Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 11.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

SIA «VIA Mežs» strādnieki pēc pašvaldības lūguma problēmu ir novērsuši.

Gaidot autobusu, vairs nebūs jāsaņem ūdens šaltis sejā

Dzintra Dzene

Iedzīvotāji jau vairākkārt gan pašvaldībā, gan «OVV» redakcijai ir sūdzējušies par iesēdumu asfaltā pretim autobusa pieturai Ogrē, Dārza ielā, Lašupju virzienā. Šobrīd iesēdums ir likvidēts.

 

 

 

 

Tūlīt Taurupes pamatskolas sporta skolotājs, sacensību galvenais tiesnesis Arvīds Bogdāns (vidū) atdos bumbu un aicinās pirmās divas tēvu komandas Kaspara un Imanta vadībā uz futbola maču.

Taurupes Tēvu dienas nagla – futbola turnīrs

Uldis Prancāns

Ceturto gadu pēc kārtas Taurupē Tēvu dienas priekšvakarā risinās aizraujošas sacensības futbolā, kad kājbumbas spēlē sevi pierāda tēti, dēli, meitas un dažkārt arī mammas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Par jauno atpūtas vietu priecājas gan mazie, gan lielie Madlienas iedzīvotāji un viņu ciemiņi…

Madlienā tapusi atpūtas vieta bērniem

Uldis Prancāns

Nereģistrēta Madlienas iedzīvotāju grupa «Mēs bērniem» finiša taisnē ievadījusi Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» atbalstītā projekta «Atpūtas vieta Madlienas bērniem» 2.kārtas darbus.

 

 

 

 

Iveta Mihaļeviča kopā ar daļu no savu izloloto tēju un sīrupu klāsta.

«Bulavu» mājražošanas nišu piepilda stādi, tējas un sīrupi

Uldis Prancāns

Mazozolu pagasta lauku mājās «Bulavas» saimnieko, kā arī dēlus Uldi un Kristeru audzina Iveta Mihaļeviča.

 

 

 

 

 

Sēņošanas čempionāta dalībnieku kopbilde.

Jaunā sēņošanas čempione – «Vilnītis atgriežas»

Liene Lazdiņa

Saulainajā 8.septembra dienā Tomē, Rata kalna apkaimes mežā, notika tradicionālais Ķeguma novada čempionāts sēņošanā. Šoruden čempionātā piedalījās astoņas komandas jeb kopumā 32 dalībnieki, bet uzvarēja sēņotāju vienība ar nosaukumu «Vilnītis atgriežas».

 

 

 

– Kā jums šoruden veicas ar sēņošanu?

Vita Gile no Ogres:

– Vispār es esmu sēņotāja – tā lieta man patīk, un sēnes arī garšo. Šoruden gan vēl sēnēs neesmu bijusi, jo zinu, ka mežs ir pārāk sauss. Jāsagaida sēņu lietus, tad gan noteikti iešu.

 

 

Šaušanas sacensību laureāti.

Zemessargu rīkotajās šaušanas sacensībās uzvar policisti

Ritvars Raits

7.septembrī Ogres novada sporta centra šautuvē notika tradicionālās Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona ložu šaušanas sacensības, kas bija veltītas militārās vienības dibināšanas 27.gadadienai. Pirmo reizi šo sacensību vēsturē ļoti sīvā cīņā par uzvarētājiem kļuva Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa snaiperi.

 

 

Viena no konkursa «Vecmāmiņa 2018» finālistēm – rembatiete Sandra Pūpola.

Trīs mūspuses dāmas sacentīsies par Latvijas vecmāmiņas titulu

Ritvars Raits

Kopš maija visā Latvijā notika dalībnieču atlase konkursam «Vecmāmiņa 2018». Patīkami, ka starp 15 finālistēm iekļuvušas arī trīs mūspuses omītes – ogrēnietes Maija Bogdanova un Inese Priede, kā arī rembatiete Sandra Pūpola.

 

 

 

 

Ikšķiles posma uzvarētāja – komanda «KIO PS».

