Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Izstādes darbu autoru un pasākuma organizatoru kopbilde.

Ikšķilē Mākslas dienas atklāj ar novada mākslinieku darbu izstādi

Dzintra Dzene

Svētdien, 15.aprīlī, Ikšķiles tautas namā Mākslas dienu ietvaros tika atklāta novada mākslinieku darbu izstāde, kurā apskatāmi astoņu jau aizsaulē aizgājušo vecmeistaru ( Kārļa Miezīša, Valijas Liepiņas, Antona Megņa, Alfrēda Eduarda Lesiņa, Kārļa Pētersona, Valda Dišlera, Dagmāras Dišleres, Oļģerta Ābelītes un Jura Baikas), kā arī 25 mūsdienu mākslinieku darbi – gleznas, keramika un tekstils. Pasākuma organizatori atzīst, ka šāda mēroga izstāde Ikšķilē pēdējo reizi notikusi pirms 50 gadiem.

 

Ligzdu gatavošanā izmanto dažādus līdz 70 cm garus egļu zarus, kurus liek citu virs cita pretējos virzienos un pēc tam pa vidu ar metāla stiepli sasien, augšā un apakšā veidojot cilpas.

Zivju nārstošanai Daugavā no egļu zariem izgatavo 400 mākslīgās nārsta ligzdas

Astoto gadu AS «Latvenergo» sadarbībā ar biedrību «Mēs zivīm» īsteno vides projektu, kurā uzņēmuma darbinieki un klienti ar ģimenēm izgatavoja 400 mākslīgās zivju nārsta ligzdas. Sestdien, 14.aprīlī, Ķeguma novadā pulcējās vairāk nekā 109 dalībnieki, lai mežā no egļu zariem izveidotu mākslīgās zivju nārsta ligzdas, «OVV» informē «Latvenergo» preses dienests.

 

 

 

 

 

 

Ogres dzelzceļa pārbrauktuve, 1971.gads.

Ogres dzelzceļa pārbrauktuve – kāda tā bija senāk

Santa Šustere, OVMM vēstures speciāliste

Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) interesentiem vēl tikai īsu laiku būs atvērta izstāde «Ogre un ogrēnieši 90 gados». Pilsētas jubilejai veltītajā izstādē eksponētas 90 fotogrāfijas – no katra Ogres vēstures gada pa vienai. 1971.gada attēlā redzama fotomākslinieka Vitauta Mihalovska fotografētā Ogres dzelzceļa pārbrauktuve, kas te atradusies kopš dzelzceļa līnijas izbūves 1861.gadā.

 

 

Ikšķiles novada sporta laureātu kopbilde.

Sumina Ikšķiles novada sporta laureātus

Ritvars Raits

14.aprīlī Tīnūžu tautas namā jau 11.reizi norisinājās pasākums «Sporta laureāts 2017», kura laikā Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, pašvaldības izpilddirektors Mariss Martinsons un sporta pasākumu organizatore Agita Kābele sveica un apbalvoja labākos sportistus, sporta komandas, organizācijas un atbalstītājus, sakot paldies par sasniegtajiem rezultātiem un par Ikšķiles novada popularizēšanu.

 

 

Skolēniem bija iespēja ar 3D briļļu palīdzību virtuāli paviesoties Latvijas Universitātē.

Ogrē piestāj interaktīvais Latvijas Universitātes autobuss

Aprīlī uz skolām Latvijas reģionos īpaši aprīkotā un interaktīvā autobusā dodas Latvijas Universitātes (LU) vēstneši, lai jauniešiem sniegtu informāciju par daudzveidīgo studiju programmu klāstu LU, ļautu noskaidrot katram piemērotākās studiju programmas, kā arī pastāstītu par LU ārpusstudiju aktivitātēm un studentu dzīvi. Vakar, 16.aprīlī, šāds autobuss piestāja Ogres 1.vidusskolā.

 

 

 

 

– Vai jums ir bijusi nepieciešamība lūgt jurista palīdzību?

Kristaps Veigulis no Tīnūžiem:

– Nē, man nav bijusi tāda vajadzība. Laikam es ļoti godīgi dzīvoju, ja reiz nav bijušas nekādas problēmas vai pat tikai darīšanas ar policiju, prokuratūru, tiesu vai kādu citu tamlīdzīgu iestādi.

 

 

Biedrības «Latvijas ceļu būvētājs» valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš, tiekoties ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Ogrēnietis Andris Bērziņš saņems Triju Zvaigžņu ordeni

Ritvars Raits

Latvijas Republikas oficiālā izdevuma «Latvijas Vēstnesis» 12.aprīļa numurā publicēts Ordeņa kapitula nolēmums par Valsts apbalvojumu piešķiršanu. Starp apbalvotajiem – arī ogrēnietis Andris Bērziņš – valsts, pašvaldību un sabiedriskais darbinieks, kuram par sevišķiem nopelniem Latvijas Valsts labā piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa III šķira, ieceļot viņu par ordeņa komandieri.

 

 

 

 

Katram savu juristu…

Dzintra Dzene

Pamazām tuvojas mācību gada noslēgums. Jaunieši tiek aicināti izvēlēties eksaktās zinības, jo sociologu, psihologu un juristu mūsu valstī esot par daudz. Tā, iespējams, arī ir. Nenoliedzami, inženieri nepieciešami, bet par juristiem var oponēt – dzīve pierāda, ka mūsdienās juridiskās zināšanas vajadzīgas ikvienam.

Lielvārdē turpina labiekārtot Rembates parku

Agate Gavare

Šopavasar uzsākti Rembates parka labiekārtošanas otrās kārtas būvdarbi, informē Lielvārdes novada pašvaldība. Projekts tiek realizēts, izmantojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu.

Tīnūžu tautas nams ieguvis jaunu skaņas aparatūru

Ikšķiles novada pašvaldība, lai pilnveidotu Tīnūžu tautas nama tehnisko aprīkojumu un uzlabotu sabiedrisko aktivitāšu kvalitāti Ikšķiles novadā, realizējusi projektu «Skaņas aparatūras iegāde Tīnūžu tautas namam».

Glabā cigaretes bez akcīzes markas

12.aprīlī konstatēts: kāda persona Ikšķilē, Dainu ielā, glabāja pie sevis 45 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Saeimā iesniegta iniciatīva «Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana»

13.aprīlī Saeimā tika iesniegta pilsoņu iniciatīva par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu.

Kā Stasijai tikt pie vārdadienas?

Uldis Prancāns

«OVV» jau piektdienas numurā publicēja aktuālo ziņu par Valsts valodas centra ekspertu sēdē pieņemtajiem lēmumiem iekļaut jaunus personvārdus latviešu tradicionālo kalendārvārdu sarakstā.