Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 16.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Līdzšinējās VID klātienes apkalpošanas centra telpas Ogrē, Brīvības ielā 4b, šobrīd ir slēgtas un tukšas.

Jautājums par VID klātienes apkalpošanas centru Ogrē joprojām atklāts

Dzintra Dzene

«OVV» vairākkārt vērsušies mūsu lasītāji, lūdzot noskaidrot, kāda ir iespēja, ka Ogrē varētu tikt atjaunota VID Ogres klientu apkalpošanas nodaļas darbība, jo ne visiem vecākā gada gājuma cilvēkiem ir nepieciešamās iemaņas saņemt pakalpojumus elektroniski.

 

 

 

 

Mūzikas skolotājas Ligitas Milleres vadībā muzicē Taurupes pamatskolas bērnu ansamblis.

Arī plaukstošo kļavu lapu Taurupē sveic māmiņas un «otrās mammas»

Uldis Prancāns

Kopš 1992.gada mūsu valsts ģimenēs, Latvijas apdzīvoto vietu centros un izglītības iestādēs maija otrajā svētdienā svin Mātes dienu. Arī Taurupes pamatskolā un pagastā izskanēja mīļš koncerts un pasākums.

 

 

 

 

 

– Kā jūs sveica Māmiņu dienā?

Daila Tūtāne no Lielvārdes:

– Ļoti sirsnīgi apsveica. No paša rīta mani bērni un mazbērni rindiņā nāca ar puķēm un mīļām bučām. Tagad gaidu vēl vienu dāvanu – ceru, ka mana jaunākā dēla Oskara komanda uzvarēs Latvijas čempionātā.

 

 

Tāds skats sestdien pavērās pie ceļa Ogre – Tīnūži – lielākā daļa ekskavatora iegrimusi kūdras slānī…

Autoceļa Ogre – Tīnūži būvdarbu laikā kūdrā nogrimst ekskavators

Ritvars Raits

Maija mēneša 13.datums, lai arī tā bija nevis piektdiena, bet sestdiena, bija neveiksmīgs uzņēmumam «Union Asphalttechnik», kas veic autoceļa Ulbroka – Ogre būvdarbus posmā starp Tīnūžiem un Ogri, – darbu laikā dziļā kūdras bedrē nogrima ekskavators. Laime nelaimē ir tāda, ka cilvēki nav cietuši, traktortehnika no bedres jau izcelta.

 

 

 

Ķeguma dambretes komandai atzīstami rezultāti Mazsalacā

Viktors Krustkalns

Jau piekto gadu Mazsalacā risinājās meistara Aivara Voicesčuka piemiņas turnīrs dambretē, kas bija pulcējis kuplu dalībnieku skaitu. Tajā ar labiem panākumiem piedalījās Ķeguma novada dambretes komanda (G.Gribuška, I.Mauriņš, A.Valnere, A.Balbārzdis, V.Griņevičs).

 

Vecuma grupas U16 komanda «Lielvārde» ar zelta medaļām un čempionu kausu.

Mūsu jaunajiem florbolistiem Latvijas čempionāta zelts un sudrabs

Ritvars Raits, speciāli «OVV» no Talsiem

Pagājušās nedēļas nogalē Talsos norisinājās Latvijas Bērnu un jauniešu čempionāta florbolā finālspēles vecuma grupu U16 un U13 komandām. Vecuma grupā U16 par valsts čempioni kļuva komanda «Lielvārde», vecuma grupā U13 jaunajiem Lielvārdes florbola audzēkņiem vicečempionu tituls.

 

 

 

 

Uz goda pjedestāla divas ogrēnietes: pirmā – Rita Žuravļova, trešā – Anita Čuhnova.

Pirmo reizi noticis Ogres atklātais čempionāts vieglatlētikā senioriem

Aivars Puriņš, Ogres novada vieglatlētikas senioru pārstāvis

13.maijā Ogres novada sporta centra stadionā notika pirmais Ogres novada atklātais čempionāts vieglatlētikā senioriem. Tam bija pieteikušies 78 vieglatlētikas veterāni no daudziem Latvijas novadiem un pilsētām. Mājiniekus šajās sacensībās pārstāvēja 15 vieglatlētikas seniori, kuri kopumā izcīnīja deviņas medaļas: trīs zelta, trīs sudraba un trīs bronzas.