Ikšķilē – Vislatvijas erudīcijas viktorīna

Ritvars Raits

8.septembrī Ikšķiles Tautas namā norisinājās Vislatvijas erudīcijas viktorīnas «Prāta Spēles: Simtgades kauss» viens no posmiem, kurā ar savām zināšanām par mūsu valsts vēsturi sacentās 15 komandas. Spraigā cīņā par posma uzvarētāju kļuva komanda «KIO PS», labāko trijniekā arī «Ikšķiles zupas vakaru biedrība» un «UPE».

 

 

Marinēti sīpoli labi garšos jebkurā gadalaikā!

Marinēti sīpoli

Agate Gavare

«OVV» lasītājiem piedāvājam recepti, kā pagatavot ļoti garšīgus marinētus sīpolus, kas noderēs gan kā piedeva šašlikam, gan salātiem un vienkārši gardai uzkodai.

 

 

«Laimīgie» mantinieki

Jānis Arvīds Plaudis

Veco un slimo aptīrīšana – biznesa projekts kopš sendienām. Palasiet Blaumaņa «Indrānus». Vecie Indrāni beidza mūžu pirtiņā. Mūsdienās nelaimīgie palaikam beidz mūžu patversmē vai uz ielas. Manai pazīstamai bērnībā bija grūta galva uz mācīšanos, kaut arī talants mākslā. Tēvs nolēma mantojumu nodot īpašumā, nevis pārvaldījumā, mīļajām radiniecēm. Psiholoģiskā terora apstākļos meita nespēja tam pretoties, lai arī tādēļ uz laiku nokļuva labi zināmajā Aptiekas ielā. Tad notika negaidītais. Sieviete apprecējās un kopā ar vīru tiesas ceļā atkaroja daļu no zaudētajām vērtībām.

Konkursā «Tautas garša» atkal uzvar ingvera dzēriens no Ikšķiles

Aizvadītajā nedēļā notikušajā izstādē «Riga Food» konkursa «Tautas garša» nominācijā «Bezalkoholiskie dzērieni» jau otro reizi par labāko apmeklētāji atzina ikšķilieša Jāņa Smeltera ingvera dzērienu «Ingverine».

SIA «Ogres Namsaimnieks» Avārijas dienests joprojām strādā visu diennakti

Dzintra Dzene

Pēc Ogres novada P/A «Ogres Namsaimnieks» reorganizācijas Avārijas dienests Ēku inženiertīklu nodaļas pārziņā turpina darbu SIA «Ogres Namsaimnieks» sastāvā. Dienesta būtība un funkcijas nav mainījušās – tāpat kā līdz šim iedzīvotāji Avārijas dienestu var sazvanīt visu diennakti, taču darbinieku skaits tajā ir samazinājies un dienestā diennakts maiņu režīmā strādā četri cilvēki.

Slēpj identitāti

Saņemta informācija, ka 1.septembrī A. Ogrē, Rīgas ielā, apzināti slēpis savu identitāti, nosaucot Ceļu policijas darbiniekiem sava brāļa datus, lai izvairītos no administratīvās atbildības.

Pieaudzis paātrinātā kārtībā izmeklētu pacientu skaits

Agate Gavare

Nacionālā veselības dienesta (NVD) ziņo, ka pieaudzis pacientu skaits, kas veikuši valsts apmaksātus onkoloģisko slimību diagnostiskos izmeklējumus ārpus kopējās gaidīšanas rindas jeb izmantojot tā dēvēto «zaļo koridoru». Šī gada pirmajā puse «zaļā koridora» pakalpojumus ir saņēmuši aptuveni 30 300 pacienti, kas ir gandrīz tikpat, cik 2017.gadā kopā (aptuveni 30 700 pacienti).

Kāpēc Ķeguma HES ūdenskrātuvē bija pazemināts līmenis?

Ritvars Raits

AS «Latvenergo» jau laikus ziņoja, ka pagājušās nedēļas nogalē tiks pazemināts ūdenslīmenis Rīgas HES ūdenskrātuvē. Svētdien nepatīkams pārsteigums sagaidīja lielvārdieti Armandu, kuram bija apgrūtināta laivas ielaišana Daugavā, jo, kā izrādījās, tobrīd ūdenslīmenis bija pazemināts arī Ķeguma HES ūdenskrātuvē, lai gan par to iepriekš nekādas informācijas nebija.