Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Atpūtas mirklis šūpuļtīklā…

Radi pats, dari pats, lai tava darba augļus izmanto visi

Uldis Prancāns

Iedzīvotāju kolektīvs «Iniciatīvas grupa» Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centrā Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» ietvaros īstenojuši savu pieteikuma darbu – projektu «Radi pats, dari pats».

 

 

Pārgriežot atklāšanas lentu.

Svinīgi atklāj Ogres aizsargdambi

Dzintra Dzene

Ogres aizsargdambis iedzīvotājiem pieejams jau vairākas nedēļas, taču tā svinīgā atklāšana notika tikai trešdien, 31. oktobrī. Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves Ogres aizsargdambja atjaunošanas projekts realizēts VSIA «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi» pārraudzībā. Šobrīd pilnībā pabeigti visi paredzētie darbi, un tiek gatavoti dokumenti iesniegšanai Ogres būvvaldē par dambja nodošanu ekspluatācijā.

 

Ikšķiles novada domes vadība (no kreisās) Česlavs Batņa, Indulis Trapiņs un Mariss Martinsons atbild uz iedzīvotāju jautājumiem.

Ikšķiles pašvaldības vadība informē par saimnieciskiem lēmumiem

Dzintra Dzene

Trešdien, 31.oktobrī, tūdaļ pēc Ikšķiles novada domes sēdes notika jau otrā preses konference, kurā pašvaldības vadība informēja par svarīgākajiem domes sēdē izskatītajiem un pieņemtajiem lēmumiem, kā arī atbildēja uz iedzīvotāju iepriekš iesūtītajiem jautājumiem. Jautājumus domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam, viņa vietniekam Česlavam Batņam un izpilddirektoram Marisam Martinsonam varēja uzdot arī tiešraidē sociālajā vietnē www.facebook.com.

 

 

 

 

Pārogrē, Akmeņu ielā 74, tiek attīstīts projekts, kura rezultātā šeit tiks sakopta teritorija un izveidots jauns uzņēmums.

Pārogrē taps uzņēmums ar 120 jaunām darba vietām

Dzintra Dzene

Ogres novada uzņēmēju konferencē, kas 26.oktobrī norisinājās Ogres Vēstures un mākslas muzeja telpās, viens no lektoriem bija publiskās pārvaldes eksperts Aleksandrs Antonovs, kurš iesaistījies Ogres novada pašvaldības un valsts institūciju projekta izstrādē – «Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija». Šis projekts paredz nolaistās teritorijas sakārtošanu Ogrē, Akmeņu ielā 74, kur taps uzņēmums, kas nodrošinās 120 jaunas darba vietas.

 

 

 

 

– Kādas, jūsuprāt, ir iespējas Latvijā atrast darbu?

Kristiāna Bahmane no Ogres:

– Es uzskatu, ka iespējas ir, vajag tikai gribēšanu. Tagad esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, bet pirms tam strādāju viesmīlības jomā. Darbs man patika, arī atalgojums apmierināja.

 

 

Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas direktore Mārīte Puriņa.

Mūsu novadniekiem piešķirti valsts augstākie apbalvojumi

Ritvars Raits

Pagājušā mēneša nogalē, ņemot vērā Valsts svētku tuvošanos, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls pieņēma lēmumu par valsts augstāko apbalvojumu piešķiršanu virknei izcilu personību. Starp tiem, kuriem Latvijas simtgadē tiks pasniegti apbalvojumi, ir arī mūspuses cilvēki.

 

 

 

Čempionāta pieredzējušākā komanda «Dinamo Ogre» jauno sezonu sākusi ar vienu punktu turnīra tabulā.

Startējis Ogres novada čempionāts telpu futbolā

Ritvars Raits

Oktobra pēdējā svētdienā ar astoņām pirmās kārtas spēlēm startēja Ogres novada atklātais čempionāts telpu futbolā. 1.līgā pārliecinošāko uzvaru guva «Osports/ONSC», kas ar 6:1 sakāva Ogresgala «OCSK», bet 2.līgā – «Jaunogre», kas ar 7:3 pieveica komandu «FK Partizāns». Abās līgās fiksēts pa vienam neizšķirtam rezultātam.

