Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 18.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

SIA «Ogres Namsaimnieks» Ēku inženiertīklu nodaļas pienākumi paplašinājušies

Dzintra Dzene

Līdz ar P/A «Ogres Namsaimnieks» reorganizāciju un divu atsevišķu struktūru – pašvaldības SIA «Ogres Namsaimnieks» un P/A «Ogres komunikācijas» – izveidošanu, abu iestāžu starpā sadalīti  pienākumi un funkcijas. SIA «Ogres Namsaimnieks» pārziņā joprojām ir Ēku inženiertīklu nodaļa, kurā tagad iekļauts arī Elektroapgādes un Avārijas dienests, kā arī liftu apsaimniekošana. Šīs nodaļas vadība uzticēta Aivaram Strazdiņam,  kuru «OVV» aicināja uz sarunu par šobrīd aktuāliem darba jautājumiem.

 

– Vai daudzdzīvokļu mājā dzīvot ir viegli?

Andris Dūdens no Birzgales:

– Nav viegli! Grūtākais ir komunālie maksājumi. Savu māju remontēju pakāpeniski, tik, cik līdzekļi atļauj. Dzird, ka no dzīvokļiem parādniekus pārvieto uz pašvaldības mājām, kur mazāks komforta līmenis.

 

 

Ļoti intensīva iedzīvotāju plūsma, kas notiek pa šīm kapnēm, neļauj veikt būvdarbus visā tunelī uzreiz.

Tuneļa un lifta pacēlāja darbus Ogrē plānots pabeigt septembra nogalē

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 16.augusta komiteju sēdes informatīvajā daļā Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Špakovskis informēja, ka uzņēmējs, kurš veic būvdarbus tunelī zem dzelzceļa, lūdzis pagarināt tuneļa pārbūves darbu termiņu.

 

 

 

 

 

Vasaras radošo darbnīcu dalībnieki veido atpūtas kompleksa «Turbas» logo

Biedrība «Rasas krāsas» šonedēļ vasaras radošo darbnīcu ietvaros organizēja Mozaīkas meistarklases 12 bērniem, kuri četru pasniedzēju vadībā zīmēja un smalcināja flīzes, veidojot 64 individuālas mozaīku kompozīcijas, lai radītu unikālu vides mākslas objektu – atpūtas kompleksa «Turbas» logo.

 

 

Māris Siliņš Ķeipenes pamatskolu vairs nevadīs, taču turpinās pildīt Ogres novada pašvaldības deputāta pienākumus.

Māris Siliņš Ķeipenes pamatskolu vairs nevadīs

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes 16.augusta Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par Māra Siliņa atbrīvošanu no Ķeipenes pamatskolas direktora amata.

 

 

 

 

 

 

Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (no kreisās) un viņa vietnieks attīstības, tautsaimniecības un tūrisma jautājumos Juris Saratovs (no labās) izrāda Moldovas vēstniekam Eugenam Revenko vidusskolas jauno korpusu.

Ikšķilē viesojies Moldovas vēstnieks Latvijā

Ritvars Raits

14.augustā Ikšķiles novada pašvaldību iepazīšanās vizītē apmeklēja Moldovas Republikas vēstnieks Latvijā Eugens Revenko. Tikšanās laikā ar Ikšķiles novada pašvaldības vadību Moldovas vēstniekam tika sniegts ieskats Ikšķiles novada vēsturē, attīstībā, šā brīža infrastruktūrā un norisēs novada prioritārajās jomās, ziņo pašvaldība.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogresgala 5. Skautu un gaidu vienība pie savas telts nometnē «Karoga sargi».

Ogresgala un Ogres skauti un gaidas piedalās nometnē «Karoga sargi»

Ritvars Raits

Pagājušo nedēļu ļoti saturīgi un interesanti pavadīja Ogres un Ogresgala skauti un gaidas, kuri piedalījās Rīgas 155. Skautu vienības 25 gadu jubilejai kopš tās atjaunošanas veltītajā nometnē «Karoga sargi», kas no 8.līdz 12.augustam notika Kuldīgas novada Padures pagastā.

 

 

 

Jaunā kolekcijas monēta «Kuršu ķoniņi» aversā.

Latvijas Banka izlaiž sudraba monētu «Kuršu ķoniņi»

Agate Gavare

Latvijas Banka šodien, 17.augustā, uzsāk 5 eiro sudraba kolekcijas monētas «Kuršu ķoniņi» tirdzniecību.

 

 

 

 

Uz goda pjedestāla trīs spēcīgākās un meistarīgākās komandas: «Bukas cirvis – 1» (no kreisās), EREA un «Varbūt citreiz».

