Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 16.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

… un mazliet atraktīvākā sevis pasniegšanas stilā.

10 princeses un 6 prinči – radošu, atraktīvu brīvdomātāju ģimene no Ķeguma

Uldis Prancāns

Mūsu laikrakstā pārliecinoši un izsmeļoši savu iespaidu, vērtējumu, pieredzes, atmiņu un atklāsmes autogrāfu atstāj Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 12.klase un kolektīva audzinātājs, ķīmijas skolotājs Artūrs Ābols.

 

 

 

Psihiski slimajiem ir tiesības pašiem izlemt, lietot zāles, vai nē…

Daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem psihiski slimo kaimiņu dēļ jādzīvo bailēs

Dzintra Dzene

Kādā daudzdzīvokļu namā Ogrē mīt ģimene – māte un dēls, kuriem ir oficiāli atzītas psihiska rakstura saslimšanas un pat piešķirta invaliditāte. Laiku pa laikam abi dzird balsis, kas liek veikt neadekvātas darbības. Līdzcilvēki izsauc policiju, mediķus. Vienu vai otru, vai abus kopā aizved uz psihiatrisko slimnīcu, apārstē, izraksta medikamentus un atlaiž mājās. Līdz nākamajai reizei. Zāles viņi nelieto, un riņķa dancis turpinās. Kaimiņi dzīvot bailēs, gaidot, kas notiks tālāk.

 

 

Ogres 1.vidusskolas zēnu jauktā kora dalībnieki, vadītāja Gunta Goiževska un koncertmeistare Evita Konuša priecājas par augsto novērtējumu konkursā «Balsis 2018».

Ogres 1.vidusskolas zēnu vokālais ansamblis plūc laurus konkursā «Balsis 2018»

Dzintra Dzene

Pagājušajā nedēļā Ogres 1.vidusskolas zēnu vokālais ansamblis devās uz Limbažiem, lai spēkotos ar spicākajiem Vidzemes reģiona vokālajiem ansambļiem Valsts izglītības satura centra rīkotā konkursa «Balsis 2018» 2. kārtā. Ogrēnieši mājup devās gandarīti – ar izcīnītu 1.pakāpes diplomu un visaugstāko vērtējumu Vidzemē.

 

 

 

 

 

– Kas jādara, lai cilvēki paliktu laukos?

Irēna Ozoliņa no Tomes:

– Infrastruktūra droši vien jāsakārto. Nav jau tur darba cilvēkiem, nav skolu vairs, nav bērnudārzu. Es, piemēram, dzīvoju laukos un man ļoti patīk. Mēs sākām no nulles. Pļavas vidū sākām celt māju…

 

 

Biedrības «JADARA» dāmas ne tikai strādā, bet arī atpūšas kopā. Attēlā – fotomoments no ekskursijas pa Igaunijas pilsētu Hāpsalu.

Birzgales biedrībai «JADARA» pirmā nopietnā jubileja

Ritvars Raits

Birzgales vārds tik bieži locīts kopā ar biedrības «JADARA» nosaukumu, ka tie šķiet kā cieši kopā saauguši. «JADARA» biedri gan sava pagasta, gan visa Ķeguma novada labā paveikuši tiešām daudz labu un vērtīgu darbu, tāpēc nemaz neticas, ka šī biedrība nodibināta salīdzinoši nesen – tikai pirms pieciem gadiem.

 

 

 

 

 

Ogres «Mazās Svilpastītes» izpilda savus «Skaitāmos pantus».

Ogres «Svilpastes» virpuļo «Dziesmu karuselī»

Ritvars Raits

Ogres novada Kultūras centra bērnu vokālā studija «Svilpastes» ar četriem sastāviem piedalās popgrupu un duetu TV jauno talantu konkursā «Dziesmu karuselis», ko rīko RE:TV. Konkursa fināls paredzēts maijā, bet pagaidām svētdienu vakaros RE:TV rāda dalībnieku priekšnesumus, kā arī katru nedēļu notiek skatītāju balsojumi.

 

 

 

Tēvs Alberts Karlovs ar mazo Intu, Jāni un Daini Suntažos, dzimtas mājās «Kaltiņos».

Mani, meiteni no Suntažiem, izsūtīja divas reizes…

Inta Liepiņa (dzimusi Karlova)

Ir vasaras vidus. Abas ar mazmeitiņu Dārtu sēžam dārzā zem ābeles. Zaros pamazām nobriest augļi, ir gaidāma laba ābolu raža. Deviņgadīgais bērns ziņkārīgi palūkojas pār manu plecu un jautā, ko es tur rakstot. Atmiņas…

 

 

 

 

Basketbola treneris Nauris Bajārs un viņas komanda «BS Ogre U11-V» pēc apbalvošanas ceremonijas.

