Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ķeipenes pagasta «Liepās».

Konkursā «Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019» izvērtēti desmit īpašumi

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldība jau vairākus gadus Ogres novadā organizē konkursus, lai noskaidrotu un godinātu sakoptākos īpašumus novada teritorijā – gan pilsētā, gan pagastos. Ogres novada pašvaldības 12.septembra Finanšu komitejas sēdē Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs iepazīstināja ar konkursa «Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019» rezultātiem un apbalvošanai izvirzītajiem īpašumiem.

 

Nākamā gada prioritāte – Skolas ielas pārbūve Ogrē.

Nākamā gada prioritātes Ogrē – Skolas iela un trošu tilts

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 12.septembra komiteju sēdes informatīvajā daļā Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis iepazīstināja ar aktuālajiem būvdarbiem Ogres pilsētā, bet Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis ieskicēja nākamā gada prioritātes, galvenā no tām ir Skolas ielas pārbūve.

 

 

 

Dzejas svētku dalībnieku kopbilde.

Muzikāla Dzejas diena, paaudžu sasauksme un «Sirdsdomas» stafetes maiņa Ogrē, Zvaigžņu ielā

Uldis Prancāns

Latviešu dzejas un dramaturģijas spožā meistara Raiņa 154. šūpuļsvētkos – 11.septembrī – Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) pagaidu mītnes pagalmā uz pasākumu «Dzeja uzzied Zvaigžņu ielā» bija pulcējušies vairāku paaudžu dzejas vārsmu autori, lasītāji un cienītāji.

 

 

Sēņošanas čempionāta dalībnieku kopbilde.

Ķeguma novada čempione sēņošanā – «Cielaviņas armija»

Sarmīte Pugača, Tomes tautas nama vadītāja

14.septembrī Ratu kalna apkaimē, Tomē, norisinājās Ķeguma novada čempionāts sēņošanā. Komandu konkurencē uzvarēja sēņotāju vienība ar nosaukumu «Cielaviņas armija», bet individuāli veiksmīgākā bija Velta Grumolde.

 

 

 

– Vai jums šogad radās izdevība pasēņot?

Kristīne Lore no Ogres:

– Jā, bet tas bija ļoti simboliski. Mūsu ģimenē lielais sēņotājs ir tētis, tāpēc vienu reizi šovasar kopā ar bērniem biju viņam līdzi uz mežu, vairāk tikai pastaigas pēc.

 

Un kā jums ar krievu valodu?

Dzintra Dzene

Lai gan maniem vienaudžiem un vecāka gada gājuma cilvēkiem krievu valodas zināšanas šķiet pašsaprotamas, ir izaugusi paaudze, kas krieviski runā slikti vai nemaz. Agrāk bērni šo valodu iemācījās, rotaļājoties pagalmā ar vienaudžiem, kuru dzimtā valoda ir krievu, tagad viss mainījies. Krievu bērni un jaunieši cenšas runāt latviski, tādējādi pieprot abas valodas, turpretī latviešu bērniem atliek iztikt vien ar zināšanām, kas iegūtas skolas solā. Rezultātā latviešu jaunieši ir mazāk konkurētspējīgi darba tirgū, jo māk tikai latviešu un angļu valodu, kamēr krievu jaunieši māk arī krievu valodu.

Tiesājas par izlikšanu no nekustamā īpašuma

Ritvars Raits

12.septembrī Zemgales rajona tiesā Ogrē bija paredzēts skatīt Marikas Āboliņas prasību civillietā par kādas pensijas vecuma sievietes izlikšanas no nekustamā īpašuma Jumpravā. Atbildētāja, kuras vārds ir Zinta, uz pirmo tiesas sēdi nebija ieradusies, tāpēc lietas skatīšana tika atlikta uz diviem mēnešiem.

Pašvaldība plāno pārņemt stāvlaukumu Ogrē, Zilokalnu prospektā 13

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes 12.septembra Finanšu komitejas sēdē tika skatīts lēmumprojekts par valsts nekustamā īpašuma Ogrē, Zilokalnu prospektā 13, pārņemšanu Ogres novada pašvaldības īpašumā bez atlīdzības pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai.

Arnis Veinbergs: «Ogres novada dome nav pārkāpusi likumu»

Ritvars Raits

Biedrība «Latvijas Olu ražotāju asociācija» nosūtījusi iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), aicinot veikt pārbaudes saistībā ar Ogres novada pašvaldības domes rīcību, ļaujot uzņēmumam «Gallusman» iegūt nekustamo īpašumu Madlienas pagastā. KNAB ir uzsācis iesniegumā minēto ziņu pārbaudi, bet pa to laiku uzņēmuma «Gallusman» līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs savā intervijā portālam www.jauns.lv paudis, ka Ogres novada pašvaldības dome nav pārkāpusi likumu par zemes privatizāciju lauku apvidos.

Pārvietojas bez atstarojošas vestes

13.septembrī M. Ogres novadā, pa autoceļa Ogre – Jugla brauktuvi, pārvietojās bez gaismu atstarojošas vestes vai citiem gaismu atstarojošiem elementiem. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.