Ķeguma Sporta spēlēs uzvar komanda EREA

Ritvars Raits

11.augustā Ķeguma komercnovirziena vidusskolas stadionā notika Ķeguma Sporta spēles, kurās bija daudz visdažādāko aktivitāšu. Sīvākās cīņas norisinājās komandu sacensībās (ielu basketbols, pludmales volejbols, futbols un 4×100 m stafete), kurās uzvaru svinēja vienība ar nosaukumu EREA.

 

 

 

 

 

Ķeguma novada medaļotā komanda pēc sacensībām Bauskā.

Ķeguma novada senioriem 32 medaļas vieglatlētikas sacensībās Bauskā

Vaclavs Griņevičs

Pagājušās nedēļas nogalē Bauskā norisinājās 4. Latvijas un 5. Baltijas valstu atklātais čempionāts vieglatlētikā veterāniem, kurā ar Ķeguma novada pašvaldības atbalstu startēja pieci rembatieši un divi ķegumieši, kopā izcīnot 17 Latvijas čempionāta un 15 Baltijas čempionāta medaļas.

 

 

 

Bauskā visražīgākais no ogrēniešiem bija Valdis Ņilovs – desmit medaļas.

Ogrēniešiem medaļu lavīna Bauskā – 68 godalgas

Aivars Puriņš, Ogres novada vieglatlētikas senioru pārstāvis

11. un 12.augustā Bauskā notika 5. Baltijas atklātais čempionāts vieglatlētikā senioriem (Baltic master athletics open 2018), kurā piedalījās apmēram 360 vieglatlētikas veterāni – seniori no astoņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Somijas, Rumānijas un Turcijas. Vienlaikus notika arī 4. Latvijas vieglatlētikas veterānu čempionāts. 68 dažāda kaluma godalgas abās šajās sacensībās izcīnīja Ogres novada vieglatlēti.

 

Kur skatiens nākotnē?

Jānis Arvīds Plaudis

Dedzīgi skatos TV priekšvēlēšanu debates. Kaimiņš vien ir ko vērts! Ņemas nosvīdis, un acis tam mirdz! Gadu desmitiem kā bluķi mums uzgūlusies stagnācija, kā lietuvēni spiež izspiedēji, kā velni plosa blēži un birokrāti, apmēram tāda viņa doma. Un tad kā trompete operā vai senā dziesma «Vēl nāks Piektais gads, Asins lietus līs…» ieskanas solījums: «Mēs jaunu pasauli sev celsim!» Nu, protams, kad būs patriekti visi pie varas esošie.

Lielvārdei un Ķegumam kopīgs projekts liegumā «Daugava pie Kaibalas»

Agate Gavare

Šovasar tika saņemts apstiprinājums Lielvārdes un Ķeguma novadu sadarbības projekta «Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas «Daugava pie Kaibalas» dabas aizsardzības plānā noteikto tūrisma un dabas aizsardzības aktivitāšu ieviešana» īstenošanai.

Ogres pašvaldība sniegs finansiālu atbalstu leģionāru pārapbedīšanai dzimtenē

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes 16.augusta Finanšu komitejas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par finansiāla atbalsta piešķiršanu meklēšanas vienībai «Leģenda», kas plāno doties ekspedīcijā uz Krieviju, lai tur atrastu un nogādātu dzimtenē leģionāru mirstīgās atliekas.

Politiski represētie valsts jubilejā saņems dāvanu

Politiski represētajām personām valsts simtgadē plānots piešķirt vienreizēju 100 eiro atbalstu, ziņo Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

LPF Saeimai un valdībai gatavo trīs prasības

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) vāc parakstus prasībām, kuras plāno iesniegt Saeimā un valdībā vēl pirms Saeimas vēlēšanām.

Septembrī iespējama pedagogu protesta akcija – pikets pie Saeimas

Ja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) neizdosies panākt vienošanos ar valdību veidojošo partiju koalīciju par pedagogu atalgojuma palielināšanu, tad 18.septembrī pie Saeimas gaidāma pedagogu protesta akcija – pikets, ziņo arodbiedrības padome.

Izsaka draudus

Saņemta informācija, ka laikā no 1.aprīļa līdz 13.augustam Mazozolu pagastā R. izsaka draudus L. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Ekskursijā – pa blatu?

Voldemārs Užulis

Laikrakstā lasīju sludinājumu, ka Ogres pensionāru biedrība 22.augustā organizē ekskursiju uz vietām, ko es arī pēc ilgiem gadiem labprāt vēlreiz gribētu redzēt. Pieteikties tai tikām aicināti 16.augustā no pulksten 10 līdz 13 biedrības telpā Ogres Kultūras centrā.