Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«HAUZEI» un «Deppo» – astoņas no astoņām

Ritvars Raits

Līdz Ogres novada atklātā čempionāta telpu futbolā noslēgumam atlikušas piecas kārtas, bet turnīrā joprojām ir divvadība. Pa astoņām uzvarām astoņos mačos guvušas divas Ogres komandas – «HAUZE» un «Deppo».

 

 

Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Ilmārs Zemnieks (no labās) pasniedz jaundzimušā īpašo dāvanas komplektu Karīnas tētim Dmitrijam.

Ķegumā un Ikšķilē jaundzimušajiem dāvina sudraba vērdiņu

Ritvars Raits

Ķeguma un Ikšķiles novada pašvaldības iesaistījušās projektā «Simtgades bērni», pateicoties kuram visi jaundzimušie, kuri šogad tiks reģistrēti šo pašvaldību Dzimtsarakstu nodaļās, dāvanā saņems ļoti īpašu dāvanu komplektu.

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas Zaļajā partijā uzņemtie ikšķilieši kopbildē ar LZP vadību.

Ikšķiles novada domes «Vienotības» frakcijas deputāti iestājas LZP

Ritvars Raits

Lai arī Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvji pērn notikušo pašvaldību vēlēšanu laikā uz vietu Ikšķiles novada domē nemaz nepretendēja, kopš pagājušās pirmdienas starp šīs pašvaldības deputātiem viņu ir gandrīz puse. 8.janvārī šajā partijā iestājās visi septiņi Ikšķiles novada domes deputāti, kuri nesenajās vēlēšanās startēja no partijas «Vienotība» saraksta, tostarp arī domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un viņa vietnieks Juris Saratovs.

 

 

– Ko jums nozīmē Ogres Loka tilts?

Dagne Poļakova no Ogres:

– Bērnību – pastaigas no vecmāmiņas uz mājām. Īsāks ceļš! Te ir skaista ainava. Laipa, kuru ierīkoja netālu, ved uz nekurieni, kaut solīja, ka varēs iet uz estrādi, kurā nekas, protams, nenotiek… Izmesta nauda.

 

 

Ančiņu Velna akmens.

Divi senvēstures liecinieki Lauberes pagastā

Uldis Prancāns

Jebkurā Latvijas apdzīvotajā vietā var atrast ievērojamus dabas vai kultūrvēstures objektus, vismaz zināt (nojaust) – kaut kas tāds kādreiz bijis, noteiktā laika posmā dzimis, bet tagad zemzemītē grimis…

 

 

 

Abas FK «Ikšķile» komandas ar izcīnītajām medaļām, kausiem un citām balvām.

FK «Ikšķile» Jauno gadu sāk ar sudraba un bronzas godalgām

Liene Pauloviča, FK «Ikšķile» koordinatore

FK «Ikšķile» Jauno gadu sāka 6.janvārī ar Ikšķiles vidusskolas sporta zālē notikušu pašu rīkotu turnīru telpu futbolā 2010.gadā dzimušo zēnu komandām «Ikšķiles Ziemas kauss 2018». Jaunie Ikšķiles futbolisti šajā turnīrā piedalījās ar divām komandām, sešu vienību konkurencē izcīnot otro un trešo vietu.

 

 

 

 

Raksta autors Aivars Puriņš (vidū), kurš Jēkabpilī izcīnīja divus zelta kausus.

Ogres novada vieglatlētikas senioriem septiņi kausi Jēkabpilī

Aivars Puriņš, Ogres novada vieglatlētikas veterānu komandas pārstāvis

7.janvārī Jēkabpils 3.vidusskolas sporta manēžā notika Jēkabpils 5. atklātās sacensības vieglatlētikā telpās veterāniem «Lūša kauss 2018», kurās laureātiem ierasto medaļu vietā pasniedza kausus. Ogres novada vieglatlēti – seniori šajās sacensībās izcīnīja septiņus kausus: četrus zelta, divus sudraba un vienu bronzas.

