Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Mana Ogre

«Dzīvoju un strādāju Ogrē no 1969.gada, bet, izrādās, mani vecāki, vēl nebūdami pazīstami, pabijuši Ogrē pagājušā gadsimta 30-tajos gados,» redakcijai raksta ogrēniete Ilze Zirdziņa.

 

 

 

Vīna kalns pie Ikšķiles lielceļa vēl saskatāms…

Vīna kalns un Velna kalns netālu no Ikšķiles

Uldis Prancāns

Ikšķile var lepoties ar senām, unikālām un saistošām vēstures lappusēm. Diemžēl, tāpat kā daudzviet, atsevišķas lappuses ir bezcerīgi izrautas…

 

 

 

 

Lielrutuļu senkapi mūslaikos.

Lielrutuļu senkapi Jumpravā – valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis

Uldis Prancāns

Jumpravas pagasta teritorijā esošajiem Lielrutuļu senkapiem trīskārt laimējies, jo tie ir zināmi, divkārt piedzīvojuši rūpīgus arheoloģiskos izrakumus un profesionālu izpēti.

 

 

 

Ginekologs Arnis Roziņš Eiropas līmeņa darba pieredzi guvis, arī strādājot klīnikā Vācijā.

Ginekologs Arnis Roziņš pieņems gan ambulatori, gan strādās stacionārā

Dzintra Dzene

Kopš marta SIA «Ogres rajona slimnīca» ārstu – speciālistu rindas papildinājis pieredzējis ginekologs Arnis Roziņš. Ārsts pieņems gan ambulatori, gan strādās stacionārā. Viņam ir plašas zināšanas ne vien ginekoloģisko saslimšanu ārstēšanā, bet arī neauglības noteikšanas un ģimenes plānošanas jautājumos.

 

 

 

 

Pašreizējo Ogres Vēstures un mākslas muzeja ēku daudzi ogrēnieši atceras kā banku namu. Tāpēc tie, kuri vēlējās, varēja nofotografēties pie šeit saglabātajām seifa durvīm.

Mazozoliešiem, meņģeliešiem un taurupiešiem balvā – aizraujoša muzeju diena!

Dzintra Mozule

Trešdien, 28.februārī, sniegotā, aukstā, tomēr saulainā dienā, labo darbu darītāji no Mazozolu, Meņģeles un Taurupes skoliņām izbaudīja pagājušajā gadā nopelnīto balvu – braucienu uz Motormuzeju Rīgā un pēc tam – uz pērn jaunajās telpās iekārtoto Ogres Vēstures un Mākslas muzeju (OVMM).

 

 

 

 

 

 

– Kuru muzeju jūs ieteiktu apmeklēt?

Guntars Stiebriņš no Suntažiem:

– Rīgā Dzelzceļa muzeju! Es tur biju bērnībā, gribas vēlreiz aiziet. Ieinteresēja vecie vilcieni un visa tā tehnika, kas agrāk bija. Uz muzeju jāsāk iet jau no mazotnes, arī uz mākslas galerijām, lai izzinātu vēsturi…

 

 

E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 12 – tie zaļā brīvdabā.

E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas dvēsele – saliedēti, radoši, sportiski jaunieši

Uldis Prancāns

Šoreiz ciemos pie mums – Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 12.klase un viņu skolotāja, klases audzinātāja Sarmīte Štekele.

 

 

 

Marijas Fiļipovas ar zelta medaļu novērtētais gleznojums «Zināšanu tilts».

Ikšķiles jaunajiem māksliniekiem zelts un trīs Atzinības starptautiskā konkursā

Ritvars Raits

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar labiem panākumiem piedalījušies XVII Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā «Es dzīvoju pie jūras 2018». Marijas Fiļipovas darbs novērtēts ar zelta medaļu, bet Mārtiņš Rullis, Mārtiņš Miglāns un Justīne Atvare par savu radošo veikumu saņēma pa Atzinības rakstam.

 

 

 

Tīnūžu skolas jaunā direktore Zane Āboliņa uzreiz pēc apstiprināšanas amatā.

Tīnūžu sākumskolu vadīs Āboliņa, Lēdmanes pamatskolu – Mārtiņa

Ritvars Raits

Vienas dienas laikā jeb 28.februārī pie direktoriem tika divas mūsu novadu izglītības iestādes. Par Tīnūžu pamatskolas, ko paredzēts reorganizēt par sākumskolu, direktori iecelta Zane Āboliņa, bet Lēdmanes pamatskolas vadība uzticēta Dacei Mārtiņai.

 

 

 

 

Treneris Nauris Bajārs un viņa audzēkņi ar Rūjienā izcīnīto kausu un sudraba medaļām.

Ogres jaunajiem basketbolistiem 2.vieta Rūjienas kausa izcīņā

Ritvars Raits

24. un 25.februārī Ogres jauno basketbolistu komanda (U10) sava trenera Naura Bajāra vadībā piedalījās starptautiskā turnīrā «Rūjienas kauss». Ogres puikas piekāpās tikai turnīra uzvarētājai «BC Tartu», astoņu komandu konkurencē izcīnot augsto otro vietu.

 

 

 

 

Futbola komanda «BSSC Ikšķile» un tās treneris Andrejs Prohorenkovs pēc sudraba godalgu izcīnīšanas A grupas finālturnīrā Koknesē.

