Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 10.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Meistarīgākie florbolisti – Lielvārdē un Birzgalē

Ritvars Raits

8.novembrī Lielvārdes novada sporta centrā norisinājās Skolēnu sporta spēļu sacensības florbolā. C vecuma grupas turnīrā (6.-7.klase) meistarīgākie izrādījās E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas jaunie florbolisti, bet B vecuma grupas turnīrā (8. – 9.kl.) triumfēja birzgalieši.

 

Publiskās apspriešanas sanāksmi apmeklēja vairāki ogrēnieši.

Autotransporta tuneļa būvniecību Ogrē varētu uzsākt jau nākamgad

Dzintra Dzene

Otrdien, 7.novembrī, Ogres novada pašvaldībā notika autotransporta tuneļa būvniecības zem dzelzceļa Ogrē, Kalna prospektā, ar pieejām Kalna prospektā, publiskās apspriešanas sanāksme. Tajā uzklausīt pašvaldības vadības, speciālistu un projektētāja – Baltijas mākslīgo būvju projektēšanas biroja «Vektors T» – sniegto informāciju par būvniecības ieceri, kā arī uzdot jautājumus varēja ikviens interesents.

 

 

– Vai jūs gaidāt dzelzceļa tuneļa izbūvi Ogrē?

Solvita Vārpiņa no Ogres:

– Jā! Mēs no rītiem gaidām pat līdz pusstundai, lai tiktu pāri gan turp, gan atpakaļ, kaut lai izlaistu tos pašus skolniekus ārā. Ja dienā kādas piecas reizes tur jākursē, kādu stundu var pavadīt, pie dzelzceļa gaidot…

 

 

Iespējams, viena no vecākajām informatīvajām zīmēm Ogrē, kas bija jānoņem jau pirms gadiem 15…

Sods par barjeru bojāšanu Ogrē – joprojām latos?

Ritvars Raits

Uz laikraksta «OVV» redakciju piezvanīja ogrēnietis Valdis, kurš pastāstīja par kādu informatīvo zīmi Upes prospektā, kas satura ziņā novecojusi jau pirms daudziem gadiem.

 

 

 

 

 

Ikšķiles Romas katoļu baznīcai atzīmēti Spāru svētki.

Topošajai Ikšķiles Romas katoļu baznīcai jau Spāru svētki

Marta Poga

Trešdien, 8.novembrī, Ikšķilē tika atzīmēti topošās Ikšķiles Romas katoļu baznīcas Spāru svētki. Tajos piedalījās kardināls Jānis Pujats, Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, Ogres un Ikšķiles Romas katoļu draudžu prāvests Konstantīns Bojārs, viceprāvests Ivars Babris, topošās baznīcas būvdarbu ģenerālsponsors, uzņēmējs Juris Savickis, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un citi aicinātie viesi.

 

 

Speciālistu vadībā rit pēdējie strūklakas palaišanas darbi.

Strūklaka Ogrē, Brīvības ielas skvērā, jau izmēģināta

«OVV» iepriekš rakstīja, ka līdz valsts svētkiem plānots pabeigt strūklaku kompleksa «Digitālais ūdens aizkars» izbūvi, ūdensapgādes un kanalizācijas ārējo tīklu ierīkošanu, ilgtspējīgu lietus ūdens teknes izveidi un seguma ieklāšanu ap strūklaku.

 

 

 

 

Latvijas delegācija starptautiskajā konferencē.

Uz konferenci, kura mudina veidot labāku pasauli

Zanda Vītola, Integratīvā teātra «Ārpus Robežām» izveidotāja

No 3. līdz 5.oktobrim Baku pilsētā Azerbaidžānā norisinājās starptautiska zinātniski/praktiskā konference «Jauniešu ar invaliditāti tiesības uz neatkarību, sociālo integrāciju un līdzdalību sabiedrības dzīvē».

 

 

 

Tēlnieks darbā.

Dokumentālā filma «Ievainotais jātnieks» – arī mūsu novados

Dokumentālā filma «Ievainotais jātnieks» stāsta par tēlnieku, Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kuram 2018.gadā atzīmēsim 130.jubileju. Tā, protams, stāsta arī par viņa darbu pie Latvijas simbola – Brīvības pieminekļa celtniecības. Tātad Latvijas simtgadi svinēsim kopā ar tēlnieka Kārļa Zāles 130.jubileju.

 

 

 

Plāteres pilskalns ieguvis otro elpu un gaumīgu veidolu.

Plāteres pilskalns atguvis senatnes elpu un gatavs uzņemt vēl vairāk viesu

Uldis Prancāns

Biedrība «Saules avots» sava priekšstāvja Edgara Praliča vadībā īstenojusi projektu «Ugunskuru vietu ierīkošana Plāteres pilskalnā».