 

 

 

Brīnumdare Marta

Ritvars Raits

Interneta sociālajos tīklos reizumis man iznāk samērā sakarīgi padiskutēt ar kādu lielvārdieti vārdā Marta. Aizpērn pirms Ziemassvētkiem Marta cēla traci par to, cik nožēlojami izskatās svētku egle, kas izdekorēta viņas pilsētas centrā. Ieteicu viņai sekot ķegumiešu piemēram. Nezinu, kā bija šoziem, bet togad, pateicoties Ķeguma iedzīvotāju iniciatīvai, tieši viņu egle tika izveidota un izrotāta viskrāšņāk. Neko jau daudz nevajag – savākt domu biedru grupu, piedalīties kādā projektu konkursā, ieguldīt nedaudz laika un izdomas.

Pagalmos sniegu tīrīs pēc pieprasījuma

Marta Poga

Laika apstākļi kļuvuši ziemas sezonai raksturīgāki, un sinoptiķi vietām sola arī snigšanu. P/A «Ogres namsaimnieks» darbinieki informē, ka Ogrē sniega tīrīšanu daudzstāvu dzīvojamo māju pagalmos šajā sezonā veiks pēc pieprasījuma.

Vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācijai izmantos ārpakalpojumu

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības domes 21. decembra sēdē pieņemts lēmums likvidēt Ogres novada Sociālā dienesta struktūrvienību «Laipas» – Krīzes centru vardarbībā cietušiem bērniem.

Pansionāta «Madliena» direktors iesniedzis atlūgumu

Ogres novada pašvaldības domes Finanšu komitejas 11.janvāra sēdē tika izskatīts vispārēja tipa pansionāta «Madliena» direktora Atvara Šteinberga iesniegums, kurā viņš lūdz atbrīvot no ieņemamā amata.

Ogres novada pašvaldība finansiāli atbalsta «Saules avotu» un «Motoski»

Ogres novada pašvaldībā ir saņemts biedrības «Motoski» un biedrības «Saules avots» iesniegums, kuros tās lūdz pašvaldības finansiālu atbalstu savu ieceru īstenošanai.

Mūspusē uzstādīts vēl viens stacionārais fotoradars – Lēdmanē

Šonedēļ uz autoceļa Tīnūži – Koknese bija paredzēts uzstādīt vēl vienu stacionāro fotoradaru, kas atradīsies Lēdmanes pagasta teritorijā. Kā telefoniski informēja Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Laganovskis, jaunā transporta līdzekļu braukšanas ātruma mērīšanas ierīce jau uzstādīta un atrodas apmēram pa vidu starp satiksmes apli pie Lēdmanes un krustojumu ar ceļu uz Zādzeni.

Pedagogiem cels algas, bet…

Uldis Prancāns

Ministru kabinets 9.janvāra sēdē apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzīto pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim.

Šī gada kalendārā viena jauna brīvdiena

Agate Gavare

2014.gada nogalē likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām» tika veikti grozījumi, kas nosaka, ka, ja Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu. Šovasar Latvija svinēs Dziesmu un deju svētkus, noslēguma koncerts paredzēts svētdien, 8.jūlijā, tāpēc brīva diena būs arī pirmdien, 9.jūlijā.

Pieaugušie strīdas, bērniem jācieš

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis norāda, ka pēdējo gadu laikā arvien aktuālāks un nopietnāks kļūst bērnu drošības jautājums ģimenēs, kurās starp vecākiem veidojas konfliktsituācijas. No vecāku neprasmes risināt strīdus  visvairāk cieš tieši viņu mazgadīgie bērni. Šādi gadījumi, kad bijusi nepieciešama likumsargu iejaukšanās, reģistrēti arī šā gada janvāra sākumā.

Ceļ neslavu

Saņemta informācija, ka pagājušā gada 1.novembrī divos interneta portālos publicēti neslavu ceļoši raksti attiecībā pret kādu personu. Uzsākts kriminālprocess.

Latvijas Banka šogad izlaidīs sešas kolekciju monētas

Agate Gavare

Latvijas Banka 2018.gadā plāno izlaist sešas kolekciju monētas, liecina iestādes publiskotā informācija.