Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Brigita Savina un Indra Kuduķe mājas priekšā kopā ar ģimenes mīluli.

«Kalvānos» – daudznozaru lauksaimniecība ar labu perspektīvu

Uldis Prancāns

Taurupes pagasta bioloģiski sertificētā zemnieku saimniecībā «Kalvāni» tuvākus un tālākus mērķus veiksmīgi īsteno Brigita Savina un viņas māte Indra Kuduķe.

 

 

 

 

Pēc akūti nepieciešamā projekta realizācijas VPII «Ābelīte» var droši augt, zaļot, plaukt un vairot sarkanbaltsarkano ābolēnu skaitu.

Uzvaras priekā «Ābelīte» ceļ augšup ābolēnu pilnās zaru rokas…

Uldis Prancāns

Iedzīvotāju grupa «Vecāki – bērniem «Ābelītē»» Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» ietvaros īstenojuši savu lolojumu «Gudrā dobe».

 

 

 

 

 

 

Jumpravas amatierteātrim – pirmizrāde

7.oktobrī Jumpravas amatierteātris skatītājus iepriecinājis ar pirmizrādi «Ozola grāmata», kas tapusi pēc Valda Rūmnieka tāda paša nosaukuma romāna.

 

 

 

Savus sagatavotos priekšnesumus rādīja arī Arvīds Deniss un Inese Pabērza.

«Skatuve ikvienam»: kopā mēs varam!

Zanda Vītola, projekta koordinatore

6.oktobrī Ogres Kultūras centrā norisinājās pirmais iedvesmas pasākums/festivāls cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem «Skatuve ikvienam».

 

 

 

 

 

«Zelmas maiznīcas» saimnieces atklāj viesiem ūdenskliņģeru gatavošanas noslēpumus.

Lielvārdes novada pašvaldība sarīko Tūrisma dienu

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Lielvārdes novadā notika līdz šim vēl nebijis pasākums – Tūrisma diena. Pašvaldība saaicināja tūrisma operatorus un aģentus, kā arī gidu asociāciju pārstāvjus un žurnālistus, lai iepazīstinātu viņus ar dažiem sava novada tūrisma objektiem un to piedāvājumiem. Pasākuma nolūks – izveidot un pozicionēt Lielvārdes novadu kā tūrisma maršrutu galamērķi.

 

 

 

 

– Ar ko jums saistās Lielvārde?

Lija no Ogres:

– Ar Lielvārdes jostu, ar Spīdolas akmeni, savā laikā ar Kauliņtēvu, kolhoza «Lāčplēsis» priekšsēdētāju. Viņš bija gan gudrs, gan ļoti cilvēcisks. Viņš izglāba no izsūtījuma ģimenes. Cilvēks ar lielo burtu.

 

 

Koka trepes, kas savieno Strēlnieku ielu ar Lejas ielu, ir salabotas.

Koka trepes pie Ikšķiles tautas nama atkal pieejamas

Ikšķiles novada pašvaldība informē, ka koka trepes, kas atrodas līdzās Ikšķiles vidusskolai un Ikšķiles tautas namam, savienojot Strēlnieku ielu ar Lejas ielu, pēc remonta atvērtas gājēju kustībai.

 

 

 

 

 

Kopš 10.oktobra Ķeguma Tautas namu vada Liene Lazdiņa.

Ķeguma Tautas namu vadīs Liene Lazdiņa

Ritvars Raits

10.oktobrī notika Ķeguma novada pašvaldības domes kārtējā sēde, kuras darba kārtības pirmais punkts paredzēja lēmumu par iecelšanu Ķeguma Tautas nama vadītāja amatā. Deputāti šoreiz lēma vienbalsīgi – kultūras dzīvi Ķeguma novadā vadīs Liene Lazdiņa.

 

 

 

Apšu beciņas – dvīņumāsiņas.

Mūspuses mežos sēnes aug tagad

Ritvars Raits

Ja ilgstošā sausuma dēļ septembrī neizdevās tā kārtīgi pasēņot, tad, kā izrādās, to droši un pat ļoti sekmīgi var darīt tagad – oktobra vidū. Vismaz tā var secināt, lasot sēņotājas Ingas atskaiti par to, kā viņai ar sēņu meklēšanu veicies Tomes mežos.

 

 

 

Sacensību «Madlienas apļi» laureāti ar izcīnītajiem kausiem.

