Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Brīvprātīgie kopā ar Kultūras ministri Daci Melnbārdi.

Brīvprātīgie – neliela, bet svarīga skrūvīte Dziesmu svētku norisē

Uldis Prancāns

Brīvprātīgais darbs ir organizēts un uz labas gribas pamata veikts personas fizisks vai intelektuāls bezatlīdzības darbs sabiedrības interesēs.

 

 

 

 

Ķeipenes valnis.

Ķeipenes valnis un tā virsotnes

Uldis Prancāns

Ķeipeniešiem ir laimējies savā pagastā skatīt daudzus senākus vai jaunākus kultūrvēsturiskus objektus un dabas celtos pieminekļus. Viens no tiem ir Ķeipenes valnis.

 

 

– Vai pamanījāt Plostnieku un zvejnieku svētkus Ogrē?

Mārtiņš Circenis no Ogres:

– Jā, ja nemaldos, tad sestdien tādi svētki notika. Es gan pats šos svētkus neapmeklēju, bet ciemojos pie draugiem, kuri dzīvo netālu no Ogres estrādes. Dzirdamība bija laba, mūzikai nekādas vainas.

 

 

Vairāk nekā 40 cilvēku gatavojas doties peldējumā pāri Daugavai.

Peldējums pāri Daugavai – emocijām bagāts pasākums

Ritvars Raits

12.jūlijā jau septīto reizi norisinājās komandas «Izturība» rīkotais peldējums pāri Daugavai un atpakaļ. Ar katru gadu tajā piedalās vairāk dalībnieku – ne tikai «Izturības» sportisti, bet arī viņu domubiedri. Pagājušajā ceturtdienā Daugavu turp un atpakaļ mēroja jau vairāk nekā 40 peldētāju, ziņo Ikšķiles novada pašvaldība.

 

 

 

Svētku vakarā lēdmanieši gatavo ielaišanai ūdenī sveču liesmās mirdzošo Dieva zīmi.

Lielvārdes novada svētku Dieva zīmi godina Lēdmanē

Ritvars Raits

Arī šogad Lielvārdes novada svētki, kam šoreiz dots nosaukums «Zīmju ceļš Dieva zīmē», tiks svinēti trīs nedēļas nogales. Jau par tradīciju kļuvis, ka pirmie svinēšanu sāk lēdmanieši – viņi to darīja pagājušajā sestdienā, 14.jūlijā.

 

 

 

 

TV šova vadītājs Armands Simsons un madlieniete Silvija Lazdiņa ar jau laimēto summu.

Madlieniete «Superbingo» laimē 5600 eiro

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogale veiksmīga bijusi madlienietei Silvijai Lazdiņai, kura 14.jūlijā notikušā «Superbingo» televīzijas šova «Dubultspēle» laikā laimēja 5600 eiro.

 

 

 

 

Kabaču salāti gatavi. Lai labi garšo ziemā!

Kabaču salāti

Agate Gavare

Jaunkalsnaviete Vineta Grudule no saviem draugiem ieguvusi kabaču salātu recepti, izmēģinājusi to un iesaka arī mums.

 

 

 

Liepas koka seja

Uldis Prancāns

Krievu tautas pārstāvju vidū labi zināms teiciens – Ļipovoje ļico. Latviskajā tulkojumā varētu būt Liepas koka seja… Protams, šis variants nepārprotami ietver ironiju un smaidu, kaut gan manā pārliecībā kokiem, to skaitā latviešiem svētākajiem – ozoliem un liepām, ir liela, pozitīva, pat veselību stiprinoša enerģētika. Līdzīgas ir arī mūsu Dzintarjūras, likteņupes Daugavas, Gaujas, Ventas, protams, arī Ogres un daudzu citu ūdeņu un pat akmeņu pārsteidzošās spējas.

Sengaidītais lietus nesen pāršalca un veldzēja zemīti daudzviet, bet par vēlu… Tas ražu vairs neglābs!

Informē LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis: «Maijs un jūnijs ir tie mēneši, kad graudaugiem praktiski noformējas raža, izveidojas attiecīgo stiebru skaits uz kvadrātmetru un graudi vārpās. Būtiskākais šajā procesā ir mitrums, kura šogad trūcis gandrīz visos laukos.

Ogres novada bērnudārzos šogad tiks uzņemti 395 bērni

Marta Poga

Ogres novadā kopumā šobrīd rindā uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē ir 908 bērni, no tiem 395 šogad rudenī tiks uzņemti Ogres pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs un vēl 513 paliks rindā, informē Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vecākā izglītības darba speciāliste Evija Slise.

Nelegālā cigarešu ražotne varētu būt atradusies Krapē

Ritvars Raits

«OVV» iepriekšējā numurā tika ziņots, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki jūnija beigās Ogrē atklājuši vienu no līdz šim vislielākajām nelegālo cigarešu ražotnēm. Valsts policija šo informāciju precizējusi, atklājot, ka nelegālā rūpnīca atradusies Ogres novada teritorijā, bet mūsu lasītāji, ņemot vērā pašu pamanītās policijas aktivitātes, izteikuši versiju, ka ražotne varētu būt darbojusies Krapes pagastā – bijušās kopsaimniecības «Ļeņins» mehānisko darbnīcu teritorijā.

Traucē bāriņtiesas darbu

Saņemta informācija, ka 29.jūnijā L. Ķegumā traucējusi bāriņtiesas darbu. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības!

Aizvadītajās brīvdienās trīs cilvēki cietuši piedeguša ēdiena izraisītos ugunsgrēkos, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plāno palielināt nodevu par pasi un ID karti

Agate Gavare

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, paredzot palielināt maksu par pases un personas apliecības jeb identifikācijas (ID) kartes saņemšanu, nodevas apmēru lielākoties noapaļojot uz augšu – līdz veselam skaitlim.

NVA vakanču portālā vairāk nekā 20 000 brīvu darba vietu

Agate Gavare

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) ziņo, ka šī mēneša sākumā tās datu bāzē bija vairāk nekā 20 tūkstoši aktuālu brīvo darba vietu. Vislielākais vakanču skaits šobrīd tiek piedāvāts kravas automobiļa vadītājiem, betonētājiem, palīgstrādniekiem, ēku celtniekiem, namdariem, apdares darbu strādniekiem, būvniekiem, pavāriem, mūrniekiem, ceļa būves palīgstrādniekiem, krāsotājiem, elektriķiem, pārdevējiem un lauksaimniecības palīgstrādniekiem.

Nelegālo cigarešu dūmos izkūpējusī ticība vietējai policijai

Andris Valters

Ogres novads iekļuvis Latvijas rekordistu sarakstā – diemžēl, šoreiz ne tajā labākajā un prestižākajā.