 

 

 

 

Mūsu jaunie handbolisti un viņu treneris Aivars Vekmanis.

Mūsējiem zelts un sudrabs Minihandbola festivālā Ludzā

Aivars Vekmanis, handbola treneris

Skolēnu brīvlaikā Ludzā notika Minihandbola festivāls, kurā ar divām komandām piedalījās Ogresgala pamatskolas jaunie handbolisti. Mūsu puikas cīnījās lieliski, jaunākajā vecuma grupā tiekot pie zelta medaļām, bet vecākajā – pie sudraba.

 

 

 

 

Treneris Jevgenijs Ivanovs un viņa audzēkņi ar Salaspilī izcīnītajām sportiskajām trofejām.

Ogres jaunie karatisti triumfē Salaspils čempionātā

Jevgenijs Ivanovs, kluba «KARATE SEN-E» treneris

Oktobra nogalē notikušajā Salaspils atklātajā čempionātā karatē jauniešiem ar lieliskiem rezultātiem startēja Ogres bērnu kluba «KARATE SEN-E» audzēkņi. Sacensībās, kurās 21 Latvijas klubu pārstāvēja vairāk nekā 400 jauno sportistu, komandu vērtējumā pirmo vietu izcīnīja tieši ogrēnieši.

 

 

 

«Staigātāju slejas» 2.sērija

Uldis Prancāns

Pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām īpaši redzami kļūst politiskie, ideoloģiskie, ekonomiskie, jaunu pārliecību vai sirdsgudrību guvušie, aprēķina laulības slēdzošie, māņticīgie un, velns zina, kādi vēl «staigātāji». Tāpat veco kažoku metēji un jaunu vilcēji, to skaitā siltas lāčādas fani, kā arī zelta aunādas argonauti, kuri sirsnīgi tic, ka Kolhīdas birzī esošais brīnums tā īpašniekiem – valdniekam un tautai – nesīs bagātību, laimi…

Nokārto dabiskās vajadzības neparedzētā vietā

31.oktobrī konstatēts, ka Z. sabiedriskā vietā pie veikala Suntažos nokārtoja dabiskās vajadzības. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Terēze: «Nedaudz baidījos, kas sagaida, taču mani sirsnīgi uzņēma»

Agate Gavare

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) apkopojusi un publicējusi vairāku skolēnu un darba devēju atziņas par aizvadītās vasaras darbu, tos var izlasīt NVA tīmekļvietnēs. Starp publicētajiem pieredzes stāstiem ir arī ikšķilietes Terēzes atmiņas par pagājušajā vasarā gūto darba pieredzi.

Ikšķiles Ekoskolas aģitē pret vienreiz lietojamo plastmasu

Ingrīda Strazdiņa, Ikšķiles Brīvā skola

Ikšķiles Ekoskolas – Ikšķiles Brīvā skola, PII «Ķiparu nams» un Tīnūžu sākumskola – arī šogad piedalās Ekoskolu Rīcības dienās, tāpēc šonedēļ īpašu uzmanību pievērsīs vienreizlietojamajai plastmasai, tās kaitīgajai ietekmei uz vidi un alternatīvām, lai dzīvotu videi draudzīgāk. Skolas uzrunās arī Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvjus, aicinot ikdienā mazāk izmantot vienreiz lietojamo plastmasu.

Noskaidroti labākie starpnovadu skolu angļu valodas speci

Iekustējies jaunā mācību gada olimpiāžu karuselis. Aizvadītajā mūsu starpnovadu izglītības iestāžu 10.-12.klašu audzēkņu angļu valodas olimpiādē lingvistiskajā spēkā mērojās 24 vidusskolēni.

Uz valsts olimpiādi – četri jaunogrieši

Latviešu valodas (mazākumtautību izglītības programma) mācību olimpiādē startēja Jaunogres vidusskolas 7.-9.klašu pārstāvji.