Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 13.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lai dzīvo Kaives Senču ozols!

Latvijas simtgades koks – ozols

Uldis Prancāns

Latvijas Dendrologu biedrība par 2018.gada koku vienprātīgi izvēlējusi parasto ozolu (Quercus robur L). Ozols ir mūsu sentēvu augstākās dievības – Pērkona, arī vīrišķā spēka (salīdzinājumā ar sievišķīgo liepu), simbols, kas izsenis ieņēmis goda vietu tautas mitoloģijā un tradīcijās.

 

 

Kroklūpas vārpstiņgliemezis – Gada gliemja godā

Uldis Prancāns

Latvijas Malakologu biedrība par Gada gliemi nominējusi kroklūpas vārpstiņgliemezi (Laciniaria plicata).

 

 

«Melnā Berta» OCB lasītāju vidū šobrīd ir pieprasītākā Kaibalā dzīvojošās rakstnieces Māras Jakubovskas grāmata.

Mārai Jakubovskai rakstīšana nāca kā īsto vēlmju piepildījums

Anita Zeiliņa

Sestdien, 10.martā, Ogres Centrālajā bibliotēkā (OCB) lasītāji tikās ar Kaibalā dzīvojošo grāmatu un lugu autori Māru Jakubovsku.

 

 

 

 

 

 

«Potjomkina aka» no ārpuses.

«Potjomkina akai» 3.vieta konkursā «Latvijas Būvniecības Gada balva 2017»

Ritvars Raits

7.martā Rīgā, VEF Kultūras pilī, norisinājās svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā tika paziņoti un sveikti konkursa «Latvijas Būvniecības Gada balva 2017» laureāti un konkursa «Gada būvinženieris Latvijā 2017» uzvarētāji. Nominācijā «Publiskā ārtelpa» godpilno trešo vietu ieguva vides objekts «Potjomkina aka», kas atrodas Ķeipenes pagastā.

 

 

– Vai zināt kādus apskates objektus Ķeipenē?

Zane Kazāka, strādā Ogrē:

– Ja padomāju, tad atceros, ka maniem bērniem, kuri mācās Ikšķiles Brīvajā skolā, reiz bija Lieldienu pasākums Ķeipenes šūpoļu parkā. Tas bija kopā ar vecākiem, tāpēc arī es to apmeklēju.

 

 

Trīs troļļi…

Ritvars Raits

Pirms vairākiem gadiem tika veikts statistikas pētījums, lai noskaidrotu, kuras no civilajām profesijām un nodarbībām ir pasaulē bīstamākās. Kā toreiz izskaitļoja, tad trešajā vietā pēc bīstamības ierindojās ogļrači, pirmajā – valstu vadītāji, bet godpilnajā otrajā – žurnālisti. Mani amata brāļi žurnālisti, protams, ir īpatnēja riska grupa, jo nereti cenšas nokļūt pašā notikumu epicentrā, ja vajag – pat militāro konfliktu vai karadarbības zonā. Lai pieminam kaut nesen Slovākijā nogalināto pētniecisko žurnālistu Janu Kučaku.

Tiesnese Kusiņa sodīta ar rājienu

Ritvars Raits

Tiesnešu disciplinārkolēģija pieņēmusi lēmumu sodīt ar rājienu Zemgales rajona tiesas Ogrē tiesnesei Zeltīti Kusiņu par nesamērīgi ilgu pilnā sprieduma sastādīšanas laiku Egila Helmaņa un Artūra Robežnieka lietā. Ar sūdzību Tieslietu ministrijā pērnā gada novembrī bija vērsies Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Tiesa atzīst «Vienotības» vēsturnieka Liepiņa pausto par nepatiesu

Pauls Treimanis, speciāli Ogrenet, OVV

Ogres rajona tiesa 28.februārī izsniedza pilno spriedumu lietā, kurā atzītas par nepatiesām ziņas, kuras aptuveni pirms gada savā publikācijā portālā «Daugavas Balss» izpauda kāds vēsturnieks Gatis Liepiņš. Minētais speciālists bija visai baisiem epitetiem raksturojis bijušo PSRS iekšlietu sistēmas darbinieku Vladislavu Laizānu un viņa atraitni Veru Laizāni.

NBS Aviācijas bāzē jauna ēka un apakšvienība

9.martā Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē tika atklāta lidlauka operāciju un glābšanas dienesta ēka, kā arī jaunizveidotā Gaisa spēku apakšvienība – Mācību centrs, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departaments. Svinīgajā pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Ikšķiles vidusskolas jaunais korpuss būs gatavs līdz 1.septembrim

Ikšķiles novada pašvaldības Attīstības nodaļa informē, ka noslēgumam tuvojas Ikšķiles vidusskolas jaunā korpusa būvniecība. Plānots, ka visi darbi tiks pabeigti līdz 2018.gada 1.septembrim.

Nozog lādēšanas ierīci

Saņemta informācija, ka 1.martā konstatēts: Ogresgala bibliotēkā, brīvi piekļūstot, nozagta telefona lādēšanas ierīce. Uzsākts kriminālprocess.

Ķegumā aug ķīmijas zinātnes speciālisti

Bērnu un jauniešu vides izglītības centrā «Rīgas Dabaszinību skola» risinājās Jauno vides pētnieku foruma «Skolēni eksperimentē» Rīgas atklātā kārta 4.-9.klašu skolēniem. Konkursam bija pieteikti 134 darbi no visas Latvijas.

Ikšķile dzied un spēlē

7.martā Ikšķiles vidusskolas 5.-9.klašu vokālais ansamblis (vadītāja Maira Līduma) devās uz reģionālo pasākumu Latgalē, lai piedalītos vokālās mūzikas konkursa «Balsis 2018» dziedošajā sāncensībā. Radošajā ieskaitē teicams panākums – iegūti 40,49 punkti un saņemts I pakāpes goda raksts.

Kā nekļūt par «naudas mūli»

Agate Gavare

Valsts policija teju ikdienas saņem informāciju par gadījumiem, kad radušās aizdomas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ar citu personu starpniecību. Izmeklējot šādus gadījumus, nereti atklājas, ka naudas legalizācijā iesaistījusies persona jeb tā saucamais «naudas mūlis», kura pat nezina, ka kļuvusi par organizētas noziedzīgas grupas dalībnieku. Taču tas nebūt neatbrīvo no atbildības, kas par tādām darbībām paredzēta. Kā izvairīties no šādām nepatīkamām situācijām?

Nomedītās ar ĀCM slimās mežacūkas šobrīd jāaprok vai jāsadedzina

Agate Gavare

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir pārtraucis meža cūku līķu un blakusproduktu transportēšanu, un aicina medniekus nomedītās meža cūkas, kurām laboratoriski apstiprināts Āfrikas cūku mēris (ĀCM), aprakt vai sadedzināt.

No konfliktiem var arī mācīties

«7.martā, būdams Dienas centra «Saime» un biedrības «Radi vidi Te» pārstāvis, devos uz Rīgu, lai NVO namā piedalītos Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektora organizētajā seminārā «Konflikts kā platforma pašizaugsmei», «OVV» informē Andris Vīgants.