Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 18.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jūnijā bērni uzzināja daudzus bišu dzīves noslēpumus.

«Rasas krāsu» vasaras mozaīka

Lauma Palmbaha

Biedrības «Rasas krāsas» vizuāli plastiskās mākslas Licencēto programmu pedagogi šīs vasaras sezonas piedāvājumu papildināja ar angļu valodas, vokālajām un ritmikas apguves nodarbībām. Savukārt no 15.septembra līdz 28.oktobrim Salaspilī, Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijā, apskatāma mūsu vasaras darbu izstāde «Rasas krāsas ir gaisā 2018.gada vasarā».

 

 

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka amats uzticēts bijušajai Administratīvā departamenta direktorei Danai Bārbalei.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka amatā apstiprina Danu Bārbali

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes 13.septembra ārkārtas sēdē deputāti lēma par novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka ievēlēšanu. Šis amats tika piedāvāts likvidētā Administratīvā departamenta direktorei Danai Bārbalei, kura pašvaldības reorganizācijas laikā bija devusies bērna kopšanas atvaļinājumā.

 

 

 

 

 

Tīnūžos skolēni kopā ar pašvaldības vadību un deputātiem iestādīja septiņus Laimes kokus.

Tīnūžos iestāda septiņus laimes kokus

Solidarizējoties ar Vispasaules Lielo talku, kas notiks 15. septembrī, un sasaucoties ar Lielās Talkas aicinājumu stādīt kokus nākotnei, Tīnūžos skolēni kopā ar pašvaldības vadību un deputātiem iestādīja septiņus Laimes kokus – divus ozolus ar gaišām lapu maliņām, sudrabliepu un četras dekoratīvās ābelītes.

 

 

 

 

 

Pārvietojamā basketbola groza konstrukcija.

Sporto vesels un esi stiprs kā ozols!

Uldis Prancāns

Iedzīvotāju grupa «Mēs Mazozoliem», veiksmīgi piedaloties Ogres novada pašvaldības projektu konkursā «Veidojam vidi ap mums» un lieti izmantojot iegūtos līdzekļus, realizējusi visām paaudzēm noderīgu projektu «Sporto vesels!»

 

 

 

Talkā piedalījās arī Ogres Mākslas skolas audzēkņi.

Sakopj Taurupes «Vecjaužus» un dēsta Laimes kokus nākamajām paaudzēm

Marta Poga

Sestdien, 15.septembrī, Taurupes pagasta «Vecjaužos» valdīja neierasta rosība – Pasaules talkas dienā ar moto «Ieelposim Purvīti!» vairāk nekā simts lieli un mazi talcinieki sakopa gleznotāja Vilhelma Purvīša dzimtas māju un stādīja Laimes kokus – ābeles – no šī dārza koku sēklām.

 

 

 

– Vai jūs apmierina apkalpošana valsts un pašvaldību iestādēs?

Ivita Alfuse no Ogres:

– Neesmu pārāk apmierināta, jo reizēm ļoti ilgi jāgaida. Piemēram, tā bija, kad apmeklēju Valsts ieņēmumu dienestu un Zemesgrāmatu nodaļu. Labi, ka bērns bija līdzi un varēju paņemt ģimenes numuriņu.

 

 

Izglītojošā pasākuma «Meža zinības Zilajos kalnos» dalībnieki.

Skolu audzēkņi Zilajos kalnos apgūst meža zinības

Ritvars Raits

14.septembrī jau trešo rudeni pēc kārtas notika izglītojošs pasākums Ikšķiles un Ogres novadu skolu audzēkņiem «Meža zinības Zilajos kalnos».

 

 

 

 

 

Neliela daļa no Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas delegācijas.

Mūspuses izglītības iestādēm Ekoskolas balvas

Ritvars Raits

14.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē norisinājās ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana, kurā starp laureātēm bija arī vairākas mūspuses izglītības iestādes – gan bērnudārzi, gan vispārizglītojošās skolas.

 

 

 

 

Ogres novada sporta centra absolventu kopbilde.

Ogres novada sporta centrā mācību gads sākas ar izlaidumu

Ritvars Raits

Ogres novada sporta centrā ieviesta nu jau kārtējā jaunā tradīcija – arī tur, kā katrā īstā mācību iestādē, notiks absolventu izlaidumi. Pirmais šāds pasākums norisinājās 13.septembrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā, kur diplomus saņēma vesels pulks jauno sportistu – vieglatlēti un futbolisti.

 

 

 

Viena no veselības dzēriena svarīgākajām sastāvdaļām ir sarkanās bietes.

Ineses Ziņģītes Veselības dzēriens no pašmāju produktiem

Agate Gavare

Atnācis rudens, un ir īstais laiks, lai stiprinātu savu organismu. Veselīga dzīvesveida piekritēja Inese Ziņģīte no Nītaures iesaka savu veselības dzēriena recepti.

 

 

 

Reforma mūža garumā

Jānis Arvīds Plaudis

Par administratīvi teritoriālo reformu rakstīju pirms gadiem 20 – «Vai pievienosim Rīgu Sāmsalai?» Kā zemestrīce tā tricina valsti kopš atjaunošanas. Kā zibensnovedējs novērš uzmanību no īstajām problēmām. Kā māņu zeme Eldorado vilina tālumā uz laimes apvāršņiem. Agrāk bija komunisma gaišā nākotne, tagad ir Reforma. Kādus satricinājumus tā atnesīs un kādus postījumus atkal nodarīs?

Notiek ceļa «Lielvārde – Misiņi» remontdarbi

Konkursa kārtībā uzvarējusī firma – AS «ACB» – augustā uzsākusi ceļa remontdarbus posmā «Lielvārde – Misiņi». Remontdarbus paredzēts veikt līdz oktobra vidum.

Paliek bez maka

16.septembrī konstatēts, ka izklaides parkā Lēdmanes pagastā pazudis maks ar dokumentiem.

Kāpēc pārsvaru ņēma krievu valoda?

Rita Enīte

Saulaino rudens pēcpusdienu aptumšoja pārdomas par tikko notikušo pasākumu, ko bibliotēkas telpās pieteica biedrība «Aspazijas».

Purva dzērvenes skaistumam

Dana Dadze

Šajā rakstā – mazliet par dzērveņu izcilajām īpašībām skaistumkopšanā.