Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 13.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Bērnu rotaļlaukums Mālkalnes prospektā atkal gatavs uzņemt savus apmekletājus.

Rotaļlaukums Mālkalnes prospektā atkal pieejams apmeklētājiem

Ritvars Raits

Pirms mēneša pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» darbinieki apsekoja bērnu rotaļlaukumu Mālkalnes prospektā 7, Ogrē, un konstatēja, ka tajā esošās konstrukcijas ir nedrošas un neatbilst lietošanas prasībām. Toreiz rotaļlaukums apmeklētājiem tika slēgts, bet pa šo laiku tas ticis atjaunots un atkal ir atvērts.

 

 

 

Dziesmu svētkiem veltītas Latvijas simtgades pastmarkas

Latvijas Pasts izdevis pastmarkas sērijā Latvijas Republikai 100, veltot tās Latvijas Dziesmu un Deju svētku tradīcijām. Līdz ar pastmarkām izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā.

 

 

 

– Vai Dziesmu un Deju svētki jums sagādāja gaidītās emocijas?

Dzintra Saleniece no Ogres:

– Pat vairāk nekā gaidītās, jo nebiju paredzējusi, ka viss tik vērienīgi, tik ļoti skaisti un arī tik organizēti norisināsies. Tas nebija paredzēts! Dvēsele man ir pilna ar prieku, un sajūsma pāri malām iet.

 

 

Valda Podkalne un Haralds Jegodzienskis atzīst, ka viņu dzīves sauklis vēl aizvien varētu būt – «Dzīve kā simpozijs!»

Valda Podkalne un Haralds Jegodzienskis: «Māksla – tas ir mūsu dzīvesveids»

Dzintra Dzene

Vēl līdz 19.augustam Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM) Izstāžu zālē skatāma  divu izcilu mākslinieku – Valdas Podkalnes un Haralda Jegodzienska izstāde «Atspulgi», kas reflektē izfiltrētu, skulptūrās un gleznās transformētu pieredzi, lai, izmantojot dažādas perspektīvas, tuvotos izpratnei par dzīvi.

 

 

 

 

Kluso Norupes ielu jauns asfalta segums klāj nu jau visā tās garumā.

Ogrē remontē ielas un izbūvē trotuārus

Ritvars Raits

Izmantojot ļoti labvēlīgos laika apstākļus, Ogrē veiksmīgi norisinās gan ielu, gan trotuāru remonta un pārbūves darbi. Ogres novada pašvaldība informē, ka sakarā ar gāzesvada izbūvi Jāņa Čakstes prospekta un Strēlnieku ielas krustojumā līdz 20.jūlijam būs slēgta satiksme.

 

 

 

Ogres novada Kultūras centra pārbūvētās kāpnes jau tikušas arī apzaļumotas.

Noslēgumam tuvojas Kultūras centra kāpņu pārbūve

Ritvars Raits

Ogres novada Kultūras centra lielo kāpņu pārbūve tuvojas loģiskam noslēgumam. Kā informēja Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas galvenais speciālists ielu infrastruktūras jomā Uldis Bārdulis, paredzēts, ka visi darbi tiks paveikti līdz jūlija beigām.

 

 

 

 

Jaunam korim vēl jaunāks karogs – «Lins».

Dziesmu svētku gājienā saskaita 36 pašas darinātus karogus

Ritvars Raits

Rembatiete Sandra Petroviča aizvadītajos Dziesmu un Deju svētkos ne dziedāja, ne dejoja. Viņa pat neapmeklēja tos klātienē, tomēr bez Sandras čaklajām un prasmīgajām rokām svētki droši vien nebūtu tik krāšņi un izdevušies.

 

 

 

Aculiecinieka Jelgavā nofotografētais sarkanausu bruņurupucis.

Jelgavā manīts Latvijas dabai bīstams bruņurupucis

Ritvars Raits

Pagājušajā mēnesī kāds jelgavnieks vasarnīcu rajonā pamanījis iespaidīga izmēra un Latvijas klimatiskajiem apstākļiem nepiemērotu bruņurupuci, ziņo portāls tvnet.lv. Kā skaidrojis Rīgas Zooloģiskā dārza speciālists Māris Lielkalns, tas ir sarkanausu bruņurupucis, kuru savvaļā laist nedrīkst, jo tas var iedzīvoties Latvijā un kaitēt mūsu dabai.

 

 

 

Ogresgala «OCSK» futbolisti nav noskaņoti čempionu troni atdot kādam citam.

Pēc pirmā apļa vadībā Ogresgala «OCSK»

Ritvars Raits

Ogres novada atklātajā čempionātā futbolā šovasar piedalās astoņas komandas, kas katra ar katru spēkosies pa divām reizēm. Šobrīd turnīrā noslēdzies pirmais aplis, vadībā ar 19 punktiem atrodas čempionu titula pašreizējie īpašnieki – Ogresgala komandas «OCSK» futbolisti.