 

 

 

 

Čempionāta debitante «HansaMatrix» turnīru uzsāka ar diviem zaudējumiem, bet gan jau būs arī uzvaras.

Startējis Ogres novada čempionāts florbolā

Ritvars Raits

5.novembrī tika aizvadītas Ogres novada atklātā amatieru čempionāta florbolā sešas pirmās spēles. Šosezon savu dalību čempionātā pieteica astoņas komandas, pēc pirmajām spēlēm tikai uzvaras ir trijām – «FK Salaspils», «Rekrūši» un «Privacon».

 

 

 

 

 

Komanda «Birzgale» var palepoties ar pirmo golu un pirmo punktu, kas spraigā cīņā atņemts novadniekiem – Rembates «Streka» futbolistiem.

Čempionāta vadībā «HAUZE», «DEPPO» un «OCSK»

Ritvars Raits

Ogres novada atklātajā čempionātā telpu futbolā arī pēc trešās kārtas joprojām ir trīs komandas, kas nav zaudējušas ne punkta – Ogres «Hauze» un «Deppo», kā arī Ogresgala «OCSK». Pirmos vārtus guva un reizē pie pirmā punkta turnīra tabulā tika «Birzgale», kas cīnījās neizšķirti (1:1) ar Rembates komandu «Streka».

 

 

 

 

 

Lai neizaugtu žurkulēni…

Ritvars Raits

Pagājušajā pirmdienā televīzijas raidījumā «Aizliegtais paņēmiens» demonstrēja sižetu par kādu valsts bērnu namu Rīgā, kurā auklītes zīdaiņus baro gan, bet reti ved pastaigāties, gandrīz nerotaļājas ar viņiem un praktiski nekontaktējas. Zīdaiņa vecumā šie bērni klusi un mierīgi guļ savās gultiņās vai sēž krēsliņos, jo ir sapratuši, ka pat ar raudāšanu un kliegšanu neko nepanāks, bet kas var notikt, kad viņi izaugs?

Darbus ne vienmēr iespējams veikt pēc grafika

Dzintra Dzene

Pirms Ogres novada pašvaldības domes 9.novembra komiteju sēdes izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis klātesošos informēja par būvniecības darbiem Ogrē.

Maluzvejnieki orientējas uz lašiem, mūspuses makšķernieki darbojas godīgi

Ritvars Raits

Rudens periodā aktivizējušies maluzvejnieki. Valsts policija ziņo par pārkāpējiem, kas aizturēti Daugavā, tiesa, lejpus Rīgas HES. Kā pastāstīja biedrības «Mēs – zivīm» valdes priekšsēdētājs Ivars Dubra, mūsu novadu teritorijā tādi pārkāpumi šoruden nav konstatēti.

NVA direktore apmeklē «Fazer Latvija» Ogrē

Šodien, 10.novembrī, pulksten 9.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone apmeklē uzņēmumu «Fazer Latvija» Ogrē, kur piedalās Atvērto durvju dienā personām ar invaliditāti.

Lielvārdē stiprina Daugavas krastu

Pēc VSIA «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs» pasūtījuma Lielvārdē notiek Daugavas krasta stiprināšana.

Kivleniekam un Salcevičam LSFP stipendija

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) nosaukusi sportistus – studentus, kuriem piešķīrusi sporta stipendiju. Starp stipendiātiem ir arī divi ogrēnieši – orientierists Raivi Kivlenieks un florbola vārtsargs Jānis Salcevičs.

Jauna cilvēku apkrāpšanas shēma naudas aizdošanas darījumos

Dana Dadze

Zvērināta notāre, kas praktizē Rīgā, atklājusi shēmu, kurā kāda persona apkrāpj cilvēkus, apsolot aizdot naudu un iekasējot maksu it kā par līguma noformēšanai nepieciešamajiem izdevumiem pie notāra.

Pārvietojas bez atstarotāja

3.novembrī J. diennakts tumšajā laikā Ogresgala pagastā bez atstarojošas vestes vai citiem gaismu atstarojošiem elementiem pārvietojās pa ceļa brauktuvi, kura nebija pietiekami apgaismota. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Visus VID pakalpojumus iespējams saņemt elektroniski vai pa pastu

Ritvars Raits

Oktobra nogalē, kad «OVV» publicēja informāciju par to, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) tomēr neatjaunos Klientu apkalpošanas centru Ogrē, pievērsu uzmanību frāzei, ar kuru tika apgalvots, ka praktiski visi VID pakalpojumi ir pieejami elektroniski, lietojot VID Elektronisko deklarēšanās sistēmu (VID EDS).