Jaunajiem ikšķiliešiem divi sudrabi un zelts telpu futbolā

Liene Pauloviča, FK «Ikšķile» sporta koordinatore

24.februārī norisinājās Vidzemes reģiona čempionāta telpu futbolā finālturnīri 2006.gadā dzimušo puišu komandām. Ikšķiles komandām sudrabs A un B finālos, bet C finālā zelta medaļas.

 

 

 

 

 

 

Par Ķeguma novada pirmajiem čempioniem volejbolā kļuva jumpravieši.

Ķeguma čempionāts volejbolā noslēdzies ar jumpraviešu uzvaru

Ritvars Raits

Četrus mēnešus turpinājās pirmais Ķeguma novada atklātais čempionāts volejbolā, kas pagājušās nedēļas nogalē noslēdzās ar komandas «Jumprava» uzvaru. Mājiniekiem ķegumiešiem nācās samierināties ar vicečempionu titulu, bet bronzas medaļas izcīnīja Tīnūžu volejbolisti.

 

 

 

Tu pats esi vērtība!

Dzintra Mozule

«OVV» lasītāji man stāsta par jaunu cilvēku, kurš staigāja pa dārgiem krogiem, valkāja smalkus pulksteņus un biežāk nekā čigāns zirgus mainīja mašīnas. Protams, uz arvien jaunākām un smalkākām. Un apkārtējiem pat sapņos nerādījās tā kredītu nasta, kurā viņš bija iejūdzies. Tik dēļ izrādīšanās! Beigās parādu cilpa tā savilkusies, ka atlicis vien mukt uz ārzemēm.

Nākamajā mācību gadā Ogres novadā – vairāk nekā 400 pirmklasnieku

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības 28.februāra ārkārtas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par 1. un 10. klašu skaitu 2018./2019. mācību gadā Ogres novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs.

Izsludināts projektu konkurss «R.A.D.I. – Ogres novadam»

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības 15.februāra domes sēdē tika pieņemts lēmums izsludināt projektu konkursu «Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!» («R.A.D.I. – Ogres novadam») un apstiprināt šī konkursa nolikumu.

VVD ģenerāldirektorei draud kriminālatbildība par nepatiesu ziņu sniegšanu

Ritvars Raits

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova tiek turēta aizdomās par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu savā valsts amatpersonas ienākumu deklarācijā. Nepatiesās ziņas esot sniegtas par iespaidīgām summām, kas dividendēs saņemtas no diviem Ogres un Ikšķiles uzņēmumiem.

Iepazīstina ar P/A «Ogres namsaimnieks» reorganizācijas plānu

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības 28.februāra domes ārkārtas sēdē P/A «Ogres namsaimnieks» direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs informēja deputātus par aģentūras reorganizācijas plānu un tā izpildes termiņiem.

Madlienā uzlabos satiksmes drošību

Marta Poga

Pērnā gada augustā tika uzsākti autoceļa Augšlīgatne – Skrīveri (P32) posma (47,20 – 60,29 kilometra) pārbūves darbi, kuru ietvaros plānots uzlabot satiksmes drošību arī Madlienas centrā.

Sals aizkavējis būvdarbus

Zemā āra gaisa temperatūra ietekmē arī būvdarbu gaitu vairākos objektos Ogrē. Pašreizējo laika apstākļu dēļ ir pārtraukti liftu izbūves darbi tunelī Ogrē, Brīvības ielā, jeb būvnieku terminoloģijā runājot, šajā objektā šobrīd ir tehnoloģiskais pārtraukums.

Zināšanas un pieredzi var iegūt tikai ar laiku

Dzintra Dzene

Pērn Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes ( VP RRP) Ogres policijas iecirkņa darbinieki uzsākuši septiņus kriminālprocesus par akcizēto preču nelegālu apriti, no kuriem pieci nosūtīti kriminālvajāšanai un divus plānots nosūtīt tuvākajā laikā. Kopā izņemts 872,1 (+ 678,82) litrs nelikumīgā alkohola, kā arī 104 tūkstoši 109 cigarešu, kas ir aptuveni par trešdaļu vairāk nekā gadu iepriekš, bet nelikumīgās degvielas izņemts mazāk – 479 litri. Pērn pieaudzis arī sastādīto administratīvo pārkāpumu protokolu skaits.

Nokrīt uz ielas

28.februārī medicīniskā palīdzība sniegta Z., kurai konstatēts elkoņa un ceļgala sasitums. Minētās traumas sieviete guvusi, nokrītot uz ielas Ogrē, Mālkalnes prospektā.

Transportlīdzekļu tehniskajai apskatei paaugstinātas prasības

Agate Gavare

1.martā stājās spēkā jauni tehniskās apskates noteikumi «Transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa», kas pilnveido transportlīdzekļu tehniskās apskates kārtību, informē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Sabiedrisko attiecību daļa.

ES pārtikas un materiālās palīdzības atbalstu saņems vairāk ģimeņu

Agate Gavare

Turpmāk ne tikai trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm, bet arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro mēnesī būs pieejami Eiropas Savienības atbalstītie pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplekti. Tas ļaus atbalstīt lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem, informē Labklājības ministrija.

Mūzikas olimpā – skolotājas Bičules audzēknes

Mūsu starpnovadu mūzikas olimpiādē teicami sevi pierādījuši Ogres 1.vidusskolas skaņu mākslas lietpratēji.

Vācu valodas olimpiādē uzvar skolotājas Otersones skolēni

Ogres novada vācu valodas olimpiādē 8.klašu audzēkņiem lielākos panākumus ieguva Ogres Valsts ģimnāzijas sūtņi.