Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunos krēslus rotā arī Ogres logo.

ONKC var pamatoti lepoties ar atjaunoto Lielo zāli un saviem kolektīviem

Dzintra Dzene

Piektdien, 11.oktobra vakarā, ikvienam, kurš apmeklēja Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Atvērto durvju dienu jeb pasākumu «Ogre. Centrs. Kultūra.», bija iespēja sirsnīgā un nepiespiestā gaisotnē triju stundu garumā iepazīt ONKC kolektīvus, izstaigāt 13 000 kvadrātmetru plašā Kultūras centra telpas no pagraba līdz pat bēniņiem un pirmajiem novērtēt Lielo zāli, kas pēc renovācijas ieguvusi jaunu un mūsdienīgu veidolu.

 

Kad raža nokopta, Iveta Miķelsone var pievērsties rokdarbiem.

Taurupes dārzkopes Ivetas Miķelsones pieredze un padomi

Uldis Prancāns

Lūk, viņas tiešā runa, gadiem krātā pieredze, atziņas un vērtīgi padomi, lai nākamgada pavasarī cilvēki tos varbūt patiešām izmantotu.

 

 

 

 

 

Vitauta Mihalovska fotogrāfijās galvenā vērtība ir cilvēks.

ONKC apskatāma Vitauta Mihalovska fotogrāfiju izstāde «Atmodas laiks»

Dzintra Dzene

Kopš piektdienas, 11.oktobra, ONKC Lielās zāles 2.stāva vestibilā skatāma fotomākslinieka Vitauta Mihalovska unikāla melnbaltu fotogrāfiju izstāde «Atmodas laiks», kura ir vēsturiska liecība par notikumiem mūsu valsts un cilvēku dzīvē.

 

 

 

Jānis Kaijaks (vidū) savu aktieru spēli vērtē no skatītāja krēsla.

OTT telpā noticis pirmais atklātais teātra izrādes mēģinājums

Dzintra Dzene

Ierasts, ka skatītāji uz teātra izrādēm dodas, kad tās jau ir iestudētas, noslīpētas un piedzīvo savu pirmizrādi. Piektdien, 11.oktobrī, ikvienam Ogres novada Kultūras centra atvērto durvju pasākuma apmeklētājam bija unikāla iespēja paviesoties tikai pirms gada atklātajā Ogres Teātra telpā un ielūkoties teātra aizkulisēs – izrādes tapšanas procesā, vērojot režisora darbu ar aktieriem, aktieru darbu ar lomu, kā arī uzdodot jautājumus teātra radošajai komandai.

 

 

Izstādes veidotāju kopbilde.

Ogres svētku laikā tapušie foto skatāmi izstādē «Viens kadrs»

Dzintra Dzene

Šogad Ogres novada Kultūras centra (ONKC) kolektīviem pievienojušies arī fotomākslas lietpratēji – te mājvietu radis foto klubs «Ogre», un piektdien, 11.oktobrī, ONKC tika atklāta akcijas «Foto sestdiena Ogrē» laikā tapušo darbu izstāde. Akcija norisinājās Ogres pilsētas svētku laikā no 23. līdz 24.augustam ar moto «Dzīve ir kino!», un tajā bija aicināts piedalīties ikviens interesents, kam ir vēlme fotografēt.

 

 

– Vai esat apmierināti ar šā gada ražu?

Kristīne Samsonova no Ogres:

– Mūsu ģimenē ar dārza darbiem nodarbojas omīte. Zinu, ka šovasar viņai izauga ļoti lieli tomāti – ilgi bija jāgaida, kamēr nobriest. Kopumā visa raža šogad bijusi ļoti laba.

 

 

«Lūšu dravas» saimnieks Jānis Lūsis (no kreisās) iepazīstina Arti Pabriku ar disku golfa noteikumiem.

Lielvārdes novadā viesojas aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Ritvars Raits

10.oktobrī Lielvārdes novadā reģionālā vizītē bija ieradies aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Viņš paviesojās Lielvārdes pamatskolā, Lielvārdes novada Sporta centrā, Kaibalas bijušajā skolā, kā arī uzņēmumā «Lūšu drava».

 

 

 

 

 

Tikai desmit minūšu laikā pagatavota garda un sātīga kartupeļu pica.

Desmit minūtēs pagatavojama kartupeļu pica

Agate Gavare

Šoreiz piedāvājam samērā neparastas, bet reizē ļoti vienkārši pagatavojamas kartupeļu picas recepti.

 

 

 

 

«Uzvaras» laukumā atkal svinības…

Uldis Prancāns

Faktu no vēstures neizdzēsīsi, bet, protams, visos laikos pastāv interpretācijas iespējas, vai arī cietpauraina, mūžīga palikšana savos uzskatos un pārliecībā. Jaunākais piemērs – pagājušās svētdienas aktivitātes. «Sirsnīgi» pieminot pirms 75 gadiem notikušo Rīgas «atbrīvošanu» (13.oktobrī) no vācu okupācijas, ap 150 cilvēku nolika ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā.

Atrod sabrauktu lapsu

11.oktobrī, braucot no Ikšķiles centra virzienā uz Rīgu, aiz tilta atrasta sabraukta lapsa.

10 gadu laikā jauniešu skaits Latvijā samazinājies teju divas reizes

Agate Gavare

Kā liecina Centrālā statistikas pārvaldes apkopotie dati, šī gada sākumā Latvijā dzīvoja 122 tūkstoši jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Tas ir gandrīz divreiz mazāk nekā 2009.gadā, kad Latvijā bija 238 tūkstoši tāda vecuma jauniešu.