Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 19.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ineta Donska pašadītā ietērpā.

Suntažu «Spangas» – adītāju, rokdarbnieču kopa radošā ceļa jūtīs

Uldis Prancāns

Jau sesto gadu Suntažos radoši darbojas adītāju, rokdarbnieču kopa «Spangas». Atšķirīga vecuma un dažādu profesiju pārstāves amata niansēs ievada un prasmes nostiprina skolotāja Ineta Donska.

 

 

 

Ogrēnietis Ivars Kaļķis (no kreisās) un Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Diskutē par dāvanu politiski represētajiem Latvijas simtgadē

Ritvars Raits

16.janvārī Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) vadītājs Ivars Kaļķis, kurš reizē ir arī Ogres Politiski represēto kluba priekšsēdētājs, tikās ar Saeimas deputātu Jāni Dombravu (VL-TB/LNNK), lai pārrunātu iespēju katram Latvijas iedzīvotājam, kuram piešķirts politiski represētās personas statuss, valsts simtgadē piešķirt materiālo pabalstu 100 eiro apmērā.

 

 

 

«Taurenīša» mazuļi ar daudzajām skaistajām dāvanām.

«Kurbada» un «Taurenīša» draudzība turpinās

Ritvars Raits

Lai arī Hokeja klubs «Kurbads» šosezon vairs netrenējas un nespēlē Vidzemes ledus hallē, bet gan Rīgā, hokejisti nav aizmirsuši savus mazos draugus no Madlienas pirmsskolas izglītības iestādes «Taurenītis». Pagājušajā pirmdienā kluba pārstāvji jau otro reizi viesojās šajā bērnudārzā un atkal ar dāvanām – ziemas sporta aktivitāšu inventāru un mīkstajām rotaļlietām.

 

 

– Vai šis gads jums jau ir nesis kādu sarūgtinājumu?

Elita Kaupuža no Ogres:

– Vēl nezinu… Algu vēl neesmu saņēmusi, bērnu pabalsts ir tāds pats, izmaiņas laikam februārī pienāks. Man šis gads patīk! Sasniga sniegs, dzimšanas dienā man bija spoža saule. Nē, sarūgtināta es vēl tiešām nejūtos!

 

 

Dambretes treneris Dzintars Kaņeps kopā ar saviem medaļotajiem audzēkņiem – lielvārdiešiem, jumpraviešiem un ogrēniešiem.

Skolēnu sporta spēles atsākas ar dambretes turnīru

Ritvars Raits

17.janvārī Ogres novada Kultūras centrā notika Starpnovadu skolēnu sporta spēļu šogad pirmās sacensības – dambretes turnīrs. Skolu kopvērtējumā divās vecuma grupās uzvarēja Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas jaunie dambretisti, bet vienā – Ogres sākumskolas komanda.

 

 

 

 

 

60 m sprintā pa piekto celiņu pretī sudraba medaļai traucas lielvārdietis Matīss Gržibovskis, bet taurupietim Elvim Veinbergam (3.celiņš) šoreiz būs jāsamierinās ar bronzu.

Mūsu jaunajiem vieglatlētiem medaļas Kuldīgā un Madonā

Jevgēnijs Liepa, Ogres NSC vieglatlētikas treneris

Pagājušajā nedēļā Ogres novada sporta centra jaunie vieglatēti ar labiem panākumiem startēja «Sportland» kausa izcīņas sacensību pirmajā posmā, kā arī Madonas BJSS ziemas čempionātā pieccīņā.

 

 

 

 

 

 

 

Madlienas kausa izcīņas turnīra laureātu kopbilde.

Madlienas kausu volejbolā izcīna «Ķegums»

Rita Pučekaite, turnīra rīkotāja

13.janvārī notika Madlienas kausa izcīņa volejbolā jauktajām komandām (3+3). Pirmo vietu un kausu ieguva komanda «Ķegums», abas pārējās godalgotās vietas atvēlot vienībām «Džasā» (Madliena/Ropaži) un «Aizkraukle».

 

 

Skumjā pēcgarša

Dzintra Mozule

Ik pa laikam mēs visi saņemam ziņas, pēc kurām dvēselē paliek skumji nosēdumi. Un, gribam vai nē, domas pie tiem atgriežas.

