Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Komanda «Lielvārde/Fat Pipe» priecājas par tikko kā izcīnīto kausu un zelta medaļām.

Lielvārdes florbolisti trešo reizi kļūst par Latvijas čempioniem

Ritvars Raits

Pēc triju gadu pārtraukuma ELVI florbola līgas vīriešiem zelta medaļas sev kaklā atkal kāra un iespaidīgo čempionu kausu virs galvas cēla komanda «Lievārde/Fat Pipe», kas 13.aprīlī «Arēnā Rīga» ar 6:4 pieveica divu iepriekšējo sezonu čempionvienību «Betsafe Oxdog Ulbroka». Kopumā lielvārdiešiem tas ir jau trešais čempionu tituls.

 

 

 

 

Divi svēteļi mums piedāvā saredzēt sirds kontūru…

Lai balto stārķu svētība mūs nepamet!

Uldis Prancāns

Virzoties pa Latvijas ārēm, allaž priecājamies par neskaitāmajām balto stārķu ligzdām apdzīvoto vietu tuvumā. Mūsu valsts ārzemju viesi ir patiesi izbrīnīti un neslēpj bērnišķīgu sajūsmu.

 

 

 

– Vai atbalstāt Ogres novada pašvaldības lēmumu nepiedalīties talkā?

Rita Kopina no Meņģeles:

– Es pati īpaši negribētu vākt to, ko citi publiskās vietās piemēslojuši. Pašvaldība varbūt arī varētu nepiedalīties Lielajā Talkā, tomēr uzskatu, ka tai jāatbalsta tie, kuri nav tik skeptiski, kā es.

 

 

Kamēr žūrija apspriedās, mazajiem dziedātājiem bija iespēja baudīt «Dailas Konditorejā» Lēdmanē tapušo gardo torti.

Lēdmanē noskaidrots Cālis un Cālēns

Marta Poga

Piektdien, 12.aprīlī, Lēdmanes Tautas namā notika mazo dziedātāju koncerts – konkurss «Lēdmanes cālis – 2019», kurā piedalījās 12 skolotājas Ilzes Dreiskas (koncertmeistare Ruta Rudzīte) un skolotājas Jutas Isates sagatavotie lielākie un mazākie «Cālēni».

 

 

 

 

 

 

Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi pēc koncerta Taurupes pamatskolā.

Madlienas Mūzikas un mākslas skolas pārstāvji dāvā koncertu un radošās darbnīcas taurupiešiem

Uldis Prancāns

Ievērojot tradīciju, arī šogad K.Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kopā ar pedagogiem dodas radošās pavasara viesizrādēs, iepriecinot kaimiņu pagastu cilvēkus – atšķirīgu paaudžu mūzikas un mākslas interesentus, kā arī rīko Mākslas nodaļas absolventu noslēguma darbu izstādes.

 

 

 

 

Dambretes čempionātā līdz ar audzēkņiem sīvi cīnījās arī skolas direktors Vladimirs Samohins.

Ikšķilē un Ķegumā skolēnu vidū dambrete gūst aizvien lielāku popularitāti

Dzintra Dzene

8.aprīlī Ikšķiles vidusskolā, bet 12.aprīlī Ķeguma komercnovirziena vidusskolā valdīja liela rosība, jo gan vienā, gan otrā mācību iestādē norisinājās Latvijas dambretes federācijas Dambretes attīstības biedrības organizētais čempionāts dambretē. Nenoliedzami, dambrete skolēnu vidū gūst aizvien lielāku popularitāti – Ikšķilē savā starpā sacentās rekordliels skolēnu skaits – 107, bet Ķegumā – 92 audzēkņi.

 

 

 

 

Birzgales pamatskolas 9.klases piecpadsmitnieks kopā ar klases audzinātāju Elgu Avenu.

Birzgales devītie – saliedēti, zinoši, radoši, strādīgi, patriotiski, zaļi, sportiski un dziedoši

Uldis Prancāns

Šoreiz ciemos pie mums mazliet attālāki viesi no Daugavas kreisā krasta – gleznainās Birzgales.

 

 

 

 

 

Ķegumiete Anfisa Aleksejeva (vidū) ierosina skolēniem un studentiem ieviest atlaides biļetēm starppilsētas transportlīdzekļos.

9. Jauniešu Saeimā ievēlētas trīs mūspuses meitenes

Ritvars Raits

Noslēdzoties 9. Jauniešu Saeimas vēlēšanām, noskaidroti ideju autori, kuri šogad kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem. Starp viņiem ir arī divas meitenes no Ikšķiles – Amanda Stugle un Aleksandra Zujeva, kā arī ķegumiete Anfisa Aleksejeva.

 

 

 

 

 

 

Latvijas Skolu kausa izcīņas laureāti no Ogres 1.vidusskolas – Valters Jonikāns (no kreisās) un Ralfs Gabranovs.

Mūsu jaunajiem orientieristiem panākumi Latvijas Skolu kausā

Ritvars Raits

10.aprīlī Rīgā, Mežaparkā, jau ceturto reizi notika sacensības orientēšanās sportā Latvijas Skolu kauss, kas šogad pulcēja teju 800 skolēnus no 92 Latvijas skolām. Godalgotas vietas izcīnīja Ikšķiles, Ogres un Ķeguma vidusskolu audzēkņi, kuri orientēšanās prasmes apgūst Ogres novada sporta centrā.