 

 

Kā būtu, ja būtu…

Uldis Prancāns

Nesen atskatījāmies uz vairākiem zīmīgiem datumiem. 26.martā apritēja Černobiļas kodolkatastrofas 31.gadskārta. Vairāk nekā 6000 cilvēki no Latvijas bija spiesti piedalīties avārijas seku likvidācijā. Ļoti daudziem ir piešķirta invaliditāte, vairāk nekā 1500 aizgājuši mūžībā. Joprojām valstiskā līmenī nav atrisināts jautājums par ārstniecību, pensijām un sociālo pretimnākšanu; tālu ne visi černobilieši saņem pabalstus pilnā apmērā.

No mototrases trokšņa cietušajiem ķegumiešiem jācer uz Satversmes tiesu

Ritvars Raits

Ķegumieši, kuri dzīvo mototrases jeb, kā tagad mēdz dēvēt, atpūtas un sporta bāzes «Zelta Zirgs» tuvumā, jau ne reizi vien ir sūdzējušies visām iespējamām instancēm par motociklu un kvadriciklu motoru radīto troksni, kas ievērojami pasliktina viņu dzīves kvalitāti. Nu Latvijas Republikas tiesībsarga pieteikums par tādu problēmu nonācis Satversmes tiesā.

Lemj par līdzfinansējumu sešu Ogres daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu sakārtošanai

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 12.aprīļa Finanšu komitejas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par līdzfinansējuma piešķiršanu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai šā gada budžeta ietvaros. Šim mērķim kopumā paredzēts atvēlēt 90 tūkstošus eiro.

Arī šogad atbalstīs trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldība, tāpat kā pērn, lai atbalstītu trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes, rīko akciju šo ģimeņu skolēniem sociālo prasmju un iemaņu attīstīšanai, radot iespēju saņemt pabalstu individuālo mācību līdzekļu iegādei.

Ogrēnieši sūdzas par iereibušajiem līdzpilsoņiem

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne norāda, ka no iedzīvotājiem regulāri tiek saņemti zvani un sūdzības par personām, kas pārmēru aizrāvušās ar alkoholiskajiem dzērieniem un sabiedriskās vietās atradušās tādā reibumā, kas aizskar apkārtējo cieņu.

Zog veikalā

Saņemta informācija, ka veikalā Ogrē, Vidus prospektā, 21.aprīlī nozagtas sešas paciņas ar lazdu riekstiem, bet 24.aprīlī šajā pašā veikalā nozagtas vēl piecas paciņas ar lazdu riekstiem un divas – ar sālītām, apceptām mandelēm. 12.maijā septiņas paciņas ar riekstiem 31,63 eiro vērtībā nozagts veikalā Ogrē, Brīvības ielā. Policija pārbauda 1978.g. dzimušo J. Visos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Privāti taisīts un mājās glabāts testaments ir riskanta romantika

Dana Dadze

Testaments īpašniekam ļauj noteikt īpašuma tālāko likteni, taču pašu spēkiem gatavots un glabāts mājās, tas var netikt izpildīts.

Elvis Malanka – nākotnes talants boksā

Uldis Prancāns

Piekto gadu pusaudžiem dota lieliska iespēja Ogrē, Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas telpās, bez maksas apmeklēt mūsu izcilā boksera un trenera Igora Viktorova vadītās boksa nodarbības. Viens no viņa perspektīvākajiem audzēkņiem ir 13 gadus jaunais Elvis Malanka.

Kāpēc Ķegumā ir visaugstākās apkures izmaksas valstī?

Harijs Jaunzems

Ķegumā laikam ir visaugstākās apkures izmaksas valstī – 86 eiro par MWh. Esmu neizpratnē, kāpēc tā?