Pašvaldības aģentūra zaudējusi tiesā «Cerībai»

Ritvars Raits

Pagājušā gada nogalē Ogres rajona tiesa pabeidza izskatīt civillietu Dzīvokļu īpašnieku biedrības «Cerība» prasībā pret pašvaldības aģentūru «Ogres namsaimnieks» par parāda piedziņu. Tiesnese Zita Kupce lēma par labu «Cerībai», piespriežot pašvaldības aģentūrai ne vien atmaksāt pamatparādu, bet arī nokavējuma procentus un izdevumus par advokāta pakalpojumiem.

«Sprīdīti» pievienos «Cīrulītim», «Saulīti» – Ķeipenes pamatskolai

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 18.janvāra sēdē tika skatīti divi lēmumprojekti, kas skar divu vispārējo pirmsskolas izglītības iestāžu (VPII) tālāko darbību. Proti, ar šā gada 1.augustu nolemts likvidēt Ogres VPII «Sprīdītis» kā atsevišķu struktūru, pievienojot to VPII «Cīrulītis». No šī paša datuma tiks likvidēta arī Ķeipenes VPII «Saulīte», pievienojot to Ķeipenes pamatskolai.

Ogres slimnīcu plānots iedalīt trešajā līmenī

Ritvars Raits

Līdz šim Veselības ministrija bija lēmusi veselības aprūpes sistēmas reformas rezultātā slimnīcas iedalīt četros līmeņos, bet nu iecere ir mainījusies – Latvijā būšot pieci slimnīcu aprūpes līmeņi, Ogres slimnīca būs trešajā līmenī.

No 1.marta Ogres rajona tiesa būs Zemgales rajona tiesas sastāvā

Dzintra Dzene

Jau kopš 2015.gada marta Latvijā norisinās Tiesu reforma, kas noslēgsies šā gada 1.martā. Latvijā darbosies deviņas pirmās instances tiesas un septiņas zemesgrāmatu nodaļas. Vietās, kur līdz šim bijušas tiesas, tās turpinās darbību arī pēc reformas, tikai plašākas tiesas sastāvā. Ogres rajona tiesa reformas rezultātā tiks iekļauta Zemgales rajona tiesas sastāvā.

Grib samazināt autobusu maršrutu kopgarumu

Ritvars Raits

Pirmie aprēķini par pagājušā gada rezultātiem rāda, ka ārpuspilsētu autobusu reisu radīto zaudējumu segšanai visā Latvijā nepieciešami 68,6 miljoni eiro, no kuriem 11 miljonus eiro pārvadātājiem vēl būs jāmēģina izprasīt no valsts. Nav pārsteigums, ka šāda situācija, kad nepieciešamās dotācijas summa kārtējo reizi izrādījusies lielāka, nekā valsts budžetā bija paredzēts, spiež domāt par autobusu maršrutu kopgaruma saīsināšanu.

Sabojā pievadus

15.janvārī konstatēts, ka Ogrē, Brīvības ielā, kādam restorānam sabojāti dzēšanas iekārtu pievadi. Uzsākts kriminālprocess.

VID grib vēl vairāk kontrolēt privātpersonu kontus bankās

Agate Gavare

Tikai pērn spēkā stājās likuma norma, kas nosaka, ka kredītiestāde un maksājumu pakalpojumu sniedzējs līdz 1.februārim iesniedz informāciju VID par fiziskajām personām – Latvijas rezidentiem, kuru konta debeta vai kredīta apgrozījums iepriekšējā gadā pārsniedz 15 000 eiro. Nupat Finanšu ministrija (FM) plāno grozīt informācijas apjomu, kāds bankām par saviem klientiem būs jāsniedz Valsts ieņēmumu dienestam.

Sacenšas bioloģijas zinātnes jaunie speciālisti

Uldis Prancāns

Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada apvienības bioloģijas mācību olimpiādē 9.-12.klašu skolēniem piedalījās 18 Ogres, 11 Ķeguma un četri Lielvārdes novada pārstāvji.

Kam veicies dzimtās valodas un literatūras olimpiādē?

Noskaidroti Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada apvienības latviešu valodas un literatūras olimpiādes labākie valodnieki un literāti.

Ķeguma čempionāta volejbolā līderi – jumpravieši

Ķeguma novada atklātajā čempionātā volejbolā aizvadītas 4.kārtas spēles. «Jumprava» ar 3:1 (25:17, 23:25, 25:14, 25:20) pieveica «Madlienu», bet «Ķegums» ar 3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 25:23) pārspēja «Tīnūžus».