Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 13.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Šā gada dzīvnieks – parastā vāverīte ikdienas mielasta…

Gada dzīvnieka godā rudā kuplastīte

Uldis Prancāns

Latvijas Dabas muzejā paziņoti «Gada dzīvnieka 2018» balsojuma rezultāti. Sīvā sāncensībā godpilno titulu asiem nadziņiem satvēra un noturēja parastā vāvere (Sciurus vulgaris) – vienīgā pie mums sastopamā savvaļas vāveru suga.

 

 

 

Izcilā gada izcilnieks – simtkājis…

Gada bezmugurkaulnieks – simtkājis

Uldis Prancāns

Nav brīnums, ka, sagaidot valsts simtgadi, Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par bezmugurkaulnieku 2018 izvēlējusies simtkājus (Chilopoda)…

 

 

 

 

Kultūras vēstnieces Natālija Ketnere (no kreisās), Inta Antone un Lauma Celma.

Kultūras vēstnieki Taurupē

Uldis Prancāns

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, jau 2016.gadā aizsākās ekspedīcija, kuras ietvaros tiek apkopotas liecības un informācija par Latvijas kultūras vēstniekiem – aktīviem, dažādu tautību vietējo kopienu kultūras līderiem visā Latvijā.

 

 

 

 

Dzejniece, dramaturģe un rakstniece Māra Zālīte OCB bija sapulcinājusi daudz sava talanta cienītāju.

OCB un Ogres jubilejas mēnesī – tikšanās ar Māru Zālīti

Anita Zeiliņa

Sestdien, 10.februārī, Ogres Centrālā bibliotēka (OCB) aicināja uz tikšanos dzejnieci, dramaturģi un rakstnieci Māru Zālīti. Pilnā zāle liecināja, ka pasākums ir aktuāls un gaidīts.

 

 

 

 

 

 

Ceļojošā balva «Saules laiva».

Ogres tehnikums saņem balvu «Saules laiva»

Ceturtdien, 8. februārī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Ogres tehnikumam tika pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pieaugušo neformālās izglītības ceļojošā balva «Saules laiva», informē ministrijā.

 

 

 

 

– Kurus ugunsdrošības noteikumus jūs ievērojat visstriktāk?

Oksana Frolova, viesojas Ogrē:

– Es vienmēr pārbaudu, vai gāzes plītij pēc lietošanas ir noslēgti visi riņķi. Nekas cits dzīvoklī aizdegties it kā nevar. Dūmu detektori ir tikai darbavietā, bet, kopš es tur strādāju, ārkārtēju situāciju nav bijis.

 

 

Tomes folkloras kopas «Graudi» un citu Meteņu svinētāju kopbilde.

Tomes «Graudi» sarūpē Meteņu enerģiju visam Ķeguma novadam

Ritvars Raits

Sestdien, 10.februārī, pašā dienas vidū parkā, kas atrodas iepretī Ķeguma tautas namam, notika ļoti atraktīvs un krāšņs pasākums – Meteņdienas svinēšana. Spēlēs un rituālos tika iesaistīti visi klātesošie, bet galvenajā lomā tomēr bija šīs tradīcijas iniciatori – Tomes folkloras grupas «Graudi» dalībnieki.

 

 

 

Tā gadās, ja banknotes glabā … cepeškrāsnī.

Ja 50 eiro izmazgājušies veļas mašīnā kopā ar biksēm…

Dzintra Dzene

Veidu, kā nejauši sabojāt naudaszīmi, ir daudz un dažādi. Ko darīt tālāk, konstatējot skādi? «OVV» piektdien, 9.februārī, reģionālo mediju dienas ietvaros bija iespēja paviesoties Latvijas Bankā, kur cita starpā tika pārrunāts arī jautājums, kā rīkoties, ja naudas zīme nejauši tikusi sabojāta, piemēram, izmazgāta veļas mašīnā kopā ar biksēm…

 

Kaimiņi – svešinieki?

