Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Padomju laika Slepenajos bunkuros ogrēnieši jūt pagātnes elpu.

Uz Ieriķu dzirnavām un Līgatni

Olga Braunere

Ogres pensionāru biedrības biedri atkal dodas ceļā. Vispirms nonākam Ieriķu dzirnavās – dabas takā kilometra garumā.

 

 

 

 

«Tikai mīlestība» OCB zālē pulcēja autores kolēģus un dzejas cienītājus.

Dzejas dienu krāsainais akords izskan Ilgas Rēdmanes vārsmās

Uldis Prancāns

28.septembrī Ogres Centrālās bibliotēkas Pasākumu zālē cikla «Ogrēnieši rada un rāda» ietvaros notika pedagoģes, dzejnieces, Ogres novada literāri radošās apvienības «Sirdsdoma» vadītājas Ilgas Rēdmanes grāmatas «Tikai mīlestība» atvēršanas svētki.

 

 

 

Mārtiņš Plūme un Dace Smiltniece-Plūme.

Sidra darītāji no Jumpravas uzvar pasaules mēroga konkursā

Dzintra Dzene

Jumpravas pagasta «Zīlēs» jau astoņus gadus Māris Plūme un viņa dzīvesbiedre Dace nodarbojas ar sidra darīšanu. Uzņēmums «Mr.Plūme» savu produkciju piedāvā ne vien dažādos pašmāju gadatirgos, bet piedalās arī konkursos. Nule pasaules mēroga konkursā Spānijā iegūta 1.vieta.

 

 

 

Birzgales pamatskolas jaunie futbolisti, 4.-5.kl. vecuma grupas uzvarētāji, un viņu treneris, sporta skolotājs Kaspars Krēmanis.

Starpnovadu mazo skolu futbola turnīrā triumfē birzgalieši

Uldis Prancāns

26.septembrī Taurupes sporta stadionā divos kājbumbas laukumos vienlaikus risinājās tradicionālais septembra turnīrs futbolā starpnovadu mazo skolu komandām.

 

 

 

 

 

 

– Vai piedalīsities 13.Saeimas vēlēšanās?

Henrijs Ulmis no Ogresgala:

– Noteikti piedalīšos un aicinu arī citus to darīt! Bija reizes, kad es nepiedalījos, bet tieši šīs vēlēšanas es uzskatu par ļoti svarīgām, jo beidzot mūsu valstī jāmaina situācija uz labo pusi.

 

 

Ķeguma bērnudārzs «Gaismiņa» ieguvis gan ērtas telpas, gan labiekārtotu teritoriju.

Rīt atklās bērnudārza «Gaismiņa» piebūvi

Ritvars Raits

Rīt, 3.oktobrī, svinīgi tiks atklāta Ķeguma pirmsskolas izglītības iestādes «Gaismiņa» jaunā piebūve. Visi interesenti, kuri grib apskatīt bērnudārzu, aicināti to darīt no pulksten 10.00 līdz 12.00. Bērnudārzs atrodas Komunālajā ielā 7.

 

 

 

 

TV šova «Superbingo» vadītājs Armands Simsons (no labās) un ogrēnietis Igors Trusovs ar laimestu.

Ogrēnietis TV šovā «Superbingo» laimē desmit tūkstošus

Ritvars Raits

Pagājušais mēnesis ļoti veiksmīgs bijis ogrēnietim Igoram Trusovam, kurš TV šovā «Superbingo» laimēja apaļu un iespaidīgu summu – 10 000 eiro.

 

 

 

 

 

 

Kartupeļu, kabaču un tomātu sacepums – lai labi garšo!

Kartupeļu, kabaču un tomātu sacepums

Agate Gavare

Kad raža novākta, savā pagrabā varam atrast gandrīz visu, kas nepieciešams kārtīga pamatēdiena – kartupeļu, kabaču un tomātu sacepuma – pagatavošanai.

 

 

 

Klaunu teātris

Jānis Arvīds Plaudis

Priekšvēlēšanu maratons finišē. Kopš iepriekšējām Saeimas vēlēšanām notikušās pārvērtības ļauj secināt – jau ar vienu kāju stāvam demokrātijā. Nozuduši cildinājumi izredzētiem brīnumdariem, kam finansējums no oligarhu naudas okeāna. TV debatēs savs laiks atvēlēts arī mazajām partijām. Panorāma juceklīga, grūti izdarīt kopsavilkumu. Izsakās kandidāti, ko partija izvirzījusi Ministru prezidenta postenim, bet ne tikai tie. Ekstrēmie grib mainīt šo iekārtu (?), lauzt līgumus ar draudzīgajām valstīm, krasi pārveidot valsts struktūru.

K.Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skola jubileju atzīmē ar izstādēm

Santa Siliņa, kultūras metodiķe

Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļai šogad aprit 20 gadi. Šo notikumu atzīmējam ar izstāžu ciklu «Radīšanas prieks” un «Mākslas nodaļai 20».

Kārtējā indeksācija manāmi papildinās pensionāru maciņus

Katru gadu oktobrī tiek indeksētas pensijas. Kā 1.oktobrī informēja Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece, šoreiz indeksācijas rezultātā pensijas pieaugs vidēji par astoņiem līdz 23 eiro. Jo lielāks ir darba stāžs un pensijas apmērs, jo lielāks pieaugums, uzsvēra Muižniece, atgādinot, ka tiek indeksēts viss pensijas un atlīdzības apmērs, kas nepārsniedz 382 eiro.

Ikšķiles vidusskolas pirmklasnieki apgūst satiksmes noteikumus

Ritvars Raits

Jau tradicionāli katra jaunā mācību gada sākumā Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles novada nodaļas darbinieki ciemojas pie Ikšķiles vidusskolas pirmo klašu audzēkņiem, lai pastāstītu viņiem, kā droši pārvietoties pa ielām un ceļiem. Izņēmuma nebija arī šoruden – 27.septembrī mazos ikšķiliešus tieši ar tādu mērķi apmeklēja ne tikai kārtības sargi, bet arī viņu draugs – jenots Jancis.

Veic apsekošanas darbus bez atļaujas

Saņemta informācija, ka 18.jūlijā kādas SIA pārstāvis īpašumā Ogresgala pagastā veicis ceļa tehniskās apsekošanas darbus bez īpašnieces atļaujas un saskaņošanas.