Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 20.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada kausa florbolā ieguvēja – komanda «Privacon».

«Birzgale» uzvar čempionātā, «Privacon» izcīna kausu

Ritvars Raits

15.aprīlī noslēdzās Ogres novada atklātais čempionāts florbolā amatieriem. Par čempionāta uzvarētāju kļuva komanda «SK Birzgale», bet par kausa ieguvēju – «Privacon».

 

 

 

 

Egija Širova ir ne vien Lielvārdes novada domes deputāte, bet arī Latvijas slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece.

Egija Širova: «Pacienta vajadzībām jābūt primārām»

Dzintra Dzene

Lielvārdiete Egija Širova ir ne vien Lielvārdes novada domes deputāte, bet arī Latvijas slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētāja vietniece. Marta nogalē notikušajās vēlēšanās viņa šajā amatā pārvēlēta arī uz otru termiņu – nākamajiem četriem gadiem. «OVV» piedāvā sarunu ar E.Širovu par to, kādus aktuālus jautājumus nākas risināt šai biedrībai un kā tie skar ikvienu no mums.

 

 

 

 

 

Alberta Kronenberga grāmatu varoņu tēlus atmiņā atsauc aktieris Zigurds Neimanis un dzejnieka un grafiķa mazmeita Ilze Saulīte–Jansone.

Kā sagaidām Latvijas simtgadi un Ogres latviešu biedrības 25 darba gadus?

Rita Auziņa – Ogres latviešu biedrībā

Viena no Latviešu biedrības veltēm Latvijas simtgadei ir 14.aprīlī Slokas pamatskolā notikušais 28 Latvijas mazākumtautību skolu labāko skatuves runas izpildītāju konkurss. Lai mērotos spēkiem vai «es runāju latviski».

 

 

 

 

 

 

Tradicionālais momentuzņēmums uz skolas kāpnēm 2017.gada Zinību dienā.

Birzgales devītais vilnis – skaisti, brīvi, neatlaidīgi, mūžīgā kustībā esoši talanti

Uldis Prancāns

Šoreiz absolventu rubrikai visnotaļ stipru pienesumu dod Birzgales pamatskolas devītie, kuru vīrišķīgi drošajā čaulā četras meitenes var justies aprūpētas un smaidošas princeses.

 

 

 

 

– Kādai, jūsuprāt, jābūt algai, lai nodrošinātu pamatvajadzības?

Aldis Cinītis no Pārogres:

– Vismaz 800 eiro! Vēlams būtu 1000, bet kas mums maksās? Ja mēs esam pilnvērtīga Eiropas Savienības valsts – kā pārējās, tad mums vajadzēja visas sociālās garantijas un algas tieši tādas pašas, kā viņiem…

 

 

Dāmu deju kopa «Visma» burtiski zied savā desmit gadu jubilejā.

Birzgales «Visma» nopūš pirmās desmit svecītes

Ritvars Raits

Birzgales dāmu deju kopa «Visma» pagājušās nedēļas nogalē savā tautas namā nosvinēja skaistu un apaļu jubileju – kolektīva pirmos desmit gadus. Taisnības labad jāsaka, ka dzimšanas dienas svecīšu šajā pasākuma nemaz nebija, toties bija liela un garda kūka, ar ko tika cienāti visi draugi. Bija arī Birzgales dejotāju un četru viņu draugu kolektīvu kopīgs un krāšņs koncerts.

 

 

 

«Ogres pavasara 2018» laureāti.

Ogres šaha čempionātā uzstādīts jauns rekords

Līga Ungure

Aprīļa vidū Ogres novada Kultūras centra Deju zālē jau piekto reizi norisinājās Ogres novada atklātais čempionāts ātrajā šahā «Ogres pavasaris 2018». Šoreiz par čempiona kausu cīnījās 89 dalībnieki, kas ir šo sacensību jauns rekords (2016.gadā piedalījās 88 pretendenti). Gandrīz trešā daļa no visiem šahistiem bija meistarkandidāti, meistari un lielmeistari. 15 dalībnieki pārstāvēja Ogres novadu.

 

Ilgu piepildījums

Dzintra Mozule

Cits nule 87.dzīves gadā Mūžībā aizgājušās Paulīnes Zalānes – Vallenas vietā būtu zūdījies par vecuma kaitēm. Bet viņa, atspiedusies uz spieķīša, vēlāk uz staigulīšiem, vai ik rītu priecīgi izsaucās: «Ai, Dieviņ, kā Tu mani lutini!»

Jaunas cenas par SAC «Senliepas» pakalpojumiem

Agate Gavare

1.aprīlī stājās spēkā jauni saistošie noteikumi «Ķeguma novada pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtība», kas paredz jaunas cenas par ilgstošu sociālās aprūpes pakalpojumu Sociālās aprūpes centrā (SAC) «Senliepas», kas atrodas Ķeguma novada Rembatē.

«Rubeņos» trešais augstākais atalgojums starp gaļas pārstrādes uzņēmumiem

Ritvars Raits

Žurnālisti Lato Lapsa un Kristīne Bormane apkopojuši oficiālo informāciju par Latvijas gaļas uzņēmumu nodokļu nomaksu, izrēķinot vidējās algas apjomus tajos. Kā izrādās, starp 68 sabiedrībām trešais augstākais atalgojums ir SIA «Rubeņi», kas darbojas Rembates pagastā.

Appludina dzīvokli

Saņemta informācija, ka 1.aprīlī konstatēts: Ikšķilē, Dainu ielā, appludināts dzīvoklis.

Grāmata, kura jāizlasa katram

Andrejs Lucāns, Burtnieku pagastā, z/s «Bušas»

Nosaukums «Eiropas Dīvainā Nāve» (The Strange Death of Europe) – britu rakstnieka Duglasa Marija (Douglas Murray) savākto faktu, attieksmes pret tiem un atziņu apkopojums.

Masku ballē

Pēteris Sakalaurs

Pēckara gados Latvijā ļoti iecienītas bija masku balles. Pat tika rīkoti labāko masku konkursi, balles beigās godināja, sumināja un prēmēja uzvarētājus, tātad bija arī speciāla žūrija vai komisija.