Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 19.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Tīnūžu pamatskolas 9.klase nepilnā sastāvā.

Tīnūžu pamatskolas devītie – atraktīvi, jautri, mērķtiecīgi, vienoti un sportiski

Uldis Prancāns

Šodien pie mums ciemojas Tīnūžu pamatskolas 9.klase kopā ar audzinātāju, angļu valodas skolotāju Aivi Šibajevu.

 

 

 

Ogrē viesojās kultūras ministre Dace Melbārde (vidū), lai diskutētu par OCB tālāko nākotni.

Dace Melnbārde: «Jebkuras vietas atmoda sākas ar bibliotēku»

Dzintra Dzene

Pirmdien, 15.maijā, Ogrē viesojās kultūras ministre Dace Melbārde, kura apmeklēja Ogres Centrālo bibliotēku (OCB) un vēlāk Ogres novada Kultūras centra (ONKC) izstāžu zālē tikās ar iedzīvotājiem, lai piedalītos diskusijā par pilsētas bibliotēkas tālāko nākotni.

 

 

 

 

– Kurā vietā un kādu jūs vēlētos redzēt Ogres Centrālo bibliotēku?

Armands Zakrevskis no Ogres:

– Līdzšinējā vieta, manuprāt, ir pietiekami laba. Ja ēka jāremontē, tad jāremontē… Ko darīsi. Bibliotēkā esmu bijis pirms pāris gadiem varbūt. Šobrīd man nav daudz laika, varbūt vēlāk, uz vecumu.

 

 

Jau šonedēļ plānots pabeigt darbus Ogrē, Grīvas prospektā, kas nu būs kļuvis līdzens kā spogulis.

Noslēgumam tuvojas vairāku ielu remontdarbi Ogrē

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 18.maija sēdes informatīvajā daļā priekšsēdētāja vietnieks Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis informēja par šobrīd Ogres pilsētā notiekošajiem un nākotnē plānotajiem remontdarbiem. Vairāki no uzsāktajiem darbiem tuvojas noslēgumam.

 

 

 

 

Sabiedriskās apspriešanas sanāksmi vadīja Ogres novada pašvaldības Attīstības departamenta būvvaldes vadītāja Inese Pivare, un uz lokalplānojuma apspriešanu bija ieradušies vairāk nekā 30 interesenti.

Skaidro grozījumus Ogres vēsturiskā centra teritorijas plānojumā

Dzintra Dzene

Pirmdien, 15.maijā, Ogres novada pašvaldības darbinieki aicināja iedzīvotājus uz tikšanos, kuras laikā, piedaloties lokalplānojuma izstrādātājiem un pašvaldības speciālistiem, ikvienam interesentam bija iespēja iepazīties ar Ogres pilsētas lokālplānojuma kā teritorijas plānojuma grozījumu pirmo redakciju.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkursa «Rembates cielaviņa – 2017» dalībnieku un žūrijas locekļu kopbilde.

Titulu «Rembates cielaviņa – 2017» iegūst ķegumiete Rebeka Šķeltiņa

Liene Lazdiņa, Rembates pagasta pasākumu organizatore

12.maijā Rembates pagasta pārvaldes tradīciju zālē jau sesto gadu norisinājās bērnu vokālais konkurss «Rembates cielaviņa – 2017». Visi dziedātāji parādīja izcilas vokālās dotības, bet par konkursa uzvarētāju tika atzīta Rebeka Šķeltiņa no Ķeguma.

 

 

 

 

Konkursa uzvarētāju kopbilde.

Jaunie matemātiķi piedalās konkursā «Risini! Izvērtē! Pierādi!»

Ineta Jurgensone, Lielvārdes un Ķeguma novadu matemātikas skolotāju apvienības vadītāja

15.maijā Jumpravas vidusskolā pulcējās teju septiņi desmiti (68) 5.-8.klašu skolēni no Lielvārdes un Ķeguma novadu skolām, lai piedalītos matemātikas konkursā «Risini! Izvērtē! Pierādi!».

 

 

Ikšķiles kultūras mantojuma centra vadītājs Kaspars Špēlis pie «Tīnūžu muižas»…

Emocionāla pagātnes izziņa – drošas nākotnes balsts

Uldis Prancāns

Pirms nepilniem pieciem gadiem, 2012.gada 2.decembrī, tika atklāts Ikšķiles kultūras mantojuma centrs «Tīnūžu muiža». Šāda muzeja izveides iniciators bija Tēvzemes vēstures pētniecības entuziasts Kaspars Špēlis.

 

 

 

 

 

Pārrunas bijušas svētīgas – tagad Latvijas brīvvalsts prezidentam Gustavam Zemgalam Džūkstē ir piemineklis!

