Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Aija Maļecka kopā ar dēlu Tomasu.

«Bille» Meņģelē

Uldis Prancāns

Šobrīd daudzviet mūsu valstī tiek demonstrēta režisores Ināras Kolmanes Latvijas simtgades filma ģimenei «Bille», kas uzņemta pēc Vizmas Belševicas romāna. Pilnmetrāžas lenti jau redzējuši vairāk nekā 45 000 cilvēku visos novados.

 

 

 

Suntažu kapsētas renovētā mūra posms.

Suntažu kapsētas mūrim atjaunots vēl viens posms

Uldis Prancāns

Ar Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» finansiālu atbalstu īstenots dzīvē visai darbietilpīgs veikums – biedrības «Suntalniece» izstrādātais projekts «Suntažu kapsētas mūris» (koordinatore Vanda Leibome, darba grupā – Ilze Knutova, Alda Balode, Anna Volkova).

 

 

 

– Vai pāvesta vizītes laikā dosieties uz Aglonas baziliku?

Liene Slišāne no Ogres:

– Nedošos. Īpaši ticīgs cilvēks neesmu. Klausoties, kas tagad notiek saistībā ar ticību un pedofilijas lietām, mani tas šausmina. Katrs cilvēks var būt godīgs arī bez ticības un dzīvot pēc saviem likumiem un baušļiem…

 

 

Ogrēniešu Grīnhofu ģimene Tēva dienas festivālā Rīgā, Vērmanes dārzā.

Starp Latvijas Goda ģimenēm arī ogrēnieši Grīnhofi

Ritvars Raits

9.septembrī jeb Tēva dienā Rīgā, Vērmanes dārzā, svinīgi tika apbalvotas 16 daudzbērnu ģimenes no visas Latvijas – konkursa «Mana Goda ģimene» laureātes. Starp tām bija arī viena mūspuses saime – Grīnhofu ģimene no Ogres.

 

 

 

 

Pirms rotaļlaukuma «Minku parks» atklāšanas klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecināja bērnudārza «Urdaviņa» audzēkņi.

Ikšķilē svinīgi atklāts «Minku parks»

Ritvars Raits

Otrdien, 11.septembrī, oficiāli un svinīgi tika atklāts labiekārtots rotaļu un atpūtas laukums bērniem «Minku parks», ko Ikšķiles novada pašvaldība ierīkojusi pašā pilsētas centrā – daudzdzīvokļu dzīvojamo namu rajonā.

 

 

 

 

 

 

 

Treneris Nauris Bajārs ar saviem «sudraba» puišiem Tallinā.

Mūsu jaunajiem basketbolistiem sudraba medaļas Tallinā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres 2008.gadā dzimušo puišu komanda piedalījās basketbola turnīrā, kas notika Igaunijas galvaspilsētā – «Tallin Open Cup 2018». Aizvadot piecas spraigas spēles, ogrēnieši sava trenera Naura Bajāra vadībā izcīnīja 2.vietu un sudraba medaļas.

 

 

 

Visa orientieristu komanda «ONSC/Ogre OK» uz viena goda pjedestāla.

Ogres orientieristiem medaļas Latvijas čempionātā Turaidā

Nauris Neimanis, Ogres NSC treneris

Rudens sezonas galvenie starti Latvijas orientēšanās sportā tika aizvadīti 8. un 9.septembrī Turaidā – apvidū, kur vēl tikai pirms mēneša spēkiem mērojās pasaules spēcīgākie orientieristi. Turaidā notikušajā Latvijas čempionātā lieliski savu sagatavotību apliecināja Ogres orientieristi, kas izcīnīja medaļas gan stafešu sacensībās, gan vidējā distancē.

 

 

 

Rembates turnīra laureāti.

Pludmales volejbola sezonu noslēdz Rembatē

Ritvars Raits

Aizejošā vasara bija izcili piemērota pludmales volejbolam. Turnīru bija ļoti daudz, bet sezona tika noslēgta 9.septembrī Rembatē, kur uzvaras laurus plūca spēlētāju pāris «Viltotā papīrfabrika» jeb Mārtiņš Bite un Kristaps Skudra.

 

 

Naivās cerībās gaidot Saeimas velna duci…

Uldis Prancāns

13.Saeimas vēlēšanām savu potenciālo tautas kalpu (varbūt kārtējo kungu) sarakstu iesniegušas 16 partijas un partiju apvienības. Tas ir par trīs «personvārdu palagiem» vairāk nekā 2014.gada parlamenta «grūtniecības» pēdējos mēnešos.

Piedaloties jauniešiem, izstrādās Jauniešu mājas skiču projektu

Dzintra Dzene

Ogres novada domes augusta sēdē deputāti akceptēja lēmumprojektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no Ogres novada pašvaldības budžeta «Izdevumi neparedzētiem gadījumiem» vairākiem mērķiem. Viens no tiem – Jauniešu mājas izpētes materiāla un skiču projekta izstrāde.

Lielvārdē iegādāta jauna tehnika sakopšanas darbiem

SIA «Lielvārdes Remte» iegādāta jauna tehnika sakopšanas darbiem. Jaunajam traktoram ir speciāls aprīkojums zāles pļaušanai, kā arī ceļu tīrīšanai un kaisīšanai.

Brauc bez lukturiem

9.septembrī O. Ciemupē vadīja velosipēdu bez gaismu atstarojošiem lukturiem, kā arī riteņbraucējam nebija gaismu atstarojošas vestes. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Annas pilskalns Suntažu pagasta Juglā

Uldis Prancāns

Annas pilskalns (retumis saukts arī par Baznīcas kalnu, Bruņinieku kalnu, Svētās Annas kapelu) ir aizsargājams, kultūrvēsturisko pieminekļu sarakstā iekļauts objekts Suntažu pagasta Juglas ciema centrā.