Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 11.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Svētku «LABS paSĀKUMS 2019» krāšņais gājiens sācis savu ceļu lielkoncerta norises vietas virzienā.

Ikšķiles novads savus svētkus svin trīs dienas

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē triju dienu garumā tika svinēti Ikšķiles novada svētki, kam jau tradicionāli ir nemainīgs nosaukums – «LABS paSĀKUMS».

 

 

 

 

 

Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs šos tērpus velk mugurā atbilstoši liturģiskā gada notikumiem.

Baznīcu naktī Ogrē četru dievnamu durvis bija atvērtas ikvienam

Dzintra Dzene

Piektdien, 7.jūnijā, visā Latvijā norisinājās «Baznīcu nakts», kad tradicionāli daudzu dievnamu durvis ikvienam bija atvērtas līdz pat pusnaktij.

 

 

 

 

 

 

Galveno balvu – «DipDap» skrejriteni – no veikala «Ogres pērle» saņēma Puķu ģimene, kuru meitiņai Kristenai pēc nedēļas apritēs gadiņš.

Ogrē ar vērienu atzīmē «Ģimenes dienu 2019»

Dzintra Dzene

Sestdien, 8.jūnijā, ar jauno ģimeņu ratiņu parādi, krāšņiem koncertuzvedumiem un saturīgām diskusijām pirmo reizi tika atzīmēta Ģimenes diena.

 

 

 

 

 

 

 

Ar patiesu degsmi dejo mājinieki «Degsme».

Kur esi, mana bērnība?

Uldis Prancāns

Jau otro vasaru Taurupes dejotāju kolektīva «Degsme» dalībnieki kopā ar saviem draugiem ieskandina jauno estrādi ar lustīgiem dančiem. Tā kā pērn atjaunotā estrāde – rija jau izaugusi no bēbīšu vecuma, tad arī jaunajā sezonā visus aicina dejot, dziedāt un spēlēt teātri.

 

 

 

Dzimšanas dienas ballītes noskaņas radīšanai lieti noderēja uzdāvinātie gaisa baloni, kas tika izmantoti dekorēšanai.

Birzgales bērnudārzs «Birztaliņa» svin 30 gadu jubileju

Ritvars Raits

Jūnijā sākumā Vispārējās pirmsskolas izglītības iestāde «Birztaliņa» atzīmēja savu trīsdesmito jubileju. Šoreiz Birzgales bērnudārza dzimšanas diena tika svinēta nedaudz neparasti, sev sagādājot prieku, bet «Birztaliņas» ēkai un tās apkārtnei – patīkamas pārmaiņas, pastāstīja iestādes vadītāja Anita Skosa.

 

 

 

 

 

– Vai jums ir gadījies sastapties ar čūsku?

Marita Potaše, viesojas Ogrē:

– Vienu reizi dzīvē esmu redzējusi čūsku brīvā dabā, tas bija mūsu mājas pagalmā. Es pat klāt negāju, bet kaimiņš teica, kas tas esot tikai zalktis, un aiznesa rāpuli uz tuvējo mežu, lai dzīvo tur.

 

Taisnība un …

Uldis Prancāns

Kas ir taisnība? Apvainojums… Tā ir, parasti mēs dusmojamies par rūgtu patiesību un labprāt uzklausām saldus melus, lai gan zemapziņā, protams, viss ir skaidrs. Vienkārši esam pārāk bailīgi, lai skatītos taisnībai sejā. Taisnība gluži kā spogulis nemelo. Tā vien gribas iesaukties – lūdzu, spoguli, noguli pienākšanu. Diemžēl spogulis nenoguļ, taču spogulis var aizsvīst, aizsalt, galu galā, to var aizsmērēt, saplēst un aizsviest prom… Aiz… aiz… galvenais savu sirdsapziņu dabūt «aiz».

Izmeklēšanas komisiju par OIK vadīs ogrēniete Ieva Krapāne

Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017.gada 24.aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto atbalsta ieviešanas kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību pirmajā sēdē, kas notika 6.jūnijā, par tās priekšēdētāju ievēlēta ogrēniete Ieva Krapāne (KPV LV).

Deg stabs un zaru kaudze

5.jūnijā Ogresgala pagastā dega transformatora plastmasas izolācija un stabs. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus. Savukārt 7.jūnijā Lēdmanē dega zaru kaudze.

Svarīgi: Ko darīt, ja iekodusi odze?

Agate Gavare

Vasara ir laiks, kad mēs visbiežāk uzturamies brīvā dabā, sevišķi mežā, kur notiek pārgājieni, pikniki un, protams, ogošana un sēņošana. Tomēr meži un pļavas ir ne vien vieta mūsu izklaidēm, bet arī ierastā vide daudziem dzīvniekiem. Tostarp odzēm. Lai izvairītos no nepatīkamas tikšanās ar šo indīgo čūsku, jāievēro zināma piesardzība. Tāpat par ļaunu nebūs zināt, kā rīkoties, ja odze tomēr iekodusi.

Gards Jāņu siers, kas izdodas vienmēr

Agate Gavare

Strauji tuvojas latviešu paši tautiskākie svētki – Līgo, tāpēc Jāņu mātēm un tēviem nopietni jāpiedomā, jo celt galdā līgotājiem. Varbūt kādam noderēs recepte garšīgam un maigam Jāņu sieram, kas izdodas vienmēr…