 

 

 

 

Ogres NSC treneris Artūrs Priževoits (no kreisās) un viņa audzēkņi Nikola Ozola, Luīze Opolā un Karims Ali Eiropas čempionātā Ģērā.

Četri Ogres NSC audzēkņi startē Eiropas čempionātā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ungārijas pilsētā Ģērā notika Eiropas čempionāts vieglatlētikā U18 vecuma grupas sportistiem, kurā Latvijas izlases sastāvā startēja četri Ogres novada sporta centra (Ogres NSC) audzēkņi – Luīze Opolā, Nikola Ozola un Karims Ali (treneris Artūrs Priževoits), kā arī Artūrs Pastors (treneris Zigurds Kincis).

 

 

 

 

 

Trešā posma laureāti: Rinalds Vaiders (no kreisās), Ervīns Torsters, Emīls Josts, Mārtiņš Strauss, Eduards Viļums un Jānis Strazdiņš.

Ķeguma čempionātā pludmales volejbolā aizvadīti trīs posmi

Ritvars Raits

Pilnā sparā un ar spraigām cīņām turpinās Ķeguma novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā – turnīra otrajā posmā uzvarēja komanda «Zirguss», bet trešajā posmā triumfēja «Jumpravas papīrfabrika».

 

 

 

 

 

 

Nelemiet manā vietā!

Ritvars Raits

Šonedēļ mani mēģināja izraidīt no tiesas zāles. Tikai nepadomājiet – tas notika ne jau tāpēc, ka es būtu nepiedienīgi uzvedies vai traucējis tiesnesei spriest taisno tiesu. Mani tur uzskatīja par nevēlamu viena iemesla dēļ – tāpēc, ka esmu žurnālists…

P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumus uztic Artūram Robežniekam

Dzintra Dzene

Ogres novada domes pašvaldības 6.jūlija ārkārtas sēdē deputāti nolēma par P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītāju uz laiku iecelt Artūru Robežnieku. Viņš līdz šim bija pildījis aģentūras direktora vietnieka pienākumus.

Slēgs deleģēšanas līgumu ar SIA «Ogres namsaimnieks»

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē tika izskatīti jautājumi par deleģēšanas līguma noslēgšanu ar sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA) «Ogres namsaimnieks», kā arī par šī SIA pamatkapitāla palielināšanu.

Plānots papildu finansējums Sporta centram un Ogres 1.vidusskolai

Ogres novada pašvaldības domes 12.jūlija finanšu komitejas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no pašvaldības budžeta izdevumiem neparedzētiem gadījumiem.

Elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas arī Ikšķilē un Tīnūžos

Agate Gavare

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ziņo, ka elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls ir uzsācis darbu, nodrošinot brīvas elektromobiļu pārvietošanās iespējas praktiski visā Latvijas teritorijā. Divas uzlādes stacijas ierīkotās arī Ikšķiles novadā – Ikšķilē un Tīnūžos.

Ķegumā iekārtos atpūtas laukumu un rīkos nometni daudzbērnu ģimenēm

Ķeguma novada pašvaldība kopā ar biedrībām «SK Birzgale» un «Starptautiskais soroptimistu klubs «Ogre-Ķegums»» realizēs kopīgi sagatavotu projektu, kura rezultātā Ķeguma komercnovirziena vidusskolas stadiona teritorijā tiks iekārtots aktīvas atpūtas laukums, bet daudzbērnu ģimenēm būs iespēja piedalīties nometnē.

Ogrē atklāj nelegālu cigarešu ražotni

Valsts policija informē, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki pirms dažām dienām Ogrē atklājuši vienu no līdz šim vislielākajām nelegālo cigarešu ražotnēm. Policijas ierašanās brīdī ražotnē atradās desmit tonnas tabakas, cigarešu papīrs, filtri un viss cits nepieciešamais, lai varētu ražot «Marlboro» un «Prince» markas cigaretes. Aizturētas divas personas.

Ceļ neslavu

Saņemta informācija par iespējamo neslavas celšanu 8.maijā Ķegumā attiecībā pret I.

Ieteikts vecāku pensijas palielināt ar piemaksām no bērnu nodokļiem

Agate Gavare

Labklājības ministrija savā ziņojumā valdībai ieteikusi pensionāru izmaksājamajai pensijai piešķirt piemaksu – vienu procentpunktu no viņu bērnu veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām pensiju apdrošināšanai.

Tādi esam? jeb Cittautieša skatījums uz mums, latviešiem

No analītiski izklaidējošā laikraksta «Kodols»

Tatjana Kriņicka (Татяна Криницкая) ir krievu žurnāliste; studējusi Maskavas Lomonosova universitātē un neformāli pamazām kļuvusi par tādu kā Latvijas entuziasti.