Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 13.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Biedrību «Lāčplēsis dejo» Lielvārdes tautastērpa godināšanas svētkos sveic Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte.

Biedrība «Lāčplēsis dejo» sarīko tautastērpu godināšanas svētkus

Ritvars Raits

8.aprīlī Lielvārdes novada Kultūras centrā notika līdz šim vēl nebijis pasākums, ko bija noorganizējusi biedrība «Lāčplēsis dejo» – Lielvārdes apvidus tautastērpu godināšanas svētki, kas bija arī veltījums Latvijas simtgadei. Lielvārdieši savus tautas tērpus godināja, gan dziedot un dejot, gan arī iepazīstoties ar to darināšanas noslēpumiem.

 

 

 

 

 

 

Ģerboņa mets no Ogres novada pašvaldības arhīva

Izstrādāts Ogresgala pagasta ģerbonis

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas 12.aprīļa sēdē deputāti izskatīja lēmumprojektu par Ogresgala pagasta ģerboņa apstiprināšanu. Deputātiem bija iespēja iepazīties arī ar ģerboņa metu un aprakstu.

 

 

 

Tomes Gaismas pils vadītāja Agita Freiberga var būt gandarīta par vairāk nekā trīs gadu desmitos iespēto.

Tomes Gaismas pils un tās vadītājas Agitas Freibergas Dzīves ceļš

Uldis Prancāns

Tomes bibliotēkas vadītājai Agitai Freibergai pērnais gads bijis īpaši nozīmīgs – radoši nosvinēta grāmatu krātuves 95.dzimšanas diena, darba mūža 35 gadi, izdots dzejoļu krājums «Dzīves ceļš» un atzīmēti 55. šūpuļsvētki.

 

 

 

 

 

P/A «Ogres namsaimnieks» darbinieki, kā atzīst iedzīvotāji, ātri un kvalitatīvi veic daudzdzīvokļu nama siens šuvju remontu. Plānots, ka pēc reorganizācijas šāda veida un arī citi remontdarbi tiks uzticēti ārpakalpojuma sniedzējiem.

Māju vecākajiem joprojām daudz jautājumu

Dzintra Dzene

«OVV» jau rakstīja, ka aizvadītajā nedēļā, 5.aprīlī, notika kārtējā P/A «Ogres namsaimnieks» organizētā mājas vecāko tikšanās, kuras pirmajā daļā bija iespēja uzdot jautājumus Ogres novada pašvaldības policijas darbiniekiem, bet otrajā gan uz iepriekš iesūtītiem, gan klātienē uzdotiem jautājumiem atbildes sniedza P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēteris Sakalaurs atklāj, ka «šis tas atkal ir tapis, tikai vēl jāpiestrādā, jāpietēš un jāparāda dažiem neoficiāliem cenzoriem».

Brītiņi iz dzīves

No redakcijas. Mums uz galda Pētera Sakalaura jaunākā grāmata «Brītiņi iz dzīves», kura sola stāstīt par dzīves smejošākajiem mirkļiem.

 

 

 

 

 

 

 

U.Ulmanis (no labās) un R.Teilāns stāsta, ka jaunatklātajā medicīniskajā atskurbtuvē Ogrē, Vidzemes ielā 3, vienlaikus varēs izmitināt 20 pārmēru iereibušas personas – gan vīriešus, gan sievietes.

Dzērājiem Ogrē – tagad «atpūta» ar komfortu

Dzintra Dzene

Aptuveni pirms diviem gadiem Ogres policijas iecirkņa telpās tika slēgta atskurbtuve un pārmēru iereibušo atspirdzināšana sāka sagādāt nopietnas problēmas, jo pļēgurus Valsts Policijas īslaicīgās aizturēšanas telpā varēja ievietot vien uz četrām stundām, turklāt ierobežotā skaitā. Šobrīd šai problēmai rasts risinājums – īsi pirms Lieldienām testa režīmā, bet nu jau pilnā apmērā, Ogrē, Vidzemes ielā 3, darbu uzsākusi medicīniskā atskurbtuve, kurā «paviesoties» paguvušas jau aptuveni 30 personas.

 

 

 

 

 

– Vai jokiem ir vieta jūsu dzīvē?

Silvija Vilkriste no Ogres:

– Jā! Ja pieņem jaunus likumus, drīzāk jāsmejas… Agrāk dzīve bija labāka. Lai arī aldziņas bija mazas, bet varēja daudz ko vairāk nopirkt. Tagad ir ļoti liela dārdzība. Knapi galus var savilkt kopā, bet joku tagad ir vairāk!

 

 

Suntažu internātskolas – rehabilitācijas centra 9.klases jaunieši kopā ar audzinātāju Aiju Venškevicu.

Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra devītie – draudzīgi atraktīva kopa

Uldis Prancāns

Šodien ciemos pie mums Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra devītie un viņu klases audzinātāja, vēstures skolotāja Aija Venškevica.

 

 

 

 

 

Jaunie lielvārdieši – 1.līgas čempioni.

«Lielvārde/Fans» pirmo reizi izcīna 1.līgas zeltu

Ritvars Raits

7.aprīlī par Latvijas čempionāta florbolā vīriešu 1.līgas čempioni kļuva Lielvārdes jauno florbolistu komanda «Lielvārde/Fans», kas Irlavas sporta namā notikušajā finālspēlē ar 8:7 pārspēja «Irlavu/Avant».