Finišējuši «Madlienas apļi»

Jevgēnijs Liepa, Madlienas vidusskolas sporta skolotājs

Daudzi Madlienas pagasta iedzīvotāji arī šogad piedalījās tradicionālajās skriešanas sacensībās «Madlienas apļi», kas risinājās no maija līdz oktobrim. Nu ir zināmi un apbalvoti cītīgākie apļu «krājēji».

 

 

 

 

Balvas saņēmuši sacensību «Apkārt Zilajiem kalniem» labākie skrējēji ģimeņu un komandu konkurencē.

Apbalvoti skrējienu seriāla «Apkārt Zilajiem kalniem» uzvarētāji

Ritvars Raits

7.oktobrī ar sacensību pēdējo kārtu, kā arī uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju, kas notika Ogres novada sporta centrā, noslēdzās taku skrējienu seriāla «Apkārt Zilajiem kalniem» kārtējā sezona.

 

 

 

 

Telefona krāpnieki

Jānis Arvīds Plaudis

Zvana telefons. Paceļu. Tāds dīvains numurs, nemaz nevar atzvanīt. Zvanot no «biržas». Piedāvā sadarbību. Man tik jāsēž pie aparāta, jāseko biržas cipariem un «jācērp» trekni procenti. Kāpēc man, svešam cilvēkam? Kāpēc to nepiedāvā Ekonomikas augstskolas studentam? Par katru cenu vēlas uzzināt manu vārdu, uzvārdu. Savu, ja tas vispār ir īstais, nosauc ar mokām, negribīgi. Uzzinājis, ka esmu žurnālists, vairs nezvana.

Ogres novadā aktīvi turpinās būvdarbi un projektēšana

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 11.oktobra komiteju sēdes informatīvajā daļā pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis informēja par šobrīd Ogres novadā notiekošajiem remontdarbiem un uzsākto projektēšanu.

Latvijas simtgades svētkos plāno palielināt politiski represēto pabalstu

Dzintra Dzene

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienu, Ogres novada pašvaldības dome plāno politiski represētajām personām, kuru dzīvesvieta deklarēta Ogres novadā, svētku pabalstu līdzšinējo 50 eiro vietā palielināt līdz 100 eiro.

Nākamgad Ogres 1.vidusskolai – 100

Šogad svinam Latvijas simtgadi un Ogres pilsētas deviņdesmitgadi. Arī nākamais gads Ogrē iezīmēsies ar nozīmīgu jubileju – Ogres novada lielākā skola, Ogres 1.vidusskola, svinēs 100 gadu jubileju, informē Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pieņemts lēmums par dzimtsarakstu nodaļu reorganizēšanu

Ķeguma novadā pašvaldībā šobrīd ir divas dzimtsarakstu nodaļas – Ķeguma un Birzgales. 10.oktobrī notikušās domes sēdes laikā deputāti pieņēma lēmumu par šo nodaļu reorganizāciju – apvienošanu.

Pārrunā ieceri nodrošināt sabiedrisko transportu uz «Daugu» un «Rimi»

Ogres novada pašvaldības Sabiedriskā transporta komisijas sēdē pārrunāta iecere izveidot sabiedriskā transporta pieturvietas Ogrē, Rīgas ielā, pie tirdzniecības centriem«Dauga» un «Rimi», iekļaujot tās pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos, vai izveidojot jaunu maršrutu.

Slēpj identitāti

8.oktobrī 1958.g. dzimusī S. Ogrē, Kalna prospektā, slēpa savu identitāti, sniedzot nepatiesas ziņas par saviem datiem policijas darbiniekiem. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Jauna pastmarka par godu Rīgas Latviešu biedrības dibināšanas 150.gadadienai

Atzīmējot Rīgas Latviešu biedrības dibināšanas 150.gadadienu, Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni. Filatēlijas jaunumu pirmās dienas zīmogošana paredzēta šodien, 12.oktobrī, Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13, Rīgā, no pulksten 9 līdz 18. Turpat pulksten 13 plānota arī pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta un Rīgas Latviešu biedrības vadības pārstāvju un pastmarkas dizaina autores Lilijas Dineres piedalīšanos.

Ogres karatistiem medaļas Salaspilī un Jūrmalā

Jevgenijs Ivanovs, Ogres bērnu kluba «KARATE SEN-E» treneris

Ogres bērnu kluba «KARATE SEN-E» audzēkņi savu 29.sezonu sākuši ar startiem turnīros, kas notika Salaspilī un Jūrmalā, – abos tika izcīnītas medaļas.