Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 19.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Par iespējamo pašvaldību jeb reģionālo reformu ir ko teikt gan Indulim Trapiņam (no kreisās) un Egilam Helmanim, gan Raivim Ūzulam.

Ko par iespējamo pašvaldību reformu domā mūsu pusē?

Dzintra Dzene

Visi 13.Saeimā jaunievēlētie politiskie spēki ir vienisprātis, ka Latvijā atkal būtu nepieciešams veikt pašvaldību jeb reģionālo reformu, turklāt pēc iespējas ātrāk, kas ļautu tālāk veidot veselības un izglītības reformu jeb skolu un slimnīcu tīklu. Tāpat reforma ļautu optimizēt valsts pārvaldes aparātu.

 

 

 

 

 

– Vai, jūsuprāt, vajadzīga jauna reģionālā reforma?

Baiba Trepša no Ogres:

– Nē! Es domāju, ka nē. Pagaidām ir viss labi. Kādēļ te vēl kaut ko apvienot vai dalīt, lieku naudu atkal tērēt? Jautājat, ko es domāju par reformām? Neko! Cilvēku dzīvi tas neietekmē, nekas mums nemainās…

 

 

Pirmklasniekiem dāvina mācību gada kalendāru ar Uztura piramīdu

Šogad Ogres novada 10 skolās mācības ir uzsākuši 355 pirmklasnieki, savukārt Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada deviņās skolās kopā – gandrīz 300 bērni.

 

 

 

Ogresgala Dabas takas «bruņotais sargs».

Ogresgala zaļā Dabas taka labprāt uzņem zaļi domājošus viesus

Uldis Prancāns

Maija ziedonī, piedaloties gadskārtējā starpnovadu ģeogrāfijas, vides un bioloģijas āra olimpiādē zaļajā Ogresgala pamatskolā un tās teicami sakoptajā apkārtnē, mani allaž ir priecējusi Dabas taka; savos vēsi miklajos skāvienos neizbēgami ievilinājusi gan lielā Ogre (188 km), gan viņas «pietecētāja» – mazā Rankas upīte (21 km).

 

 

 

Kas nav apmeklējis Ogres vecupes krastmalu, tam pēdējais laiks to izdarīt!

Ogres vecupes krastmala pārsteidz un iepriecina

Anna Kudeiko, Ogres ilggadēja iedzīvotāja

Man no piektā stāva dzīvokļa loga paveras skats uz Ogres vecupes ( varžu dīķa) ūdens virsmas romantisko tiltiņu. Sestdien aizgājām aplūkot šo jaunumu un bijām ļoti pārsteigti. Visā vecupes krastmalas garumā no vienas pārejas līdz otrai izveidota brīnišķīga pludmale!

 

 

 

 

Reģistratūras darbinieces.

Ogres slimnīcas reģistratūrai jāstrādā kā labi ieeļļota pulksteņa mehānismam

Dzintra Dzene

Vēl ne tik sen sazvanīt SIA «Ogres rajona slimnīca» Ambulatorās nodaļas reģistratūru bija visai problemātiski. Tagad situācija ir ievērojami mainījusies, jo ar slimnīcas vadības atbalstu ir uzlabota reģistratūras darba organizācija un jau otro gadu darbojas mūsdienīgs zvanu centrs, kur ik dienu vidēji tiek saņemts ap 1900 zvaniem. Reģistratūrā strādājošajiem darāmā patiesi ir daudz, jo paralēli jāapkalpo arī tie, kas piesakās elektroniski vai klātienē.

 

Domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa (no kreisās), Eiropas čempions Gunārs Gribuška un pašvaldības sporta pasākumu organizatore Agita Kābele.

Ikšķiles novada pašvaldība sveic Eiropas čempionu Gribušku

Ritvars Raits

«OVV» jau informēja par tīnūžnieka Gunāra Gribuškas fenomenālo sasniegumu – augustā Lietuvas galvaspilsētā Viļnā notikušajā Eiropas čempionātā simtlauciņu dambretē jauniešiem, viņš sensacionāli kļuva par čempionu vecuma grupā U16. Šomēnes Ikšķiles novada pašvaldība bija uzaicinājusi jauno čempionu, lai vēlreiz apsveiktu un pateiktu paldies.

 

 

 

 

 

 

Komanda «Ogres Intelektuāļu klubs» pēc uzvaras reģionālajā pusfinālā Valmierā.

Ogres OIK cīnīsies Prāta spēļu finālā

Ritvars Raits

Noslēgusies «Prāta spēles: simtgades kauss» pusfināla kārta. Vidzemes reģionālajā pusfinālā, kas notika Valmierā, pirmo vietu un ceļazīmi uz finālu izcīnīja Ogres komanda OIK jeb «Ogres Intelektuāļu klubs» sava kapteiņa Rolanda Cupika vadībā. Lielais fināls notiks 10.novembrī Rīgā, tajā piedalīsies tikai piecas komandas.

 

 

 

 

Sacensību «Rāpo jauns un rāpo vecs» dalībnieku kopbilde pēc apbalvošanas ceremonijas.

Ogrē – Latvijā pirmās sacensības rāpošanā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres novada sporta centra hallē norisinājās pasākums, kāds līdz šim nebija noticis ne tikai Ogrē, bet pat visā Latvijā – sacensības «Rāpo jauns un rāpo vecs». Tās noorganizēja biedrība «Osports».

 

 

 

 

 

Alvils Nelsons ar pasaules čempionātā svaru bumbu celšanā izcīnītajām medaļām.

