Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Svinīgais brīdis Lāčplēša dienā, 11.novembrī, pie monumentālā karoga Ogres centrā (no kreisās) D.Širovs, D.Pandars, E.Helmanis un A.Purviņa kopā ar Zemessardzes pārstāvjiem.

Ogrēnieši jau desmito reizi Lāčplēša dienā dodas lāpu gājienā

Dzintra Dzene

11.novembrī, Lāčplēša dienā, Ogrē notika par skaistu tradīciju kļuvušais lāpu gājiens. Tā iniciators ir Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš ogrēniešus doties lāpu gājienā pirmo reizi aicināja pirms desmit gadiem, kad Daugavas krastā atklāja Strēlnieku atceres zīmi. Tieši no turienes ik gadu sākās lāpu gājiens, kas cauri pilsētai vijas līdz pat Brāļu kapiem. Šogad, ņemot vērā uz dambja notiekošos remontdarbus, ogrēnieši un pilsētas viesi lāpu gājienam bija aicināti pulcēties pie Latvijas monumentālā karoga Ogres centrā.

 

 

 

 

 

– Vai piedalījāties kādā no Lāčplēša dienas pasākumiem?

Ramona Upmale no Ogres:

– Šogad tā īsti neiznāca apmeklēt, ja neskaita Lāčplēša dienas pasākumu, kas bija manai meitai bērnudārzā. Tur tika atskaņotas latviešu strēlnieku dziesmas, dega svecītes, bija audzinātājas stāstījums.

 

 

Tā šobrīd izskatās Lielvārdes Romas katoļu baznīcas siena, tādēļ ēkas ekspluatācija ir aizliegta.

Lielvārdes Romas katoļu baznīca – avārijas stāvoklī

Ritvars Raits

Ar Lielvārdes novada būvvaldes būvinspektora Viļņa Švagra rīkojumu Lielvārdes Romas katoļu baznīcā ir apturēti būvdarbi un aizliegta baznīcas ēkas ekspluatācija. Baznīcas ēka nepareizi veiktu būvdarbu dēļ nonākusi avārijas stāvoklī, tādēļ pagājušajā svētdienā dievkalpojums jau notika mācītāja mājā.

 

 

 

 

Sacensību «Lāčplēša kauss 2017» Elites grupas (S21 un V21) uzvarētāju kopbilde.

Orientieristi cīnās par «Lāčplēša kausu 2017»

Ritvars Raits

Lāčplēša dienā, 11.novembra vakarā, Ogrē notika tradicionālās sacensības nakts orientēšanās sportā «Lāčplēša kauss 2017». Ogres Valsts ģimnāzijas sporta laukumā uz starta līnijas stājās vairāk nekā 80 orientieristu ne tikai no Ogres novada, bet arī no Rīgas, Salaspils, Ķeguma, Saldus, Bauskas, Iecavas, Madonas un citām Latvijas vietām.

 

 

 

Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» redaktore Dzintra Mozule pasniedz Arnim Birzem apliecinājumu par īpašās balvas – pistoles «SIG SAUER P230» – iegūšanu savā īpašumā.

Šaušanas sacensībās uzvar Ratnieks, īpašā balva – Birzem

Ritvars Raits

12.novembra priekšpusdienā Ogres novada sporta centra šautuvē bija pulcējušies 17 dalībnieki, lai šaušanā ar pistoli sacenstos par «Lāčplēša kausu» un īpašo balvu – pistoli «SIG SAUER P230». Par sacensību uzvarētāju kļuva Atis Ratnieks, aiz sevis atstājot Ralfu Dirnēnu un Arni Birzi. Tā kā sacensību nolikums paredzēja, ka speciālbalva tiks labākajam snaiperim ar derīgu šaujamieroča glabāšanas un nēsāšanas atļauju, tad pistoli ieguva Arnis Birze.

 

 

 

 

 

 

Badfreienvaldē viss goda pjedestāls mūsu meiteņu supertrio – Kamilai Krustiņai (no kreisās), Alisei Krasiļščikovai un Kristai Lamsterei.

Ogres un Ikšķiles tramplīnlēcējiem sekmīgas sacensības Vācijā

Margarita Sokolova, tramplīnlēkšanas trenere

Jau astoto gadu mūspuses lēcēji ar slēpēm no tramplīna un ziemeļu divcīņnieki devās uz Vācijas pilsētu Badfreienvaldi, lai startētu Brandenburgas atklātajās sacensībās. Izņēmums nebija arī šis rudens, turklāt, kā jau ierasts, mājup mūsu jaunie sportisti atgriezās ar vairākām godalgām bagāžā.

 

 

 

 

Lāčplēša dienas stāsts par pistoli

Dzintra Mozule

«Apsveicama ideja! Tādas sacensības es vēl neesmu pieredzējis,» pēc Lāčplēša dienas šaušanas sacīkšu atklāšanas Ogres šautuvē man teica viens no tiesnešiem.

Lāčplēša dienu atzīmē arī Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadā

Marta Poga

Jau tradicionāli 11.novembrī Lāčplēša dienā, godinot karavīrus, visā Latvijā notiek dažādi piemiņas pasākumi. Tādi aizvadītājā sestdienā bija ne vien Ogrē, bet arī kaimiņu novados.

Mazozolos būvē kapliču

Līdz 17.novembrim Mazozolu pagasta «Līčkalniņa» kapu teritorijā plānots pabeigt kapličas būvniecību.

Vēlas uzlabot iedzīvotāju informētību par Birzgales pagasta vēsturi

Marta Poga

Sabiedriskā labuma biedrība «JADARA» realizējusi Ķeguma novada iedzīvotāju iniciatīvas projektu «Ceļosim zinot». Tā mērķis ir labiekārtota sabiedriskā un kultūrvēsturiskā vide Birzgales pagastā, kā arī uzlabota iedzīvotāju informētība par novada vēsturi un popularizēta Birzgales pagasta kultūrvēsture, sagaidot Latvijas valsts simtgadi.

Vilcienam nākas bremzēt, lai palaistu auto

12.novembrī vilcienam Ogre – Lielvārde Ciemupē, sliežu ceļa 42.kilometrā, nācās strauji bremzēt, jo pārbrauktuvi šķērsoja nenoskaidrota automašīna. Vilcienu kustība netika kavēta. Uzsākta administratīvā lietvedība.