Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Tā tapa Ogres «Jauno satiksmes dalībnieku foruma» lielā pašbilde.

«Jauno satiksmes dalībnieku forumā» uzvar ikšķilieši

Ritvars Raits

10.maijā pie Ogres novada sporta centra halles norisinājās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā «Jauno satiksmes dalībnieku foruma» pirmās kārtas sacensības. Pārliecinošu uzvaru jau piekto gadu pēc kārtas izcīnīja Ikšķiles vidusskolas komanda «Ašie braucēji», nodrošinot sev tiesības startēt Latvijas finālā.

 

 

 

Ogres novada domē uz tikšanos bija aicināti NVO un biedrību pārstāvji, lai lemtu par apvienības izveidošanu.

Ogres novada nevalstiskās organizācijas un biedrības vēlas apvienot spēkus

Dzintra Dzene

Trešdien, 10.maijā, uz tikšanos Ogres novada pašvaldībā bija aicināti novada nevalstisko organizāciju (NVO) un biedrību pārstāvji, lai lemtu par apvienības «Mūsu Ogres novads» izveidi. Klātesošie bija vienisprātis, ka šāda apvienība nepieciešama, jo tā palīdzētu pilnveidot pašvaldības sadarbību ar sabiedrību un to pārstāvošajām organizācijām. Taču šajā reizē līdz apvienības dibināšanai netika, nolemjot, ka ir nepieciešams precīzāk izstrādāt statūtus, noformulēt apvienības mērķus un darbības jomas, kā arī apzināt vēl citas novada NVO un biedrības, kuras būtu gatavas iesaistīties šajā apvienībā.

 

Kopš 8.maija Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora amata pienākumus pilda Gunta Smalkā.

Lielvārdē jauna izpilddirektore, Ķegumā – bāriņtiesas priekšsēdētāja

Ritvars Raits

Šonedēļ darbu Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora amatā uzsāka Gunta Smalkā. Ķeguma novada domes sēdē bāriņtiesas priekšsēdētājas amatā tikusi apstiprināta Natālija Aprāne.

 

 

 

 

 

– Vai mūspusē darba meklētājiem ir viegli atrast darbu?

Viktors Boroduļins no Ogres:

– Kam ir specialitāte, tas varētu atrast darbu, kas nav pabeidzis ne tehnikumu, ne ko – viņam ir tā pagrūtāk. Reāli man šķiet, ka bezdarbnieku ir daudz vairāk, nekā uzrāda statistika, bet nezinu, kādi tagad ir tie procenti…

 

 

Tvīda brauciens sākās pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja.

Valsts svētkos ogrēnieši un pilsētas viesi dodas tradicionālajā Tvīda braucienā

Dzintra Dzene

Šogad jau ceturto reizi 4.maijā Ogrē notika «M.Pūres beķerejas» organizētais Tvīda brauciens. Tā dalībnieki tradicionāli tika aicināti tērpties 20. gadsimta 20. – 30. gadu tērpos, kas šo braucienu padarīja daudz krāšņāku.

 

 

 

Inta Auziņa kopā ar ģimeni un plašo Ogres novada Sociālā dienesta saimi, kura viņu ieteica šim godpilnajam apbalvojumam.

Svētkos sveic jauno Ogres Goda pilsoni un Atzinības Krusta saņēmēju

Dzintra Dzene

4.maijā Ogres Mūzikas skolā notika svinīgs pasākums par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai. Kā jau ierasts svētku reizē, arī šogad tika godināts divas ogrēnietes – ilggadējā Ogres sociālā centra vadītāja Inta Auziņa, kura piebiedrojās Ogres Goda pilsoņu pulkam, un bijusī Ogres novada kultūras centra darbiniece Daina Raituma, kura īsi pirms svētkiem saņēmusi augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras Atzinības Krustu.

 

 

 

 

Sandra un Jānis Stepiņi kopā ar savas saimes pārstāvjiem Kristapu (no kreisās), Kristīni, Andri un Lieldienās atskrējušajiem palīgiem – zaķiem…

Taurupes centrā top daudzfunkcionāls sociālais centrs

Uldis Prancāns

2015.gada «Latvijas lepnuma» balvas ieguvēja nominācijā «Ģimene» Sandra Stepiņa kopā ar vīru Jāni un domubiedru, atbalstītāju grupu iecerējusi ilgus gadus pamestajā ēkā, kur kādreiz bija vēsturiskais Kurmja krogs, vietējā izpildkomiteja, veikals utt., izveidot daudzfunkcionālu sociālo centru.

 

 

 

 

 

 

Skolēni darbojas kārtējā kontrolpunktā.

Ogresgalā jaunos vides draugus rosina veselīgam dzīvesveidam un zaļai domai

Uldis Prancāns

Lieliskos laika apstākļos, pavasara atmodai asnojot, zaļojot, ziedot, dziedot, vīterojot un Tēvzemes ārēm saulainā vējā žūstot, strautiem un upēm pilnasinīgi plūstot, Ogresgala zaļajā pamatskolā notika gadskārtējais Vides un ģeogrāfijas konkurss.

 

 

Idejas par pastāvīgo ekspozīciju «Ogres mūzikas kalēji» autors Harijs Zariņš iepriecina apmeklētājus ar virtuozu solo sniegumu.