Jānis Arvīds Plaudis

Kad jautā par Latvijas sakariem ar Lietuvu un Igauniju, atmiņā uzaust Baltijas ceļš kā tāla vīzija. Pēc tam – tukšums un skumja ikdienība. Mažeiķu – Reņģes dzelzceļa nojaukšana Lietuvā par ļaunu mums. Igauņu «alkohola tūrisms» no Valgas uz Valku, kas latviešiem ienes 30 miljonus eiro gadā. Esam pieraduši pie teiciena: «Igauņi mums aizsteigušies priekšā.» Par lietuviešiem to saka retāk. Tā nav pilna patiesība.

Filtru tirgoņi lielvārdiešiem piedāvā bez maksas pārbaudīt ūdens kvalitāti

Ritvars Raits

Tieši pirms diviem gadiem jau rakstīju par to, ka Ikšķiles un Ogres novadu iedzīvotājiem telefoniski tika piedāvāts bez maksas pārbaudīt ūdens kvalitāti viņu mājokļos, bet zvanītāju patiesais mērķis bija ūdens filtru pārdošana par nesamērīgi augstu cenu. Kā izrādās, šim rūpalam ir turpinātāji – šonedēļ kāds Rīgā reģistrēts uzņēmums piedāvā «bez maksas veikt analīzes ūdenim» Lielvārdē.

Jaunais Krievijas vēstnieks apmeklē Ikšķili

Ritvars Raits

Kopš janvāra nogales Krievijas vēstnieka Latvijā amata pienākumus pilda Jevgeņijs Lukjanovs. 10.februārī jaunais Krievijas vēstnieks kopā savu svītu bija ieradies Ikšķilē, lai noliktu ziedus pie piemiņas akmens, kas dzelzceļa stacijas teritorijā uzstādīts Teodoram Netem – latviešu izcelsmes PSRS diplomātiskā dienesta kurjeram, kurš 1926.gada 5.februārī tika nogalināts vilcienā starp Ikšķiles un Kokneses stacijām.

No 1.marta par divu un vairāk bērnu audzināšanu tiks piešķirta piemaksa

Agate Gavare

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka no šī gada 1.marta par divu un vairāku bērnu audzināšanu no viena gada līdz 20 gadu vecumam pabalsta saņēmējam pie ģimenes valsts pabalsta tiks piešķirta piemaksa. To paredz 2017.gada 22.novembrī Saeimā pieņemtie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā.

Šogad Latvijā ugunsgrēkos bojā gājuši jau 13 cilvēki

Agate Gavare

Lai arī jaunajā gadā vēl nav aizritējis pilns pusotrs mēnesis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika vēsta, ka visā valstī ugunsgrēkos bojā gājuši jau 13 cilvēki. Tas ir ievērojams skaits, ja ņem vērā, ka visa 2016.gada laikā bojā gājušo bija 95, bet pērn – 75. Kā ziņo VUGD, četru mūsu novadu teritorijā 2018.gadā ugunsgrēkos cilvēki nav gājuši bojā.

Paliek bez telefona

8.februārī Tīnūžu pagastā konstatēts, ka pazudis kādai SIA piederošais mobilais telefons.

Ziedota mēteļa kabatā atrod 6700 eiro

Lietotu preču labdarības veikalā Dānijā strādājošs brīvprātīgais, apskatot kādu mēteli pirms tā izlikšanas pārdošanai, atradis tā kabatā 6700 eiro. Brīvprātīgais Jenss Ēriks Kristensens atklājis, ka sieviešu mētelis kopā ar citām drēbēm atradās maisā, kas bija atstāts labdarības organizācijas «DanChurchSocial» veikala konteinerā pie Sores pilsētas 80 kilometrus uz rietumiem no Kopenhāgenas.

Vidusskolēni sacenšas starpnovadu krievu valodas olimpiādē

Šogad Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu apvienības krievu valodas kā otrās svešvalodas olimpiādes tēma: «No kultūru daudzveidības uz starpkultūru dialogu».