Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 13.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Gleznotāja Kārļa Teodora Hūna kapa piemineklis.

«Bet pēdas paliek» – Andra Šrādera grāmata – foto un atceres albums

Uldis Prancāns

Madliena kļuvusi bagātāka ar jaunu, kultūrvēsturisku izdevumu – nākusi klajā ilggadējā Madlienas vidusskolas sporta skolotāja, pagasta kultūras dzīves veidotāja un māksliniecisko kolektīvu dalībnieka; brīvbrīžos aizrautīga dārzkopja, makšķernieka, copmaņu saliedētāja un pasākumu organizētāja Andra Šrādera grāmata – informatīvs, krāsains foto un atceres albums – veltījums Madlienas Rembēnu kapu kalniem «Bet pēdas paliek».

 

Mūku pilskalns (Spolīškalns) jaunākajā laikā.

Ikšķiles novada senvēstures piemineklis – Mūku pilskalns (Spolīškalns)

Uldis Prancāns

Lai gan baltu zemēs – Latvijā un Lietuvā – atrodami daudzi pagātnes liecinieki – pilskalni, pilis, muižas, senkapi, svētbirzes, kultūrvēsturiskie akmeņi utt., tomēr dažkārt nemaz nav vainīgi gadsimtu «laika zobi»… Pietiek ar pāris mēnešiem vai pat dienām, lai mūsdienu cilvēku rokām nopostītu vai pavisam pazudinātu mēmas, bet mācītiem prātiem un ierindas interesentiem daiļrunīgas senatnes vērtības.

 

 

Ogrē turpinās Rūpnieku ielas pārbūves darbi.

Panākta vienošanās par elektrotīklu pārbūvi Ogrē, Rūpnieku ielā

Marta Poga

Panākta vienošanās ar A/S «Sadales tīkls» par elektrolīniju pārbūves līdzfinansēšanu Ogrē, Rūpnieku ielā. Līdz ar to no 2. septembra uzsākti elektrotīklu pārbūves darbi, kā arī var tikt turpināta pašas ielas pārbūve, informē Ogres novada pašvaldības darbinieki.

 

 

 

Vai jūs lasāt dzeju?

Artūrs Lakotkins no Ogres

– Lasu, bet diemžēl ļoti reti. Bērnībā ļoti intensīvi lasīju. Šobrīd, jāatzīst, ka dzejas lasīšana vairs nav tik aktuāla jauniešu vidū.

 

 

Ogresgala hipodromā turpinās labiekārtošanas darbi.

Ogresgala hipodromā turpina labiekārtošanas darbus

Marta Poga

Ogresgala bijušā hipodroma teritorijā turpinās labiekārtošanas darbi projekta «Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā» ietvaros, informē Ogres novada pašvaldības darbinieki.

 

 

 

Nometnes dalībnieku grupa.

Rudens dienās nesarkst atmiņas par Madlienas vasaru…

Uldis Prancāns

Augusta nogalē piecu dienu garumā Madlienas vidusskolā risinājās sporta un atpūtas dienas nometne «Madlienas vasara 2019».

 

 

 

 

54. Inženiertehniskā bataljona zemessargi Sv. Meinarda salā.

Zemessargi atzīmē sava bataljona dibināšanas gadadienu

Ritvars Raits

9.septembrī Zemessardzes 54. Inženiertehniskais bataljons atzīmēja savas militārās vienības dibināšanas 28.gadadienu. Šim notikumam veltītais svinīgais pasākums bija noorganizēts Ikšķiles novadā – Sv. Meinarda salā.

 

 

 

Ogres novada orientieristu kopbilde Krāslavā.

Mūsu orientieristiem medaļu birums Latvijas čempionātā Krāslavā

Nauris Neimanis, Ogres NSC orientēšanās treneris

Rudens sezonas kulminācija orientēšanās sportā bija 7. un 8.septembrī Krāslavas novadā, kur norisinājās Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē. Ogres novada orientieristiem lielākais panākums bija stafetē, kur Elites grupā par valsts vicečempioni kļuva komanda «Ogre OK/SC 1» ar Valteru Reneslāci, Raivo Kivlenieku un Andri Kivlenieku sastāvā.

 

 

Rembates sacensību «Veselības apļi 2019» laureātu kopbilde.

Apbalvoti Rembates «Veselības apļu» laureāti

Ritvars Raits

Rembatē noslēdzies skriešanas sacensību seriāls «Veselības apļi 2019», kas turpinājās no 1.maija līdz 28.augustam, kopumā aizvadīti 18 posmi. Visvairāk apļu šajā laikā paspēja sakrāt Andris Žvagins (246), Loreta Viļumsone (225), Jānis Avens (222), Vaclavs Griņevičs (180) un Juris Pivors (143).

 

 

Aukstā duša, mazie ķīlnieki un …?

Dzintra Mozule

Jau iegājies, ka brīvpusdienas no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta tiek finansētas visiem 1.–4. klases skolēniem. Tas ik gadu ministrijai izmaksā nepilnus 20 miljonus eiro, un par šiem līdzekļiem ar bezmaksas ēdienreizi tiek nodrošināti aptuveni 80 tūkstoši bērnu, vienam bērnam dienā atvēlot 1,42 eiro. Taču ministre Ilga Šuplinska jauno mācību gadu uzsākusi ar aukstu dušu – ierosinājumu, ka bezmaksas ēdināšana būtu jāpārņem pašvaldībām, jo ministrijas primārā funkcija esot nodrošināt izglītību. Tādējādi ar šo soli tiekot meklēta nauda zinātnei un skolotāju algu palielināšanai…

Mazozolu pagastā renovēts ceļa posms

Mazozolu pagasta teritorijā atjaunots ceļa posms līdz «Atpūtniekiem». Šovasar Ogres novada pašvaldība noslēdza līgumu ar Valsts akciju sabiedrību «Latvijas autoceļu uzturētājs» par Mazozolu pagastā esošā ceļa Nr.7223 pārbūvi.

Birzgalieši realizējuši vides apzaļumošanas projektu

Birzgales pensionāru biedrība «Viršu laiks» realizējusi projektu «Iedzīvotāji veido vidi», ziņo projekta vadītāja Alda Grašiņa.

Strīdas par īres dzīvokli

Saņemta informācija, ka 21.augustā Ogrē, Tīnūžu ielā, radies strīds par īres dzīvokli. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Ogres novada čempione futbolā – Rembates «Streka»

Ritvars Raits

Par Ogres novada atklātā čempiona futbolā (7:7) uzvarētāju kļuvusi Rembates komanda «Streka». Pārējās vietas uz goda pjedestāla tika Ogres komandām – «Dinamo Ogre» un «Techniba», bet iepriekšējo triju gadu čempione «OCSK» (Ogresgals) šoreiz ierindojās tikai ceturtajā pozīcijā.