 

 

 

Ikšķiles un Ķekavas jauno futbolistu un viņu trenera Andreja Rubina komandas foto pēc apbalvošanas ceremonijas Tartu.

«FC Real Pro» uzvar starptautiskā turnīrā Tartu

Liene Pauloviča, BSSC «Ikšķile »/«FC Real Pro» sporta koordinatore

No 6. līdz 8.aprīlim Igaunijas pilsētā Tartu norisinājās starptautisks futbola turnīrs vecuma grupu U12 un U13 jauniešiem «Hillar Otto Memorial 2018». Vecuma grupā U13 šajā turnīrā debitēja Ikšķiles un Ķekavas novadu apvienotais klubs «FC Real Pro», turklāt ļoti sekmīgi – desmit komandu, kas pārstāvēja ne vien Igauniju un Latviju, bet arī Krieviju un Somiju, konkurencē mūsu puiši pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu, kopumā iesitot 12 golus, bet savus vārtus nosargājot neskartus.

 

 

 

 

Ogres novada čempioni – Jumpravas volejbolisti.

«Jumprava» kļūst par Ogres novada čempioni volejbolā

Ritvars Raits

7.aprīlī Ogres stadiona hallē četras komandas (pa vienai no katra novada) cīnījās par Ogres novada čempiones volejbolā titulu. Finālspēlē «Jumprava» ar 2:1 pārspēja «Ķegumu», bet mačā par bronzas medaļām Ogres «Tilbe» ar 2:0 bija pārāka par komandu «Tīnūži».

 

 

Ko ēdīsim?

Uldis Prancāns

Zeļ, zaļo un plaukst aprīlis. Bērzu dzīvības dzira kā sekundes tikšķ, stārķu spārni lidojumā plīkšķ, debesis piekliedz gājputnu kāši, atmostas vardes un tauriņi daži… visbeidzot mēs paši. Drīz mežmalas viļņos zilā, baltā un dzeltenā vizbulīšu jūrā. Kamēr lakstīgalas vēl neatpogā siltās jakas, dzeguzes neskaita gadus, lauku ļaudis cerīgi domā par jaunu arumu, sēju, stādījumu un vētī ražas apmērus.

Uzbrauc jumta konstrukcijai

10.aprīlī Polijas pilsonis L. pa Tīnūžu šoseju vadīja automašīnu «RENAULT» un uzbrauca jumta konstrukcijai, radot tai bojājumus. Sastādīts CSN reģistrācijas protokols.

Deputātu Latkovski soda par neattaisnotu kavējumu

Ogrē dzīvojošajam deputātam Ilmāram Latkovskim par Saeimas sēdes neattaisnotu kavējumu atskaitīs 20% no algas – tādu lēmumu 9.aprīlī pieņēma Saeimas Prezidijs.

Vairāk fotoradaru – mazāk avārijās cietušo

Valsts policija apkopojusi datus par 2017.gadu un informē, ka pērn fotoradari kopumā fiksējuši 274,25 tūkstošus pārkāpumu, no kuriem 235,68 tūkstošus pārkāpumu fiksējuši stacionārie, bet 38,57 tūkstošus – pārvietojamie fotoradari. Kopējā piespriesto naudas sodu summa ir 11,99 miljoni eiro.

Studenti izstrādās Ikšķiles Vecā parka labiekārtošanas projektus

No 23. līdz 26.aprīlim Ikšķilē notiks studentu plenērs. Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes ainavu arhitektūras un plānošanas maģistrantūras studenti kopā ar mācībspēkiem šogad kā savus kursa darbus izstrādās tautā sauktā «Vecā parka» jeb «Garnizona parka» teritorijas ainavas attīstības un labiekārtošanas projektus, ziņo Ikšķiles novada pašvaldība.

Tikai ne uz Ogri? Galīgi aplam!!!

Austra Cingele, Jumpravā

Uzkalniņā, lielu priežu un egļu ielokā, ir jauna, skaista Ogres slimnīca. Katra palāta tajā ir luksus: ērtas, slimniekiem piemērotas gultas, pie katras – skaists skapītis uz riteņiem, dažāds apgaismojums, pults palīdzības izsaukšanai, staigulīši, podiņkrēsli, televizors, duša…

Savs organisms patiešām jāpazīst…

Noskaidroti Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada apvienības rīkotā A.Valtnera skolēnu konkursa «Pazīsti savu organismu» uzvarētāji.

Radi aktuālu vides spēli un dzīvo zaļi!

Ogres novada skolu vides izziņas spēļu konkursā «Dzīvo zaļi» 1.-6.klašu komandas varēja sakrāt 40 punktus. Pedagogu žūrija vērtēja skolēnu prasmi vadīt piedāvāto spēli, tās atraktivitāti (15 p.); vides izglītības saturu (15) un idejas oriģinalitāti, novitāti (10).

Tagad vārdadiena būs arī Saulei un Saulim

Agate Gavare

11.aprīlī notika Valsts valodas centra Kalendārvārdu ekspertu komisija sēde, kurā tika izvērtēti visi laika posmā no 2014.gada maija līdz 2018.gada aprīlim saņemtie personu iesniegumi par jaunu personvārdu iekļaušanu latviešu tradicionālo kalendārvārdu sarakstā. Starp no jauna iekļautajiem vārdiem būs arī sieviešu Saule un vīriešu Saulis.