Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Zilokalnu prospekts ūdensvada avārijas vietā sagatavots jauna asfalta klāšanai.

Ogrē saremontēts Zilokalnu prospekts un Kranciema iela

Ritvars Raits

Pagājušajā piektdienā, 11.maijā, Ogrē čakli strādāja ceļu būves uzņēmuma darbinieki. Viņu veikums – Zilokalnu prospektā salabots posms, kurā asfalta nebija pēc ūdensvada avārijas, bet Kranciema ielā jauns asfalts uzklāts apmēram 40 m garā posmā.

 

 

 

Maija sākumā notika jau trešā P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītāja Kaspara Grīnberga tikšanās ar daudzdzīvokļu namu māju vecākajiem.

Vai nākamgad Ogrē par siltumu maksāsim vairāk?

Dzintra Dzene

Ceturtdien, 10.maijā, P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs šogad jau trešo reizi uz tikšanos aicināja daudzdzīvokļu māju vecākos. Lai gan visos P/A «Ogres namsaimnieks» pārziņā esošajos Ogres daudzdzīvokļu namos apkure šobrīd jau ir atslēgta, tikšanās tēma bija – siltumenerģija un tās izmaksu aprēķināšana nākamajā apkures sezonā. Kā jau ierasts iepriekšējās sanāksmēs, klātesošajiem bija arī citi ne mazāk aktuāli jautājumi.

 

 

 

 

Arī dzeltenā cielaviņa lūkojas pēc palīdzības…

Mūsu faunas skanīgi krāšņā rota – putni

Uldis Prancāns

Paldies Dievam, Dabas mātei un cilvēku sugas patiešām gudrākās un žēlsirdīgākās daļas – homo sapiens veselajam saprātam, ka periodā no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam koku ciršana (ir, protams, pamatoti izņēmumi) aizliegta saskaņā ar 2012.gada 2.maija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 309… Arī Ogres novada pašvaldība putnu ligzdošanas periodā aicina atlikt plānotos koku vainagošanas darbus, būt īpaši vērīgiem, veicot zaru apzāģēšanu un krūmu izciršanu.

 

 

– Kā atzīmējāt Mātes dienu?

Jana Šipovska no Ogres:

– Mana māmiņa dzīvo Koknesē, šoreiz es pie viņas nevarēju aizbraukt, lai apsveiktu klātienē, tāpēc izdarīju to telefoniski. Mēs viņai esam pieci bērni, parasti šajā datumā māmiņu apciemojam, svinam kopā.

 

 

Uzstājas konkursa «Rembates Cielaviņa 2018» uzvarētāja Astra Ruņģe.

«Rembates Cielaviņa 2018» – ķegumiete Astra Ruņģe

Ritvars Raits

10.maijā jau septīto reizi norisinājās bērnu vokālais konkurss «Rembates cielaviņa». Par uzvaru tajā sacentās desmit jaunie dziedātāji no visa Ķeguma novada, par laureātiem kļuva visi, bet galveno balvu un titulu «Rembates cielaviņa 2018» ieguva ķegumiete Astra Ruņģe.

 

 

Palīdzību nedrīkst pieprasīt

Dzintra Dzene

Nesen sociālajos tīklos bija aprakstīta situācija, kuras risināšanā no brīva prāta iesaistījās līdzcilvēki. Viņi Rīgas Centrālajā stacijā pie kāpnēm pamanīja apjukušu un izmisušu sievieti – invalīdi, kura grasījās braukt no Rīgas uz Lielvārdi, bet netika uz perona, jo pacēlāja iedarbināšana esot jāpiesaka 48 (!) stundas pirms plānotā brauciena! Ļaudis palīdzēja sievietei tikt vilcienā.

Sudraba vērdiņu jaundzimušajiem dāvā arī Lielvārdes novadā

Ritvars Raits

Tieši pirms Mātes dienas arī Lielvārdes novada pašvaldība iesaistījusies projektā «Simtgades bērni», pateicoties kuram visi novada jaundzimušie, kuri šogad tiks reģistrēti šīs pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļā, dāvanā saņems sudraba vērdiņu ozolkoka kastītē. Projekta mērķis – piederības sajūtas savai valstij stiprināšana.

Ogres upē Lēdmanē atrod cilvēka mirstīgās atliekas

Dzintra Dzene

Laivojot un makšķerējot Ogres upē pie Lēdmanes, tika uzietas kāda, iespējams, pirms vairākiem mēnešiem pazuduša cilvēka mirstīgās atliekas sadalīšanās stadijā.

Nokrīt no velosipēda

13.maijā Ogrē, Brīvības ielā, E. nokrita no velosipēda un ar elkoņa nobrāzumu nogādāta Ogres slimnīcā.

Turpmāk par NMPD nepamatotu izsaukumu jāmaksā 56 EUR

Agate Gavare

Kopš vakardienas, 14.maija, ja pacients vērsīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) situācijās, kad nav apdraudēta veselība vai dzīvība, dienestam ir tiesības izsaukumā nenosūtīt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi vai arī saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pacientam par šādu izsaukumu būs jāmaksā 56 EUR līdzšinējo 40,14 EUR vietā.

Kā tikt pie mantojuma: skaidro notāre

Kā nodrošināties pret to, ka bojāejas gadījumā vīrs vai sieva tikai ar tiesas starpniecību (kas droši vien ir ilgi) tiek pie mantojuma – mājas, dzīvokļa, noguldījumiem bankā, pensijas 3.līmeņa iemaksām, automašīnas utt.? Vai tādā gadījumā mirušā mantojums dalās uz otru laulāto un uz visiem bērniem vai arī uz mazbērniem? Vai cilvēkiem būtu jābūt bijušiem reģistrētā laulībā?

pareizi dzert tēju ar medu?

Dana Dadze

Tēja ar medu joprojām ir viens no iedarbīgākajiem tautas brīnumlīdzekļiem, kas palīdz cīnīties ar slimībām, kā arī uzlabo mūsu imūnsistēmu.