Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 20.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ar briketēs sasmalcinātajiem eiro pat krāsni neiekurināt…

Dzintra Dzene

Lai gan Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimševičs, kurš pirms nepilnām divām nedēļām tikās ar reģionālajiem žurnālistiem, lai iepazīstinātu ar bankas darbu, tagad nonācis KNAB redzeslokā un pat ticis aizturēts, LB darbojas ierastajā režīmā. Viena no tās funkcijām ir naudas aprites nodrošināšana. Žurnālistiem bija iespēja paviesoties ne vien LB centrālajā ēkā, bet arī Reģionālas nozīmes naudas apstrādes centrā un glabātavā Pārdaugavā.

 

«Sirdsdomas» vadītāja Ilga Rēdmane stāsta, ka grāmata izdota pavisam nelielā tirāžā – 30 eksemplāros, jo tapusi par pašu sirdsdomiešu līdzekļiem.

Sirdsdomieši Ogrei un Latvijai dāvā dzejas kopkrājumu

Dzintra Dzene

Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) Pasākumu zālē 15. februāra pēcpusdienā Ogres literāri radošās apvienības «Sirdsdoma» dalībnieki aicināja uz nule iznākušā dzejas kopkrājuma «Uvertīra Latvijas 100 – gadei un Ogres 90 – gadei» atvēršanas svētkiem.

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas Ārstu biedrība apliecina, ka sabiedrības balsojumā par Gada balvu medicīnā 2017 nominācijā «Gada ārsta palīgs» atzinību saņēmusi Inita Padoma.

Ārsta palīgs Inita Padoma: Kustamies un nedusmojamies!

Anita Zeiliņa

Inita Padoma ir ārsta palīdze Signes Kaktiņas ģimenes ārsta praksē Ogrē – viena no trim pretendentiem uz «Gada balvu medicīnā 2017», par kuriem iedzīvotāji šogad nobalsojuši nominācijā «Gada ārsta palīgs».

 

 

 

 

 

 

 

– Vai zināt, kas ir Masļeņica?

Ēriks Matulis no Ogres:

– Masļeņica ir pareizticīgo svētki – atvadas no ziemas un pavasara sagaidīšana. Masļeņicas laikā svētku dalībnieki atbrīvojas no sliktām atmiņām un pieredzes, sadedzinot salmu lelli.

 

 

Arī dramaturga Gunāra Priedes dzīves līdzgaitniecei un piemiņas saglabātājai, literatūras skolotājai lielvārdietei Dzidrai Bļodonei šis ir deviņdesmitās jubilejas gads.

Lielvārdes un arī Latvijas personību spēks un gaišums

Rūta Koluža

Divām izcilām Lielvārdes un arī Latvijas personībām – dramaturgam Gunāram Priedem un viņa dzīves līdzgaitniecei, literatūras skolotājai Dzidrai Bļodonei – šogad 90 gadu jubileja.

 

 

 

 

 

 

Nekustamo īpašumu īpašnieku ērtībai jauns elektroniskais pakalpojums

Agate Gavare

Tiesu aģentūra, kas nodrošina Zemesgrāmatu elektronisko funkcionalitāti, ir izveidojusi jaunu, turklāt bezmaksas, pakalpojumu visiem nekustamo īpašumu īpašniekiem – iespēju klātienē, uzrakstot iesniegumu vai elektroniski portālā www.zemesgamata.lv, piereģistrēt savu elektroniskā pasta adresi, uz kuru iesniegšanas brīdī tiks nosūtīta informācija par katru iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu.

Tradīcijas mēdz būt dažādas

Dzintra Dzene

«Izlasīju laikrakstā, ka Ogrē atzīmēs Masļeņicu. Mani samulsināja tas, ka Masļeņicā, atvadoties no ziemas, dedzina salmu lelli. Pirmajā brīdī tas šķita skarbi. Bet tad, pēc sarunas ar kaimiņieni, Jaunogres vidusskolas skolotāju, uzzināju, ka salmu lelle iepriekš bijusi novietota skolā un bērni tajā likuši zīmītes, aprakstot to, kas līdz šim bijis slikts, no kā viņi gribētu atbrīvoties. Tagad, to zinot, šī tradīcija iegūst pavisam citu jēgu. Sapratu, ka mēs ļoti maz zinām gan par savas, gan citu tautu tradīcijām,» saka mūsu abonente, un viņai pilnā mērā var piekrist.

Ogres Latviešu biedrībai šogad – 25

Ogres Latviešu biedrības vārdā – Rita Auziņa

Vēstures rats griež savus zobratus un atstāj pēdas valsts vēsturē, kura svin savu simto dzimšanas dienu. Savu zīmi kopīgā laika grāmatā ieraksta Ogres pilsēta, kura svin savu 90-to dzimšanas dienu, un līdzās visam tam – Ogres Latviešu biedrība ieraksta 25 gadus savas darbības vēsturē.

Latvijas Būvniecības Gada balvai pieteikti trīs objekti Ogres novadā

Konkursā «Latvijas Būvniecības Gada balva 2017», kas šogad norisinās Latvijas simtgades zīmolā, saņemti 114 pieteikumi, pārstāvot visdažādāko būvju tipoloģiju un aptverot visu Latviju, kā arī ārvalstis – Zviedriju un Lietuvu, kur Latvijas pilsoņi piedalījušies dažādu objektu tapšanā.

Izkrāpj naudu

Saņemta informācija, ka 31.janvārī kādā interneta vietnē, pasūtot grāmatu, tika izkrāpti 14,90 eiro.

Mājsaimniecības olimpiādes labākie pamatskolas posmā

«OVV» jau informēja par sasniegumiem Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadu apvienības mājsaimniecības olimpiādē 10.-12.klases skolēniem. Žūrijas komisija ir apkopojusi rezultātus arī pamatskolas posmā.