Godina «Ogres mūzikas kalējus»

Dzintra Dzene

Īsi pirms Valsts svētkiem, 3.maijā, Ogres novada kultūras centra (ONKC) otrā stāva Izstāžu zālē svinīgi tika atklāta pastāvīgā ekspozīcija «Ogres mūzikas kalēji». Atklāšanas pasākumā piedalījās gan paši mūziķi, gan viņu talanta cienītāji.

 

 

 

 

 

 

Konkursa «Jumpravas Zelta Talants 2017» dalībnieku kopbilde.

Jumpravā pirmos reizi meklē zelta talantus

Arta Jurgensone

Aprīļa beigās Jumpravā pirmo reizi norisinājās lielais pasākums «Jumpravas Zelta Talanti 2017». Par konkursa uzvarētājiem tika atzīti Dāvis Dembovskis, Nora Grantiņa un Līva Ramma.

 

 

 

 

Lēdmanes pamatskolas 9.klase.

Saliedēti aktīvā, erudītā, izpalīdzīgā un sportiskā Lēdmanes pamatskolas 9.klase

Uldis Prancāns

Mūsu laikraksta rubrikā «pierakstās» Lēdmanes pamatskolas devītie un viņu klases audzinātāja, matemātikas skolotāja Zoja Kaša.

 

 

 

Uz goda pjedestāla Madlienas vidusskolas sporta skolotājas Ritas Pučekaites audzēkņi – katram pa medaļai, dažiem pat pa divām.

Triju novadu skolēni piedalās Olimpiskajā dienā

Ritvars Raits

10.maijā Ogres stadionā, spītējot vēsumam un pat sniegam, kas brīžiem putināja pavisam nopietni, Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada izglītības iestāžu audzēkņi jau astoto reizi piedalījās tradicionālajā Skolēnu sporta spēļu noslēguma pasākumā – Olimpiskajā dienā.

 

 

 

 

 

Neliela daļa no «Ogres pavasara» dalībniekiem kopbildē pie Ogres novada Kultūras centra.

Šaha čempionātā «Ogres pavasaris» – 70 dalībnieku

Guntars Odmiņš, turnīra organizators

7.maijā Ogres novada Kultūras centrā jau ceturto reizi norisinājās starptautiskais Ogres novada atklātais čempionāts ātrajā šahā «Ogres pavasaris». Pirmās vietas turnīra kopvērtējumā izcīnīja viesi, bet ogrēniešiem labākie rezultāti veterānu konkurencē – Jānis Daudzvārdis uzvarēja, Viktoram Rubīnam trešā vieta.

 

 

 

«GTK BIRZGALE» kausa izcīņas sacensību labāko sešinieks. Vidū, ar «Skaistuma ostas» dāvanu karti rokā – birzgaliete Ieva Mazjāne.

Mazjānei trešā vieta «GTK BIRZGALE» kausa izcīņā

Nauris Mazjānis, sacensību galvenais tiesnesis

7.maijā Birzgales pamatskolas sporta zālē norisinājās «GTK BIRZGALE» kausa izcīņas ceturtās (noslēdzošās) kārtas sacensības galda tenisā, kurās piedalījās 33 dalībnieki (6 sievietes un 26 vīrieši). Turnīra kopvērtējumā augsto trešo vietu izcīnīja birzgaliete Ieva Mazjāne, kura starp dāmām bija pārliecinoši labākā.

 

 

 

 

 

 

Meļu laiks

Ritvars Raits

Ja rudeni latvieši sauc par veļu laiku, tad tos pavasarus, kuru noslēgumā Latvijā iekrīt pašvaldību vēlēšanas, pavisam droši varam saukt par meļu laiku. Runa pat nav par tiem solījumu meliem, kurus daudzi deputātu kandidāti bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem sadrukājuši savās priekšvēlēšanu programmā. Man reizēm liekas, ka ir cilvēki, kuri bez melšanas bezmaz vai dzīvot nevar – ja viņus pieķer vienā muldēšanā, tad taisnoties meļi steidz jau ar jauniem blēņu stāstiem.

 

Tūrisma uzņēmēju biedrība reģistrēta – ķeramies pie darba!

Jānis Laganovskis

Jaundibinātā Ogres Tūrisma uzņēmēju biedrība sākusi darbu jau pavisam oficiāli – nesen saņemts apstiprinājums no LR Uzņēmumu reģistra par biedrības reģistrāciju, informē biedrības valdes priekšsēdētājs Gints Sīviņš.

Nozog vadus

8.maijā konstatēts, ka Ogrē, Tirgoņu ielā, uzlaužot piekaramo atslēgu, no mājas nozagti 130 metri elektrības vadu.

Sāk darbu augkopības laboratorija

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) darbu sākusi jauna augkopības laboratorija, kas piedāvā plašu pakalpojumu klāstu lauksaimniekiem.

Darbavietu piedāvājums ierobežots

Kāda ir darba pieejamību iedzīvotāju dzīvesvietas apkārtnē? Gandrīz puse (47%) iedzīvotāju atzīst, ka viņu pilsētas, pagasta vai novada apkaimē lielākoties pieejams tikai mazatalgots darbs. Bet katrs ceturtais (24%) arī norāda, ka ir grūtības atrast jebkādu darbu. Vidēji atalgots darbs ir pieejams 18% aptaujāto, bet labi atalgots – 3%.

Krāsim mīļos mirkļus

Maija Akmene

Dzīve ikdienā sastāv no tūkstošiem dažādu mirkļu. Ir nepatīkami, labi, mīļi…