turnīra uzvarētāju kļuva komanda «RSU/Runway», kurā spēlē veselas trīs Lielvārdes florbola audzēknes.

 

Jāspēj atsijāt graudi no pelavām

Dzintra Dzene

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kuras notiks gandrīz vai pēc mēneša, partijas kā nekad agrāk cenšas aktīvi apvienoties, vai arī startēt pastāvīgi, kā tas ir ar LPP/LC. Minētā partija pārtrauca sadarbību ar apvienību «Par labu Latviju» un pieņēma lēmumu uz vēlēšanu laiku turpmāk saukties «Šlesera reformu partija LPP/LC».

 

Vai ogrēniešiem patīk dzīvot mirušo pilsētā?

G.Poriete, Aizkrauklē

Vai jums patīk dzīvot mirušo pilsētā? Tā gribas jautāt Ogres novada domes priekšniekiem, kuri atbild par vizuālo informāciju.

 

Interesants laiks

Uldis Liepiņš

Vēlēšanu tuvošanās no politiķu mutēm izvilina tādus domu graudus, dažubrīd jāsāk šaubīties par viņu veselo saprātu. Nu kaut vai Šlesera aicinājums piešķirt pilsonību par īpašiem nopelniem Krutojam.

 

Skatos, klausos un brīnos

Valija Jonele

Televīzijas raidījumu «Jaunais vilnis 2011» skatījās daudzi. Vieni lamājot un visu noliedzot, otri – sajūsmā par redzēto, bet trešie – kritiski vērtējot.

 

Taiga Zvejniece nomaina partijas

Ritvars Raits

Lielvārdiete Taiga Zvejniece, kura bija partijas «Pilsoniskā savienība» Lielvārdes nodaļas vadītāja, iestājusies biedrībā «Demokrātiskie patrioti», ziņo interneta portāls www.delfi.lv. Līdz ar viņas izstāšanos no «Pilsoniskās savienības» Lielvārdes nodaļas pastāvēšana esot beigusies.

 

Ķeipenē glābj nomaldījušos sēņotājus

Svētdienas, 7.augusta, vakarā Ogres daļas Ķeipenes posteņa ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja diviem sēņotājiem, kas bija nomaldījušies, izkļūt ārā no meža, informē VUGD preses dienests.

 

Nozog telefona kabeli un laivu

3.augustā konstatēts, ka pie mājām Tīnūžu pagastā, Daugavmalas ielā, nozagts 200 metru garš «SIA Lattelecom» telefona kabelis. Uzsākts kriminālprocess. Saņemta arī informācija, ka 23.jūlijā konstatēts: Lielvārdē, Daugavas krastā, no laivu piestātnes nozagta plastmasas kanoe airu laiva «EGO 320».

 

Ikšķiles pašvaldība atbalsta vairāku projektu realizēšanu

Dzintra Dzene

27.jūlija sēdē Ikšķiles novada domes deputāti lēma par līdzfinansējuma piešķiršanu vairākiem projektiem privāto partnerattiecību biedrības «Zied Zeme» projektu konkursā. Līdzekļi minēto projektu realizācijai paredzēti gan šā, gan nākamā gada pašvaldības budžetā.

 

Šonedēļ finišē Ogres pludmales volejbola čempionāts

Ritvars Raits

Šīs nedēļas vidū (10. un 11.augustā) tiks aizvadītas Ogres novada sporta centra atklātā čempionāta pludmales volejbolā pēdējās (ceturtās) kārtas spēles. Trešdien pulksten 18 izšķirošās cīņas uzsāks meiteņu komandas, bet ceturtdien tajā pašā laikā Ogres stadionā spēkiem mērosies puišu komandas.