Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 18.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Konkursā «Vecmāmiņa 2018» piedalās arī ogrēniete Maija Bogadanova

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā norisinājās viena no konkursa «Vecmāmiņa 2018» klātienes atlases kārtām. Tajā piedalījās arī ogrēniete Maija Bogdanova, kura ir ne vien mīļa vecmāmiņa pieciem mazbērniem, bet arī raksta dzeju, komponē dziesmas ar saviem un citu dzejnieku vārdiem, muzicē un vaļas brīžos gatavo krāšņas piespraudes. Viņa joprojām arī strādā – Ogres mūzikas skolā sagatavo jaunos pianistus.

 

Likteņdārzam veltīta pastmarka

Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku Likteņdārzs – tautas dāvana Latvijai. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota piektdien, 18.maijā, Likteņdārzā, Koknesē, no pulksten 10 līdz 17. Savukārt pulksten 11 turpat paredzēta svinīga pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta, Kokneses fonda un Kokneses novada domes pārstāvju piedalīšanos.

 

Jaunais tilts pār Mazo Juglu pagājušajā vasarā.

Tilts pār Mazo Juglu iegūst Gada balvu!

Uldis Prancāns

11.maijā Rīgā pasniegtas ikgadējās Gada balvas ceļu būvniecībā. Tika apbalvoti būvnieki, kuri paveica labākos tilta būvniecības darbus, ceļa pārbūvi un ceļa seguma atjaunošanu 2017.gadā.

 

 

 

– Vai jums ir gadījies, ka šoferis autobusā neiedod biļeti?

Maija Baltiņa no Tīnūžiem:

– Nē, man tā nav bijis! Bet dzirdēts par to ir gan… Kad rīdzinieks nāca caur Tīnūžiem, tad teica, ka neiedod, bet man personīgi nekad tā nav bijis. Pasažieri par to neaizdomājas, ka tad var maršrutu slēgt, jo it kā jau nav braucēju.

 

 

Mazozolieši kopā ar klases audzinātāju Daigu Zamarinu pie K.Ulmaņa memoriālā muzeja ēkas.

Mazozoliešu devītie – saliedētu, patstāvīgu, radoši darbīgu jauniešu piecnieks

Uldis Prancāns

Mūsu kārtējie viesi ir Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles devītklasnieku lieliskais piecnieks kopā ar savu audzinātāju, vēstures un ģeogrāfijas skolotāju, skolas novadpētniecības muzeja vadītāju Daigu Zamarinu.

 

 

 

 

P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs atbil uz daudzdzīvokļu māju vecāko uzdotajiem jautājumiem.

Sākusies vasara, bet ziema nebūt nav nav aiz kalniem…

Dzintra Dzene

P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs šogad jau trešo reizi tikās ar daudzdzīvokļu māju vecākajiem. Šoreiz sarunu tēma bija siltumenerģija un tās izmaksu aprēķināšana nākamajā apkures sezonā.

 

 

 

 

 

 

Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (no labās) un viņa vietnieks Česlavs Batņa (no kreisās) no AS «Sakret Holding» padomes priekšsēdētāja Andra Vanaga rokām saņem vērtīgo dāvanu – LR ģerboni, kas pie Ikšķiles novada pašvaldības administrācijas ēkas tiks atklāts 30.maijā pulksten 9.00.

Visām pašvaldībām dāvina Latvijas Republikas ģerboni

Ritvars Raits

11.maijā Daugavpilī notika Latvijas Pašvaldību savienības kongress, kura laikā akciju sabiedrība «Sakret Holding» padomes priekšsēdētājs Andris Vanags par godu valsts simtgadei uzdāvināja vairāk nekā simts no betona veidotus unikālus telpiskus Latvijas Republikas ģerboņus visām pašvaldībām, tostarp arī Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aivars Peisenieks – jaunieceltais E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktors.

E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolu vadīs Aivars Peisenieks

Ritvars Raits

16.maijā notika Lielvārdes novada pašvaldības domes sēde, kuras darba kārtībā pirmais izskatāmais jautājums bija lēmums par Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktora iecelšanu amatā. Ar lielu balsu pārsvaru šis amats tika uzticēts vienam no deputātiem – Aivaram Peiseniekam.

 

 

 

 

Rembatiešu komanda ar Jelgavā izcīnītajām medaļām un kausiem.

SK «Rembate» dāmas un seniori – Latvijas vicečempioni

Aivars Gailītis, SK «Rembate» treneris

12.maijā Jelgavā notika Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu. Teicami tajā startēja sporta kluba «Rembate» atlēti – komandu konkurencē 2.vietu izcīnīja gan mūsu dāmas, gan seniori, kuri aiz sevis atstāja Jelgavas un Gulbenes komandas.