Ogrēnieši un ikšķilieši cīnās par «Balto kausu»

Ritvars Raits

Šonedēļ ir skolēnu brīvlaiks, kuru, kā jau tas ierasts, jaunie basketbolisti visā Latvijā aizvada Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotajās sacensībās «Baltais kauss». Turnīra trešā posma spēles notika arī Ogres Basketbola skolā, kur otrdien, 13.martā, spēkiem mērojās vecuma grupas U10 zēni un meitenes (2008.g. dzim. un jaun.), bet trešdien, 14.martā, to pašu darīja vecuma grupas U11 topošie groza bumbas meistari (2007.g. dzim.).

 

 

 

Ogres handbola senioru komanda ar savā laukumā izcīnīto kausu par 2.vietu.

Ogres handbola senioriem 2.vieta Latvijas čempionāta posmā

Ritvars Raits

10.martā Ogres stadiona hallē notika Latvijas čempionāta handbolā veterāniem otrā posma spēles. HK «Ogre» šajā posmā izcīnīja otro vietu, informē komandas pārstāvis Andris Sosnars.

 

 

 

 

Ikšķilietis Deivs Birzulis uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Šauļos.

Ikšķilietis Deivs Birzulis kļūst par Baltijas čempionu karatē

Ritvars Raits

10.martā Lietuvas pilsētā Šauļos norisinājās 18. Baltijas valstu čempionāts olimpiskajā karatē, kurā vecuma grupā U14 disciplīnā «kata» uzvarēja ikšķilietis Deivs Birzulis. Tikai 12 gadus vecais sportists šajā pašā disciplīnā startēja arī vecuma grupā U16, kurā kļuva par Baltijas vicečempionu.

 

 

Tikai četri no simta

Dzintra Mozule

Manos dzimtajos laukos vairāk vai mazāk it kā joprojām kūsā dzīvība.

Valsts simtgadei – jaunatnes foto konkurss «Mana zeme skaistā»

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības 28.februāra domes ārkārtas sēdē deputāti akceptēja lēmumprojektu atbalstīt nodibinājumu «Zinātnes un inovāciju parks», kas vēlas īstenot Latvijas valsts simtgadei veltītu Latvijas jaunatnes foto konkursu «Mana zeme skaistā».

Ogres naktsklubā diskriminē apmeklētājus?

Ritvars Raits

Ogrē pilnā sparā darbojas kokteiļbārs – naktsklubs «HAUZE», kurā katru nedēļas nogali notiek dažādi izklaidējoši pasākumi. Kā izrādās, pasākumu rīkotāji savus apmeklētājus nereti šķiro pēc dzimuma, dāmas iekšā laižot bez maksas, bet kungiem liekot pirkt biļeti.

Bartkeviču pie administratīvās atbildības vēl nesauc

Ritvars Raits

9.martā Zemgales rajona tiesā Ogrē ar vienas stundas intervālu notika divu administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšana, kurā pie atbildības bija paredzēts saukt Ķeguma novada pašvaldības izpilddirektoru Edvīnu Bartkeviču. Ņemot vērā, ka Bartkevičs tiesai lūdza iespēju iesniegt papildus pierādījumus, sēde tika atlikta uz nākamo mēnesi.

Šogad remontēs ceļu gar Ogres kapiem

Šogad paredzēts veikt autoceļa Ogre-Jugla (V968) asfalta seguma labošanas darbus un virsmas apstrādi posmā no Ogres līdz Tīnūžu-Kokneses (P88) ceļam, informē VAS «Latvijas Valsts ceļi» pārstāve Anna Kononova.

Birzgalieši ar projekta palīdzību iegūst florbola apmales

Biedrība «SK Birzgale» realizēja projektu, pateicoties kuram tika iegādātas florbola laukuma apmales, kas nodrošinās pilnvērtīgu treniņu un sacensību rīkošanu Birzgales pamatskolas sporta zālē, informē Ķeguma novada sporta pasākumu organizators Edgars Siliņš.

Saņem draudu īsziņas

Saņemta informācija, ka 3.februārī G. Ikšķilē savā mobilajā tālrunī saņēma draudu īsziņas, kas adresētas viņas paziņam.

Sevi pierāda Ikšķiles jaunie mūziķi

Marta sākumā Daugavpils Universitātē notika II Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 213 dalībnieki no septiņām valstīm (Latvija, Lietuva, Polija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Horvātija) un 63 izglītības iestādēm. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija.

Nevar veidot mākslas darbus uz GRĀMATAS rēķina!

Aina Juškēviča, Ogrē

Rakstu Jums ar sāpošu sirdi, jo šā gada 6.februāra «Ogres Vēstis Visiem» numurā izlasīju rakstu «Norakstītās grāmatas pārvēršas mākslas darbos».