Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Konkursa «Latvijas vecmāmiņa» dalībnieces no Ogres un Ķeguma novadiem.

Ogrē notiek Latvijas vecmāmiņu Kroņa balle

Ritvars Raits

Pagājušā gada nogalē «OVV» jau ziņoja, ka par konkursa «Latvijas vecmāmiņa 2018» uzvarētāju kļuva ogrēniete Inese Priede. Kā izrādās, jaunajai karalienei pienākas sarīkot savu Kroņa balli, un tā notika 30.martā Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē.

 

 

 

 

Buklets ērtai un vērtīgai izziņai.

Aktuāla informācija mežkopjiem

Uldis Prancāns

Lai atvieglotu kaitēkļu un slimību atpazīšanu mežā, Valsts meža dienests izdevis bukletu «Bīstamākie meža kaitēkļi un slimības Latvijā», kas ir 54 lappušu biezs informatīvs materiāls par bīstamākajiem un biežāk sastopamajiem meža kaitēkļiem un slimībām.

 

 

(No kreisās) Dana Bārbale, Dins Šmits un Egils Helmanis vienojas, ka iedzīvotājiem aptiekas pakalpojumi Ogrē, Meža prospektā 9, turpmāk būs pieejami līdz pusnaktij.

Tuvākā mēneša laikā aptieka Ogrē, Meža prospektā 9, atsāks strādāt līdz pusnaktij

Dzintra Dzene

Pirmdien, 1.aprīlī, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un izpilddirektora vietniece Dana Bārbale Ogres novada pašvaldībā tikās ar AS «RePharm» padomes locekli Dinu Šmitu, lai pārrunātu iespēju Ogrē atjaunot diennakts aptiekas darbību vai vismaz pagarināt aptiekas darba laiku. Abu pušu starpā panākta vienošanās, ka tuvākā mēneša laikā aptieka, Ogrē, Meža prospektā 9, atsāks strādāt līdz pulksten 24.

 

 

 

 

 

Biedrības «Skaņumāja» muzikantiem ir ar ko lepoties.

Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautas divas «Skaņumājas» pieteiktās vērtības

Dzintra Dzene

29.martā jau otro reizi tika pasniegti apliecinājumi par nemateriālā kultūras mantojuma vērtības iekļaušanu Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Svinīgā ceremonijā Krapes Tautas namā apliecinājumus saņēma septiņu vērtību pieteicēji, tostarp biedrība «Skaņumāja» par divām pieteiktajām vērtībām.

 

 

 

Lielvārdes novada Kultūras centra dāmu vokālais ansamblis «Pusnakts stundā» vējainajā Sīļukalnā.

Lielvārdes ansamblim «Pusnakts stundā» I pakāpes diploms

Ritvars Raits

«OVV» jau informēja par mūsu novadu sieviešu vokālo ansambļu sekmēm Latvijas konkursa I kārtā. 30.martā Sīļukalnā notika vēl šī konkursa kārta, kurā ar labiem panākumiem piedalījās Lielvārdes novada Kultūras centra dāmu vokālais ansamblis «Pusnakts stundā», kas ieguva I pakāpes diplomu.

 

 

 

 

Ikšķiles novada jaunākie cālēni kopā ar savām skolotājām.

Saskaitīti Ikšķiles novada cālēni

Ritvars Raits

Ja parastos cāļus skaitīt mēdz rudenī, tad pirmsskolas vecuma mazo vokālistu, kurus arī mēdz dēvēt par cāļiem, konkursi notiek pavasaros. Tā arī 31.martā Tīnūžu Tautas namā norisinājās Ikšķiles novada mazo vokālistu konkurss «Skanīgākais cālis 2019», kurā ar tituliem tika apbalvoti visi 16 cālēni, bet godu pārstāvēt savu novadu Pierīgas starpnovadu konkursā nopelnīja četrus gadus vecais Emīls Krūmiņš.

 

 

Putnu būrīšu gatavošanā savu roku pielika gan liels, gan mazs, gan pavisam mazs…

Tīnūžos tapuši četri desmiti mājokļu putniem

Ritvars Raits

Agrs pavasaris ir laiks, kad daudzviet visā Latvijā notiek Putnu dienas. Pagājušās nedēļas nogalē šāds pasākums norisinājās arī Tīnūžos, kur pāris stundu laikā Putnu dienas dalībnieki pagatavoja 40 putnu būrīšus, kas tagad jau gaida savus spārnotos iemītniekus.

 

 

 

 

– Vai jūs prastu pagatavot putnu būrīti?

Aldis Ešenvalds no Ogres:

– Protams, ka prastu, tikai sen nav taisīti. Es savulaik biju mežsaimnieks – toreiz gan pats taisīju putnu būrīšus, gan mācīju to darīt bērniem. Tādas iemaņas jau nekur nepazūd…

 

 

Lai asinsdesa jums izdodas garda un sātīga!

Pašu gatavota putraimu jeb asinsdesa

Agate Gavare

Ne tikai lauku saimnieces, kuras savās kūtiņas tur cūkas, pašas var pagatavot asinsdesas – tāpat var rīkoties arī pilsētnieces, nopērkot subproduktus tirgū vai veikalā. Darīsim tāpat kā mūsu vecmāmiņas – būsim čaklas un taupīgas!

 

 

Kurš ir stiprāks?

Dzintra Mozule

«Ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez otru…» Citējam, bet vai piekrītam un sekojam?

Sūta nepiedienīgas īsziņas

28.martā kāda persona Ogrē nepilngadīgajai K. uz tālruni sūtījusi nepiedienīgas īsziņas. Uzsākts kriminālprocess.

Iekarots krievu valodas olimps

Ogres novada krievu valodas mācību olimpiādē 8.klašu skolēniem startēja 22 lingvisti un literāti. Jaunākie dati liecina, ka krievu valodā runājošo skaits visā pasaulē ir aptuveni 300 miljoni cilvēku.

Noskaidroti konkursa «Pazīsti savu organismu» uzvarētāji

Ogres Valsts ģimnāzijā aizvadīts gadskārtējais Ogres un Lielvārdes novada A.Valnera konkurss «Pazīsti savu organismu!»

Teātru skatē sevi pierāda jaunie skatuves mākslinieki

Uldis Prancāns

28.martā Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Lielajā zālē, kā arī Deju zālē notika Ogres un Ķeguma novada skolu jaunatnes teātru skate.