Priecē piemineklis Latvijas brīvvalsts prezidentam Zemgalam

Rita Auziņa, Ogres Latviešu biedrības priekšsēdētāja

Maija mēnesis Latvijas tautai atnesis daudz un dažādus pārdomu brīžus, jo tajā risinājušies svarīgi notikumi.

 

 

 

 

 

 

Vecuma grupas K55+ komanda «Ikšķile» pēc aizvadītās sezonas pēdējās spēles.

Mūspuses basketbola senioriem sezona noslēgusies ar sudrabu

Ritvars Raits

Trīs mūspuses senioru basketbola komandas aizvadīto sezonu noslēgušas ar Latvijas Maksibasketbola čempionāta sudraba medaļām. Vicečempionu titulu vecuma grupā K70+ izcīnīja «Ogre», vecuma grupās K55+ un K60+ tāds pats panākums ikšķiliešiem.

 

 

 

 

Rembates komanda pēc uzvaras Ogres novada čempionātā.

SK «Rembate/Legacy» triumfē sacensībās Ogrē

Aivars Gailītis, SK «Rembate/Legacy» treneris

13.maijā Ogres novada sporta centra zālē pirmo reizi norisinājās Ogres novada atklātais čempionāts svaru stieņa klasiskajā spiešanā guļus, kas vienlaikus bija arī Latvijas Kausa izcīņas sacensību 20.posms. Pārliecinošu uzvaru tajā guva sporta kluba «Rembate/Legacy» komanda, kurā apvienojušies Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novada sportisti.

 

 

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Baiba Priede ar Stefana Širokova kausu par cīņas gribu, uz otrā pakāpiena – Ģertrūde Grjunberga.

PK «Ogre» peldētājiem 48 medaļas un trīs kausi Ogres čempionātā

Gaļina Šikina, PK «Ogre» trenere

13.maijā notika Ogres novada atklātais čempionāts peldēšanā, kurā piedalījās 13 komandas no visas Latvijas, kā arī no Lietuvas pilsētas Kauņas. Šajā nopietnajā konkurencē lieliski savu meistarību nodemonstrēja peldēšanas kluba «Ogre» audzēkņi, kuri izcīnīja 18 zelta, 22 sudraba un astoņas bronza medaļas, kā arī ieguva trīs kausus stafešu sacensībās.

 

 

 

Nedzīvosim aizspriedumos

Elīna Zelčāne

Pirms pāris nedēļām man radās iespēja tikties ar Latvijā dzīvojošajiem bēgļiem, un es biju patīkami pārsteigta, redzot, cik uzņēmīgi ir šie cilvēki. Iepazinos ar kādu ģimeni no Sīrijas pilsētas Alepo. Pirms kara sākuma Habibam un viņa sievai Karlai piederēja neliela juvelieru darbnīca. Kad sākās karš, ģimene, kurā auga divi bērni, devās bēgļu gaitās – vispirms uz Krieviju, tad Baltkrieviju un visbeidzot uz Latviju. Tā kā ģimene ir kristieši, viņi nonāca kādā Rīgas baptistu draudzē, ar kuras atbalstu izdevās uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Lielvārdē problēma ar apkures atslēgšanu

Ritvars Raits

16.maijā uz «OVV» redakciju piezvanīja pensionāre Ilga Kāle, kura dzīvo vienā no Avotu ielas, Lielvārdē, daudzdzīvokļu namiem. Viņas problēma izrādījās ļoti aktuāla – ārā beidzot kļuvis silts, bet pašvaldības uzņēmums «Lielvārdes Remte» atsakās mājai atslēgt siltumu, solot kurināt vēl līdz pat 31.maijam.

Ogrē sākusies zāles pļaušanas sezona

Šogad zāles pļaušanas sezona sākās trešdien, 17.maijā, informē Ogres novada pašvaldības aģentūrā «Ogres namsaimnieks». Kopējā pļaujamā platība pilsētas teritorijā ir 128 286.00 m², dzīvojamo māju teritorija – 266 867.00 m², A6 šosejas teritorija pilsētas robežās – 63 384.00 m², Ogres novada pašvaldības īpašumos – 287 263.00 m², kā arī Ogres, Ciemupes un Ogresgala kapsētu teritorija.

Atrod psihotropas vielas

15.maijā Ogres policijas iecirknī Ogrē, Brīvības ielā, veicot aizturētā A. apskati, pie vīrieša atrasti divi iepakojumi ar klonozepāmu. Uzsākta administratīvā lietvedība. Ogres policijas iecirknī Ogrē, Brīvības ielā, īslaicīgās aizturēšanas vietas labierīcības telpā konstatēti arī pieci iepakojumi ar nezināmas izcelsmes, iespējams, narkotisku vielu. Policija pārbauda I. Uzsākts kriminālprocess.