 

 

 

Sacensībās Ķekavā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Ogres meiteņu trio – Elma Bremze, Līva Elīza Andersone un Patrīcija Valaine.

Ogres orientieristiem medaļas Ādažos, Carnikavā un Ķekavā

Nauris Neimanis, Ogres NSC orientēšanās treneris

Maijs vēl tikai pusē, bet Ogres orientieristi jau paspējuši piedalīties ne vienās vien sacensībās, no visām atgriežoties ar lieliskiem rezultātiem un medaļām.

 

 

 

 

 

 

Basketbola komanda «BS Ogre» un treneris Rolands Pauliņš ar izcīnītajām LJBL sudraba medaļām.

«BS Ogre» Latvijas čempionāta sudrabs vecuma grupā U14

Ilga Neimane, Ogres Basketbola skolas direktore

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājā norisinājās šīs sezonas pēdējās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas – Latvijas Republikas (LJBL – LR) čempionāta finālspēles, kurās piedalījās Ogres Basketbola skolas vecuma grupas U14 komanda trenera Rolanda Pauliņa vadībā. «BS Ogre» aizcīnījās līdz finālspēlei un mājās atgriezās ar Latvijas vicečempiones titulu.

 

 

 

 

Vai 30 graši ies labumā?

Ritvars Raits

Šonedēļ mani sasniedza ziņa, ka pēc 5 gadus ilga un nevainojama dienesta atvaļināts ticis viens no, manuprāt, labākajiem jaunāko laiku policistiem. Iemesls? Nu jau bijušā policista jaunības dienu kļūme un denunciācijas raksts, ko par viņu iesniedzis kāds mūsdienu Jūdass – sūdzībnieks par atlīdzību.

TV raidījums atklāj jaunus faktus par «Ogres namsaimnieka» kriminālprocesu

Ritvars Raits

Analītiski pētnieciskais televīzijas raidījums «De Facto» vienu no 13.maija raidījuma sižetiem bija veltījis kriminālprocesam, saistībā ar kuru pagājušā gada oktobrī tika aizturēts un apcietināts pašvaldības uzņēmuma «Ogres namsaimnieks» direktors Aigars Briedis un vēl vairākas personas. Jāatzīst, ka TV žurnālistiem izdevies uzzināt vairākus jaunus faktus.

Ikšķilē, Lejas ielā, novietoti jauni atkritumu šķirošanas konteineri

Atsaucoties vides pakalpojumu uzņēmuma «Clean R» iecerei atkritumu šķirošanu veidot iedzīvotājiem draudzīgu un vienkāršu, Ikšķiles novada pašvaldība ir noorganizējusi jaunu atkritumu konteineru uzstādīšanu Lejas ielā, Ikšķilē.

Ogrē ar pretputekļu materiālu apstrādās 17 km ielu seguma

Ritvars Raits

Šonedēļ «OVV» palīdzību meklēja ogrēniete Zita, kura, atceroties mūsu sekmīgo sadarbību pērn, lūdza noskaidrot, vai šogad neasfaltētās ielas Pārogrē tiks apstrādātas ar pretputekļu līmi. Šoreiz jāuzteic Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa, kas burtiski stundu pēc tam, kad ar mani bija sazinājusies Zitas kundze, jau publicēja attiecīgu informāciju.

Konstatē eiro monētu ar viltojuma pazīmēm

Saņemta informācija, ka 7.maijā, veicot inkasācijas naudas pārskaitīšanu un apstrādi, kas saņemta no SIA «Ogres autobuss», konstatēta viena eiro monēta ar viltojuma pazīmēm.

Saeimā trūkst atbalsta iniciatīvai «Pensija beznodokļa»

Agate Gavare

15.maijā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija kārtējo reizi izskatīja kolektīvo iesniegumu «Pensija bez nodokļa», kas portālā «manabalss.lv» atbalstīts ar vairāk nekā 12 000 parakstu. Iesniegums jau atkal atstāts bez virzības.

Kas un kā mainīsies pensionāru dzīvē?

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Aprīlī Saeima veica grozījumus Pensiju likumā, turklāt no šī gada 1.jūlija daļai pensionāru tiks paaugstināts piemaksas apmērs. Arī pensiju indeksācija 1.oktobrī daļai pensionāru būs lielāka, jo tiks ņemts vērā viņu darba stāžs. Visi šie jauninājumi ir izraisījuši palielinātu senioru interesi un jautājumus.

Iesniedz Saeimā ManaBalss.lv iniciatīvu «Par deputātu atsaukšanu»

17.maijā Saeimā tiks iesniegta pilsoņu iniciatīva par deputātu atsaukšanu. Iniciatīva ir īpaši nozīmīga gadījumos, kad deputāti lauž zvērestu vai nepilda savus dotos solījumus.