 

 

 

 

Treneris Edgars Siliņš kopā ar saviem kausu ieguvējiem.

Ogres NSC vieglatlētiem četri kausi sacensībās Rīgā

Ritvars Raits

11.aprīlī Rīgā ar apbalvošanu noslēdzās Sporta skolas «Arkādija» sacensības vieglatlētikas trīscīņā 2006. – 2009.gadā dzimušajiem bērniem, kurās ar labām sekmēm startēja vesels pulks Ogres novada sporta centra (Ogres NSC) trenera Edgara Siliņa audzēkņu, četri no viņiem saņēma kausus par godalgotām vietām.

 

 

 

Jūsu brokastu galdu otrajās Lieldienās garšīgi papildinās sēnes «kažokā».

Sēnes «kažokā»

Agate Gavare

Šīs nedēļas nogalē svinēsim Lieldienas, kas nav iedomājamas bez krāsotām vārītajām olām. Olu vienmēr ir daudz, tāpēc nereti tās pat paliek pāri. Šādam gadījumam labi noderēs kāda ēdiena recepte, kurā starp sastāvdaļām ir arī olas, piemēram, – sēnes «kažokā».

 

 

 

Laimes formulas nav…

Uldis Prancāns

Starptautiskajā Laimes dienā, kas bija pavisam nesen, varēja gavilēt mūsu aizjūras kaimiņvalsts Somija. Otro gadu pēc kārtas tā ir atzīta par pasaulē laimīgāko valsti, liecina ANO ikgadējais ziņojums. Latvija ierindota 53.vietā starp Dienvidkoreju un Taizemi…

Ogres pilsētā atsākusies būvniecības sezona

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības 11.aprīļa komiteju sēdes informatīvajā daļā Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis informēja klātesošos par novadā notiekošajiem būvdarbiem, kas atsākušies visos būvniecības objektos.

Rīgas apgabaltiesa atstāj spēkā Egilam Helmanim un Artūram Robežniekam piemēroto naudas sodu

Marta Poga

Rīgas apgabaltiesa aizvadītajā nedēļā beidza izskatīt Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa (Nacionālā apvienība VL—TB/LNNK) un kādreizējā Ogres televīzijas īpašnieka Artūra Robežnieka krimināllietu, atstājot negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, kas paredz katram piemērot 38 000 eiro sodu par izspiešanu grupā.

«Bezvests.lv» Mārtiņa Dombrovska meklēšanu organizē jau sesto reizi

Dzintra Dzene

«OVV» jau rakstīja, ka pirms nepilna gada, 8.maijā, no mājām Ogrē, Turkalnes ielā, izgāja 74 gadus vecais ogrēnietis Mārtiņš Dombrovskis, kurš tā arī nepārnāca. Viņa meklēšanā iesaistījās gan policija, gan brīvprātīgā pazudušo cilvēku meklēšanas organizācija «Bezvests.lv». Mūsu lasītāji ne vienreiz vien ir jautājuši, kā beigusies šī vīrieša meklēšana un vai vispār viņu kāds vēl meklē.

Ķeguma un Lielvārdes novada pašvaldību vadītāji skeptiski par prezentēto ATR

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka 10.aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) tika prezentēta izstrādātā pašvaldību teritoriālā karte, kurā pašvaldību skaits samazināts no 119 līdz 35, četrus mūspuses novadus (Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes) apvienojot vienā pašvaldībā – precīzi bijušā Ogres rajona robežās. Ogres novada pašvaldības vadība šādu Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) projektu atbalsta, bet ikšķilieši kategoriski iebilst. «OVV» sazinājās arī ar Ķeguma un Lielvārdes novada pašvaldību vadītājiem, lai uzzinātu viņu viedokli.

Atrod pudeles ar alkoholam raksturīgu smaku

14.aprīlī Ogrē, Skolas ielā, P. pie sevis glabāja divas 0,5 litru pudeles ar šķidrumu, kuram ir alkoholam raksturīga smaka.

Mūsu trīs novadu jaunieši lieliski iepazinuši Eiropas Savienību

Uldis Prancāns

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā aizvadīts gadskārtējais Lielvārdes, Ķeguma un Ogres novada izglītības iestāžu vidusskolēnu erudīcijas konkurss.

Ja piesūkusies ērce

Dana Dadze

«Vakcinēties pret ērču encefalītu var visu gadu, taču vislabāk to darīt rudenī, ziemā vai agrā pavasarī – jo ātrāk pirms ērču aktivizēšanās vakcinēšanās notiks, jo lielāka iespējamība, ka antivielas organismā būs pietiekamā daudzumā.

Kur pazudis pavasara gadatirgus?

Iveta Krūmiņa

Biju nepatīkami pārsteigta, uzzinot, ka Ogres pilsētā pavasarī nebūs gadatirgus.

Saistoši fakti Lieldienu noskaņās

Apkopojis Uldis Prancāns

* Vārds «Lieldienas», visticamāk, cēlies no anglosakšu dievietes Ēostres jeb Ostaras vārda, kas nozīmē «spīdēt». Godinot viņu, ik gadu aprīlī tika rīkots svētku mielasts. Ar laiku šo tradīciju pārņēma kristieši, lai svinētu Jēzus atdzimšanu. Senie latvieši Lieldienās jeb Lielajā dienā atzīmēja pavasara saulgriežus – dienu, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu (diena kļūst tikpat gara kā nakts).