Ogrēnietim Alvilam Nelsonam divas pasaules čempionāta medaļas

Ritvars Raits

No 11. līdz 14.oktobrim Daugavpilī notika pasaules čempionāts svaru bumbu celšanā, kurā ar lieliskiem panākumiem startēja ogrēnietis Alvils Nelsons, izcīnot divas medaļas – sudraba un bronzas.

 

 

 

 

Ķegumieši Antra Valnere un Alis Balbārzdis ar izcīnītajiem Burtnieku novada kausiem.

Ķeguma dambretistiem kausi Valmiermuižā

Viktors Krustkalns

Valmiermuižā notika Burtnieku novada kausa izcīņa dambretē, kas bija veltīta izcilā Burtnieku dambretista Floriāna Seņkāna piemiņai. Kā jau pēdējā laikā ierasts, arī šoreiz meistaru turnīrā laurus plūca Ķeguma novada pārstāvji – sieviešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Antra Valnere, bet starp kungiem godalgotajā trešajā vietā ierindojās Alis Balbārzdis.

 

 

 

 

Madlienas vidusskolas stafešu skrējēji kopā ar savu sporta skolotāju Ritu Pučekaiti.

Labākie rudens krosa stafetēs – madlienieši un lielvārdieši

Andris Krauja, Ogres NSC sporta attīstības darba organizators

Pagājušajā nedēļā Lielvārdē, Rembates parkā, zeltītām rudens lapām izrotātā distancē notika tradicionālās skolu sporta sacensības rudens krosa stafetēs, kurās piedalījās 2. – 12.klašu skolēni no Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu skolām. Šoreiz vislabāk veicās Madlienas vidusskolas skrējējiem, kuri uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa četras reizes, un E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas gargabalniekiem, kuriem astoņi kausi par godalgotām vietām.

 

 

 

Uz goda pjedestāla 2. un 3.pakāpiena ogrēnietes – Elma Bremze un Patrīcija Valaine.

Ogrēniešiem četras medaļas nakts orientēšanās sportā

Iveta Holcmane

13.oktobrī Ogres Zilajos kalnos norisinājās Latvijas čempionāts nakts orientēšanās sportā. Četras dažāda kaluma godalgas tajā izcīnīja Ogres novada sporta centra audzēkņi.

 

 

 

 

Vieniem tehnoloģijas dzīvi atvieglo, citiem – sarežģī

Dzintra Dzene

Jau pagājis krietns laiks, kopš Latvijā ieviestas norēķinu kartes un pensionāri pensiju var izņemt bankomātā, taču joprojām ir seniori, kas labāk izvēlas to saņemt mājās, kā ierasts, ar pastnieka starpniecību, lai gan šis pakalpojums ir par maksu. Kāpēc? Vieni gluži vienkārši veselības stāvokļa dēļ nevar iziet no mājas, bet citi vēl aizvien, ja tā var teikt, baidās no bankomāta. Protams, ir arī tādi, kas cenšas iet līdzi laikam un apguvuši pat iemaņas darbā ar datoru.

Atbalsta sakrālā mantojuma celtņu saglabāšanu Ogres novadā

Marta Poga

Ogres novada domes 18.oktobra sēdē deputāti akceptēja lēmumprojektu, kas paredz piešķirt finansējumu konkursa «Sakrālā mantojuma celtņu saglabāšana Ogres novadā» vērtēšanas komisijas izvirzītajām sakrālā mantojuma celtnēm.

SIA «Ogres Namsaimnieks» informē par nākamā gada tāmju projektiem

SIA «Ogres Namsaimnieks» darbinieki ir sagatavojuši obligāti veicamo dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu plānoto ieņēmumu un izdevumu tāmju projektus, no kuriem redzams, ka obligātie apsaimniekošanas izdevumi 2019.gadam ir samazinājušies, pat neraugoties uz minimālās mēnešalgas, degvielas un elektroenerģijas cenu pieaugumu valstī.

Nepilda darbus

Saņemta informācija, ka Z. Ogrē 17.augustā saņēmis avansu, bet darbus nepilda.

Lūk, vairāki dekoratīvo koku un krūmu lapu izmantošanas varianti:

* Sausas lapas ir lielisks izolācijas materiāls, un pašlaik ir piemērots periods tās savākt – nav nepieciešama papildu žāvēšana. Ļoti ērti tās vākt big-bag maisos, lai droši saglabātu līdz brīdim, kad, sākoties salam, jāpiesedz visdažādāko augu sakņu sistēmas. Sausās lapas var izmantot arī poda puķu pārziemināšanai. Ja var nodrošināt, ka lapām netiek klāt nokrišņi, tās var kalpot kā siltuma saglabāšanas līdzeklis.

Jauna iespēja – pilnvaras pārbaude

Liene Krīvena

Tā vietā, lai kārtotu konkrētas lietas saistībā ar nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, ko viens cilvēks ar pilnvaru bija uzticējis otram, šī pilnvarotā persona vēlējās īpašumu pārdot un naudu piesavināties. Šāds gadījums nupat notika vienā no Rīgas zvērinātu notāru birojiem, kurā atklāja krāpšanas mēģinājumu un palīdzēja policijai aizturēt krāpnieku, kurš bija veicis neatļautas izmaiņas viņam dotās pilnvaras saturā.

Kad šoruden stādīt ziemas ķiplokus?

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

Īpaši intensīva kļuvusi gājputnu kustība. Zosis lido lielos kāšos un augstu, kas nozīmē – tās lido krietni tālu, ne vairs uz nākamo barošanās vietu tepat Latvijā. Savukārt tas varētu nozīmēt, ka salīdzinoši strauji paliks vēsāks un putniem vairs nebūs iespējas šeit baroties. Citiem vārdiem – tuvojas ķiploku stādāmais laiks!