Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Meistaru kategorijā iespaidīgais K.Ansona (no kreisās) un M.Grizana izveidotais «Nekurnekadzemes koks» tika novērtēts ar pirmās vietas godalgu.

«Lielvārda» pārstāvji gūst panākumus Ziemassvētku dekoru konkursā

Dzintra Dzene

Interešu izglītības centra «Lielvārds» audzēkņi aizvadītajā nedēļā ar panākumiem startēja Ziemassvētku dekoru konkursā, kuru rīkoja Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola sadarbībā ar RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LETERA).

 

 

 

 

 

 

Tūbainā bārkstlapīte tuvplānā.

2019.gada sūna – tūbainā bārkstlape

Uldis Prancāns

Latvijas Botāniķu biedrība par 2019.gada sūnu favorīti izraudzījusi tūbaino bārkstlapi.

 

 

 

 

Mārīšzirneklītis dabas klēpī.

Gada bezmugurkaulnieks – indīgi skaistais mārīšzirneklis

Uldis Prancāns

Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par 2019.gada bezmugurkaulnieku izvēlējusi mārīšzirnekli (Eresus sandaliatus).

 

 

 

 

Liena un Edgars Mucenieki izstādē atskatās uz abu radošās darbības simtgadi.

Liena un Edgars Mucenieki aicina pieskarties laika plūdumam

Dzintra Dzene

Piektdien,11. janvārī, Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM) izstāžu zālē atklāja Lielvārdes novada mākslinieku Lienas un Edgara Mucenieku izstādi «Simts vientulības gadu». Lai gan tai dots nedaudz pesimistisks nosaukums, Edgars skaidro, ka izstāde ar performances un video instalāciju palīdzību vēsta par cilvēka dvēselē un Latvijā notiekošo, tā ir kā saruna par kopīgi un atsevišķi piedzīvoto vientulību, par mīlestību un to, kas notiek ar mums un starp mums.

 

 

 

– Kā jums patīk ideja par grāmatu lasītavu vilcienā?

Modris Krūmiņš no Lielvārdes:

– Ja vilcienos būtu pieejamas lasītavas, nedomāju, ka kāds brauciena laikā paspētu izlasīt visu grāmatu. Cita lieta, ja tur būtu laikraksti un žurnāli, tos gan arī es labprāt pašķirstītu, braucot uz Rīgu.

 

 

Diriģente Baiba Klepere (vidū) kopā ar vokālās studijas «Mikauši» vecākās grupas ansambli.

Lielvārdieši un ogrēnieši starp festivāla «Sudraba zvani» laureātiem

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē četras dienas Daugavpilī notika XIII Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls «Sudraba zvani», kurā ar lieliskiem panākumiem piedalījās gan Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas, gan arī Ogres Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi.

 

 

 

 

Tomes pagasts slavens ar savu zivjaudzētavu, tāpēc pildītas stores recepte tam noteikti piestāv…

Dažas receptes no pavārgrāmatas «Ķeguma novada 100 garšas»

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka pagājušā gada nogalē Ķeguma novada pensionāru biedrības izdeva pavārgrāmatu «Ķeguma novada 100 garšas». Šodien jūsu uzmanībai dažas receptes no šī izdevuma. Lai izdodas pagatavot un labi garšo!

 

 

 

 

Liksim lietā visas savas maņas!

Anita Zeiliņa

Mūsdienās nokaut biznesa ideju nav nemaz tik grūti, tikai jāpārzina psiholoģija, tirgus tendences, ietekmes sfēru ietekmējamība un gan jau kaut kas vēl. Ir idejas, kuras pat kaut nevajag, jo jau pašos pirmsākumos tās neko labu nesola. Lai gan tā apgalvot vis nevar, jo kaut kas taču tiek solīts.

Lielvārdes novada pašvaldība iegādāsies divus mikroautobusus

Noslēgušies iepirkumi divu jaunu mikroautobusu iegādei, informē Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītāja Līga Zariņa. Transportlīdzekļi paredzēti Lielvārdes novada Kultūras centra un Lielvārdes novada Sociālā dienesta vajadzībām.

Lielvārdes pamatskolā čaklākie makulatūras vācēji

SIA «Zaļā josta» rīkotajā makulatūras vākšanas kampaņā par līderiem kļuvuši Lielvārdes pamatskolas audzēkņi, informē uzņēmuma mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Nemaksā saviem bērniem uzturlīdzekļus

10.janvārī saņemta informācija, ka A. Ogres novadā izvairās maksāt uzturlīdzekļus saviem bērniem. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Līdz jaunajam gadam visos mājokļos jāuzstāda dūmu detektori

Agate Gavare

Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka kopš 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos būs obligāti dūmu detektori. Jau šobrīd tiem noteikti jābūt uzstādītiem pēc 2008.gada būvētajās vai renovētajās daudzstāvu dzīvokļu mājās.

Pieaudzis abonēto preses izdevumu skaits

Arī šogad turpinājis augt abonēto preses izdevumu skaits – 2019.gadā fiksēts kāpums par 18 000 abonementu, informē VAS «Latvijas Pasts» Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.

Kāpēc klusējam par Kārli Ulmani?

Andrejs Lucāns, pensionēts agronoms

Subjektīva atbilde: tāpēc, ka okupācijas un trimdas gados latvieši ir aizaudzināti, protams, ne visi, bet izšķirošais vairākums, no nacionālās pašapziņas – savas tēvzemes, dzimtenes, tautas, valsts mīlestības un kalpošanas tām. Šim valsts virzību noteicošajam vairākumam šīs mīlestības vienkārši nav.