Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 19.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunā mācību gada ieskaņas foto mirklis.

Suntažu vidusskolas divpadsmitie – aktīva, draudzīga, dzīvespriecīga ģimene

Uldis Prancāns

Šoreiz pie mums sevi piesaka Suntažu vidusskolas 12.klases kolektīvs.

 

 

 

 

– Kādus jūs atceraties padomju gadus?

Ēriks Pilders no Ogres:

– Visādus! Bija i labi, i slikti. Viennozīmīgi nevar pateikt. Labi bija tas, ka visiem cilvēkiem bija darbs. Algu kādu tur maksāja, bet badu nemira. Pa Padomju Savienību varējām ceļot, bet uz ārzemēm – bijām kā tādā būrī.

 

 

Jaunā pastmarka ar spīdīgo praulgrauzi.

«Latvijas Pasts» izdevis spīdīgajam praulgrauzim veltītu pastmarku

Papildinot pastmarku sēriju «Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti», «Latvijas Pasts» sadarbībā ar muzeju pagājušajā nedēļā izdeva jaunu pastmarku, uz kuras attēlota viena no mūsu zemē sastopamajām vabolēm, kas iekļauta Latvijas aizsargājamo sugu sarakstā, – spīdīgais praulgrauzis.

 

 

 

Vārīta omlete – varētu būt interesanti?

Pamēģiniet! Omleti var arī vārīt

Agate Gavare

Tos, kuri vēlas samazināt kaloriju daudzumu savā uzturā, kā arī tos, kuri veselības problēmu dēļ nedrīkst ēst neko ceptu, noteikti ieinteresēs vārītas omletes recepte, kas ir samērā neparasta.

 

 

 

Gada sportists – svarcēlājs Jānis Griškovs.

Sumina Ogres novada sporta laureātus

Ritvars Raits

15.februārī Ogres novada Kultūras centrā norisinājās ikgadējais pasākums «Ogres novada Sporta laureāts 2018». Vairāk nekā divas stundas bija vajadzīgas, lai sveiktu un apbalvotu Ogres novada labākos sportistus, komandas, trenerus, sporta entuziastus un veselīga dzīvesveida popularizētājus.

 

 

Padomju gadi – ka tavu māti…

Uldis Prancāns

Pērnā gada nogalē, valsts simtgades zīmē, Aizkraukles kultūras namā atklāta Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija «Padomju gadi».

Valsts ceļa Ulbroka-Ogre posmā konstatēti defekti

Agate Gavare

VAS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) speciālisti konstatējuši defektus vairākos valsts ceļu posmos, kur pērn tika veikti dažāda veida remontdarbi, tostarp arī uz reģionālā autoceļa Ulbroka-Ogre (P5) posmā no reģionālā ceļa Tīnūži-Koknese rotācijas apļa līdz Ogrei.

Ķeguma biedrībai piešķirs sabiedriskā labuma organizācijas statusu

12.februāra sēdē Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu trim biedrībām.

Par vardarbību ģimenēs bieži vien policijai neziņo

Dzintra Dzene

Policijas darbiniekus satrauc ik gadu pieaugošā tā sauktā sadzīviskā jeb vardarbība ģimenēs, par kuru ne vienmēr tiek ziņots likumsargiem. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis stāsta, ka pērn policijas darbinieki pieņēma trīs (– 11) lēmumus par nošķiršanu, ja kāds no ģimenes locekļiem izturējies vardarbīgi.

Luksofora signāli jāievēro kā jauniem, tā veciem

Dzintra Dzene

Bez noziegumu atklāšanas likumsargi veic arī preventīvo darbu. Tā, piemēram, pērn izglītības un pirmsskolas izglītības iestādēs Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Ogres policijas iecirkņa darbinieki veikuši 42 pasākumus. Šis darbs turpināsies arī šogad. Aizvadītajā gadā uzsāktas 740 administratīvās lietvedības, no kurām 305 izbeigtas. Kopumā sastādīti 1137 administratīvo pārkāpumu protokoli. Atbilstoši Krimināllikuma 262.pantam, kas paredz atbildību par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā,  pērn kriminālvajāšanai nosūtīti 76 kriminālprocesi.

Nevar pārbaudīt skaitītāju

Saņemta informācija, ka 7.februārī kādas SIA darbinieki īpašumā Ķegumā, Staru ielā, nevarēja veikt ikgadējo gāzes skaitītāju kontroli un pārbaudi. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Cīruļi un Co jau mājās…

Uldis Prancāns

Siltā laika aicināti, varbūt apmānīti, Latvijā atgriežas iedzimtie gājputni. Ornitologi pamanījuši pirmos cīruļus, liecina ziņojumi portālā latvijasputni.lv.

Jaunie zinātnieki eksperimentē radoši, inovatīvi, asprātīgi

Uldis Prancāns

14.februārī Ogres Valsts ģimnāzijā risinājās jauno vides pētnieku konkurss «Skolēns eksperimentē». Ievērojot tradīciju, 1.– 9.klašu audzēkņi atraktīvi prezentēja veiktos pētījumus, eksperimentus un izgudrojumus.

Prasmīgākie, erudītākie un radošākie latviešu valodas un literatūras olimpieši

Noskaidroti Ogres, Ķeguma, Lielvārdes novada apvienības latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētāji.

Mūsu starpnovadu izcilnieki, kuriem jāiekaro valsts olimps

Uldis Prancāns

Kļuvuši zināmi vairāku valsts mēroga mācību olimpiāžu dalībnieki, kuri uzaicināti startēt augstākā līmenī. Kuri mūsu novadu pārstāvji nopelnījuši savu iespēju un kurp viņiem jādodas?

Kas jāzina, lai izglābtos pēc ielūšanas ledū

Agate Gavare

Lai izglābtos pēc ielūšanas ledū, jāzina dažas vienkāršas lietas, kā pareizi rīkoties, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).