Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 16.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Rembates muižas pils savos ziedu laikos.

Rembates muižas pils un parka dzīves gājums

Uldis Prancāns

Polijas – Zviedrijas kara laikā (1600-1629), spītējot posta un bada gadiem, kā arī infekcijas slimību izplatībai, jaunu muižu rašanās un paplašināšanās procesā gandrīz iznīkušā Mēmesciema vietā izveidojās Rembate jeb, kā to agrāk sauca, Ringes muiža, viena no Lielvārdes muižas palīgmuižām.

 

 

Sandra Stepiņa patiesi ir savā vietā…

Dienas centrs «Kurmītis» Taurupē «rok» arvien dziļāk

Uldis Prancāns

Bijušā Taurupes kroga «Kurmis» un pārtikas veikala ar tādu pašu vēsturisko nosaukumu telpās jau labu laiku darbojas Dienas centrs.

 

 

 

 

Tīnūžu Tautas namā norisinājās svinīgais pasākums «Gada pedagogs 2018», kura laikā tika godināti labākie novada pedagogi.

Godina labākos Ikšķiles novada pedagogus

Marta Poga

Aizvadītājā nedēļā Tīnūžu Tautas namā norisinājās svinīgais pasākums «Gada pedagogs 2018», kurā pašvaldība jau devīto gadu pateicās Ikšķiles novada izglītības darbiniekiem par godprātīgo un pašaizliedzīgo darbu, stiprinot pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā.

 

 

 

 

 

– Vai zināt kādu pastnieku, kurš būtu pelnījis uzslavu?

Aigars Zommers no Ķeguma:

– Mums Ķegumā ir ļoti laba pastniece, diemžēl vārdu viņai nezinu. Vispār jau Ķeguma pasta nodaļā visas darbinieces ir laipnas, ļoti labi strādā un būtu pelnījušas uzslavu!

 

 

Ogres četru leģendāro telpu futbola komandu kopbilde.

Biedrība «Osports» prezentē Rubīna kausu

Ritvars Raits

14.oktobrī Ogres stadiona hallē tika prezentēts Rubīna kauss – sporta trofeja, kas veltīta pāragri mūžībā aizgājušajam futbola trenerim Paulam Rubīnam. Šo ideju dzīvē realizēja biedrība «Osports», kas nodarbojas ar sporta pasākumu organizēšanu un popularizēšanu Ogres un kaimiņu novados. Par Rubīna kausu jau šajā sezonā pirmo reizi cīnīsies Ogres novada atklātā čempionāta telpu futbolā komandas.

 

 

 

Ikšķiles jaunā māksliniece Justīne Atvare ar Atzinības rakstu un viņas pedagoģe Laila Balode.

Ikšķiles māksliniecēm panākumi konkursos

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Justīne Atvare (ped. Laila Balode) ar panākumiem piedalījusies Jāzepa Pīgožņa Latvijas ainavu glezniecības konkursā jauniešiem, kurā par savu darbu «Staldzenes stāvkrasti» izpelnījās žūrijas Atzinības rakstu, informē izglītības iestādes direktore Valda Jermanova.

 

 

 

 

 

100 gramos šo salātu ir tikai 88,26 kalorijas. Var ēst arī pirms naktsmiera!

Burkānu salāti ar olu – gan gardi, gan diētiski

Agate Gavare

Burkānu salāti ar olu – garšīga maltīte, kas turklāt būs arī diētiska un veselīga. Šie salāti ir ļoti viegli un ātri pagatavojami, bet 100 gramos produkta ir tikai 88,26 kalorijas, kas noteikti priecēs dāmas.

 

 

 

 

Tomenietis Guntars Sniedze jau otro reizi šogad televīzijas šovā «Superbingo» laimējis iespaidīgu naudas summu.

Tomēnietis Sniedze vēlreiz uzvar Dubultspēlē

Ritvars Raits

Gluži vai neticami televīzijas šovā «Superbingo» veicas tomenietim Guntaram Sniedzem, kurš pēc tikai četru mēnešu pārtraukuma vēlreiz piedalījās Dubultspēlē un jau atkal laimēja lielāko naudas balvu – šoreiz viņa guvumā 15 200 eiro.

 

 

 

 

Vai lauku apvidi uzplauks sapnī vai…

Uldis Prancāns

Jaunā plānošanas perioda (2021–2027) stratēģiskajam plānam (lasi – aizkustinoši jaukam, bet skumji naivam sapnim) Eiropas Komisijas ziņojumā «Pārtikas un lauksaimniecības nākotne» izvirzītas deviņas prioritātes: taisnīgi ienākumi; konkurētspējas pieaugums; līdzsvarots spēku samērs pārtikas ķēdēs; klimata pārmaiņu mazināšana; rūpes par vidi; ainavas saglabāšana un biodaudzveidība; veselīga, ilgtspējīgi ražota pārtika; plaukstoši lauku apvidi; paaudžu maiņa.

«Ikšķiles māja» pērk ūdenssaimniecības komunikācijas

Ikšķiles novada pašvaldība informē, ka tās SIA «Ikšķiles māja» 11.oktobrī noslēgusi pirkuma līgumu ar SIA «ACS Investīcijas» par ūdensapgādes un sadzīves notekūdeņu kanalizācijas inženierkomunikāciju sistēmas, kas izbūvēta Ikšķilē – Neļķu, Mūrkroga, Vīnakalna, Dzintara, Mazās, Lejas, Līvciema, Ziedu un Zvejnieku ielās, iegādi. Pirkuma cena – 285 000 eiro.

Līdz ar rudens iestāšanos Ogrē ieziemo strūklakas

Aizvadītajā nedēļā tika ieziemots strūklaku komplekss «Digitālais ūdens aizkars» Brīvības ielas skvērā līdzās ēkai «Pie zelta liepas», informē Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres komunikācijas» Ūdenssaimniecības nodaļas darbinieki. Strūklakai tika demontētas elektroinstalācijas, veikta cauruļvadu un to iekārtu atbrīvošana no ūdens, iekārtu tīrīšana, un sagatavošana pārziemošanai.

Rīgas pilī sveic Ogrē notikušās Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā ieguvējus

12.oktobrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī sveica Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā ieguvējus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tradicionālās sacensības valsts simtgadē norisinājās Ogres novada Sporta centra stadionā.

Ogrē uz laiku apturēta medicīniskās atskurbtuves darbība

Dzintra Dzene

Šā gada maijā Ogrē, Vidzemes ielā 3, pēc divu gadu pārtraukuma atkal sāka darboties medicīniskā atskurbtuve, taču līdzekļu trūkuma dēļ tā septembrī savu darbību ir apturējusi.

Apskādē auto

4.oktobrī konstatēts, ka Ogrē, autostāvvietā pie tirdzniecības centra, automašīnai «HYUNDAI» radušies atpakaļskata spoguļa bojājumi vadītāja pusē.